• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת 2 דירות לפני הנישואין

• פותח הנושא o_b7
  • פורסם בתאריך
אין שום קשר.

גם פה אין קשר למחיר הדירה.
יש דירות מאוד זולות שאין להן שום פוטנציאל לתמ"א/פ.ב.

על אילו סכומים אתה מדבר כשאתה אומר דירות זולות?

נאמר שאני רוצה להשקיע 2.5-3M בבת-ים, אני יכול לקנות דירה אחת חדשה במחיר הזה, או 2 דירות ישנות (1.2-1.5M כל אחת)

להבנתי יותר סביר שהדירה הזולה תעלה ב300K, מאשר שהדירה היקרה תעלה ב600K
בנוסף, אני לא בטוח שאוכל למצוא דירה ב2.5M עם אופציה לתמ״א/פ.ב

נאמר שאני רוצה להשקיע 2.5-3M בבת-ים, אני יכול לקנות דירה אחת חדשה במחיר הזה, או 2 דירות ישנות (1.2-1.5M כל אחת)

במקרה הספציפי שכתבת אני מסכים שיש יותר פוטנציאל (כנראה).
אבל זה לא תמיד כך ומחיר הדירה הוא ממש לא קריטריון יחיד.

אם נוכל לקנות 2 דירות לפני הנישואין, אחת על שם כל אחד מבני הזוג ובכך להמנע ממס רכישה על הדירה השניה?
אפשרי.
ולא זו בלבד..
עו"ד מחוייב לדווח על העסקה לא יאוחר מחודש מהביצוע שלה.
מה שאומר, שאם לא הספקת למצוא עסקה לפני החתונה אלא שבועיים אחר החתונה, ואתה מוצא עו"ד שמוכן לרשום בחוזה תאריך מוקדם של העיסקה (כאמור עד חודש) אזי 'הרווחת' את מס הכישה.
כך היה מעשה בבן משפחה.

עדכון - התחלתי ללמוד את נושא המשכנתאות, ובהתחשב בכך שלוקח זמן לחקור ולקבל אישור למשכנתא, אני לא בטוח (או בטוח שלא) שנספיק לבצע שתי עסקאות לפני החתונה.
נשארתי עם ברירה של קניית דירה אחת והשקעת יתרת הכסף בשוק ההון

חרשתי את הפורום ונשארתי בעיקר מבולבל, אני לא בטוח איזה משכנתא ומימון כדאי לי לקחת במצבי ואשמח לעזרה -
נאמר שיש לי מיליון שקלים פנויים להשקעה, והכנסה נטו של ~35K בחודש, ונאמר שאני מעוניין לקנות דירה להשקעה ב2M, האם לקחת משכנתא במימון מקסימלי (75% והון התחתלתי של 500K) ל20 שנה ואת יתרת הכסף (500K) להשקיע השוק ההון, או לשאוף להקטנת המשכנתא (50% מימון במסלול פיתוי ל10 שנים)?

האינטואיציה אומרת לקחת משכנתא במימון מקסימלי שכן מדובר בהלוואה זולה, אך נתקלתי בהמון דיעות שונות בפורום.

האינטואיציה אומרת לקחת משכנתא במימון מקסימלי שכן מדובר בהלוואה זולה, אך נתקלתי בהמון דיעות שונות בפורום.
תענה קודם על השאלה: מה עדיף, אג"ח או מניות?
האם התשובה משתנה כאשר יש מיתון עמוק והמניות צונחות?

תענה קודם על השאלה: מה עדיף, אג"ח או מניות?
האם התשובה משתנה כאשר יש מיתון עמוק והמניות צונחות?
בעקרון מניות סנופי
אני מתכנן להשאיר את הדירה 7-10 שנים ואז למכור ולקנות דירה למגורים, כך שאולי בשנתיים האחרונות אוציא למזומן/אגח/אכסה את המשכנתא

כך שאולי בשנתיים האחרונות אוציא למזומן/אגח/אכסה את המשכנתא
ומה אם חודש לפני זה תהיה מפולת? עכשיו אתה תקוע עם חוב לבנק ומניות שאתה לא רוצה למכור בשפל.
כנראה שתצטרך לאבד את הדירה.

אני גם בדילמה דומה רק בלי קשר לנישואין.
אני מנסה להבין האם עדיף דירה אחת או שניים (שזה גם רלוונטי לשאלה ששאל פותח הפוסט) - פתחתי פוסט דומה.

במקרה הספציפי שכתבת אני מסכים שיש יותר פוטנציאל (כנראה).
אבל זה לא תמיד כך ומחיר הדירה הוא ממש לא קריטריון יחיד.
אני תוהה לעצמי אם זה אכן נכון מה שכתבתם.
נניח העליית ערך הממוצעת בבת ים השנה תהיה 5%. אז אתם בעצם מניחים שדירות יקרות יעלו בפחות מ5% ודירות זולות יעלו ביותר מ5%.
(אגב אם אנחנו נשארים במקרה הספציפי של בת ים - אז במחירים האלה יש דירות בפארק הים - יש כאלו שיגידו שעל אותם סטנדרט של דירות בתל אביב מול הים כמה ק״מ צפונה משלמים פי כמה וכמה.)
מה נהנה יותר מעליית ערך, דירה יקרה או דירה זולה? יש למישהו נתונים בנושא?

(אגב אם אנחנו נשארים במקרה הספציפי של בת ים - אז במחירים האלה יש דירות בפארק הים - יש כאלו שיגידו שעל אותם סטנדרט של דירות בתל אביב מול הים כמה ק״מ צפונה משלמים פי כמה וכמה.)
יש סיבה לכך שדירות בתל אביב יקרות משמעותית מאלו שבבת ים - הרבה יותר אנשים רוצים לגור בתל אביב ומוכנים לשלם על כך הרבה, מאשר כאלו שרוצים לגור בבת ים.

ומה אם חודש לפני זה תהיה מפולת? עכשיו אתה תקוע עם חוב לבנק ומניות שאתה לא רוצה למכור בשפל.
כנראה שתצטרך לאבד את הדירה.
אז אשאיר את הכסף בסנופי ואחכה עד שיעלה כדי לקנות דירה (במידה ולא יעלה בשנתיים האלו)
למה חוב לבנק? בתקופה הזאת אני אמור להמשיך לכסות את המשכנתא כרגיל
למה שאאבד את הדירה?

אני מנסה להבין האם עדיף דירה אחת או שניים (שזה גם רלוונטי לשאלה ששאל פותח הפוסט) - פתחתי פוסט דומה.

נניח העליית ערך הממוצעת בבת ים השנה תהיה 5%. אז אתם בעצם מניחים שדירות יקרות יעלו בפחות מ5% ודירות זולות יעלו ביותר מ5%.
זה מה שאני מעריך, אשמח לנתונים בנושא

בנוסף לגבי תשואה, נניח שתשכיר דירה ב1.6M ב4000 בחודש, דירה ב2.4M בבת ים תושכר בפחות מ6000 (לדעתי משמעותית), ולכן ככל שתעלה את המחיר לדעתי פוטנציאל התשואה שלך קטן.
השאלה היא, בהתחשב במימון, מהי נקודת האיזון הכדאית ביותר במונחים אבסולוטיים

זה מה שאני מעריך, אשמח לנתונים בנושא

בנוסף לגבי תשואה, נניח שתשכיר דירה ב1.6M ב4000 בחודש, דירה ב2.4M בבת ים תושכר בפחות מ6000 (לדעתי משמעותית), ולכן ככל שתעלה את המחיר לדעתי פוטנציאל התשואה שלך קטן.
זוהי הכללה לא נכונה לעשות.
יש שוני רב בין שכונות ודירות. דירות 3 חדרים ב-1.6 בעמידר כנראה תושכר באמת לכיוון
3800-4000, אבל דירה ב-1.6 בשכונת צפון מערב, קו שני לים וקרובה לקו האדום העתידי יכולה להיות מושכרת לכיוון 4500-4700.

צריך להסתכל פר נכס(=פר עסקה).

אני התכוונתי לטווח ארוך. בטווח הקצר יתכן שדווקא הדירות היקרות יעלו ביותר מהזולות. בטווח הארוך הדירות הזולות נהנות מפוטנתיאל השבחה שיכול לדחוף את התשואה משמעותית.

*הכל כמובן בהכללה מאוד מאוד גסה וישנם עוד פרמטרים רבים נוספים.

זוהי הכללה לא נכונה לעשות.
יש שוני רב בין שכונות ודירות. דירות 3 חדרים ב-1.6 בעמידר כנראה תושכר באמת לכיוון
3800-4000, אבל דירה ב-1.6 בשכונת צפון מערב, קו שני לים וקרובה לקו האדום העתידי יכולה להיות מושכרת לכיוון 4500-4700.

צריך להסתכל פר נכס(=פר עסקה).

הכללה לגבי היחס בין עלות הדירה לתשואה או רמות המחירים?
אני אשמח לקנות דירה יקרה יותר במידה והתשואה דומה לדירות 2.5-3 חדרים הסטנדרטיות, מהתרשמותי אין הרבה דירות 4-5 חדרים בשוק בבת ים (לא ברור אם בגלל חוסר ביקוש או חוסר היצא), ומחיריהן לא גבוהים בהרבה מהדירות הקטנות (עוד 500-1000 שקלים)

לגבי המחירים - זאת היתה דוגמה, אבל דווקא את המחירים האלו ראיתי בשכונת דרום מערב שקרובה לים ולרכבת הקלה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
ט מגורים בשכנות: רכישת קרקע ובניית בניין מגורים/ רכישת מס' דירות בפרוייקט קבלני/ ליקוט דירות שכנות נדל"ן 16
D משפחה צעירה - שאלת רכישת שתי דירות נדל"ן 25
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
S רכישת קרן כספית - טכנית שוק ההון 6
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6

נושאים דומים

Back