• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה

stamEhad

משתמש רגיל
דירוג
260
לאחר 8 שנים בעבודה אני מתקדם לאתגר הבא שלי ומסיים את עבודתי בחברת הייטק.
יש לי אופציות בסך ~$20K שהייתי רוצה לממן בעזרת פדיון ימי החופש שנשארו לי ו\או מכספי הפיצויים.

2 שאלות:
1. יש לי 30 ימי חופשה - למיטב הבנתי אני אקבל בברוטו בערך את: המשכורת שלי לחלק ב 21.67 * 30 ימי חופשה
ומזה צריך להוריד תכלס 50% מס.
האם נשמע הגיוני?

2. קראתי באתר כל זכות לגבי כספי פיצויים אבל אני לא בטוח אם הבנתי נכון, אשמח לעזרה.
יש תקרה לפטור ממס של עד משכורת של 13,310 ש"ח.
בנוסף לצורך הדוגמא נניח שב8 שנים המשכורות והפיצויים היו:

פיצויים לשנהפיצויים לחודש
(8.33% מהברוטו)
משכורת ברוטו
₪21,192₪1,766₪20,000שנה 1
₪23,311₪1,943₪22,000שנה 2
₪25,430₪2,119₪24,000שנה 3
₪27,550₪2,296₪26,000שנה 4
₪29,669₪2,472₪28,000שנה 5
₪31,788₪2,649₪30,000שנה 6
₪33,907₪2,826₪32,000שנה 7
₪36,026₪3,002₪34,000שנה 8
₪228,874סה"כ

אז יש לי בערך (לא משנה אם כמה אלפי שקלים לפה או לשם) 228K ש"ח של פיצויים שאותם אני יכול להחליט למשוך או להשאיר להיות מושקעים בפנסיה.
המשכורת שלי עוברת את התקרה ולכן אוכל למשוך סכום של:
13,310*8.33% בחודש = 1,108
כפול 12 חודשים = 13,296
כפול 8 שנים = 106K ש"ח שאותם אוכל למשוך ללא שלם אף שקל אחד מס.

הסכום הנותר = 122K ש"ח אותם עדיף לי כנראה להמשיך להשקיע בפנסיה כי לא ארצה לשלם מס.

א - השאלה החשובה ביותר שלי - האם זה אומר שאוכל למשוך סכום של 106K ש"ח ישירות לחשבון שלי נטו?!
אם כן זה מכסה לי את מימון רכישת האופציות.
ב - בנוסף - הסכום הנותר שאותו ארצה לא למשוך - יש איזו דעה רווחת במה עדיף להשקיע? בפנסיה המקיפה והמשלימה שלי אני מושקע ב"קרן פנסיה" (לא ביטוח מנהלים ולא קופת גמל).
ג - נניח שיישארו לי 30K ש"ח לאחר מימון רכישת האופציות. האם יש יתרון בלא למשוך את הסכום הפטור ממס הזה? אני מעדיף לקחת אותו, אלא אם כן זה לא כדאי מבחינה מיסויית שאני לא מבין?

תודה

נערך לאחרונה ב:
יש לי 30 ימי חופשה - למיטב הבנתי אני אקבל בברוטו בערך את: המשכורת שלי לחלק ב 21.67 * 30 ימי חופשה
ומזה צריך להוריד תכלס 50% מס.
האם נשמע הגיוני?
47% מס (יחד עם ביטוח לאומי), בהנחה שלא עברת את סף מס היסף. אפשר גם לבצע פריסת פדיון ימי חופשה על עד 6 שנים אחורה - לפי המשכורות שציינת בשנים אחורה נראה שהיית במדרגת מס נמוכה מ35% (אם לא קיבלת בונוסים שהעלו אותך), כך שפריסה לאחור תוכל להפחית במס הנדרש.

השאלה החשובה ביותר שלי - האם זה אומר שאוכל למשוך סכום של 106K ש"ח ישירות לחשבון שלי נטו?!
כן, אבל זה בא עם מחיר.
ראשית, זה כמובן יפגע לך בקצבה החודשית שתקבל בעתיד מקרן הפנסיה, כי אתה מפחית את הצבירה.
שנית, משיכות פיצויים פטורים במהלך 32 שנות העבודה האחרונות לפני הפרישה, פוגעות לך בהטבת המס שתוכל לקבל בפרישה, ביחס של 1.35 ש"ח לכל שקל שאתה מושך בפטור.

תודה @האזרח הקטן

אפשר גם לבצע פריסת פדיון ימי חופשה על עד 6 שנים אחורה
מעניין. איך עושים כזה דבר?
אני צריך לדבר עם הנהלת חשבונות אח משהו בסגנון?

כמובן יפגע לך בקצבה החודשית שתקבל בעתיד מקרן הפנסיה, כי אתה מפחית את הצבירה
היום שאני מסתכל בחשבון פנסיה שלי (ספציפית אני עם קרן פנסיה של מיטב דש) האם כספי הפיצויים הם חלק מהסכום הכולל? או שזה סכום שliterally מוחזק אצל המעסיק?

פוגעות לך בהטבת המס שתוכל לקבל בפרישה, ביחס של 1.35 ש"ח לכל שקל שאתה מושך בפטור.
תוכל להרחיב איך זה בדיוק פוגע בהטבת מס? הכוונה היא מס על הרווחים שיצטברו בקרן עד גיל הפרישה?

מעניין. איך עושים כזה דבר?
יש טופס 116 ג לצורך פריסה.
תצטרך להגיש דו"ח שנתי על כל השנים הקודמות שעליהן אתה פורס, וכאשר תסתיים שנת המס הנוכחית תצטרך להגיש גם עליה.
אגב, מתקן מה שרשמתי למעלה - אין דמי ביטוח לאומי על פדיון ימי חופשה לאחר סיום עבודה.
היום שאני מסתכל בחשבון פנסיה שלי (ספציפית אני עם קרן פנסיה של מיטב דש) האם כספי הפיצויים הם חלק מהסכום הכולל? או שזה סכום שliterally מוחזק אצל המעסיק?
כן (אלא אם המעסיק מפריש את הפיצויים למקום אחר, אבל רוב המעסיקים מפרישים את הפיצויים לקרן הפנסיה/ביטוח המנהלים). אתה יכול לבדוק בתלוש השכר, יש פירוט של הפרשות הפיצויים והתגמולים ורשום לאן הם מופרשים. לחילופין אתה יכול לראות זאת בדו"ח הרבעוני / שנתי של קרן הפנסיה.
תוכל להרחיב איך זה בדיוק פוגע בהטבת מס? הכוונה היא מס על הרווחים שיצטברו בקרן עד גיל הפרישה?
המדינה נותנת לכל פורש תקציב מסויים פטור ממס בעת הפרישה. התקציב גדל במספר פעימות, וב2025 תהיה פעימה אחרונה של העלאת התקציב לכ 1.1 מיליון ש"ח לכל פורש (צמוד למדד).
זה אומר שתוכל בעת הפרישה להיות פטור ממס הכנסה על כ 6000 ש"ח ראשונים בחודש בקבלת הקצבה (לפני נקודות זיכוי וכו׳), או לחילופין למשוך חלק מהקצבה כסכום הוני פטור ממס של כ1.1 מיליון ש"ח (בתנאי שנשארת לך קצבה מזערית של כ4800 ש"ח), או כל שילוב בין השניים.

כאשר אתה מושך פיצויים פטורים במהלך השנים, אתה מקטין בעתיד את התקציב שהמדינה נותנת לך, כך שעל כל שקל שמשכת תקבל תקציב נמוך ב 1.35 (צמוד מדד), כלומר תשלם יותר מס על הקצבה בעת הפרישה.

נערך לאחרונה ב:
המשכורת שלי עוברת את התקרה ולכן אוכל למשוך סכום של:
13,310*8.33% בחודש = 1,108
כפול 12 חודשים = 13,296
כפול 8 שנים = 106K ש"ח שאותם אוכל למשוך ללא שלם אף שקל אחד מס.
13,310 זאת התקרה השנתית.
אתה לא צריך לחלק ב-12 (8.33333% x) ולהכפיל שוב ב-12
זה פשוט 13,310 לשנה.

תצטרך להגיש דו"ח שנתי על כל השנים הקודמות שעליהן אתה פורס, וכאשר תסתיים שנת המס הנוכחית תצטרך להגיש גם עליה
אז אם אני מבין מה שאתה אומר: כרגע אני אקבל סכום עם מס של 47% על כל ה30 ימים.
אם ארצה לקבל את ההחזר מס שמגיע לי על שנים קודמות, אצטרך לחכות לסוף 2023 ולהגיש דו"ח (גם על 2023 וגם על שנים קודמות)?
איזה קאדר :/

ולגבי הפיצויים, אז כביכול עדיף לי לא למשוך יותר מדיי כספי פיצויים, גם אם הם פטורים ממס כרגע וזאת על מנת לא לפגוע בקבוצה העתידית שלי. נשמע הגיוני.
אני כן ארצה למשוך סכום כלשהו (25-40 אלף) - מתי ואיך אני מחליט כמה מסכום הפיצויים ארצה למשוך לעו"ש שלי?

נערך לאחרונה ב:
אז אם אני מבין מה שאתה אומר: כרגע אני אקבל את הסכום החלקי לפי המשכורת האחרונה
ואם ארצה לקבל את ההחזר מס שמגיע לי, אצטרך לחכות לסוף 2023 ולהגיש דו"ח (גם על 2023 וגם על שנים קודמות)
לפי מה שכתוב ב 116 ג, אפשר לקבל את הפריסה גם במסגרת תיאום מס לשנה הנוכחית. בנוסף, תצטרך להגיש דו"ח שנתי על השנים הקודמות שעליהן אתה פורס.
לפני פריסה, תבצע סימולציה על אותן שנים כדי לבדוק שאתה אכן נהנה ממנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L משיכת פיצויים לאחר סיום עבודה מיסים 4
N האם שמתם לב שהדיון בין סיום שלטון החמאס לבין החזרת החטופים הפך לפוליטי טהור? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 43
C הודעה מראש על סיום העסקה ועזיבה התפתחות אישית 14
מ סיום תפקיד ויציאה לדרך חדשה וטובה יומני מסע אישיים 5
E סיום הכסף הזול? ההשפעה על ישראל שוק ההון 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 9
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
ת דוח על סיום פירוק קרן שוק ההון 5
M מיסוי RSU בעת סיום העסקה מיסים 35
waskindalost האם לבטל את ביטוח המבנה לאחר סיום משכנתא ? צרכנות פיננסית 23
A סיום תשלומי משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
TamirB98 מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 13
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
TamirB98 עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה