• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה

• פותח הנושא toya
  • פורסם בתאריך

toya

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם. אני חדש בפורום.

לאחרונה נקלעו לרשותי כ-2 מלש"ח. מדובר בכסף של המשפחה (לא רק שלי) שלקחתי על עצמי משימה למצוא לו את ההשקעה הטובה ביותר האפשרית.

השקעה טובה צריכה לענות על הקריטריונים הבאים:
- נזילה בטווח של 5 שנים (לשם רכישות דירה עתידיות של בני משפחה)
- סולידית
- נותנת מענה לאינפלציה הגבוהה שיש היום בשוק

מתוך ההגדרות האלה, אני חושב שההשקעה הסולידית ביותר שמתאימה היא רכישת דירה חדשה מקבלן והשכרתה. הרעיון של דירה חדשה מקבלן הוא שדירות כאלה באות עם אחריות לשנה הראשונה לפחות, מה שיחסוך עלויות בטווח של 5 שנים. הרעיון לקנות דירה בנויה כדי להימנע ממצב שבו קבלן קורס או מצב שבו מדד תשומות הבנייה עולה בחדות. בראש שלי - כמו שאני לא קונה אגח של חברות בנייה, אין סיבה לקנות דירה "על הנייר" ולסכן סכום שלא יחזור.

המחשבה שלי הייתה לקנות ללא משכנתא או עם משכנתא קטנה, דירה באזור הסכום (1.8-2.5 מלש"ח) באזור חיפה והקריות.

ההנחה שלי היא שבגלל שהריבית גבוהה מאוד, עדיף לצמצם משכנתא ככל האפשר. הפחד שלי הוא שמחירי הדיור נמצאים בירידה מסויימת בחודשים האחרונים, מה שמעודד אותי לחכות לעוד ירידה או הגעה לתחתית, אך יחד עם זאת האינפלציה גדולה ויש סכנה שאחכה בזמן שהשוק כולו עולה.

לפי החישוב שלי, ערך הדירה אמור "להצמיד" את הדירה למדד (ולתת מענה לאינפלציה), השכירות אמורה לספק עוד כ2.5% שנתי (אחרי ניכוי של קרן שיפוצים למקרה ויתפוצץ הדוד).

השאלה המרכזית שלי היא - איפה כדאי לדעתכם לקנות, והאם יש תכנון פיננסי שיכול לתת מענה טוב יותר בתנאים האלו?

הרעיון של דירה חדשה מקבלן הוא שדירות כאלה באות עם אחריות לשנה הראשונה לפחות
מנגד, דירה שמעולם לא גרו בה היא דירה שאתה זה שיצטרך להתגלח על התקלות והליקויים שלה, לטפל בתלונות שהשוכר יגלה ולהכניס בעלי מקצוע שיטפלו בו, או לחילופין בעיות שהשוכר לא יספר לך כי זו לא דירה שלו.
לדעתי יש יתרון דווקא לדירה שכבר גרו בה לפחות שני חורפים.

כמו שאני לא קונה אגח של חברות בנייה, אין סיבה לקנות דירה "על הנייר" ולסכן סכום שלא יחזור.
רוב הפרויקטים בהם רוכשים דירה על הנייר מגיעים עם בנק מלווה לפי חוק מכר, ואז הבנק בעצם מתחייב שתהיה דירה גם אם היזם יקרוס הבנק יצטרך למצוא יזם אחר אשר ישלים את הבנייה.

מתוך ההגדרות האלה, אני חושב שההשקעה הסולידית ביותר שמתאימה היא רכישת דירה חדשה מקבלן והשכרתה. הרעיון של דירה חדשה מקבלן הוא שדירות כאלה באות עם אחריות לשנה הראשונה לפחות, מה שיחסוך עלויות בטווח של 5 שנים.
כמה שילמת על תחזוקה של הדירה בה אתה גר ב5 שנים האחרונות? (או בעל הדירה שלך שילם לצורך העניין).
לרוב מדובר בעניין של כמה מאות שקלים בשנה, לעיתים רחוקות כמה אלפים כאשר יש תיקון רציני, זאת לא סיבה לקנות דירה חדשה.

לפי החישוב שלי, ערך הדירה אמור "להצמיד" את הדירה למדד (ולתת מענה לאינפלציה), השכירות אמורה לספק עוד כ2.5% שנתי (אחרי ניכוי של קרן שיפוצים למקרה ויתפוצץ הדוד).
בחלק גדול מהמקרים נדלן בישראל לא שומר על ערכו הריאלי, לפי מדד מחירי הנדן המרכזי ומדד המחירים לצרכן.
2.5% זה מספר שנכון לאזורים מסויימים, יש אזורים של 5%, ויש גם אזורים של פחות מ2%.

בתקופת השקעה כזאת לא ברור אם התשואה תספיק כדי לכסות על עלויות העסקה הגבוהות של נדלן, מה גם שייתכן כי אחד מבני המשפחה ירצה את חלקו קודם.

לכמה בני משפחה הכסף שייך? עם הון עצמי כזה אפשר לקנות בניין ישן בקריות, ואז גם במקרה ואחד ירצה את חלקו יהיה אפשר למכור דירה אחת.

- סולידית
הייתי בוחנת מה הבנק יכול להציע, פקדון וכדומה

מתוך ההגדרות האלה, אני חושב שההשקעה הסולידית ביותר שמתאימה היא רכישת דירה חדשה מקבלן והשכרתה
מחשבה שככל הנראה מגיעה מחינוך לקוי ולחץ חברתי.
מתוך הדרישות שנתת ההשקעה הסולידית ביותר היא רכישת אג"ח ממשלתי במח"מ קצר-בינוני. הייתי הולך על 50% שקלי ו-50% דולרי.
ההצעה שלך אגב היא מלאה בשורה של סיכונים וספקולציות ואיננה סולידית כלל.

לפי החישוב שלי, ערך הדירה אמור "להצמיד" את הדירה למדד
איזה חישוב בדיוק?
ואם כבר אין מקום לשים את המילים "חישוב" ו"אמור" באותו המשפט.

אני מבינה שהכסף משפחתי. אז על שם מי הדירה תירשם והאם לשאר בני המשפחה אין בעיה עם זה?
האם זו תיחשב דירה יחידה? האם יהיה צורך לשלם מס רכישה? מס שבח? אלו יכולים להיות סכומים גדולים שינגסו מאוד במטרה של המהלך.
קניית דירה אכן מאפשר לגדר את עלויות הדיור. אבל בטווח כזה קצר צריך לשים לב לעלויות הקניה והמכירה.

ערך הדירה אמור "להצמיד" את הדירה למדד (ולתת מענה לאינפלציה)
ערך הדירה מגדר (לרוב) את העליות בערך הדירות בסביבת הדירה (בהנחה שאין משהו ספציפי שמוריד את ערכה ביחס לדירות אחרות בסביבתה).
זה לאו דווקא אומר שזה מוצמד לאינפלציה. הינה עכשיו האינפלציה עולה וערך הדירות יורד. ולפני שנתיים האינפלציה הייתה אפסית וערך הדירות עלה בעשרות אחוזים.

נערך לאחרונה ב:
קודם כל תודה לכולם על התגובות, מאוד עוזר לחשוב בצורה יותר מעמיקה.

דבר שני עוד קצת פרטים -
1. הכסף של שלושה אנשים שהם בני משפחה ובוודאות לא מתכננים לקנות דירה בחמש שנים הקרובות (סטודנטים, בלי משפחות). עלויות העסקה אמורות להיות נמוכות מאחר שמדובר בדירה ראשונה.
2. אכן, חישוב ואמור לא צריכים להופיע באותו המשפט. להבנתי, לאורך זמן, ערך הדירות אמור לעלות בקורלציה עם האינפלציה, כמו הערך של כל סחורה בשוק החופשי. אני מבין שזה לא בהכרח המצב בטווח הקצר, השאלה שלי אם בטווח של חמש שנים זה נכון או שזה עדיין קצר מדי.
3. לא מבין כל כך איך אגח במחמ בינוני עונה על האינפלציה.
4. בכל מקרה הכסף בפיקדון בבנק עד שיוחלט אחרת, אבל לאורך שנים אני מניח שהריבית תרד ולכן לא רוצה לסגור אותו ל-3 שנים.
5. בניינים בקריות, מסקירה קצרה מאוד, ידרשו מינוף. האם יש טעם למנף במצב בו הריבית כל כל גבוהה?

הדבר העיקרי שאני לוקח מהדיון עד כה זה שדירה יד שנייה היא השקעה יותר משתלמת, גם בגלל ענייני נזילות וגם בגלל שהמצב שלה ידוע בעת המכירה. אני מניח שקנייה של כמה דירות בבניין פחות משתלמת, בגלל שלפחות אחת מהן תיחשב כדירה שנייה לצרכי מס.

עלויות העסקה אמורות להיות נמוכות מאחר שמדובר בדירה ראשונה.
לא בהכרח. הוצאות תיווך ומשפטיות במכירה ורכישה יכולות להצטבר לסכום לא מבוטל.
לאורך זמן, ערך הדירות אמור לעלות בקורלציה עם האינפלציה, כמו הערך של כל סחורה בשוק החופשי. אני מבין שזה לא בהכרח המצב בטווח הקצר, השאלה שלי אם בטווח של חמש שנים זה נכון או שזה עדיין קצר מדי.
חמש שנים זה טווח קצר, אבל יש בעיה גדולה יותר בההערכה שלך.
אתה לא קונה "דירות" אלא דירה אחת במיקום מסויים, מקבלן מסויים, ברמת תחזוקה מסויימת ועוד פרמטרים רבים מאד שמבדילים בינה לבין שאר ה"דירות". לכן גם אם יש לך את הנתון של עליית המחירים בפרק זמן מסויים זה לא אומר כלום על התשואה שאתה תקבל על הדירה היחידה שלך. העובדה הזו רלוונטית במיוחד לאור דרישת ה"סולידיות" בהשקעה.
דירה יד שנייה היא השקעה יותר משתלמת, גם בגלל ענייני נזילות
נזילות תרתי משמע.

ואדחף עם תשובה לשאלה שלא שאלת - לא עושים עסקים עם משפחה (בהנחה שיש כאן אנשים עם כסף שלהם והעדפות שונות ולא אדם אחד שמנצל את הפטור שלהם, שאז זו שאלה אחרת עם תשובה אחרת).

נערך לאחרונה ב:
4. בכל מקרה הכסף בפיקדון בבנק עד שיוחלט אחרת, אבל לאורך שנים אני מניח שהריבית תרד ולכן לא רוצה לסגור אותו ל-3 שנים.
אם הריבית תרד, לא כדאי לסגור את הכסף עכשיו כשהריבית גבוהה?

5. בניינים בקריות, מסקירה קצרה מאוד, ידרשו מינוף. האם יש טעם למנף במצב בו הריבית כל כל גבוהה?
האם הריבית עכשיו גבוהה? אולי היא בשפל יחסית לעתיד.

נראה שאתה בטוח שהריבית תרד. אז למה הריבית הגבוהה מפריעה לך?

למה בקריות? זה הון עצמי (כ2.2מ) שיכול להיות שווה לדירה בבת ים בשלבים מתקדמים של פינוי בינוי .

קודם כל אחזור על מה שאחרים כבר אמרו, אני לא רואה סיבה טובה שלא תחלקו את הכסף וכל אחד יהיה אדון לגורלו. עדיין תוכלו לעזור ולתמוך אחד בשני.

1. הכסף של שלושה אנשים שהם בני משפחה ובוודאות לא מתכננים לקנות דירה בחמש שנים הקרובות (סטודנטים, בלי משפחות). עלויות העסקה אמורות להיות נמוכות מאחר שמדובר בדירה ראשונה.
יש לכם הכנסות? בשביל מימון צריך הכנסות או ערב משלם שחלק מהמשכנתא תרד מהחשבון שלו, עם ערב הריביות יהיו יותר גבוהות.

ריבית ממוצעת תהיה בטווח של 4.5%-6.5%, תלוי כמה מימון תיקחו, איזה נכס, אלו הכנסות, מה תהיה האינפלציה וכו.

תשואת שכירות פלוס עליית ערך לדעתי תהיה יותר גבוהה יותר בטווח הארוך, וחשוב גם לעשות עסקה טובה כמובן.

יש היום מעט קונים בשוק, במיוחד לעסקאות להשקעה בסדר גודל כמו קניית בניין בקריות/חיפה, לכן הגיוני שתמצאו עסקה טובה מאוד, בשביל שזה באמת יקרה צריך שיתוף פעולה ברמה גבוהה מאוד בינכם, וסביר מאוד שיבוא מישהו שישכנע אחד מהשלושה לרדת מזה.

להבנתי, לאורך זמן, ערך הדירות אמור לעלות בקורלציה עם האינפלציה, כמו הערך של כל סחורה בשוק החופשי. אני מבין שזה לא בהכרח המצב בטווח הקצר, השאלה שלי אם בטווח של חמש שנים זה נכון או שזה עדיין קצר מדי.
קצר מידי.

קח בחשבון שלנהל כספים לאחרים מצריך ניהול סיכונים אחראי אפילו יותר, מאחר והגדרת את הצורך העיקרי התגוננות מאינפלציה, לדעתי אג"ח ממשלתי צמוד לטווח בינוני עונה על הצורך שלך.
ממשלתית צמודה 0527 או 0529 יתנו לך 1.1% פלוס מדד לטווח של 4/6 שנים לבחירתך.
אגח צמודה אמורה לייתר את הצורך בפיזור מטבעי.

לא ממליץ

טווח קצר מידי, נדלן לא יענה על הדרישות שלך, עליות עסקה גבוהות,הרבה כאב ראש..

אם הכסף מיועד לקניית דירה בארץ בשקלים,אגח מדינה צמוד מדד לטווח הרלוונטי.

הרבה יותר אפקטיבי ופשוט

לא ייעוץ לא המלצה

- סולידית
לדעתי פקדון צמוד מדד עונה על הקריטריונים. שמעתי שאפשר להשיג מדד+2 שאחרי מס יוצא מדד+1.5.

מתוך ההגדרות האלה, אני חושב שההשקעה הסולידית ביותר שמתאימה היא רכישת דירה חדשה מקבלן והשכרתה. הרעיון של דירה חדשה מקבלן הוא שדירות כאלה באות עם אחריות לשנה הראשונה לפחות, מה שיחסוך עלויות בטווח של 5 שנים. הרעיון לקנות דירה בנויה כדי להימנע ממצב שבו קבלן קורס או מצב שבו מדד תשומות הבנייה עולה בחדות. בראש שלי - כמו שאני לא קונה אגח של חברות בנייה, אין סיבה לקנות דירה "על הנייר" ולסכן סכום שלא יחזור.
המחשבה שלי הייתה לקנות ללא משכנתא או עם משכנתא קטנה, דירה באזור הסכום (1.8-2.5 מלש"ח) באזור חיפה והקריות.
אני לא מבין איך זה עונה על "נותנות מענה לאינפלציה הגבוהה" לפי "נזילה בטווח של 5 שנים". שוק הנדלן באופן כללי עולה עם המדד, אבל זה כנראה בתקופות ארוכות מספיק. ביפן למשל לא היתה אינפלציה כמעט מאז 1980 אבל מחירי הדירות שם קרסו במשך עשורים שלמים. לטעמי, הסיבה היא שנזילות בשוק היא גורם חשוב ואינפלציה וריבית יכולים להתרחש יחדיו (שנות ה-80 בארה"ב הם דוגמא טובה) ובשוק ממונף כמו נדלן הריבית משפיעה על הנזילות (ריבית גבוהה גורמת לפחות התמנפות ופחות כסף שנסחר לנדלן). כאשר הנזילות נמוכה ורוצים למכור מהר (נניח טווח של 5 שנים) זה יוצר צורך להוריד את המחיר.

ההנחה שלי היא שבגלל שהריבית גבוהה מאוד, עדיף לצמצם משכנתא ככל האפשר. הפחד שלי הוא שמחירי הדיור נמצאים בירידה מסויימת בחודשים האחרונים, מה שמעודד אותי לחכות לעוד ירידה או הגעה לתחתית, אך יחד עם זאת האינפלציה גדולה ויש סכנה שאחכה בזמן שהשוק כולו עולה.
כמוך יש עוד הרבה אנשים אז זה סוג של תנועה בשוק. זה קשור לבעיית הנזילות שהזכרתי שיש לאנשים ברכישות גבוהות כשהריבית עולה כי זה מסכן את התזרים שלהם. השאלה שלי היא מה זה שונה מלפני שנתיים מלבד ממסלול קלצ? גם אז יכול היה לקרות מצב שאתה לוקח משכנתא בריבית פריים מסוימת ואז הריבית קופצת 10%, או שהמדד קופץ. זה תמיד היה סיכון בנדל"ן וברב הענפים הממונפים. בסוף תרחישים כאלו מתממשים בטווחים של עשרות שנים. אתה מנסה להכות את השוק בטווח הקצר, וזה לא אסטרטגיה "סולידית" לדעתי. אנשים בדרך כלל שקונים דירות לא מנסים לצאת מהם אחרי 5 שנים אלא אם מדובר על עסקה חלומית ("מחיר למשתכן" שמקבלים הנחות גבוהות שמוכנים לקחת עודף בסיכון כי התשואה גם ככה גבוהה).

השאלה המרכזית שלי היא - איפה כדאי לדעתכם לקנות, והאם יש תכנון פיננסי שיכול לתת מענה טוב יותר בתנאים האלו?
ערכי הדירות בשנים האחרונות עלו הרבה יותר מהשכירות. בערים כמו תל אביב ופתח תקווה קשה להשיג 2.5% ממה שאני שמעתי, וזה לפני ניכוי עלויות/מיסים (שאלה אם יש כאן מס רכישה ומה יהיו עלויות הקנייה כמו עו"ד/שמאי וכדומה ביחס לעלות הדירה. סך הכל המס בנדלן כנראה נמוך ביחס למס על פקדון צמוד כי המיסוי על השכירות רק מתחיל ב5000 ומשהו והוא רק 10%) וכדומה. מה שאתה אומר נכון לדעתי בטווח הארוך מאוד שדירות אמורות לתת כנראה מדד+2 עד מדד+3 לטווח הארוך, אבל זה לא חייב לקרות בטווח של "5 שנים". מי שקונה דירה ל-30 שנה הקרובות כנראה שבאמת מדד+2 עד מדד+3 זו תשואה שאפשר לצפות לה, אבל לא למי שרוצה לקנות ולמכור תוך "5 שנים" ששם יש סיכוני שוק של הטווח הקצר.

* לא המלצה. מדובר בדיון תאורטי לצרכים לימודיים בלבד.

מצטרף לדיון מנקודה אחרת,
האם לא עדיף בהכרח בתקופה הנוכחית לקנות דירות מקבלנים?
כמובן שאני משווה דירה בת 5 לדירת קבלן ולא דירה בת 50 שהולכת לפינוי בינוי.
בדירה בת 5 אני לוקח משכנתא היום, ונמצא כל חודש בתזרים שלילי כאשר מדברים על איזור המרכז.
בדירת קבלן אני מקבל מסירה בעוד 3 שנים, כאשר בנתיים הבאתי רק את ההון העצמי שלי, ועוד 3 שנים אגיע לתזרים השלילי - אבל עוד 3 שנים המצב לפי התחזיות יהיה שונה כי:
הבנקים לא משריינים את הריביות הגבוהות לפיקדונות ארוכים - הם מאמינים/יודעים שתהיה הורדת ריבית
האגחים לטווח שמעל שנתיים מספקים פחות תשואה מאשר האגחים הקצרים של עד שנתיים.
ולכן הריבית לא תישאר גבוהה כמו היום(4.75 נכון לרגע זה)

בנוסף, היעד של המדינות הוא אינפלציה של 2% בשנה, וריבית ריאלית חיובית אשר קרובה לזה
ולכן אם אקח ריבית של 2.25 לעומת 4.75 של היום - המצב יהיה הרבה יותר טוב מימונית בעוד 3 שנים

בנוגע לתשומות הבנייה שכרגע עומד על חצי ממה שנשאר לשלם - כלומר 40% צריך להכניס גם אותו לשיקול, יש קבלנים שנותנים בלי במחיר x ועם במחיר של x-y, לוקח את זה בחשבון

אני יכול גם לקחת היום משכנתא ולמחזר - אבל גם התהליך הזה יגרור עמלות פרעון מוקדם, ככה שזה מצטרף לעלות
אשמח לשמוע דעות נוספות, אחרות, מנוגדות וכל מה שיש בנושא של רכישה בריביות הנוכחיות

בדירת קבלן אני מקבל מסירה בעוד 3 שנים,
אולי. בינתיים אתה מקבל אויר. גם בעוד שלוש שנים אולי תקבל אויר. קרו (הרבה) דברים מעולם.
בינתיים אתה גם מפסיד תשואה אלטרנטיבית על ההון שלך במשך שלוש שנים לפחות.
הם מאמינים/יודעים שתהיה הורדת ריבית
הבנקים לא קובעים. אין להם כדור בדולח. זה לא תלוי בהם.
ולכן הריבית לא תישאר גבוהה כמו היום
או, היהירות.
אשמח לשמוע דעות נוספות,
אתה מדמיין את כל התסריטים הכי אופטימיים עבורך, ומתעלם מכל התסריטים הפסימיים עבורך (שהם בעלי סבירות גבוהה מאד).

הדבר העיקרי שאני לוקח מהדיון עד כה זה שדירה יד שנייה היא השקעה יותר משתלמת, גם בגלל ענייני נזילות וגם בגלל שהמצב שלה ידוע בעת המכירה. אני מניח שקנייה של כמה דירות בבניין פחות משתלמת, בגלל שלפחות אחת מהן תיחשב כדירה שנייה לצרכי מס.

הבדל בין דירה ישנה וחדשה יכול להיות לא רק כסף. (אני לא מזלזל בחשיבות הכסף) תלוי ב"גיל" של דירה יכולים להיות הבדלים (קשה אם בכלל אפשרי לסגור) הבאים:

1. עמידות ברעידות אדמה
2. כמות המעליות
3. חניה תת קרקעית, מחסן, מערכות חימום מים, פתרונות פינוי זבל ו...
4. קירות חיצוניות
5. ממ"ד

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ITS רכישת דירה - לקיחת משכנתא או מהון עצמי בלבד? נדל"ן 220
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 6
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
D מכירת מניות למען רכישת דירה למגורים שוק ההון 31
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
R רכישת דירה מעמיגור עבור אימי נדל"ן 12
T משתף בהתלבטות רכישת דירה נדל"ן 9
N רכישת דירה נדל"ן 24
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
ה התחרטות על רכישת דירה בזמן משא ומתן נדל"ן 8
ד מס רכישת דירה שניה נדל"ן 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
N רכישת דירה עבור הורה נכה נדל"ן 6
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
ט רכישת דירה בתל אביב ללא רישום בטאבו נדל"ן 17
D רכישת דירה כשהמעמד הכלכלי של בני הזוג שונה נדל"ן 59
N רכישת דירה שאישור הבנייה שלה אבד נדל"ן 14
O מה הם האלטרנטיביות לגיוס כספים לאחר שבנק ישראל אוסר על שעבוד נכס לטובת רכישת דירה נדל"ן 13
B רכישת דירה בפרוייקט חדש - מה עלי לדעת? נדל"ן 1
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
צ רכישת דירה בשותפות - מה המשמעויות? נדל"ן 2
S רכישת דירה למגורים באזור הקריות או חיפה נדל"ן 9
G רכישת דירה במחיר למשתכן עם משכנתא גבוהה ומה לעשות עם הכסף בינתיים נדל"ן 7
S רכישת דירה במחיר למשתכן ודירה נוספת - התייעצות נדל"ן 25
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
י התלבטויות במימון רכישת דירה שנייה נדל"ן 4

נושאים דומים

Back
למעלה