• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה להשקעה דרך מועדון חבר

אני זכיתי (אמצע\תחילת יום המכירות הראשון) דרך אבי וכעת שוקלים את זה. זו תהיה דירה ראשונה שלי ומתלבטים בין דירת 3-4 חדרים אם בכלל.
כנראה שנקפוץ לאיזור בתקווה עד ליום המכירות.
אם למישהו יש תובנות מסוימות לגבי איזה דירות לתעדף ו\או מכיר קצת את השכונה הזאת בבת ים ויכול לשתף, אשמח מאוד!

נערך לאחרונה ב:
אני זכיתי (אמצע\תחילת יום המכירות הראשון) דרך אבי וכעת שוקלים את זה. זו תהיה דירה ראשונה שלי ומתלבטים בין דירת 3-4 חדרים אם בכלל.
כנראה שנקפוץ לאיזור בתקווה עד ליום המכירות.
אם למישהו יש תובנות מסוימות לגבי איזה דירות לתעדף ו\או מכיר קצת את השכונה הזאת בבת ים ויכול לשתף, אשמח מאוד!
יש לך במקרה פרטים של כמה זכו?

תודה. על מה חשבת ללכת? יצא לך לבדוק איזה בניין/דירה שווה יותר מהשאר וכו'? אני בין האחרונים אמנם אבל אשמח לקבל כיוון.
לא חשבתי יותר מדי כי ידעתי שהסיכוי שלי לזכות הם קטנים.
אני מניח שזה גם תלוי בתקציב שלך, לכל בניין, צד וגודל יש יתרונות וחסרונות.

לא חשבתי יותר מדי כי ידעתי שהסיכוי שלי לזכות הם קטנים.
אני מניח שזה גם תלוי בתקציב שלך, לכל בניין, צד וגודל יש יתרונות וחסרונות.

הבנתי, תודה. כעיקרון התקציב שלי מאפשר לי לקנות כל דירה בפרוייקט אבל אני מעוניין להשקעה לכן חשבתי ללכת על הדירה הכי זולה שתהיה פנויה. לדעתך טעות? אשמח שתשתף והמון תודה על כל המידע שאתה משתף.

כביכול באתר של מומנט הם מציינים שזוכים כ1600 נרשמים, מתוכם רק 538 מן הסתם יוכלו לקנות דירה לפי סדרם בהגרלה.
אעלה את המחשבות שלנו כרגע אחרי שביקרנו שם היום:
* לא בטוחים עד כמה המחירים נמוכים מהשוק החופשי.
היום עשינו סיור באיזור וראינו המון המון פרויקטים באיזור פארק הים. אחד מהם הוא למשל זייתוני פארק או משהו כזה שמציע דירות 4 חדרים קרובות יותר לקו הים החל מ2.4M. פה דירות 4 חדרים שאנו מסתכלים עליהן מתחילות ב2.1M לערך. בהקשר הזה, אם ההנחה לא כזאת גדולה, מה היתרון הגדול בפרויקט הזה? יש משמעות לגב שחבר נותן פה? אולי סוג של ערבות מסוימת לכך שהבנייה תתקדם בהתאם ליעדים?
מחישוב שלי המחירים לדירות בתקציב שלנו הם בין 19K (עם מרפסת) ל21.5K (בלי מרפסת) למטר. מדל"ן אומר שהמחיר הממוצע לדירות בשכונה הוא 24K למטר.

* האיזור נחמד יותר משחשבנו. לא מאוד slums. בנייה יחסית לא צפופה אבל מי יודע מה יהיה בעוד 5-10 שנים עם כל הפרויקטים האלה ששלטים שלהם ניתן לראות בכל מקום. העבודות של הרכבת הקלה נראות מאוד מאוד מתקדמות שזה טוב. האוכלוסיה באיזור כרגע ממה שראינו מאוד זקנה בעיקר.
שכונה ליד היא דתית לחלוטין, משהו שמעט מרתיע אותי.
עוד נקודה שמרתיעה היא שהנוף לים ייחסם כמעט לחלוטין לדעתי תוך 5 שנים ואז יש יתרון מסוים לקומות גבוהות שהן גם יותר יקרות.
בנוף מערבה ניתן לראות גם תחנת אוטובוס גדולה שלא נעימה לעין וכנראה משמעותה גם רעש. אולי יפנו אותה מתישהו אבל לא מצאתי תוכנית כזאת.
גם מבחינת החינוך יש לי דאגה קלה: ברמת הנשיא נראה שיש יסודי אחד שמדורג טוב במדל"ן וגם תיכון או שניים כאלה אבל השאר נמוכים מאוד במדד והרבה מהם ממלכתיים דתיים.
הרחובות עצמם נקיים מאוד ונראה שהעירייה עושה שם עבודה יפה.

* התקציב שלנו הוא באיזור ה2M, אולי 2.2M בגג. כרגע מתלבטים אם יש יתרון משמעותי לפרויקט הזה בכלל על השוק החופשי בהינתן כל הפריסיילים שיש שם (ויש הרבה, בעיקר בפארק הים כאמור) ואם כן - אנחנו מתלבטים גם על איזה דירות לתעדף כאשר כרגע המחשבה היא על מרפסת פונה מערב כאשר מערב-צפון הוא נוף יותר אורבני צפוף כרגע ומערב-דרום מעט יותר ירוק אבל לא בהכרח שיישאר כזה בעתיד.
לא בטוחים איך לשקלל את בית הקברות מדרום מזרח בתיעדוף.

חלק מהעניין הוא שאני אישית לא בהכרח יודע מה לחפש ואני אשמח אם מי מכם שמנוסה יותר בנדל"ן להשקעה יעלה שיקולים נוספים, גם לגבי האיזור בפרט וגם לגבי איך מתעדפים דירות בבנייניים השונים.

וואוו תודה על הסיכום!
הבנת את מיקומי הבניינים? הבנתי גם 6 דירות לקומה שזה מטורף. מעניין אותי דירה כזו מוכנה כמה עולה בשביל להבין את גודל ההנחה.

* התקציב שלנו הוא באיזור ה2M, אולי 2.2M בגג.
חלק מהעניין הוא שאני אישית לא בהכרח יודע מה לחפש ואני אשמח אם מי מכם שמנוסה יותר בנדל"ן להשקעה יעלה שיקולים נוספים
קטונתי מלהיות אייל נדלן/בכלל משקיע נדלן
אבל נקודה חשובה לדעתי היא האם זה נכון לרכז סכום כזה בנכס אחד בודד
מבחינת פיזור/תשואה/סיכונים

קטונתי מלהיות אייל נדלן/בכלל משקיע נדלן
אבל נקודה חשובה לדעתי היא האם זה נכון לרכז סכום כזה בנכס אחד בודד
מבחינת פיזור/תשואה/סיכונים
מאחר וזו דירה ראשונה, קיימת כנראה עזרה מההורים ו יש פחות תנודתיות בד"כ אני נוטה לומר שכן.

אשמח למחשבות שלכם בנוגע להאם בדירות להשקעה עדיפה דירת 3 חדרים או 4 חדרים? באופן כללי אשמח לשיקולים לכאן או לכאן.
ספציפית בהקשר של הפרויקט הזה, המחשבות שיש לי בנושא הן כאלה:
* קייס ל3 חדרים הוא שהחינוך בבת ים הוא לא מהמצוינים ביותר ולכן קהל היעד הצפוי הוא אולי יותר זוגות צעירים ורווקים שרוצים קרוב לתל אביב באיכות חיים גבוהה יותר (מגדל חדש, ים וכאלה, רכבת קלה).
* קייס ל4 חדרים הוא שבד"כ כשאנשים מתרחקים מתל אביב זה כי יש להם יותר ילדים והם לא יכולים להרשות לעצמם שכ"ד בתוך ת"א\גבעתיים.
בהינתן שמכוונים למכור את הדירה תוך זמן קצר יחסית מהאיכלוס, מה דעתכם?

לא מפריע לך שיש כיוון אוויר אחד בדירות 3 חדרים? אני גם חשבתי לקנות את ההכי זולה ואז ראיתי את זה. גם הנוף לא משהו בדירות 3 חדרים.

לא מפריע לך שיש כיוון אוויר אחד בדירות 3 חדרים? אני גם חשבתי לקנות את ההכי זולה ואז ראיתי את זה. גם הנוף לא משהו בדירות 3 חדרים.
בכלל לא שמתי לב, נקודה טובה, בהחלט שיקול.

החשש הגדול שלי הוא שאין להם עדיין היתר בניה, מרגיש סיכון למול לוחות הזמנים הארוכים.

מה אומרים?

גם אני זכיתי וזומנתי ליום השני ב19:00 בספק אם ישאר משהו ששווה ללכת עליו. אני אשקול בחיוב דירה עד 2-2.2 מיל׳ קומה 8 צפונה עם נוף לצפון מערב/דרום מערב.
כל מה שלא עומד בזה אפסול על הסף לצערי..
נראה על פניו מכל התגובות וגם מההבנה שלי שפוטנציאל התשואה העתידית 10 שנים צפונה כן משמעותי אבל השאלה המרכזית שעומדת לנגד עיני היא האם את הדירה הראשונה שאני רוכש אני ארכוש עם כוכבית של להשקעה ככל הנראה ולא למגורים..

למרות שזומנתי ליום הראשון בשעה 12:00, אני מוותר על הפרויקט הזה אחרי התלבטויות משמעותיות.

מדובר בפרויקט עם טווח זמנים מאוד ארוך ובלי היתרי בניה עדיין (הם מאמינים שיתקבלו ביולי), הם מתחייבים לאיכלוס 52 חודשים מהיתרי בניה, כלומר בתרחיש האופטימי אנחנו מדברים על נובמבר 2025.

מבחינתי הייתה יכולת כלכלית לקנות דירה ב1.75 שבתרחיש הריאלי תעלה באיכלוס ל2.05-2.1 כלומר רווח של 300 אלף ב5 שנים....בלי אפשרות לגמישות בכלל בין לבין.

בסכומי הרווח האלה אני חושב שניתן להגיע לאופציות לא פחות טובות בטווחי זמן יותר קצרים.

גם אני זכיתי וזומנתי ליום השני ב19:00 בספק אם ישאר משהו ששווה ללכת עליו. אני אשקול בחיוב דירה עד 2-2.2 מיל׳ קומה 8 צפונה עם נוף לצפון מערב/דרום מערב.
כל מה שלא עומד בזה אפסול על הסף לצערי..
נראה על פניו מכל התגובות וגם מההבנה שלי שפוטנציאל התשואה העתידית 10 שנים צפונה כן משמעותי אבל השאלה המרכזית שעומדת לנגד עיני היא האם את הדירה הראשונה שאני רוכש אני ארכוש עם כוכבית של להשקעה ככל הנראה ולא למגורים..
למה אתה חושב שהתשואה העתידית משמעותית?

מישהו יודע איזה דירות נבחרו היום? אילו נשארו? באתר לא מצאתי.

למרות שלא עליתי בהגרלה המקורית, התקשרו אליי היום להגיד שנשארו דירות והאם מעוניין לרכוש

מישהו עוד קיבל שיחות דומות? נראה שבעיקר נשארו הדירות היקרות, תוהה אם עם כל "ההנחה" שטוענים שגלומה במחירים ("מעל 300 אלף שקל") זה באמת שווה
אורי ושאר החברה שיצא להם לטייל יותר באזור - מה התרשמותכם מהכדאיות הכלכלית של העסקה? (תחת הנחה שמדובר בדירת השקעה ולא דירת מגורים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
ז שיפוץ אסתטי דירה להשקעה נדל"ן 9
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T דירה להשקעה ראשונה נדל"ן 8
D השקעה בבורסה למול דירה להשקעה שוק ההון 46
D דירה ראשונה להשקעה - ללא מתווך וייעוץ נדל"ן 0
Y רוצים לקפוץ למים - דירה להשקעה נדל"ן 9
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M דירה להשקעה נדל"ן 0
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
T דירה להשקעה/מגורים להורים נדל"ן 5
T דירה להשקעה בגאסר א זרקא קו שני לים. נדל"ן 45
ה דירה להשקעה ברמת גן נדל"ן 0
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
א דירה להשקעה בי-ם נדל"ן 32
S דירה להשקעה בבת ים, הצעדים הבאים נדל"ן 11
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
R משכנתא מול מכירת דירה להשקעה נדל"ן 12
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
K חישוב תשואה מצרפית על דירה להשקעה כולל משכנתא נדל"ן 3
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14
A השאלות החשובות בבחירת דירה להשקעה נדל"ן 10
M דירה להשקעה- מחיר למשתכן או דירות תמא נדל"ן 2
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
משה גל דירה להשקעה בקרית אתא, רחוב פינסקר. יש מכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 0