• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת דירה - לקיחת משכנתא או מהון עצמי בלבד?

• פותח הנושא ITS
  • פורסם בתאריך
אתה עדיין ממליץ על צפון אנגליה?

עדיין בעד צפון אנגליה, בעיקר כאשר מצליחים לרכוש באסטרטגיות מסויימות מתחת למחיר השוק, ולמרות שהפאונד בחודשים האחרונים מתחזק, הברקזיט הוא הזדמנות קניה עבור משקיעים.

אפשר הסבר או מאמר למה זה ככה ?
חוקים של הפיקוח על הבנקים לגבי הקצאות הון עצמי של הבנקים, בעד45% משכנתא הבנק יכול להתמנף יותר ולהרוויח יותר ככה שיכול להרשות לעצמו להציע ריביות נמוכות יותר ועדיין לשמור על אותם שיעורי הרווח שלו.
האם זה משנה אם הנכס עולה 1 מיליון או 3 ?
לא שידוע לי.

חוקים של הפיקוח על הבנקים לגבי הקצאות הון עצמי של הבנקים, בעד45% משכנתא הבנק יכול להתמנף יותר ולהרוויח יותר ככה שיכול להרשות לעצמו להציע ריביות נמוכות יותר ועדיין לשמור על אותם שיעורי הרווח שלו.
תודה על ההסבר.
אני מחפש את החוקים האלה ..אשמח לקרוא על זה.
האם יש סימולטור באינטרנט שעובד טוב שיכול להראות לי שמכנתא מתחת ל45% הריבית "יורדת" או אטרקטיבית יותר ?

האם יש סימולטור באינטרנט שעובד טוב שיכול להראות לי שמכנתא מתחת ל45% הריבית "יורדת" או אטרקטיבית יותר ?
אין כי ריביות משכנתא זהו משהו שנקבע פרטנית פר לקוח ופר עסקה, יש פורומים בפייסבוק ובתפוז שעוסקים בזה בלעדית תוכל לקבל סדר גודל שם.
אני חושב שהפרש בסדר גודל של 0.25% זוהי הנחה סבירה.

אפשר הסבר או מאמר למה זה ככה ?
ככל שאחוז המימון גבוה יותר כך הסיכון של הבנק גבוה יותר. למה הם עשו מדרגות ולא רציף? לא ברור לי.
האם זה משנה אם הנכס עולה 1 מיליון או 3 ?
לא לצורך אחוז המימון.
כן לאלמנטים אחרים שמשפיעים על הסיכון שלוקח הבנק כמו זמן החשיפה (הלוואות גדולות ילקחו ליותר זמן בדכ) או לאחוז שמהווה החזר ההלוואה מתוך השכר נטו של משק הבית.

https://m.facebook.com/groups/14467...s&notif_id=1517757381662426&ref=page_internal
תודה על ההסבר.
אני מחפש את החוקים האלה ..אשמח לקרוא על זה.
נסה בקישור שהדבקתי, הוא מפרסם ריביות של מאות מקרים אמיתיים כתלות בגודל המשכנתא וסוג המסלול.

אין כי ריביות משכנתא זהו משהו שנקבע פרטנית פר לקוח ופר עסקה, יש פורומים בפייסבוק ובתפוז שעוסקים בזה בלעדית תוכל לקבל סדר גודל שם.
אני חושב שהפרש בסדר גודל של 0.25% זוהי הנחה סבירה.
ההפרש הזה זו הנחה אם מימון קטן מ45 % ? הנחה שאתה מקבל מהבנק בגלל החוק הזה ?

ההפרש הזה זו הנחה אם מימון קטן מ45 % ? הנחה שאתה מקבל מהבנק בגלל החוק הזה ?
אני לא יודע מה זה "הנחה", הנחה ממה?
כל אדם וכל עסקה מקבלים את הריבית שלה על פי פרמטרים רבים שחלק מהם מייקרים את הריבית וחלק מהם מוזילים וזה גם משתנה מבנק לבנק.
אחוז המימון הוא אחד הפרמטרים החשובים והמדרגות הם:
עד 45%
מ45% עד 60%
מעל 60%
כל מדרגה הריבית תעלה

לא הנחה במחיר. אלא הנחה מלשון assumption.
אפשר להניח שיהיה הפרש של כ-0.25% בין המדרגות השונות, אבל זה אינדיבודאלי ותלוי בגורצים נוספים.
סליחה על הבורות. זה כאילו הרבה 0.25 ?

המחזוריות בנדל"ן של שוק עולה או יורד, היא בממוצע בין 7 ל 10 שנים, לרובנו צפויים 30 שנות עבודה בממוצע במהלך
הי רוני.

מה דעתך, באיזה שלב במחזוריות נמצא השוק הנ''ל.
מדובר על איזורים שונים באותה מדינה, אך המגמה זהה.
זו לא שאלה מכשילה, פשוט אשמח לדעתך.

תודה.

9hkzh1.jpg

הי רוני.

מה דעתך, באיזה שלב במחזוריות נמצא השוק הנ''ל.
מדובר על איזורים שונים באותה מדינה, אך המגמה זהה.
זו לא שאלה מכשילה, פשוט אשמח לדעתך.

תודה.

9hkzh1.jpg

חסר פרמטרים רבים כדי להעריך היכן השוק נמצא, בגדול ניתן לראות בתרשים שהשוק ירד בשיאו ב 50% בעיר המרכזית (ירידה מאוד חדה ולא מקובלת במיקומים מרכזיים במדינות מערביות), תיקן בחזרה כלפי מעלה, בדרך כלל הפיק הבא אמור להיות גבוה מהפיק הקודם, השוק החל להתאושש החל משנת 2012, התחושה שלי שהוא נמצא באמצע הדרך, מדובר במדינה השייכת לאיחוד האירופי, והחוסר וודאות לגבי העתיד של האיחוד האירופי (בעיקר לאחר פרישת אנגליה) תהיה לו השפעה על שווקי הנדל"ן של מדינות האיחוד.
אני מתנצל אם לא הייתי מדוייק, בנדל"ן יש צורך בפרמטרים רבים כדי להעריך את מגמת השוק, לא מדובר בשוק ההון, לא ניתן לעשות ניתוח טכני על פי תרשים.

חסר פרמטרים רבים כדי להעריך היכן השוק נמצא, בגדול ניתן לראות בתרשים שהשוק ירד בשיאו ב 50% בעיר המרכזית (ירידה מאוד חדה ולא מקובלת במיקומים מרכזיים במדינות מערביות), תיקן בחזרה כלפי מעלה, בדרך כלל הפיק הבא אמור להיות גבוה מהפיק הקודם, השוק החל להתאושש החל משנת 2012, התחושה שלי שהוא נמצא באמצע הדרך, מדובר במדינה השייכת לאיחוד האירופי, והחוסר וודאות לגבי העתיד של האיחוד האירופי (בעיקר לאחר פרישת אנגליה) תהיה לו השפעה על שווקי הנדל"ן של מדינות האיחוד.
אני מתנצל אם לא הייתי מדוייק, בנדל"ן יש צורך בפרמטרים רבים כדי להעריך את מגמת השוק, לא מדובר בשוק ההון, לא ניתן לעשות ניתוח טכני על פי תרשים.
זה בסדר אין צורך להתנצל אני מעריך את התשובה.
ברור לי שיש המון פרמטרים, פשוט דיברת על מחזוריות של נדלן וזו לא פעם ראשונה ששמעתי תאוריות שכאלה (ספציפית שמעתי על תאוריה של 18 שנה מחזוריות), אז תהיתי האם על סמך הנושא הזה, נראה שיש מקום לעליית מחירים בשוק כמו שהצגתי, שהוא ממש הפוך מישראל, כי ב2008 הייתה התרסקות ובינתיים עברו רק מספר שנים של עליות, עדיין רחוקים מהפיק הקודם ואילו אצלנו כבר עשור פלוס של עליות.

אני מבין מדבריך, שעל פניו, בהנחה ששאר הפרמטרים הכלכליים במדינה, מאזן ההיצע ביקוש וכו' חיוביים , יש היגיון להניח שעדיין יש עוד כמה שנים של עליות מחירים, נכון?

זה בסדר אין צורך להתנצל אני מעריך את התשובה.
ברור לי שיש המון פרמטרים, פשוט דיברת על מחזוריות של נדלן וזו לא פעם ראשונה ששמעתי תאוריות שכאלה (ספציפית שמעתי על תאוריה של 18 שנה מחזוריות), אז תהיתי האם על סמך הנושא הזה, נראה שיש מקום לעליית מחירים בשוק כמו שהצגתי, שהוא ממש הפוך מישראל, כי ב2008 הייתה התרסקות ובינתיים עברו רק מספר שנים של עליות, עדיין רחוקים מהפיק הקודם ואילו אצלנו כבר עשור פלוס של עליות.

אני מבין מדבריך, שעל פניו, בהנחה ששאר הפרמטרים הכלכליים במדינה, מאזן ההיצע ביקוש וכו' חיוביים , יש היגיון להניח שעדיין יש עוד כמה שנים של עליות מחירים, נכון?

בהחלט ניתן לצפות להמשך עליית מחירים של מספר שנים לדעתי, כמובן במגבלת הפרמטרים הכלכליים.

בשוק ההון ניתן לעשות ניתוח טכני לפי תרשים???

מודה, אני לא בקיא במיוחד בשוק ההון, התכוונתי לסוחרים יומיים שלא משקיעים לפי פרמטרים כלכליים לפי מיטב הבנתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל רכישת דירה - עם הערה אזהרה, והשלמת העברת הרישום בעוד שנתיים וחצי נדל"ן 8
S שימוש בכספי קרן השתלמות לטובת רכישת דירה שניה נדל"ן 17
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
D מכירת מניות למען רכישת דירה למגורים שוק ההון 31
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
R רכישת דירה מעמיגור עבור אימי נדל"ן 12
T משתף בהתלבטות רכישת דירה נדל"ן 9
N רכישת דירה נדל"ן 24
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
ה התחרטות על רכישת דירה בזמן משא ומתן נדל"ן 8
ד מס רכישת דירה שניה נדל"ן 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
N רכישת דירה עבור הורה נכה נדל"ן 6
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
ט רכישת דירה בתל אביב ללא רישום בטאבו נדל"ן 17
D רכישת דירה כשהמעמד הכלכלי של בני הזוג שונה נדל"ן 59
N רכישת דירה שאישור הבנייה שלה אבד נדל"ן 14
O מה הם האלטרנטיביות לגיוס כספים לאחר שבנק ישראל אוסר על שעבוד נכס לטובת רכישת דירה נדל"ן 13
B רכישת דירה בפרוייקט חדש - מה עלי לדעת? נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה