• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הדירות בהגרלת מחיר למשתכן תמיד ללא היתר בניה?

• פותח הנושא פותח הנושא כנשר
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

כנשר

משתמש סולידי
דירוג
24
עיינתי מעט בפרטי ההגרלות. נראה כי רב הדירות ללא היתר בנייה. כלומר במצב כזה זה הימור. זכיה, אך אין לדעת מתי בפועל ייתקבל ההיתר.
אני מעוניין לדעת, האם כל ההגרלות הן כאלה, או שישנן הגרלות בהן כבר ישנו היתר? ואם כן, כיצד לברור את אלו שיש להן כבר היתר בניה?
אני מעוניין מראש להירשם לאותן ההגרלות שאם אזכה באחת מהן אדע שיש וכל שנותר הוא להמתין. גם אם הדבר אומר לוותר על ערים דוגמת תל אביב - בסדר גמור.

לקבל היתר לוקח זמן והיו כמה וכמה מקרים שזכו בדירה לפי הבטחה א' ואז הקבלן שינה את הפרוספקט בדרך לועדה.
היו גם מקרים שהוועדות למעלה החליטו שההיתר נרחב מידי ושינו.

עיינתי מעט בפרטי ההגרלות. נראה כי רב הדירות ללא היתר בנייה. כלומר במצב כזה זה הימור. זכיה, אך אין לדעת מתי בפועל ייתקבל ההיתר.
נכון, זה אחד הסיכונים בפרויקטים האלה (סיכון שיכול לעלות הרבה מאוד כסף)

יש אנשים שזכו בהגרלות לפני כמה שנים ועדיין אפילו לא קיבלו היתר בניה(!) שלא נדבר על דירה.
ישנם לא מעט התנגדויות גם מראשי הערים מכיוון שהם לא ערוכים מבחינת התשתיות (ביוב, חינוך, כבישים) ופשוט עוצרים פרויקטים.

צריך לציין שבזמן הזה בעצם הבית שלך מוצמד למדד תשומת הבניה (גם אם אין היתר בניה ולא התחלת לבנות בפועל).
בקיצור מזל כפול - לזכות בהגרלה ומזל להגריל פרויקט שמתחילים לבנות.

צריך לציין שבזמן הזה בעצם הבית שלך מוצמד למדד תשומת הבניה
ומצד שני בגלל שאין התקדמות בבנייה, אתה משלם מראש חלק קטן ממחיר הדירה, ובינתיים הכסף יכול להיות מושקע באפיקים אחרים, לא?

ומצד שני בגלל שאין התקדמות בבנייה, אתה משלם מראש חלק קטן ממחיר הדירה, ובינתיים הכסף יכול להיות מושקע באפיקים אחרים, לא?
כן, אבל קשה מאוד לתזמן את זה, הרבה מהזוכים בהגרלות האלו לא נזילים במיוחד, ולכן צריכים לשמור על הכסף מבלי להשקיע חלק גדול ממנו כי לא יודעים עוד כמה זמן יצטרכו להתחיל לשלם.

האם כל ההגרלות הן כאלה, או שישנן הגרלות בהן כבר ישנו היתר?
אם יש הגרלות עם היתר, הן נדירות. ברגע שיזם זכה במכרז, מוסיפים את הפרויקט לרשימת ההגרלות. הסיכוי שיצליח להוציא היתרים לפני מועד ההגרלה הקרוב קלוש עד כדי בלתי אפשרי.

משמעות נוספת היא שאין תמהיל דירות ידוע במועד ההגרלה, כלומר אם יש העדפה לדירה בגודל מסוים, אי אפשר לדעת לאן עדיף להירשם. ביבנה רמי שבירו בחר להקים דירות גדולות במיוחד, שהיו יקרות וגם לא הכי שימושיות להרבה זוכים, והרשויות ניסו להילחם בזה ללא הצלחה.

אם יש הגרלות עם היתר, הן נדירות. ברגע שיזם זכה במכרז, מוסיפים את הפרויקט לרשימת ההגרלות. הסיכוי שיצליח להוציא היתרים לפני מועד ההגרלה הקרוב קלוש עד כדי בלתי אפשרי.
אני מבין. אך הנכד מעוניין להירשם, ואני מעוניין לסייע. כלכלית.
עם תנאי- בלבד שיהיה עם היתר או כמה שיותר סיכוי סביר שאכן יכנס עם בת זוגו לדירה במינימום 3 השנים קרובות. מה לעשות במצב הזה? לממן חלום שאולי ימתין גם 6 שנים? לא מעונין. מדוע ההתנפלות הרבה אם כך על התוכנית אם אין וודאות? פסיכולוגית התרגשות מעצם זכיה בהגרלה? כי אני לא מחפש את זה. אולי הנכד כן. אני לא.
אני מחפש אפשרות ומוכן לספק תמיכה כלכלית לממן דירה לדור צעיר. לסייע במעט שאני יכול.

בכל מקרה בחירת הדירות, חתימת החוזה והתחלת התשלומים זה רק אחרי שיש היתר.

כן, הכסף בצד, או בכל אפיק השקעה..אבל זה גם סיכון
מדד התשומות עולה ועולה, במיוחד עכשיו, ומצד שני יש חשש מסוים להשקיע כסף של דירה בשוק ההון (השקעות צריכות להיות לטווח ארוך, ויש תנודתיות) אז התשומה עולה וכסף בשוק יכול גם לרדת ואז פחות הון עצמי.
מה קורה אם אתה משקיע 100 אלף, ותחילת שנת 2022 אחוז מסוים מהתיק יורד (כמו שקרה באמת) ואז אחרי 5 שנים של ציפייה פתאום יש היתר וביקשו את הכסף?

גם כל סכום הבית מוצמד לך לתשומות

כן, הכסף בצד, או בכל אפיק השקעה..אבל זה גם סיכון
מדד התשומות עולה ועולה, במיוחד עכשיו, ומצד שני יש חשש מסוים להשקיע כסף של דירה בשוק ההון (השקעות צריכות להיות לטווח ארוך, ויש תנודתיות) אז התשומה עולה וכסף בשוק יכול גם לרדת ואז פחות הון עצמי.
מה קורה אם אתה משקיע 100 אלף, ותחילת שנת 2022 אחוז מסוים מהתיק יורד (כמו שקרה באמת) ואז אחרי 5 שנים של ציפייה פתאום יש היתר וביקשו את הכסף?

גם כל סכום הבית מוצמד לך לתשומות
בהגרלות החדשות ההצמדה מתחילה ביום הוצאת ההיתר. כלומר אפשר להגיד שהמחיר ביחס למחיר השוק יהיה עוד יותר נמוך מאשר הוא היום.

ובחירת הדירה, וחתימת החוזה גם היא רק אחרי שיש היתר ועד שאתה חותם אתה יכול לסגת מההגרלה, אם תחשוב שלא משתלמת העסקה(מחירי השוק ירדו, או מחיר הדירה עלה)

• אהבתי
Reactions: d4c
עם תנאי- בלבד שיהיה עם היתר או כמה שיותר סיכוי סביר שאכן יכנס עם בת זוגו לדירה במינימום 3 השנים קרובות. מה לעשות במצב הזה? לממן חלום שאולי ימתין גם 6 שנים? לא מעונין. מדוע ההתנפלות הרבה אם כך על התוכנית אם אין וודאות? פסיכולוגית התרגשות מעצם זכיה בהגרלה? כי אני לא מחפש את זה. אולי הנכד כן. אני לא.
אני מחפש אפשרות ומוכן לספק תמיכה כלכלית לממן דירה לדור צעיר. לסייע במעט שאני יכול.
יש לפעמים הגרלות המשך שיוצאות גם שנים אחרי ההגרלות הראשונות ויכול להיות שכבר התקבל היתר לפרויקט או ממש בבנייה ולקראת סיום.

טוב לדעת, לא הכרתי את הנתון הזה, אז זה בהחלט עוזר
בכל פרוייקט אפשר לראות את הנתון , מתי מתחילה ההצמדה.
לדוגמא ההגרלה של הפרוייקט התל אביב, שם ההצמדה החלה כבר בשנת 2018.
בהגרלות אחרות מצויין לך שהצמדה מתחילה עם מתן ההיתר, תכנס בכל הגרלה לפרטים, ותוכל לבדוק

יודע שאפשר לבדוק
בכל פרוייקט אפשר לראות את הנתון , מתי מתחילה ההצמדה.
את זה אני מכיר, לא הכרתי שיש אופציה אחרת להצמדה של התשומה (מקבלת היתר / חתימת חוזה)
אני הכרתי שתמיד זה מרגע ההגרלה של הדירה או חתימת חוזה (שלא הייתה צמודה לבניה אלא כמה שנים לפני)

כרגע כל מה שיש לממן זה אישור זכאות. 240₪. אפשר להתחרט עד בחירת הדירה, וגם אז זה רק מקדמה צנועה יחסית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיפור דיור ומעבר בין הדירות נדל"ן 5
M האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 47
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
1 הפחתה משטח הדירות בפינוי-בינוי נדל"ן 0
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
B בעלי הדירות לא מעוניינים להשכיר לי אוף טופיק 166
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
B תחנת רכבת מעלה את ערך הדירות באזור? נדל"ן 37
A שאלה למוכרי הדירות בקהל נדל"ן 4
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
S הצמדת חלק מההון למחירי הדירות בארץ שוק ההון 7
ד השלכות תוכנית המטרו על היצע הדירות והתחדשות עירונית נדל"ן 2
נ מאמינים לי שמחירי הדירות עולים ברמה מטורפת? פוסטים מאיכות נמוכה 20
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
ש עליה במחירי הדירות דוח מכון אהרון נדל"ן 67
I כיצד ניתן להשקיע בשוק ההון ולהצמיד את תשואת ההשקעה למחירי הדירות? נדל"ן 2
ה הצמדת כסף למחירי הדירות נדל"ן 10
ת למשכירי הדירות – מקרים בעייתיים עם שוכרים, איך התמודדתם? באילו דרכים? נדל"ן 44
S מחירי הדירות בעוד 20 שנה נדל"ן 12
mr.mo מבנה מסוכן כיצד ניתן לחייב את בעלי הדירות נדל"ן 4
E גרף מחירי הדירות בישראל נדל"ן 2
O להרוויח מירידת מחירי הדירות שוק ההון 19
Sinister אג"ח על מחירי הדירות שוק ההון 35
ח חוסר איזון בן בעלי ושוכרי הדירות אוף טופיק 81
פ היום בתוכנית הכל כלול, כבוד לאסי דיין, דיבר כמאמין בהקטנת הצרכנות, נתן דוגמא של חירי הדירות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
R השתתפות בהגרלת " דירה בהנחה " לבעל מגרש מינהל נדל"ן 2
מ קניית דירה על הנייר אחרי מחיר למשתכן נדל"ן 3
ישראלי מצוי מבצע חבר או מחיר מטרה נדל"ן 1
Y רוכשי מחיר למשתכן (מחיר מופחת) בחוזה קיימת התייחסות לאיחור בתשלום? נדל"ן 2
D כדאיות עסקת מחיר מטרה (מבואות דרומיים חיפה) אל מול דירה יד שניה נדל"ן 11
ש תמהיל משכנתא לדירה להשקעה דרך מחיר למשתכן נדל"ן 0
א מחיר מטרה נדל"ן 7
S חישוב הנחה בפרויקט מחיר מטרה (למשתכן) נדל"ן 5
H זכיה בפרויקט דירה בהנחה - מחיר דירה סופי? נדל"ן 4
K שערוך מחיר דירה נדל"ן 12
F התאמת מחיר הקנייה לצרכי מס בחוזה עתידי במט"ח מיסים 3
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 23