• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית

nobody

משתמש רגיל
דירוג
51
נניח שיש לי (רווק) סכום אותו אני מייעד לדירה להשקעה - סכום עד 2M (לא אתנגד למשהו זול יותר). מיקום של הנכנס, עדין לא החלטתי.
הכוונה היא, קניית דירה אותה אשכיר במטרה לקבל שכר דירה (בשאיפה סכום הפטור ממס - עד 5K בחודש).
ההתלבטות היא האם לקנות דירה מוכנה (חדשה/יד שניה) או להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן.
יש לי את ההון הנדרש (כרגע מושקע, קצת בהפסד, אבל מאמין שיהיה ניתן למשוך בשנה הקרובה, גם אם יישאר בהפסד) זכאי להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן.

החיסרונות במחיר למשתכן לדעתי:
* עיקוב במסירת הדירה (עד שתהיה מוכנה, יכול לקחת 6 שנים)
* אי אפשר לשלם הכל מראש ולכן, יש מיסים נוספים (תשומות מדד הבניה)
* זכייה אינה בטוחה (ז"א יכול להיות שאשתתף בהגרלות שנה ולא אזכה באף דירה)
* יותר קשה לקבל נכנס במיקום מועדף (פחות הגרלות במקומות ביקוש)
* איכות בניה ירודה יותר - כדי להוזיל עלויות לקבלן (לא יודע כמה נכון, אבל שמעתי על כיווני אוויר בעייתים - קצת חלונות או חלונות קטנים)

יתרונות מחיר למשתכן:
* הוזלה משמעותית בעלויות (תלוי מיקום)

ראיתי נושאים דומים בפורום שואל עכשיו, כי אנשים שהשתתפו במחיר למשתכן כבר קיבלו דירות, יש מידע יותר מדוייק מבעבר.

כמו שציינת הסיכויים לזכייה במחיר למשתכן הם נמוכים. למיטב זכרוני גם לא מתוכננות הגרלות נוספות השנה (אוטוטו בחירות וייקח זמן עד ששר השיכון החדש ייכנס לעניינים).
אם ממילא אתה מעוניין לרכוש דירה להשקעה לא הייתי ממתין אלא מחפש בשוק החופשי.

דווקא יש קבלנים של מחיר למשתכן שמוכנים לקבל את כל הסכום בלי הצמדה למדד.. ויש גם ההפך בשוק חופשי.. לא בטוח לגבי איכות הבנייה כי הם גם מוכרים חלק מהדירות לשוק חופשי במחירים הרבה יותר גבוהים

* איכות בניה ירודה יותר - כדי להוזיל עלויות לקבלן (לא יודע כמה נכון, אבל שמעתי על כיווני אוויר בעייתים - קצת חלונות או חלונות קטנים)

המפרט אכן יותר ירוד בדירות מחיר למשתכן, אבל איכות בנייה זהה לדירות שהקבלן בונה בשוק החופשי. רוב המוחלט של הרוכשים במחיר למשתכן אף פעם לא התעסקו עם מחלות ילדות של בניין חדש אז כל נזילה/סדק/בלטה לא מהודקת מנופחת מכל פרופורציה.

אנשים שמתלוננים על כיווני אוויר, תכנון לא להיט, חלונות קטנים וכדומה הם אינפנטילים ועדיף בכלל שתסנן אותם. לפני חודש בערך ניהלתי ויכוח עם מישהי בפייסבוק בקבוצת זוכי מחיר למשתכן שהתלוננה שהתכנון של המטבח לא מוצלח, חדר של הילד קטן ועוד ועוד. אמרתי לה "אם התכנון כל כך לא מוצלח למה קנית? מי מנע ממך לקנות בשוק החופשי דירה יותר טובה?". היא התחילה למלמל משהו ובזה זה נגמר. בקיצור מפגרים.

בכל אופן אני אישית הייתי מנסה להשתתף בהגרלה הקרובה באוקטובר ואם זה לא ילך לך תקנה בשוק החופשי.

מניסיון שלי, מי שרכש באזור ביקוש ב-2017 כשהתחילו ההגרלות הרוויח יותר בהשוואה לזוכה הממוצע בגוש דן.
אנשים מתעלמים מהעיכובים האדירים ברטב הפרויקטים ותשלומי השכירות + משכנתא בתקופה זו. בעוד קבלן בשוק הרגיל מתחייב לרוב למסירה תוך שנתיים עד 3.

לכן המלצתי היא מי שיש לו כסף שיקנה בשוק החופשי. מי שאין לו כסף וצריך את ה"טובות" של מחיר למשתכן, עדיף לו לנסות את מזלו בהגרלות.

זה תלוי באיזה שלב הפרויקט שזכית בו. יש הגרלות שקבלת היתר נמצאת בשלבים הראשוניים ויש הגרלות שאוטוטו יש היתר בנייה.

נניח שיש לי (רווק) סכום אותו אני מייעד לדירה להשקעה - סכום עד 2M (לא אתנגד למשהו זול יותר). מיקום של הנכנס, עדין לא החלטתי.
הכוונה היא, קניית דירה אותה אשכיר במטרה לקבל שכר דירה (בשאיפה סכום הפטור ממס - עד 5K בחודש).
ההתלבטות היא האם לקנות דירה מוכנה (חדשה/יד שניה) או להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן.
יש לי את ההון הנדרש (כרגע מושקע, קצת בהפסד, אבל מאמין שיהיה ניתן למשוך בשנה הקרובה, גם אם יישאר בהפסד) זכאי להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן.

החיסרונות במחיר למשתכן לדעתי:
* עיקוב במסירת הדירה (עד שתהיה מוכנה, יכול לקחת 6 שנים)
* אי אפשר לשלם הכל מראש ולכן, יש מיסים נוספים (תשומות מדד הבניה)
* זכייה אינה בטוחה (ז"א יכול להיות שאשתתף בהגרלות שנה ולא אזכה באף דירה)
* יותר קשה לקבל נכנס במיקום מועדף (פחות הגרלות במקומות ביקוש)

יתרונות מחיר למשתכן:
* הוזלה משמעותית בעלויות (תלוי מיקום)

ראיתי נושאים דומים בפורום שואל עכשיו, כי אנשים שהשתתפו במחיר למשתכן כבר קיבלו דירות, יש מידע יותר מדוייק מבעבר.
אני חיכיתי , לכמה הגרלות. גלי ים, + שיבא + ת"א , והאחרונה ברמת גן, ולא זכיתי באף אחת, החלטתי להתקדם ברכישת דירה

ככלל, הסיכוי נמוך, אני אישית, הייתי מעדיף לחכות , כלומר אם הייתי זוכה..... אבל משלא זכיתי, אין לי תשובה ... אני מעדיף לרכוש בשוק החופשי

ברור לי שזה פחות משתלם.

אם לא אצליח לרכוש, אנסה שוב בתוכנית עצמה להשתתף שוב

תודה לכולם.
נראה שבאמת לא משתלם לי לחכות, כנראה אחפש בשוק החופשי וארשם להגרלות.
אקח את הראשון שיראה לי עדיף, דירה בשוק החופשי (שמבחינתי היא מציאה/מתאימה) או הגרלה במיקום ובזמן מסירה מהיר יחסית (עם עדיפות לשוק החופשי, כי סיכוי לזכיה הוא נמוך).

השנקל שלי - אם יש לך את ההון העצמי וכבר החלטת שאפיק ההשקעה שמעניין אותך זה נדלן למגורים, אז תתחיל לחפש איזור ותפקס על מודעות יד-2.
ב5-6 שנים שתקבל שכירות תעקוף לדעתי כל הנחה כביכול במחיר למשתכן.
אציין רק ששכר דירה הוא לא דבר מובטח, וגם לא פסיבי.
בנוסף ככל שהמקום זול יותר איכות השוכרים בהתאם וזה כמובן לפני תיקונים,צבע, שיפוצים של הבניין שמחייבים את כל הדיירים וכו' וכו'.

בכל אופן בהצלחה!

דווקא יש קבלנים של מחיר למשתכן שמוכנים לקבל את כל הסכום בלי הצמדה למדד.. ויש גם ההפך בשוק חופשי.. לא בטוח לגבי איכות הבנייה כי הם גם מוכרים חלק מהדירות לשוק חופשי במחירים הרבה יותר גבוהים

מי אלו הקבלנים האלו שמוכנים לקבל את כל הסכום בלי הצמדה ??

קבלנים שנואשים לתזרים מזומנים.

קבלנים שנואשים לתזרים מזומנים.

בדיוק מה שאני מחפש, אפשר פירוט ? ברצינות, שמות של קבלנים\יזמים\פרויקטים שצריכים תזרים מידי ולא בונים על תשומות.

מנצל"ש - מישהו מבין את הסעיף הבא בתקנון?

4.6 זכאי לרישום יהיה רשאי להירשם לכמה הגרלות בעת ובעונה אחת, וללא הגבלת מספר ההגרלות, למעט במקרה שבו זכה הזכאי בהגרלה אחרת או במקרה שנפסלה הרשמתו, כמפורט להלן בתקנון זה. במקרה של סדרת הגרלות תתאפשר הרשמה לעד לשלושה יישובים ללא הגבלה על מספר ההגרלות בכל יישוב שנבחר.

אין מגבלה על מספר ההגרלות אליהן נרשמים (אלא אם זוכים או נפסלים), אבל אם יש סדרת הגרלות אז יש מגבלה של שלושה יישובים. WTF?

מנצל"ש - מישהו מבין את הסעיף הבא בתקנון?

4.6 זכאי לרישום יהיה רשאי להירשם לכמה הגרלות בעת ובעונה אחת, וללא הגבלת מספר ההגרלות, למעט במקרה שבו זכה הזכאי בהגרלה אחרת או במקרה שנפסלה הרשמתו, כמפורט להלן בתקנון זה. במקרה של סדרת הגרלות תתאפשר הרשמה לעד לשלושה יישובים ללא הגבלה על מספר ההגרלות בכל יישוב שנבחר.

אין מגבלה על מספר ההגרלות אליהן נרשמים (אלא אם זוכים או נפסלים), אבל אם יש סדרת הגרלות אז יש מגבלה של שלושה יישובים. WTF?
כן. בהגרלות חדשות שמוגרלות פעם ראשונה משרד השיכון מפרסם במקביל הרבה פרויקטים בערים שונות ואי אפשר לבחור את כולם.
בהגרלות המשך אין את המגבלה הזו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
M דירה להשקעה- מחיר למשתכן או דירות תמא נדל"ן 2
A התלבטות - מחיר למשתכן \ דירה להשקעה \ דירת מגורים והיכן? נדל"ן 14
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
B רכישת דירה להשקעה כרווק (מחיר למשתכן) נדל"ן 10
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 4
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 18
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
A דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
ז שיפוץ אסתטי דירה להשקעה נדל"ן 9
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T דירה להשקעה ראשונה נדל"ן 8
D השקעה בבורסה למול דירה להשקעה שוק ההון 46
D דירה ראשונה להשקעה - ללא מתווך וייעוץ נדל"ן 0
Y רוצים לקפוץ למים - דירה להשקעה נדל"ן 9
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M דירה להשקעה נדל"ן 0
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
T דירה להשקעה/מגורים להורים נדל"ן 5
T דירה להשקעה בגאסר א זרקא קו שני לים. נדל"ן 35
ה דירה להשקעה ברמת גן נדל"ן 0
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
א דירה להשקעה בי-ם נדל"ן 32
S דירה להשקעה בבת ים, הצעדים הבאים נדל"ן 11
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
R משכנתא מול מכירת דירה להשקעה נדל"ן 12
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
K חישוב תשואה מצרפית על דירה להשקעה כולל משכנתא נדל"ן 3
A השאלות החשובות בבחירת דירה להשקעה נדל"ן 10
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
משה גל דירה להשקעה בקרית אתא, רחוב פינסקר. יש מכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 0
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20
E דירה ראשונה להשקעה - החזר חודשי ומגורים נדל"ן 42