• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת דירה - לקיחת משכנתא או מהון עצמי בלבד?

• פותח הנושא ITS
  • פורסם בתאריך
המון תודה!

אז בעצם הבעייתיות במסלולי פיתוי היא בכל רכישת דירה שהיא על הנייר ממה שאני מבין...
אכן מדובר בדירה על הנייר עם תכנון להשלמת בנייה בטווח של כ2-3 שנים.
מבין את הבעייתיות שבהקדמת כל התשלום לקבלן... ריזיקה גבוהה.

ברשותך אני רוצה לחזור לנקודת המוצא שלי בשרשור זה...
בהינתן ההנחה שירדתי מעניין מסלולי הפיתוי,
וישנה אפשרות לשלם את כל רכישת הדירה מהון עצמי קיים או נגיד לשלם כ-60% הון עצמי ואת היתרה במימון (משכנתא בכמה מסלולים) - מה היית עושה? מה נכון יותר כלכלית בעיניך?

לא מבקש המלצה, רק השקפה נוספת מלבד שלי, מה אחרים היו עושים לו היו בנעלי אבל עם הידע והנסיון שהם צברו.

לגבי זה נראה לי שדי ענו לך...
הכי חשוב מה אתה הולך לעשות עם הכסף...

אני אישית בחרתי לקחת משכנתא (למרות שהיה לי את כל הסכום).
אבל אצלי:
1. הדירה שילמה את עצמה כמעט מיידית (בגמר השיפוץ). כך שלא היה זמן שבו היה לי תזרים שלילי (מלבד שלב השיפוץ) - אתה מדבר על לפחות שנתיים אולי שלוש (ואולי יותר?) שבהן תצטרך לשלם את החלק היחסי של המשכנתא שתיקח עד אז - הווה אומר תזרים שלילי. זה מתאים לך? בנוסף, בזמן שאתה מחכה יש חוסר וודאות הן לגבי הריבית הסופית שתקבל והן לגבי עלות הדירה (שכנראה תהיה צמודה למדד תשומות הבנייה). חשוב שתיקח את הכל בחשבון.
2. אני כן לקחתי מסלול פיתוי אז הריבית של המשכנתא שלי מאוד נמוכה. יש מצב שאפשר לקבל משהו דומה גם ללא מסלול פיתוי בהינתן שאתה לקוח ממש ממש ״טוב״. זה כבר תלוי בנתונים שלך אז קשה לענות ולכן חלק מהתשובה תלויה באיכות המשכנתא שבסופו של דבר תוכל לקבל.
3. אני לקחתי משכנתא שבסופו של יום (כולל עלויות השיפוץ) היוותה 30% מהמחיר. כך שבוודאות (גדולה יחסית) תיתן תמיד תזרים חיובי. אתה מדבר על לקחת 40% ממחיר הדירה, אז תבדוק שכשאתה לוקח בחשבון את עלויות אחזקת הדירה/נכס ריק וכו׳ אתה לא נכנס לתזרים שלילי.
4. והכי חשוב (כמו שכבר נאמר) - מה אתה הולך לעשות עם הכסף?

1. הדירה שילמה את עצמה כמעט מיידית (בגמר השיפוץ). כך שלא היה זמן שבו היה לי תזרים שלילי (מלבד שלב השיפוץ) - אתה מדבר על לפחות שנתיים אולי שלוש (ואולי יותר?) שבהן תצטרך לשלם את החלק היחסי של המשכנתא שתיקח עד אז - הווה אומר תזרים שלילי. זה מתאים לך? בנוסף, בזמן שאתה מחכה יש חוסר וודאות הן לגבי הריבית הסופית שתקבל והן לגבי עלות הדירה (שכנראה תהיה צמודה למדד תשומות הבנייה). חשוב שתיקח את הכל בחשבון.
צודקת, זה בהחלט שיקול שוב מאוד. אצלי אכן יהיה זמן המתנה שבו תהיה גם התייקרות של מדד תשומות הבנייה ואולי גם עליית ריבית, מה שבאמת מטיל עוד יותר בספק את הכדאיות שבלקיחת משכנתא.
המחשבה שלי היתה להפנות את הסכום שיישאר אצלי להון ראשוני לרכישה של נכס למטרות עסקיות - אבל לאור הנקודות שעלו ולאור זה שאיני יודע כרגע להגיד איזו תשואה השקעה עסקית כזו תניב, הרעיון של משכנתא כזו הולך ונראה לי פחות מתאים.

המון תודה

שלום פורומיסטים יקרים,

שנה חלפה מאז ההודעה האחרונה ובאתי לבקש את דעתכם והשקפתכם שוב ,
כאשר עכשיו הדברים ידועים הרבה יותר (לא אתייחס לתגובות כהמלצות - זה ברור).

אז ככה,
  • מדובר על דירת 3 חדרים במחיר למשתכן במודיעין.
  • שווי חוזה (שכבר נחתם) הוא 1.1 מ'.
  • שווי שוק 1.8 מ'.
  • שילמתי כבר 34% ליזם. התשלום הבא הוא בעוד 10 חודשים, אך היזם מאפשר להקדים תשלומים ואני מתכנן להקדים כסף נוסף בכדי לחסוך חשיפה לשינויי מדד תשומות הבנייה (יש ערבות לתשלומים ע"י חברת ביטוח בשיתוף עם הבנק המלווה של הפרויקט).
  • מועד המסירה הרישמי הוא סוף 2022 (אני מעריך שהקבלן יקדים משמעותית, אך לא "בונה" על כך).
  • היתרה לתשלום על הדירה היא כ-730,000 ש"ח (מעגל טיפה למעלה למען הנוחות).
  • אני מסתכל על הדירה הזו כדירה להשקעה.
  • שכירות שניתן לקבל על דירה דומה כיום היא באזור ה4,500 ש"ח. ידוע שיהיו הרבה דירות שייצאו להשכרה יחדיו (כמאפיין של שכונות גדולות שהן של מחיר למשתכן) אז בואו נניח 4,000 ש"ח שכירות חודשית במידה ואצטרך להוריד מחיר כדי להכניס דיירים.

בגדול,
יש ברשותי את ההון הנזיל כדי להשלים את העסקה במחיר למשתכן (נקרא לה דירה #1 לצורך הנוחות) בעצמי אך אני רוצה להיעזר במינוף מהבנק כי בתום השלמת העסקה הנ"ל,
אני מעוניין להתקדם לעסקה נוספת ולרכוש נכס נוסף - הפעם למגורים. הנכס הזה (נקרא לו דירה #2) בעצם יחסוך ממני את השכירות ולהבנתי יש בזה כבר יתרון מיסויי למרות מס הרכישה שיהיה לי על דירה שנייה, בגלל שאני אחסוך מעצמי תשלום חודשי של 3,500 ש"ח (שכ"ד שאני משלם כיום) שהם לאחר ניכויי מיסים (באופן כללי - חשבתי על דירת 2.5-3 חד', יד 2 באזור המרכז. לא חייב צנטרום ממש, גם חולון, בת ים, קרית אונו, פתח תקווה וכו' תופס).

אז בעצם,
ירדתי מהרעיון של מסלול "פיתוי",
וכעת האסטרטגיה שלי היא לקבל הלוואה כמה שיותר גדולה מהבנק במטרה להשאיר לעצמי כמה שיותר הון עצמי פנוי לנכס הבא (דירה #2).

בהינתן המחשבה הזו, התחלתי לפנות לבנקים לצורך קבלת אישורים עקרוניים ויש בידי כבר שאני מצרף להודעה.

מה שהייתי רוצה לשאול בעצם:
  1. מה דעתכם באופן כללי על התכנון הנ"ל של רכישת נכס להשקעה (דירה #1, על הנייר עדיין, אחרי היתר ונמצאת כבר בבנייה) ואז כמה חודשים לאחרי מכן לרכוש נכס שני למגורים (דירה #2, בנויה, רכישה משוק יד 2. אולי אפילו משהו עם פוטנציאל פינוי-בינוי)?
  2. האם ההגיון הכלכלי נכון ומתאים?
  3. אילו "בעיות/ריזיקות" חבויות כאן?
  4. מה דעתכם על האישור העקרוני שקיבלתי? אציין שזוהי ההצעה הראשונה שקיבלתי ואני "ירוק" לחלוטין בתחום המשכנתאות (אבל לתחושתי זו הצעה לא משהו בכלל...). המטרה הייתה להבין ברמה העקרונית כמה מסגרת כללית (סכום משכנתא) הבנק יסכים לתת לי.
  5. בהינתן הנתונים באישור העקרוני והרקע ששיתפתי, לאיזה תמהיל כדאי לכוון? אני fi מתכוון להיעזר בהמשך ביועץ משכנתא, אבל כן רוצה להבין קצת בעצמי ולקבל מושג על כל נושא התמהילים, ריביות וכו'.

C7YVDjd

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
בעצם יחסוך ממני את השכירות ולהבנתי יש בזה כבר יתרון מיסויי למרות מס הרכישה שיהיה לי על דירה שנייה
אין שום יתרון מיסויי כי שכ"ד הוא לא הוצאה מוכרת, יש פה רק קנסות מיסויים.
1. תוכנית מעולה לרשויות המיסים.
2. ממש לא, כלכלית עדיך לך להמשיך לשכור, למכור את דירת המחיר למשתכן בהמשך ואז לרכוש דירת מגורים, אא"כ אתה באמת צופה עלייה משמעותית במחירי הדיור.

@אורי ג.

שכ"ד דירה הוא לא הוצאה מוכרת, אבל התכוונתי לכך שכדי להרוויח 3,500 בנטו אחרי מיסים, מע"מ, ביטוח לאומי וכו' בעצם צריך להכניס משמעותית יותר מ3,500...
(אני עצמאי).

תודה על האינפוט.

אתה חושב ככה גם במידה וליצמן/כ"ץ יורידו את מס הרכישה ל-5% כפי שפורסם שנמצא על הפרק?

עריכה:
אגב,
אני לא צופה עלייה במחירי הדירות, אלא חושב דווקא יותר בכיוון של ירידה בטווח הקרוב-בינוני עקב הקורונה והמצבים שהיא יוצרת בעולם ובייחוד בארץ. זו נק' ש"עודדה" אותי לחשוב על עוד דירה שאולי יהיה אפשר למצוא ב"מחירי הנחה" בעוד כמה חודשים, אם המצב הזה יימשך (לא מאחל חלילה לאף אחד לרדת מנכסיו, אבל נראה שלצערנו זה בהחלט עשוי לקרות ללא מעט אנשים).

נערך לאחרונה ב:
לגבי עניין האישור העקרוני שקיבלתי,
אני מעלה כאן שוב את האישור העקרוני שקיבלתי כי בהודעה הקודמת לא הצלחתי להעלות.
אשמח גם להתייחסותכם אם אפשרי :) @קפיצת הדרך @יעקב כ. @Fitch @רוני @קפה שחור בתודה מראש.
image.png

לגבי עניין האישור העקרוני שקיבלתי,
אני מעלה כאן שוב את האישור העקרוני שקיבלתי כי בהודעה הקודמת לא הצלחתי להעלות.
אשמח גם להתייחסותכם אם אפשרי :) @קפיצת הדרך @יעקב כ. @Fitch @רוני @קפה שחור בתודה מראש.
image.png

בלי קשר להחלטה כן/לא לקנות דירה נוספת - אישית לא הייתי לוקחת משתנה צמודה בטח ובטח שלא לכל כך הרבה זמן (אלא אם כן אתה יכול לסגור אותה אחרי חמש שנים וגם אז הייתי מעדיפה מל״צ ולא מ״צ).

ירדתי מהרעיון של מסלול "פיתוי",
וכעת האסטרטגיה שלי היא לקבל הלוואה כמה שיותר גדולה מהבנק במטרה להשאיר לעצמי כמה שיותר הון עצמי פנוי לנכס הבא (דירה #2).

מודה שלא לגמרי הבנתי את הסיבה...
אם אתה רוצה בהמשך הדרך לקנות עוד דירה למגורים למה לא לקחת אז עוד משכנתא (על דירת המגורים)? למה מראש לשלם יותר ו״לחכות״ עם כסף שהוא לא שלך ושאתה משלם עליו ריבית? (ועוד ריבית גבוהה שלא לצורך)

בלי קשר להחלטה כן/לא לקנות דירה נוספת - אישית לא הייתי לוקחת משתנה צמודה בטח ובטח שלא לכל כך הרבה זמן (אלא אם כן אתה יכול לסגור אותה אחרי חמש שנים וגם אז הייתי מעדיפה מל״צ ולא מ״צ).
התמהיל הנ"ל הוא לפי הצעה ראשונית שהיוצעת בבנק הציעה. לא אני יזמתי את התמהיל הזה.
כנראה שהיא הציעה מה שיותר טוב לבנק ולא לי.
לכן אני מעלה, כדי ללמוד את הנושא ולהגיע למצב שאני יודע מה כדאי לבקש ולא שיציעו לי מיוזמתם... איעזר גם ביועץ משכנתא כנראה כי אני לא בקיא בתחום.

מודה שלא לגמרי הבנתי את הסיבה...
אם אתה רוצה בהמשך הדרך לקנות עוד דירה למגורים למה לא לקחת אז עוד משכנתא (על דירת המגורים)? למה מראש לשלם יותר ו״לחכות״ עם כסף שהוא לא שלך ושאתה משלם עליו ריבית? (ועוד ריבית גבוהה שלא לצורך)
כי אצלי בראש יושבת המחשבה (ואולי זו הטעות...) שלאחר שתהיה לי כבר משכנתא אחת, המשכנתא השנייה שאוכל לקחת תהיה קטנה משמעותית (בגלל המשכנתא הראשונה) וגם בגלל שלידיעתי מלכתחילה משכנתא לדירה שנייה היא מקס' 50%

נערך לאחרונה ב:
אתה חושב ככה גם במידה וליצמן/כ"ץ יורידו את מס הרכישה ל-5% כפי שפורסם שנמצא על הפרק?
אז אישית הייתי כן שוקל זאת, עדיין גלולה מראה אבל יש סיכוי שהייתי בולע אותה.
לכן אני מעלה, כדי ללמוד את הנושא ולהגיע למצב שאני יודע מה כדאי לבקש ולא שיציעו לי מיוזמתם... איעזר גם ביועץ משכנתא כנראה כי אני לא בקיא בתחום.
התמהיל הרגיל של:
שליש פריים
שליש משתנה לא צמוד
שליש קל"צ

הוא טוב ומתאים לרוב האנשים, לא הייתי לוקח ל30 שנים בכל מקרה למעט אולי את הפריים.

• אהבתי
Reactions: d4c
כי אצלי בראש יושבת המחשבה (ואולי זו הטעות...) שלאחר שתהיה לי כבר משכנתא אחת, המשכנתא השנייה שאוכל לקחת תהיה קטנה משמעותית (בגלל המשכנתא הראשונה) וגם בגלל שלידיעתי מלכתחילה משכנתא לדירה שנייה היא מקס' 50%

אתה כותב שבטווח הקרוב-בינוני תהיה, לדעתך, ירידה במחירי הנדל״ן. בנוסף אתה כותב שאתה רוצה להינות מהורדת מס הרכישה (אם אכן יקרה) אז גם לזה תצטרך להמתין. אז מתי לדעתך תרצה לקנות את דירה מס׳ 2?
כי לא הבנתי מה תעשה בינתיים עם הכסף? תשמור אותו בצד עד לקניית הדירה? בזמן הזה הוא יישב בעו״ש כשבמקביל אתה משלם הרבה כסף על ריבית?
ואם לא, אז תשקיע אותו? ואז מה לגבי הסיכון? אם תהיה ירידה משמעותית בשוק ההון דווקא כשתמצא ותרצה לקנות את הדירה עדיין תקנה אותה? ואם לא אז תתקע עם משכנתא בריבית גבוהה ממה שהיית יכול לקבל אלמלא הלכת על המהלך הזה?

לגבי 50% מימון על דירה שנייה - זה נכון. השאלה האם תרצה בכלל לקחת יותר מימון (שגם יעלה לך יותר)? הרי כל המהלך הזה נועד לא בגלל שאתה לחוץ על דירה משלך למגורים, אלא בגלל שלדעתך זה עדיף כלכלית. תבדוק טוב האם זה באמת עדיף לך מבחינה כלכלית.

קודם כל שוב תודה,
המון נק' חשובות עולות כאן.

אתה כותב שבטווח הקרוב-בינוני תהיה, לדעתך, ירידה במחירי הנדל״ן. בנוסף אתה כותב שאתה רוצה להינות מהורדת מס הרכישה (אם אכן יקרה) אז גם לזה תצטרך להמתין. אז מתי לדעתך תרצה לקנות את דירה מס׳ 2?
טווח של כ-3-4 חודשים מהיום.

מה תעשה בינתיים עם הכסף? תשמור אותו בצד עד לקניית הדירה? בזמן הזה הוא יישב בעו״ש כשבמקביל אתה משלם הרבה כסף על ריבית?
מה שחשבתי הוא לסגור עכשיו על "עסקה" מול הבנק (לפתוח תיק וכו' כדי לקבע את התנאים והריביות) ולקחת את הכסף עצמו רק בעוד כמה חודשים.
התשלום הבא שאני מחויב אליו לפי לוח התשלומים בחוזה הוא רק בעוד 10 חודשים. אולי אקדים את התשלום אבל כרגע זה מה שאני מחוייב אליו מבחינת לו"ז. אם הבנק ירצה שאקח את הכסף כבר עכשיו, אז חשבתי "למשוך" כרגע רק את התשלום הקרוב (14% מערך החוזה) כדי להוציא לפועל את המשכנתא מבחינת הבנק ועם השאר להמתין.
בכל אופן,
אין לי כוונה לקחת כסף מהבנק ולהשקיע אותו במניות או משהו שכזה.

לגבי 50% מימון על דירה שנייה - זה נכון. השאלה האם תרצה בכלל לקחת יותר מימון (שגם יעלה לך יותר)? הרי כל המהלך הזה נועד לא בגלל שאתה לחוץ על דירה משלך למגורים, אלא בגלל שלדעתך זה עדיף כלכלית. תבדוק טוב האם זה באמת עדיף לך מבחינה כלכלית.
בהחלט.
זה מה שאני מנסה לנסות להבין במאקרו תוך כדי התכווננות למשכנתא הראשונה.
שואף לקחת חכם את המשכנתא הראשונה ובהתאם לתמונה הכללית. חלק מהתמונה הכללית זה גם לנסות להבין את מצבי והאפשרויות שלי כשאגיע ללקיחת משכנתא #2 (אם וכאשר).

הדיון הזה עוזר לי לסדר את ה"קוביות" והמחשבות במקום :)

מה שחשבתי הוא לסגור עכשיו על "עסקה" מול הבנק (לפתוח תיק וכו' כדי לקבע את התנאים והריביות) ולקחת את הכסף עצמו רק בעוד כמה חודשים.
התשלום הבא שאני מחויב אליו לפי לוח התשלומים בחוזה הוא רק בעוד 10 חודשים. אולי אקדים את התשלום אבל כרגע זה מה שאני מחוייב אליו מבחינת לו"ז. אם הבנק ירצה שאקח את הכסף כבר עכשיו, אז חשבתי "למשוך" כרגע רק את התשלום הקרוב (14% מערך החוזה) כדי להוציא לפועל את המשכנתא מבחינת הבנק ועם השאר להמתין.

למיטב ידיעתי אתה לא יכול ״לסגור״ משכנתא אבל לקחת את הכסף רק בעוד כמה חודשים.
תהיה חייב לקחת לפחות חלק מהכסף מיד.

טווח של כ-3-4 חודשים מהיום.

וואו, כל כך מהר?
אתה גם צריך לראות שהמחירים אכן יורדים (וזה דורש מעקב), גם למצוא דירה שתרצה (כי בכל זאת זו דירת המגורים שלך), גם מס הרכישה צריך לרדת...
בקיצור, כל האסימונים צריכים ליפול למקום הנכון בשלושה ארבעה חודשים?...
לי זה נשמע אופטימי מאוד.
בכל מקרה בחישוב שאתה עושה אתה צריך לקחת בחשבון גם מצב שבו משהו מזה לא ילך כמו שאתה רוצה/מתכנן.

• אהבתי
Reactions: ITS
וואו, כל כך מהר?
אתה גם צריך לראות שהמחירים אכן יורדים (וזה דורש מעקב), גם למצוא דירה שתרצה (כי בכל זאת זו דירת המגורים שלך), גם מס הרכישה צריך לרדת...
בקיצור, כל האסימונים צריכים ליפול למקום הנכון בשלושה ארבעה חודשים?...
לי זה נשמע אופטימי מאוד.
בכל מקרה בחישוב שאתה עושה אתה צריך לקחת בחשבון גם מצב שבו משהו מזה לא ילך כמו שאתה רוצה/מתכנן.
הטווח יכול להתארך לכיוון החצי שנה-שנה, במידת הצורך.
המחשבה היתה שאם כבר אני הולך על מהלך כזה אז לא להמשיך לשלם סתם שכר דירה, אבל זה סכום יחסית זניח, אז אפשר כאמור להתעכב.
אני לא מצפה שכל האסימונים ייפלו למקום בדיוק בתזמון שלי, ואולי אני באמת אופטימי מדי, אבל אני מנסה לשרטט לעצמי מהלך הגיוני ואלטרנטיבה בהתאם למצבי. אם אראה שהאסימונים לא נופלים למקום, אולי פשוט אסגור חלקים משמעותיים מהמשכנתא ואז היא תהפוך לסוג של מסלול פיתוי בדיעבד.
דרושה עוד מחשבה, אין ספק.

שלום! ברכות להון העצמי היפה לגילך ממש אחלה, לערכתי כל ההוצאות לקניית דירה או כל נכס נדלני הם הוצאות רגילות שיש לקחת בחשבון, אך הם לא בשמיים שביגללם לא קונים נדל"ן, אפשר גם לחסוך קצת מההוצאות בדרך זו או אחרת, אתה מתאר כאן מצב מעולה שאתה לא צריך להיתנצל עליו.
כמו שאמרו החברים הנכבדים כאן 70% הון עצמי מול 30% משכנתא, אפשר להשיג תנאים מצויינים במשכנתא אם תוכיח יכולת החזר לבנק כמובן.
לא יודע פרטים על הרכישה סכום, חד', ושאר הפרטים הרלוונטיים.
אני מצד שני מרגיש שישנת בעמידה למה לא קנית כשהיה לך 50% הון עצמי? לא ניכנס לפרטים אבל מאחל לך בהצלחה.

• אהבתי
שלום! ברכות להון העצמי היפה לגילך ממש אחלה, לערכתי כל ההוצאות לקניית דירה או כל נכס נדלני הם הוצאות רגילות שיש לקחת בחשבון, אך הם לא בשמיים שביגללם לא קונים נדל"ן, אפשר גם לחסוך קצת מההוצאות בדרך זו או אחרת, אתה מתאר כאן מצב מעולה שאתה לא צריך להיתנצל עליו.
כמו שאמרו החברים הנכבדים כאן 70% הון עצמי מול 30% משכנתא, אפשר להשיג תנאים מצויינים במשכנתא אם תוכיח יכולת החזר לבנק כמובן.
לא יודע פרטים על הרכישה סכום, חד', ושאר הפרטים הרלוונטיים.
אני מצד שני מרגיש שישנת בעמידה למה לא קנית כשהיה לך 50% הון עצמי? לא ניכנס לפרטים אבל מאחל לך בהצלחה.
שלום יעקב ותודה!
לא רכשתי לפני כן כי מדובר בדירה במחיר למשתכן וחיכיתי להגיע למעמד בחירת הדירה והחוזה (שהתעכב גם כמה חודשים מעבר למתוכנן ב"זכות" הקורונה...).
העדפתי להמתין ולממש את הזכאות במקום לרכוש בשוק החופשי, אז "ישבתי על הגדר" לתקופה.
:)

שלום יעקב ותודה!
לא רכשתי לפני כן כי מדובר בדירה במחיר למשתכן וחיכיתי להגיע למעמד בחירת הדירה והחוזה (שהתעכב גם כמה חודשים מעבר למתוכנן ב"זכות" הקורונה...).
העדפתי להמתין ולממש את הזכאות במקום לרכוש בשוק החופשי, אז "ישבתי על הגדר" לתקופה.
:)
סבבה לגמרי, מקווה שתקבל את ההחלטה הטובה ביותר.יש בפורום אנשים ממש עם הרבה ידע וניסיון תשתמש בידע.
בהצלחה!!!

• אהבתי
האם ההגיון הכלכלי נכון ומתאים?

היי

מבחינת הגיון כלכלי, אני חושב שבעת רכישת נכס להשקעה או למגורים,
מומלץ להקפיד על רכישה כאשר רמת המחירים אטרקטיבית,
מאחר ואתה מעריך שבמחיר למשתכן יש הנחה משמעותית, יש כאן הגיון לרכוש,
לגבי דירת מגורים ברמת מחירים הנוכחית בגוש דן זה פחות הגיוני כלכלית.

גם אם שוק הנדל"ן המקומי יעבור למומנטום שלילי, זה ייקח זמן עד שהשוק
יתייצב, לא מדובר במספר חודשים אלא בפרק זמן ארוך יותר.

קח בחשבון שבמחיר למשתכן יש מוגבלות מסויימות למרות המחיר האטרקטיבי.

• אהבתי
אז אישית הייתי כן שוקל זאת, עדיין גלולה מראה אבל יש סיכוי שהייתי בולע אותה.

התמהיל הרגיל של:
שליש פריים
שליש משתנה לא צמוד
שליש קל"צ

הוא טוב ומתאים לרוב האנשים, לא הייתי לוקח ל30 שנים בכל מקרה למעט אולי את הפריים.
סתם מעניין אותי,האם לאור הריבית הנוכחית עדיין זה המסלול המומלץ שמתאים לרוב האנשים או שהשתנו דברים?(שאלה תיאורטית בשבילי,מחכה על הגדר למחיר למשתכן)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
D מכירת מניות למען רכישת דירה למגורים שוק ההון 31
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
R רכישת דירה מעמיגור עבור אימי נדל"ן 12
T משתף בהתלבטות רכישת דירה נדל"ן 9
N רכישת דירה נדל"ן 24
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
ה התחרטות על רכישת דירה בזמן משא ומתן נדל"ן 8
ד מס רכישת דירה שניה נדל"ן 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
N רכישת דירה עבור הורה נכה נדל"ן 6
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
ט רכישת דירה בתל אביב ללא רישום בטאבו נדל"ן 17
D רכישת דירה כשהמעמד הכלכלי של בני הזוג שונה נדל"ן 59
N רכישת דירה שאישור הבנייה שלה אבד נדל"ן 14
O מה הם האלטרנטיביות לגיוס כספים לאחר שבנק ישראל אוסר על שעבוד נכס לטובת רכישת דירה נדל"ן 13
B רכישת דירה בפרוייקט חדש - מה עלי לדעת? נדל"ן 1
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
צ רכישת דירה בשותפות - מה המשמעויות? נדל"ן 2

נושאים דומים

Back
למעלה