שירותים מומלצים

ש

מדי פעם אני ממליצה על אי אילו מוצרים ושירותים.

רכישה באמצעות קישורי השותפים הבאים הבאים תניב לי עמלה צנועה.

אם הכתיבה שלי סייעה לכם בדרך כלשהי לאורך השנים ומתחשק לכם לתמוך בבלוג, זו דרך נחמדה ואופציונלית לעשות זאת, ללא עלות נוספת מבחינתכם.

מסחר עצמאי בבורסה

אקסלנס טרייד – תיק מניות הדיבידנד שלי מנוהל במסגרת חשבון מסחר עצמאי באקסלנס. מצטרפים חדשים נהנים פטור מדמי טיפול לשנתיים, בונוס הצטרפות של 100 ש"ח (שישולם אחרי חודשיים) , קורס למצטרפים חדשים, ו-40 פעולות קנייה ללא עלות של קרנות סל מבית קסם. בנוסף, אקסלנס מציעה עמלות קנייה/מכירה זולות משמעויתית בהשוואה לבנקים: 0.06% על אגרות חוב, 0.07% על קרנות מחקות, 0.07% על קרנות סל ומניות בישראל (בכפוף למינימום 3 ש"ח לעסקה) ו-1 סנט למניות וקרנות סל בארה"ב (בכפוף למינימום של $5 לעסקה).  אחרי שנתיים דמי הטיפול החודשיים יעמדו על 15 ש"ח בחודש ויתקזזו כנגד עמלת המסחר (כלומר, אם ביצעתם פעולות בלמעלה מ-15 ש"ח בחודש, לא תשלמו דמי טיפול).אפשר כמובן לעבוד באמצעות ברוקרים זרים, אבל לי חשובה המעטפת של בית השקעות ישראלי מפוקח שמטפל גם בענייני הניכוי במקור למס הכנסה. באקסלנס מאפשרים להשקיע באמצעות אפליקציית המסחר המעולה והנוחה של של אינטרקטיב ברוקרס. לנוחיותכם, מדריך בנושא השקעה עצמאית בבורסה נמצא כאן.  מינימום לפתיחת חשבון: 20,000 ש"ח. להרשמה לחצו כאן.

מיטב טרייד – אם אתם בתחילת הדרך ותיק ההשקעות שלכם קטן מ-20,000 ש"ח, תוכלו לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד החל מסכום של 10,000 ש"ח. התנאים במיטב: 0.07% לקרנות מחקות וקרנות סל, 0.08% למניות בישראל, 0.08% לאג"ח, 0.06% למק"מ, ובארה"ב 1 סנט למניה מינימום 5$ לעסקה (במערכת של אינטרקטיב ברוקרס). בנוסף מציעים קורס מסחר למתחילים ונותנים פטור לשנתיים מדמי טיפול (ולאחריהן העלות 15 ש"ח בחודש). להרשמה לחצו כאן.

החזרי מס הכנסה

פינאפ החזרי מס  – מס הכנסה בישראל מנוכה במקור על-ידי המעסיק. לכן, שכירים רבים מרגישים שהכסף מעולם לא יצא מכיסם, ואת הניכוי הם מקבלים כגזירת גורל. זה לא חייב להיות כך. מדינת ישראל לא תתנדב להחזיר לכם מס עודף — אלא אם תבקשו ממנה. אפשר כמובן להגיש בקשה להחזר מס הכנסה באופן עצמאי, אבל למי שמעדיף להימנע מחיכוך ישיר עם שלטונות המס ולוודא שבקשת ההחזר שלו לא תגרור חבות מס בסופו של דבר,  השירות של פינאפ (מבית מיטב) מציע חלופה קלה, פשוטה ומשתלמת למדי, בעלות של 12% מגובה ההחזר שמתקבל בפועל (אם מתקבל). לבדיקה לחצו כאן.

מעקב הוצאות אישיות

מעקב הוצאות שוטף הוא חלק בסיסי מהיגיינה פיננסית בריאה. בין אם היעד שלכם הוא לצאת מחובות, לקנות בית או להגיע לעצמאות כלכלית — אתם צריכים לדעת לאן הולך כל שקל. בלי ההבנה הזו קשה מאד להתייעל, לחסוך, לתכנן ואפילו להשקיע. יש דרכים רבות לעשות את זה — החל ממעקב ידני באקסל (ראו, למשל, האקסולידית) ועד שימוש באפליקציות ייעודיות.

רייזאפ – לאלה מכם שמעדיפים מעקב שוטף באמצעות אפליקציה, רייזאפ היא פתרון מומלץ. המערכת מתחברת לחשבונות הבנק וכרטיסי האשראי, ומציגה על בסיסם תמונה שלמה של ההוצאות וההכנסות באופן שהופך את המעקב התזרימי לאוטומטי. נרשמים דרכי זכאים לחודש חינם + חודשיים נוספים ב- 50% הנחה. להרשמה לחצו כאן.

קורס השקעות בשוק ההון

תפיסת העולם שמנחה את הבלוג הזה היא שכל אדם יכול ללמוד להשקיע בכוחות עצמו ולקחת אחריות ובעלות על גורלו הפיננסי. זו הסיבה שהתכנים כאן מוצעים לכולם ובחינם, ובאופן כללי, אני סבורה שאין סיבה להוציא כסף כדי ללמוד על כסף. לצד זאת, אני מכירה במגבלות הפדגוגיות של פורמט הבלוג ושל המילה הכתובה בכלל. לא כולם אוטו-דידקטים. רבים לומדים טוב יותר במסגרת קורס השקעות מסודר ומובנה. האתגר הוא למצוא קורס השקעות איכותי מתוך עשרות הקורסים הפיננסיים הזמינים היום בשוק, שחלקם הגדול, לדאבון הלב, עלול להסב יותר נזק מתועלת. על רקע זה, אני שמחה להמליץ על הקורסים הבאים:

קורס השקעות ופנסיה ביעילות ובפשטות של רונן מרגוליס. רונן מרגוליס הוא מייסד Simplifynance ומנהל קבוצת המשקיעים הפסיביים של ישראל בפייסבוק. קורס השקעות זה זמין הן בפורמט דיגיטלי והן כקורס פרונטלי המתקיים מעת לעת, ומספק בנוסף מעטפת תמיכה וליווי נרחבת הכוללת, בין היתר: שיחת הכוונה עם מתכנן פיננסי, הוזלת עלויות במוצרים הפנסיוניים, שירות "הנודניק האישי", תבניות אקסל, קבוצה להתייעצויות לבוגרים ועוד. הקורס מוצע בהנחה של 20% לגולשי הסולידית בהזנת קוד הקופון: למידע נוסף והרשמה באתר Simplifynance לחצו כאן.

קריפטו

אני קונה ביטקוין בלבד דרך בורסת הקריפטו המפוקחת קראקן, ומחזיקה את המטבעות בארנק קר מסוג לדג'ר נאנו S. להסבר, אנא קראו בפוסט הזה.

שאר ירקות

בלוהוסט – פלטפורמה טובה וזולה להקמה ולאחסון של הבלוג הראשון שלכם. מוזמנים לקרוא את המדריך שלי בנושא כאן.

אודיבל – זהו שירות ספרי שמע (audiobooks) מצוין מבית אמאזון.

לספרים מומלצים, עיינו בספריה.

.

עקבו אחרי

תגובות אחרונות בבלוג

RSS מהפורום

דילוג לתוכן