• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת דירה מפושט רגל - יש סיכונים חריגים??

גונן1900

משתמש רגיל
דירוג
216
צהריים טובים.
האם ברכישת דירה מפושט רגל יש סיכונים חריגים?
כלומר, אם העו"ד טוב ועושה את עבודתו נורמלי, בודקים רשם משכונות, נסח טאבו כמובן, העברות בנקאיות לחשבון המוכר והכל.
האם יש משתנים נוספים במקרה של רכישה מפושט רגל?
האם ייתכנו סיכונים של טענות להברחת נכסים?

ואשאל על מקרה נוסף, במקרה שהדירה אינה על שמו של הפושט רגל, אלא על שם חבר שלו, יש סיכון לטיעון של הברחת נכסים כלפי הקונה?

תודה רבה

צהריים טובים.
האם ברכישת דירה מפושט רגל יש סיכונים חריגים?
כלומר, אם העו"ד טוב ועושה את עבודתו נורמלי, בודקים רשם משכונות, נסח טאבו כמובן, העברות בנקאיות לחשבון המוכר והכל.
האם יש משתנים נוספים במקרה של רכישה מפושט רגל?
האם ייתכנו סיכונים של טענות להברחת נכסים?

ואשאל על מקרה נוסף, במקרה שהדירה אינה על שמו של הפושט רגל, אלא על שם חבר שלו, יש סיכון לטיעון של הברחת נכסים כלפי הקונה?

תודה רבה
אני מניח (מקווה) שאתה מתכוון לרכוש דירה מהנאמן ולא מפושט הרגל עצמו.
אם כן, אז אין שום בעיה. לדעתי זה יותר בטוח מרכישה מאדם פרטי שרשום כבעלים של נכס.
אם לא, ואתה מבין שאתה שותף להברחת נכסים, אז מה אתה שואל בעצם?

אני מניח (מקווה) שאתה מתכוון לרכוש דירה מהנאמן ולא מפושט הרגל עצמו.
אם כן, אז אין שום בעיה. לדעתי זה יותר בטוח מרכישה מאדם פרטי שרשום כבעלים של נכס.
אם לא, ואתה מבין שאתה שותף להברחת נכסים, אז מה אתה שואל בעצם?
תודה.
אני מבין מדבריך שאם הוכרז עליו כפושט רגל אז בלתי אפשרי לקנות ממנו. לא ידעתי, אבל אוקי.
במקרה הזה הוא לא הוכרז כפושט רגל חוקית, אבל הוא פושט רגל מעשית, שקוע בחובות גדולים מבלי יכולת לשלם.

תודה.
אני מבין מדבריך שאם הוכרז עליו כפושט רגל אז בלתי אפשרי לקנות ממנו. לא ידעתי, אבל אוקי.
במקרה הזה הוא לא הוכרז כפושט רגל חוקית, אבל הוא פושט רגל מעשית, שקוע בחובות גדולים מבלי יכולת לשלם.
אענה באופן כללי מאד גם כי העובדות חשובות וגם כי לא אחראי ואסור לתת ייעוץ משפטי בפורום.
כיוון החשיבה שלך צריך להיות מה היית עושה אם היית נושה של האיש וידוע על העובדות שאתה גונן יודע היום (או אף יותר מכך, כי ייתכן שגם אתה לא מכיר את כל הסיפור). המונח "הברחת נכסים" אכן מגיע מעולם פשיטת הרגל, אבל בהחלט אפשר לחשוב על כל מיני קונסטרוקציות משפטיות לתקיפת העברות כאלו גם כאשר טרם התחיל הליך פשיטת הרגל.
יש הרבה מאד שאלות עובדתיות רלוונטויות לסיפור שלך, אבל אם תקח את מקרה הקיצון של נושה שיודע שאתה ידעת שאתה משלם על דירה של אדם שרשם אותה על שם אחר כדי שלא לשלם חובות (ושלא יוטלו עיקולים על נכסיו?), אז בתור נושה אם החלטתי להגיש תביעה נגד החייב והחבר, אין לי שום סיבה שלא להכניס אותך גם כנתבע.

במקרה הזה יש גם משכנתא גדולה מאוד על הנכס, כך שאני מניח שלפחות על סכום המשכנתא [שמסתבר שאפשר לפרוע ישירות לבנק] אני מבוטח
ראו כאן:
https://www.kolzchut.org.il/he/חייב..._חוב_משכנתה_אף_אם_מונה_כונס_נכסים_על-ידי_הבנק

השאלה אם כמו שאתה כותב זה ראש בריא למיטה חולה, או שיש דרך לגבות ולסגור את הסיפור מראש, או שבעצם פושט רגל נדפק פעמיים, פעם אחת שהוא פושט רגל, ופעם שניה שהוא לא יכול למכור

השאלה אם כמו שאתה כותב זה ראש בריא למיטה חולה, או שיש דרך לגבות ולסגור את הסיפור מראש, או שבעצם פושט רגל נדפק פעמיים, פעם אחת שהוא פושט רגל, ופעם שניה שהוא לא יכול למכור
אבל הוא לא פושט רגל, יתרה מכך אינך קונה ממנו דבר, אתה קונה מחבר שלו, מצבו של הפושט רגל כביכול אינו משנה.

במקרה הזה יש גם משכנתא גדולה מאוד על הנכס, כך שאני מניח שלפחות על סכום המשכנתא [שמסתבר שאפשר לפרוע ישירות לבנק] אני מבוטח
ראו כאן:
https://www.kolzchut.org.il/he/חייב_יכול_למכור_את_דירתו_באופן_עצמאי_לכיסוי_חוב_משכנתה_אף_אם_מונה_כונס_נכסים_על-ידי_הבנק

פושט רגל אכן לא יכול למכור נכסים וזו הגבלה הגיונית, כי הנכסים כבר לא שלו, אלא של הנאמן.
מישהו שיש לו "סתם" חובות, יכול למכור, אבל אם הוא מעביר נכס / כסף לאחר כדי לא לפרוע חובות, הוא עשוי להתבע וגם מי שסייע לו בכך עשוי להתבע.

כאילו עסקת נדלן היא לא מלחיצה מספיק, עוד לערב ״חבר״ וגם ״פשוט רגל״ ....
אם תמצא את עצמך בלי דירה ובלי כסף, יהיה לך רק את עצמך להאשים (טוב אולי גם את החבר ואת הפושט רגל, אבל גם את עצמך).

אני מקבל את העצות והאזהרות בשמחה, בשביל זה אני שואל.
רק אסביר, זה לא שאני קונה ממישהו שהחובות שלו הם מעל ומעבר, בגדול הוא רוצה למכור את הבית כדי לכסות אותם, רק מה, אני חושב שגם אחרי המכירה יישארו לו עוד חובות, אם נניח הבית שווה 4.5 מיליון, אז יישארו לו עוד איזה מיליון חובות, אני יודע שהוא מתכנן לפרוע ברוב התשלום חובות שיש לו, השאלה אם זה שיש לו עוד חובות (שהוא בינתיים מנהל יפה כמה שנים בלי להגיע לפשיטת רגל חוקית) הופך את הסיפור להברחת נכסים, או לאיזה סיפור של חוסר תום לב מצד הקונה.
אם אני לא קונה, וכמוני לא מישהו אחר, אז הוא בהחלט יגיע לכונס נכסים, הבחור לא משלם את המשכנתא שלו לבנק

אני לא רואה בעייה בעסקה כזו וחבל שאנשים שלא מבינים דבר בתחום כותבים דברים לא נכונים. לפי מה שתיארת לא מדובר בפושט רגל אלא באדם שהסתבך בחובות שמעדיף למכור את הבית שלו בעצמו במחיר השוק במקום לערב כונס שגם יגזור קופון גבוה וגם ימכור את הנכס במחיר שישאיר מעט מאוד רווח למוכר. (לצערנו מדובר בתופעה נפוצה) בכל מקרה כל עוד הוא לא פושט רגל כל החובות שלו והצעדים המשפטיים שננקטים נגדו קשורים אך ורק אליו ואין להם שום קשר אליך. כמובן, שכדאי לקחת עו"ד מקצועי ולעלות את הנושא מולו . כמו כן, חשוב רק לודא שיש למוכר חשבון בנק תקין שאינו מוגבל כדי שתוכל להעביר לו הכספים שמגיעים לו. נ.ב: הרבה פעמים דווקא מעסקאות מהסוג הזה אפשר לקבל מחיר שנמוך ממחיר השוק, אני גם קניתי נכס מאדם שהסתבך בחובות עם השוק האפור במחיר אטרקטיבי ללא שום בעייה.

אני מקבל את העצות והאזהרות בשמחה, בשביל זה אני שואל.
רק אסביר, זה לא שאני קונה ממישהו שהחובות שלו הם מעל ומעבר, בגדול הוא רוצה למכור את הבית כדי לכסות אותם, רק מה, אני חושב שגם אחרי המכירה יישארו לו עוד חובות, אם נניח הבית שווה 4.5 מיליון, אז יישארו לו עוד איזה מיליון חובות, אני יודע שהוא מתכנן לפרוע ברוב התשלום חובות שיש לו, השאלה אם זה שיש לו עוד חובות (שהוא בינתיים מנהל יפה כמה שנים בלי להגיע לפשיטת רגל חוקית) הופך את הסיפור להברחת נכסים, או לאיזה סיפור של חוסר תום לב מצד הקונה.
אם אני לא קונה, וכמוני לא מישהו אחר, אז הוא בהחלט יגיע לכונס נכסים, הבחור לא משלם את המשכנתא שלו לבנק
אתה לא צריך לשכנע שהוא בסדר. הוא לא הראשון ולא האחרון שנקלע לחובות ומחפש דרכים לשרוד.
אני לא בטוח אם אתה מכיר את כל הסיפור, אבל גם ממה שאתה סיפרת הבעיה היחידה היא רישום דירה "על שם החבר". רישום כזה נעשה כדי שמישהו לא יידע למי הדירה שייכת באמת, ואם המישהו הזה יידע יום אחד את האמת ואם הוא יחשוד שאתה שותף להסתרה ממנו ואם הוא יחשוב שלו היה יודע את העובדות בזמן אמת, הוא היה מצליח לגבות חלק גדול יותר בחוב שלו, אז הוא יתבע אותך. אין לי מושג כמובן מה הסיכוי לזה ובהחלט ייתכן שאחד ה"אם" שלי מופרך, כך שאין לך שום סיכון במישור הזה.

בגדול הוא רוצה למכור את הבית כדי לכסות אותם, רק מה, אני חושב שגם אחרי המכירה יישארו לו עוד חובות, אם נניח הבית שווה 4.5 מיליון, אז יישארו לו עוד איזה מיליון חובות,
אתה חושב אבל לא יודע. אולי יש לו עוד 5 מיליון ש"ח חוב? הבעיה עם חובות של מישהו אחר זה שאתה לא יכול לדעת בוודאות כמה ולמי הוא חייב. אם למשל הוא חייב לשוק האפור, לא בטוח שהם נוקטים צעדים משפטיים לגיטימים. קרוב משפחה שלי ירד למחתרת לפני המון שנים רק כי השותף שלו לקח הלוואות בשוק האפור. אני לא ראיתי אותו כבר 15 שנה בערך ואין לו קשר עם אף אחד חוץ ממעגל מצומצם של המשפחה.
ועצם זה שהוא העביר את הבית על שמו של חבר אחר? הוא מסכן את החבר האחר (שכנראה לא מבין את המשמעות) ואז השאלה איזה מין חבר הוא ולמה אתה רוצה להסתבך בשבילו.

אני לא רואה בעייה בעסקה כזו וחבל שאנשים שלא מבינים דבר בתחום כותבים דברים לא נכונים.
סליחה???
מה אתה יודע על האנשים כאן? ומי אתה ומה אתה? גם אתה אלמוני ברשת לא פחות מהאחרים.
מעבר לזה, לא קראת בעיון את המצב וקפצת לתת עצות על בסיס הבנה שגויה. חתיכת בטחון מופרז יש לך.

בוא ננסה לפתור את הבעיה מכיוון אחר.
האם המוכר יכול לספק אישור בכתב מכל הנושים שאין להם התנגדות שהוא ימכור לך את הנכס?
מבחינתך זה לא מפריע אם הכסף יעבור ישירות אליו או לנאמן כדי שידאג לחלק את הכסף בצורה החוקית המקובלת בין הנושים.

אישור בכתב מהנושים לא יעזור, כי יתכן שיש עוד נושים שאני לא מכיר.
נקודה נוספת, להבנתי זה לא שהוא העביר את הבית על שם החבר, אלא רכש אותו מלכתחילה על שם החבר, רק שהוא שילם, להבנתי החבר גם לא הצהיר על נאמנות

אישור בכתב מהנושים לא יעזור, כי יתכן שיש עוד נושים שאני לא מכיר.
נקודה נוספת, להבנתי זה לא שהוא העביר את הבית על שם החבר, אלא רכש אותו מלכתחילה על שם החבר, רק שהוא שילם, להבנתי החבר גם לא הצהיר על נאמנות
אני רוצה להבין - מול מי אתה מנהל משא ומתן, מול זה שהדירה רשומה על שמו, או מול מישהו אחר, שיש לו הרבה חובות, ועבר מפוקפק של לרכוש דירות עם רישום פיקטיבי?
העסק הזה מסריח גם בלי הסיפור של פשיטת הרגל...

אני רוצה להבין - מול מי אתה מנהל משא ומתן, מול זה שהדירה רשומה על שמו, או מול מישהו אחר, שיש לו הרבה חובות, ועבר מפוקפק של לרכוש דירות עם רישום פיקטיבי?
העסק הזה מסריח גם בלי הסיפור של פשיטת הרגל...
המשא ומתן הוא מול מי ששקוע בחובות וגר בה כבר הרבה שנים, אבל כמובן שהחותם על החוזה הוא מי שהדירה על שמו

המשא ומתן הוא מול מי ששקוע בחובות וגר בה כבר הרבה שנים, אבל כמובן שהחותם על החוזה הוא מי שהדירה על שמו
מה אתה שובר את הראש, תסכם על מחיר ושהעו"ד שלך יעבוד, בשביל זה אתה משלם לו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
D מכירת מניות למען רכישת דירה למגורים שוק ההון 31
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
R רכישת דירה מעמיגור עבור אימי נדל"ן 12
T משתף בהתלבטות רכישת דירה נדל"ן 9
N רכישת דירה נדל"ן 24
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
ה התחרטות על רכישת דירה בזמן משא ומתן נדל"ן 8
ד מס רכישת דירה שניה נדל"ן 12
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
N רכישת דירה עבור הורה נכה נדל"ן 6
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
ט רכישת דירה בתל אביב ללא רישום בטאבו נדל"ן 17
D רכישת דירה כשהמעמד הכלכלי של בני הזוג שונה נדל"ן 59
N רכישת דירה שאישור הבנייה שלה אבד נדל"ן 14
O מה הם האלטרנטיביות לגיוס כספים לאחר שבנק ישראל אוסר על שעבוד נכס לטובת רכישת דירה נדל"ן 13
B רכישת דירה בפרוייקט חדש - מה עלי לדעת? נדל"ן 1
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
צ רכישת דירה בשותפות - מה המשמעויות? נדל"ן 2

נושאים דומים

Back
למעלה