• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחיר למשתכן - ההשקעה הכי טובה היום

מזל טוב @alon700
אם אני זוכר דברים שאלון כתב בעבר הוא במצב כלכלי מצוין (ואולי אני מתבלבל עם יוזר אחר אז סליחה מראש).
להבדיל אלף אלפי הבדלות באותה מידה הבן של תשובה יכול לזכות.
דוגמה מצוינת לאיוולת שבתוכנית.
האם לשם המיסים ששילמנו צריכים ללכת?

אני מבין את תגובתך גילגמש, עם זאת אני אזרח יצרן שמשלם המון מיסים ובדגש מס הכנסה למדינה, לאורך השנים הרבה יותר משווי ההטבה. כמו כן ההטבה מגיעה מהנחה של המדינה על קרקע וחסכון הוצאות שיווק של הקבלן. לא בדיוק ממיסים של אנשים. בנוסף לכך ההטבה למעשה נותנת לי לקנות דירה במחיר של לפני 4 5 שנים, 70 אחוז מהאזרחים במדינה הם בעלי דירות, רובם המכריע קנה אותן הרבה לפני 4 5 שנים, ככה שלהם יש יתרון גדול עלי מהבחינה הזו. ההטבה הזו באה לגשר על הפער הזה חלקית ובאופן עקיף לגרום לכלל מחירי הדיור לרדת, אני מניח שכאשר יהיו עשרות אלפי דירות למשתכן זה אכן יקרה.

הנחה של המדינה על קרקע וחסכון הוצאות שיווק של הקבלן. לא בדיוק ממיסים של אנשים
הנחה של המדינה על הקרקע זה במקום מסים אז זה הגיע ממסים.
אם לקבלן אין הוצאות שיווק אז סוכנות השיווק שהייתה אמורה לשווק את זה במקרה רגיל לא הרוויחה כסף ולכן לא שילמה על זה מס - שוב זה הגיע ממסים.

אפשר לסובב את זה איך שרוצים - בשורה התחתונה אין דבר כזה מתנות חינם.
מישהו משלם על זה ואם זה לא אתה אז זה מישהו אחר (ובמקרה הזה גם אתה וגם הרבה מאוד אחרים).

הכוונה כאן בשרשור לדעתי היא לא להגיד שלא מגיע לך אישית @alon700 (הרוב דווקא מפרגן להבנתי) אלא לתהות אם הפרויקט מקדם את מטרות המדינה (בניגוד למטרות של פוליטיקאים מקריים).

אני דווקא מפרגן.
למה אני מפרגן לך אלון?
אני מפרגן לך כי אתה לא יושב, ומצפה שתנחת עליך דירה. שתיפול לך מזוודה עם כסף.
אתה עושה. אני גם בטוח שעצם זה שיש לך כסף מזומן לרכוש את הדירה גם מראה עליך. שעשית.
שאתה לא יושב, בוכה כמה קשה לחיות כאן. מצפה שבגלל שהגעת לגיל 30, שמישהו יבוא ויתן לך דירה במתנה.
נכון שזה יכול להיראות מבאס. למה אלון שנראה מסודר יקבל דירה בהנחה, ואילו שאול שלא מסודר, בגילו של אלון, ממלצר עם תואר ראשון, לא יזכה לדירה בהנחה.

אבל אלון עשה מעשה.
אלון הלך, הוציא תעודת זכאות. שילם עליה.
אלון חסך כסף בשביל שיהיה לו איך לקנות את הדירה לכשאם יזכה.

אלון עושה. יוזם.
הוא לא יושב ומצפה שמישהו יביא לו דירה.

יצא, וגם המזל אוהב את אלון, והגריל את אלון ברשימת הזוכים.

מה לנו שנלין. אני דווקא מפרגן לך מאוד אלון.

מזל טוב, ושיהיה בהצלחה עם רכישת הדירה. גם אם זה פרויקט מחיר למשתכן, לדעתי לא לשכוח - כל צעד רק עם עו"ד. זו דעתי.

מה לנו שנלין. אני דווקא מפרגן לך מאוד אלון.
מפרגנים לאלון, ובוכים על הטמטום של כחלון.

למה זה מסובך לבנות חצי מליון דירות של 30 מטר מרובע כל אחת באיזורי פריפריה? (או משהו ברוח דומה)

מסכים איתך.
אני גם בטוח שנשלחו לכחלון כל כך הרבה מכתבים עם הצעות לפתרון בעיית הדיור.
אבל ברור לך שדבר לא נעשה, או ייעשה. כי ממה שאני מבין גם כחלון מוגבל במה שהוא יכול לעשות. לבד. בעצמו.

הגיונית וכלכלית היה כדאי יותר ליישם את מה שכתבת. דירות קטנות של 30 או אפילו 50 מ"ר, לזוגות צעירים, בתחילת חייהם.
לאט לאט הזוג יתקדם לדירה גדולה יותר, זוג צעיר בתחילת דרכו יתפוס את מקומה של הדירה הקטנה אותה הם יעזבו.

דירה קטנה כזו גם כמובן תהיה זולה יותר.

• אהבתי
Reactions: Roi
בנוסף לכך ההטבה למעשה נותנת לי לקנות דירה במחיר של לפני 4 5 שנים, 70 אחוז מהאזרחים במדינה הם בעלי דירות, רובם המכריע קנה אותן הרבה לפני 4 5 שנים, ככה שלהם יש יתרון גדול עלי מהבחינה הזו. ההטבה הזו באה לגשר על הפער הזה חלקית ובאופן עקיף לגרום לכלל מחירי הדיור לרדת, אני מניח שכאשר יהיו עשרות אלפי דירות למשתכן זה אכן יקרה.
יש להם יתרון עליך כי הם השקיעו 5 שנים לפניך. ולא צריך לגשר על שום דבר.
אדם שהשקיע ב-S&P500 את כספו ב-10 שנים האחרונות הכפיל את כספו. כמו דירה בישראל ב-10 שנים האחרונות. אז מי שהשקיע ב-S&P המדינה צריכה לגשר על הפער כי זה לא הוגן?
אני בכלל מציע לכחלון (אני מקווה שהוא קורא את הפורום של הסולידית) שיעשה הגרלה על יותר כסף, נניח 10 מליון ש"ח למעט אנשים. הכסף יגיע מתקציב המדינה. כלכלית זה לא מועיל ואף יגרום נזק, אבל זה מאד יעלה את המורל. מה שחשוב זה המורל. אנשים יצולמו כשהם זוכים עם מסכות על פניהם. מה שנקרא "לחם ושעשועים לעם". שלב הבא: מלחמות גלאדיאטורים. אין ספק שנגיע רחוק ככה. עם הספר.
אני אזרח יצרן שמשלם המון מיסים ובדגש מס הכנסה למדינה, לאורך השנים הרבה יותר משווי ההטבה.
גם אני. אז מה? זה אומר שמגיע לך הטבה ולי לא? אם פלוני שכר דירה והשקיע 10 מליון ש"ח ב-S&P500 ב-10 שנים האחרונות. היום יש לפלוני 20 מליון ש"ח. מגיעה לו הטבה של 200 אלף ש"ח? למה? כי הוא השקיע ב-S&P?
כמו כן ההטבה מגיעה מהנחה של המדינה על קרקע וחסכון הוצאות שיווק של הקבלן.
כן זה נקרא בעברית פשוטה: "כספי משלם המיסים".

אתה רוצה להוזיל את מחירי הדירות: 1. תבנה דירות ו2. תוריד את מנגנוני הבירוקרטיה המסורבלים והמושחתים המטפלים בנדל"ן. אל תחלק מענקים כספיים לאנשים אקראיים.

דם שהשקיע ב-S&P500 את כספו ב-10 שנים האחרונות הכפיל את כספו. כמו דירה בישראל ב-10 שנים האחרונות. אז מי שהשקיע ב-S&P המדינה צריכה לגשר על הפער כי זה לא הוגן?
בוודאי!
וכל מי שלא יכל להשקיע ב-SP500 ב-1935 (לא נולד עדיין?) המדינה חייבת לשלם לו את כל מה שהוא הפסיד מאז ועד היום החל מהסנט הראשון!
אני בכלל מציע לכחלון (אני מקווה שהוא קורא את הפורום של הסולידית) שיעשה הגרלה על יותר כסף, נניח 10 מליון ש"ח למעט אנשים.
אני בעד.
רק שהתנאים להיות אחד מאותם אנשים הוא להוכיח יכולת לבזבז כסף שאין לך.
דנקנר, תשובה ואמיר ברמלי יקבלו הכי הרבה "נקודות הגרלה" כי הם הצליחו להוכיח שהם מבזבזים מיליונים שאין להם.
מי שחוסך כמובן צריך להיות מנופה מההגרלה מיידית!
לא טסת לחו"ל לפחות פער בחודש? - לא זכאי להשתתף!
לא אכלת במסעדה 3 ארוחות ביום? - לא זכאי להשתתף!

אתה רוצה להוזיל את מחירי הדירות: 1. תבנה דירות ו2. תוריד את מנגנוני הבירוקרטיה המסורבלים והמושחתים המטפלים בנדל"ן. אל תחלק מענקים כספיים לאנשים אקראיים.
+1
+1
+1

3 - תוריד מס על רווחים בבורסה ל-10% (או אפס כמו תחילת שנות האלפיים)

כמו כן ההטבה מגיעה מהנחה של המדינה על קרקע וחסכון הוצאות שיווק של הקבלן. לא בדיוק ממיסים של אנשים.
ידידי, ברגע שהמדינה מוותרת על הכנסות משיווק קרקעות, היא חייבת לפצות על כך ולהגדיל הכנסות ממקורות אחרים (מסים). או לחלופין להקטין את ההוצאה שלה באותו סכום. אין פה קסמים. מאוד יכול להיות שההכנסות שהמדינה מפסידה בגלל התכנית המטומטמת הזו מגיעות על חשבון סל התרופות, הקטנת כיתות לימוד, מלגות לחיילים בודדים, מעונות לנשים ועוד ועוד.
חוץ מזה שלא ברור לי הטמטום הזה שבו המדינה מחליטה שהיא הופכת למפעל הפיס ומחלקת מתנות בשווי 300,000 ש"ח לתושבים על סמך הגרלה.

סחטיין עליך! מה שאני הייתי עושה:
קודם כל מנסה לרכוש את הדירה היקרה ביותר בפרוייקט שאני יכול להרשות לעצמי, אחרי זה חושב מה לעשות עם המשכנתא.

אמנם אין דין ראש העין כדין רשל"צ, אבל סתם לידע כללי תדעו שבפרוייקטים בראש העין של מחיר מטרה, הדירות הכי יקרות הן אלו שנמכרו ראשונות! דירות הגן, הפנטהאוזים וכו'. די מפתיע, חשבתי שדווקא דירות ה3 חדרים יהיו הראשונות להחטף. אולי זה פשוט כי הפער במחירים היה די נמוך (הכל יחסי) - דירת 4 חדרים עלתה בסה"כ 250-300 אלף שקל פחות מהפנטהאוז.

לקחת נתון קטן, פיסה של מילימטר רבוע מתמונה גדולה ולהציג אותה כתמונה השלמה בזום כפול 1000 לא עושה את זה נכון.
רשל"צ זאת אכן מציאה חריגה. ההנחה שם היא 550,000 בערך.
אז מדובר גם על מיקום מצוין לטובת מגורים וגם הנחה משוגעת. כך שברור שירשמו המון.
אבל, לעומת זאת, יש קריית מוצקין, הנחה של 400,000, נרשמו 6000 על 1000 דירות בערך שיצאו שם.
באופן כללי החשבון הנכון הוא לבדוק על כמה דירות בשנה ניתן לעשות מעל 350,000 רווח ולחלק לכמות הנרשמים הממוצעת לאותם מכרזים.
כרגע, לפי החישוב שעשיתי דרך האתר של מחיר למשתכן, מדובר על 8500 דירות בערך בשנה ובערך 12000 נרשמים.
זאת אומרת, תוך שנה ושליש בערך בממוצע אמורים לזכות.

מאיפה המידע ההזוי שאתה מביא?
אלו תוצאות האמת מהפרוייקטים האחרונים:
ראשון לציון 23269 משתתפים על 90 דירות.
ראשון לציון 23483 משתתפים על 192 דירות.
ראשון לציון 23893 על 90 דירות.
ירוחם 4174 משתתפים על 154 דירות.
ראש העין 17466 משתתפים על 94 דירות.
דימונה 3878 משתתפים על 54 דירות.
ירוחם 3990 משתתפים על 48 דירות.
מוצקין 7758 משתתפים על 22 דירות.
מוצקין 7390 משתתפים על 44 דירות.
ראש העין 6902 משתתפים על 60 דירות.
(בחלק מהמקומות הייתה הפרדה בין תושבי המקום לאחרים, לא משהו שמשנה את הסיכויים באופן מיוחד).

חשב מסלול מחדש חבר.

חוץ מזה שלא ברור לי הטמטום הזה שבו המדינה מחליטה שהיא הופכת למפעל הפיס ומחלקת מתנות בשווי 300,000 ש"ח לתושבים על סמך הגרלה.
מה לא ברור - זו שיטה מקובלת במקומותינו. נתנו הטבות למקורבים - תפסו אותם, אז עכשיו הטרנד החדש זה לתת הטבות לאנשים אקראיים. העיקר לתת הטבות.

אני מוכן שיעלו לי את המיסים, ישלמו שכר כפול לכל חברי הכנסת בתנאי שלא יבואו יותר לעבודה. שיישארו בבית.

אני מוכן שיעלו לי את המיסים, ישלמו שכר כפול לכל חברי הכנסת בתנאי שלא יבואו יותר לעבודה. שיישארו בבית.
:)
אני אופטימי לגבי דבר אחד - יכול להיות שלאחר שכחלון יבין שהתכניות שלו הן בדיחה, מתוך פאניקה הוא יחליט לבצע צעד נועז בדמות הפחתת מס על רווחים בשוק ההון.

• אהבתי
Reactions: HHH
אני אופטימי לגבי דבר אחד - יכול להיות שלאחר שכחלון יבין שהתכניות שלו הן בדיחה, מתוך פאניקה הוא יחליט לבצע צעד נועז בדמות הפחתת מס על רווחים בשוק ההון.
הלוואי..
אבל לדעתי יותר סביר שנראה צעדים אחרים בדמות חובת הפקדת חוזי שכירות ב "בנק חוזי השכירויות החדש", הגבלה של עליית שכר הדירה ופתיחת מלשינון לתפארת מדינת ישראל.

רבותיי, אני מסכים לגמרי שהדרך להוריד את מחירי הדירות היא לבנות הרבה דירות, בדגש על קטנות- הייתי מעדיף את זה על פני המחיר למשתכן. גם אני מבין כעת שהטבת מחיר למשתכן עולה מיסים למדינה.
אבל,
1. דירה זה לא S&P500, זה צורך בסיסי קודם כל ואני מניח שרובכם מסכימים שזה משהו שהמדינה צריכה לדאוג שהיה בר השגה אם זה לא קורה בשוק החופשי. אין מקום להשוואה.
2. הזכאים הם מתוך 30% האנשים שלא קנו דירה, ככה שזה לא אקראי בין כלל האוכלוסיה, זה סוג של אפליה מתקנת תקראו לזה. מי שלא קנה לפני מספר שנים במחיר "סביר" יקבל סיכוי לקבל את המחיר ה"סביר" הזה היום מבלי כל קשר לכושר השתכרות או אם יש לו כסף בבנק.
3. לגבי הסיכויים, אם תציצו בפרוייקטים תראו שיש עוד כ-200 פרוייקטים בדרך להגרלות. במקומות עם היחס הכי קשה כמו ראשון זה 1 ל150, בצפון/דרום פחות מ1 ל100 ככה סטטיסטית אם תרשמו לכל ההגרלות מאוד סביר שתזכו באחת. ייתכן שזה יהיה עוד הרבה זמן אבל למה לא לנסות? ה"כרטיס הגרלה" עולה רק 240 ש"ח לשנה שלמה של הגרל כפי יכולתך. הבנתי שיש סה"כ 30,000 זכאים כרגע (כמובן יתווספו עוד), אז אם סה"כ הדירות לאורך השנים במחיר למשתכן יחצה את הרף הזה וסביר מאוד שכן, לכל מי שלא הייתה דירה במחירים של העבר תהיה כזו במחיר "סביר". לכן בלי קשר אלי הפרוייקט הוא טוב גם אם לא הכי טוב.

1. דירה זה לא S&P500, זה צורך בסיסי קודם כל ואני מניח שרובכם מסכימים שזה משהו שהמדינה צריכה לדאוג שהיה בר השגה אם זה לא קורה בשוק החופשי.
אני לא יודע אם לצחוק או לבכות. איזה שוק חופשי? אין שוק חופשי בתחום הבניה בישראל בגלל המדינה, אז אתה מציע את הרעיון שהשוק החופשי (שלא קיים) אשם.

2. הזכאים הם מתוך 30% האנשים שלא קנו דירה, ככה שזה לא אקראי בין כלל האוכלוסיה, זה סוג של אפליה מתקנת תקראו לזה.
אפליה מתקנת זה מושג לא מוסרי. הדרך המוסרית לטפל בפערים זה סטנדרטים אחידים וחופש הזדמנויות, לא לשבור רגליים לשחקני כדורסל כדי שהם יהיו ברמה שלי. במקרה הזה הפתרון הוא לאפשר לשוק לבנות המון דירות זולות באיזה סטנדרט שרוצים. אם קבלן רוצה להקים כפר מכולות כמו באירופה אז יאללה, העיקר שיהיו דירות ומהר.

3. לגבי הסיכויים, אם תציצו בפרוייקטים תראו שיש עוד כ-200 פרוייקטים בדרך להגרלות. במקומות עם היחס הכי קשה כמו ראשון זה 1 ל150, בצפון/דרום פחות מ1 ל100 ככה סטטיסטית אם תרשמו לכל ההגרלות מאוד סביר שתזכו באחת. ייתכן שזה יהיה עוד הרבה זמן אבל למה לא לנסות? ה"כרטיס הגרלה" עולה רק 240 ש"ח לשנה שלמה של הגרל כפי יכולתך. הבנתי שיש סה"כ 30,000 זכאים כרגע (כמובן יתווספו עוד), אז אם סה"כ הדירות לאורך השנים במחיר למשתכן יחצה את הרף הזה וסביר מאוד שכן, לכל מי שלא הייתה דירה במחירים של העבר תהיה כזו במחיר "סביר". לכן בלי קשר אלי הפרוייקט הוא טוב גם אם לא הכי טוב.
אני מקווה שאתה מבין מה אתה מציע לעשות פה. הממשלה מבצעת עוולה. מה שהם עושים זה לקחת כסף מכולנו ולתת אותו בצורה של הנחה לאנשים אקראיים. מה שהממשלה מקווה שיקרה זה בדיוק מה שאתה מציע לעשות, שכולם ישחקו את המשחק המזעזע הזה ומי שלא קיבל דירה לא יוכל להתלונן שאין לו כי הוא בחר מרצונו לשים את מערכת הערכים שלו בצד ובגלל תאוות בצע כן להשתתף. זה סך הכל כדור הרגעה ולא פתרון של הבעיה, והדרך לחפות על זה היא להשתיק את המתנגדים בכך שמשחדים אותם בהגרלה על חשבון הציבור.

כל אדם מוסרי צריך להחרים את הדבר הזה, ולא להצביע לעולם למי שיזם את זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 13
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
E מחיר למשתכן+/דירה על הנייר נדל"ן 5
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
ה מחיר למשתכן 2024 נדל"ן 5
מ תוספות וטיפים לדירת מחיר למשתכן להשקעה נדל"ן 37
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
Y ערבות בנקאית חוק מכר - מחיר למשתכן נדל"ן 3