• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחיר למשתכן למשפרי דיור בני 35 ומעלה

• פותח הנושא פותח הנושא סול
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,297
שלום לכולם

כשכחלון הגה את תוכנית מחיר למשתכן, התחוור לי שהמדינה לא תעזור לי לקבל דירה ושעלי לדאוג לעצמי.
הייתי בן 26 בערך, ואילו כדי להשתתף במחיר למשתכן היית צריך להיות או זוג צעיר, או בן 35 ומעלה.

לי לא היתה כוונה לחכות לגיל 35, או לחלוק את משק הבית שלי עם אדם נוסף (עבורי, הכסף קונה חופש מוחלט. גם אם אתחתן עם מישהי, אני רוצה הפרדה בנכסים ויכולת להפרד בלי למכור את כל מה שאני עובד עבורו. בעיני מערכות יחסים היא לא דבר יציב דיו לרכוש "מעליה" דירה).
לכן קניתי דירה בעצמי, בהתאם ליכולתי ולשמרנות היחסית של הורי, הלא משקיעים מטבעם. הורי הם מסוג המנתחים יותר מדי שלא עושים בסוף כלום. על הנייר מאד קל לצאת מגבולותיהם, אבל בפועל זה נס שבכלל הצלחתי לקנות דירה בלי התנגדותם הנחרצת.

לכן קניתי דירה בחצי מליון בלי משכנתא. עם הדירה אין בעיה, הבעיה היא ה"בלי משכנתא". יכולתי לקחת משכנתא, ולקנות שתי דירות. לא עשיתי את זה וחבל. בשלב מסוים רציתי לקנות עוד דירה, גם זה נפל, ובקיצור נותרתי עם דירה אחת קטנה ברמלה. אמנם חביבה מאד ובמיקום טוב, אך זה לא דומה לסיפורי האגדות של זוכי המחיר למשתכן.

זה גרם למין רגש חרטה קל. אמנם אני מרוצה ממה שהשגתי והמצב שלי בסדר גמור, ואפילו טוב. אבל אני חושש ששיחקתי הגנתי מדי. כתבתי על כך כאן https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מודאג-כי-שיחקתי-הגנתי-שיתוף.24901/

בנוסף לדירה, ששווה היום נניח 900,000, אני מקווה, יש לי בצד בערך עוד חצי מליון. בערך.
ועוד מעט, גם אני אחצה את קו גיל 35.
להבנתי בני 35 יכולים לשפר את הדיור שלהם - במידה ויש להם דירה בודדת והם רוצים למכור אותה.
רציתי לשאול אם זה נכון, ואיך טכנית אני עושה את זה (ואולי גם, איך כדאי לעשות את זה).
מגיע לכל אחד 3 פעמים להשתתף בהגרלות? ואז אם אני זוכה בדירה שמעניינת אותי אני חותם? ואיפה נרשמים בכלל?
אני עוד לא בן 35, פשוט מתחיל לגשש ולעשות קצת עבודה מקדימה.

להבנתי בני 35 יכולים לשפר את הדיור שלהם - במידה ויש להם דירה בודדת והם רוצים למכור אותה.
כן
רציתי לשאול אם זה נכון, ואיך טכנית אני עושה את זה (ואולי גם, איך כדאי לעשות את זה).
קודם כל מוציא תעודת זכאות(בתשלום), וזוכר לחדש אותה לפני שעוברים 12 חודשים (בחינם), פשוט תשים לעצמך תזכורת לחדש אותה כל 6 חודשים, וכך לעולם לא יעברו 12.
כל פעולת ההוצאה והחידוש היא בדרך כלל מקוונת.
מגיע לכל אחד 3 פעמים להשתתף בהגרלות?
עד 3 ישובים בכל רגע נתון, בלי הגבלה על מספר ההגרלות בישובים האלו.
איפה נרשמים בכלל?
תעודת זכאות כאן
הרשמה להגרלות כאן

אוקי, חגגתי, שילמתי ונרשמתי!
אני באתר עכשיו, ולמיטב הבנתי יש רק הגרלה אחת פתוחה כרגע, וגם היא אך ורק לחסרי דיור. למשפרי דיור אין הגרלה זמינה כרגע בכלל. אני טועה? יש מישהו שיכול לאשש מה שהסקתי?

בשלב מסוים רציתי לקנות עוד דירה, גם זה נפל, ובקיצור נותרתי עם דירה אחת קטנה ברמלה. אמנם חביבה מאד ובמיקום טוב, אך זה לא דומה לסיפורי האגדות של זוכי המחיר למשתכן. זה גרם למין רגש חרטה קל.
תרשה לי לחלוק על ההיפותזה הזאת. אנחנו סובלים מהטיה כלשהי שאומרת שאם עשינו צעד והצלחנו, המוח תמיד יחפש את הצעד גדול יותר שהיינו יכולים לעשות ואולי להצליח אף יותר, השערה שנבנית על בסיס הניסיון והחשיפה שכבר צברנו עם צעד קטן יותר. יש סיכוי טוב מאוד שהיה לך מזל גדול וניצלת מאסון כלכלית של 2 דירות / משכנתא גדולה, אבל לעולם לא תדע את זה.

תדמיין סוחר יומי ש-"נתן את המכה" עם 10K וכעת הוא מבואס על כך שלא שם 100K והיה מרוויח הרבה יותר. בפעם הבאה הוא משקיע 100K ומפסיד הכל.

בלי פילוסופיה.

לדעתי זו טעות, מכור את הדירה ברמלה חכה 3 שנים בתקווה שהתוכנית הזו תישאר- היא שווה הרבה כסף, בינתיים תשקיע כספך בקרנות וכו' .

אני באתר עכשיו, ולמיטב הבנתי יש רק הגרלה אחת פתוחה כרגע, וגם היא אך ורק לחסרי דיור. למשפרי דיור אין הגרלה זמינה כרגע בכלל. אני טועה? יש מישהו שיכול לאשש מה שהסקתי?
אכן כרגע יש רק הגרלה אחת פעילה, והגרלה שלא סבירה בעליל.
זאת הגרלה למענק 50 אלף שקל, לרוכשי דירה יד שניה בטווח המחירים 300–600 אלף.

בלי פילוסופיה.

לדעתי זו טעות, מכור את הדירה ברמלה חכה 3 שנים בתקווה שהתוכנית הזו תישאר- היא שווה הרבה כסף, בינתיים תשקיע כספך בקרנות וכו' .
לא הייתי מהמר על כאלו סכומים בשביל לזכות בהגרלה ממשלתית שלא ברור אם תמשיך להתקיים ובאיזה תדירות.

בנוסף לדירה, ששווה היום נניח 900,000, אני מקווה, יש לי בצד בערך עוד חצי מליון. בערך.
הגרלות ממשלתיות וכסף חינם זה אחלה, אבל כמו שאתה רואה כרגע אין הגרלות, הרוב לא זוכים, ואצל משפרי דיור בכלל ההסתברות לזכייה אפילו יותר נמוכה.

למה שלא תקנה עוד דירה בשוק החופשי, 500 אלף זה ללא ספק מספיק בשביל עוד דירה כולל ההוצאות הנלוות, תוכל לנצל את התקופה הנוכחית בה רוב האנשים יושבים על הגדר ולמצוא עסקה טובה, בשנים הקרובות התזרים יהיה מאוזן +- תלוי בדירה שתבחר, ובעוד כמה שנים מחירי השכירות יעלו כמו שקרה בעבר ותוכל למחזר גם את המשכנתא ולהשאר עם תזרים חיובי.

אתה לא טועה. אין מלאי למשפרי דיור.

הגרלות ממשלתיות וכסף חינם זה אחלה, אבל כמו שאתה רואה כרגע אין הגרלות, הרוב לא זוכים, ואצל משפרי דיור בכלל ההסתברות לזכייה אפילו יותר נמוכה.

למה שלא תקנה עוד דירה בשוק החופשי, 500 אלף זה ללא ספק מספיק בשביל עוד דירה כולל ההוצאות הנלוות, תוכל לנצל את התקופה הנוכחית בה רוב האנשים יושבים על הגדר ולמצוא עסקה טובה, בשנים הקרובות התזרים יהיה מאוזן +- תלוי בדירה שתבחר, ובעוד כמה שנים מחירי השכירות יעלו כמו שקרה בעבר ותוכל למחזר גם את המשכנתא ולהשאר עם תזרים חיובי.

אפשר גם להשקיע וגם לעמוד בתנאי הזכאות (לאחר מכירת הדירה של פותח השרשור), וככה לא לצאת קירח מכל הכיוונים, אבל בשביל זה צריך להתגמש לרכישת שליש דירה. ולחכות על הגדר לתוכנית ההגרלה הממשלתית..

אפשר גם להשקיע וגם לעמוד בתנאי הזכאות (לאחר מכירת הדירה של פותח השרשור), וככה לא לצאת קירח מכל הכיוונים, אבל בשביל זה צריך להתגמש לרכישת שליש דירה. ולחכות על הגדר לתוכנית ההגרלה הממשלתית..
זה טכנית נכון, רעיון מעניין, אבל לא מתאים ל99%+ מהאנשים ויש פוטנציאל נזק לא קטן במקרה של בעיות בשותפות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H מחיר למשתכן למשפרי דיור נדל"ן 7
מ קניית דירה על הנייר אחרי מחיר למשתכן נדל"ן 3
Y רוכשי מחיר למשתכן (מחיר מופחת) בחוזה קיימת התייחסות לאיחור בתשלום? נדל"ן 2
ש תמהיל משכנתא לדירה להשקעה דרך מחיר למשתכן נדל"ן 0
S חישוב הנחה בפרויקט מחיר מטרה (למשתכן) נדל"ן 5
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 23
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
E מחיר למשתכן+/דירה על הנייר נדל"ן 5