• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחיר למשתכן - ההשקעה הכי טובה היום

@Edward, האם זה סביר לצפות ממי שהממשלה שברה לו את הרגליים שיסרב לקבל ממנה את הקביים שהיא מגישה לו?
בנסיבות העניין זו שאלה קצת מצחיקה, כי אדם שיש לו כסף לקנות דירה בישראל רחוק מלהיות מסכן. אבל בכל זאת -

יש אימרה שאומרת שעדיף למות על הרגליים מאשר לחיות על הברכיים. קצת אירוני מבחינת השאלה ששאלת, אבל אני חושב שהבנת את התשובה. מהטמה גנדי נקט בגישה הזו ואני חושב שהדבר הנכון לעשות בתגובה להשפלות מצד השלטונות זה לא לקחת את הפירורים שמגישים לך ולמלמל מילות הערכה אלא כל דבר החל מהתנגדות פאסיבית ועד אקטיביזם פוליטי.

מצד שני אני מבין שיש אנשים שהם לא במצב לדחות את הקביים. הם יכולים לקבל אותם, אבל הם צריכים לדחות אותם מוסרית. כלומר, כשישאלו אותם לגבי העניין, העמדה שלהם צריכה להיות שהם מתנגדים בכל תוקף למה שהמדינה עשתה להם, הם חושבים שזה דבר נורא ואיום, וקיבלו את ההצעה תחת מחאה. זו הרמה המינימלית של התנגדות פאסיבית שאני מצפה לה, ובטח שלא לנסות לדרדר אנשים נוספים לאותו מצב.

. דירה זה לא S&P500, זה צורך בסיסי
מגורים בדירה זה צורך בסיסי - השקעה בדירה זה לא!

הזכאים הם מתוך 30% האנשים שלא קנו דירה, ככה שזה לא אקראי בין כלל האוכלוסיה, זה סוג של אפליה מתקנת תקראו לזה
הזכאים הם אלו שנסעו לטיולים וקנו רכבים חדשים במקום לחסוך הון עצמי מספק.
בוא ותסביר לי בבקשה למה המדינה צריכה להחיל אפליה מתקנת בשביל לתת 200 אלף שח למי שהלך לטייל וקנה רכב אבל לא למי שוויתר על הטיול והרכב ובמקום זה רכש דירה?
בוא ונקרא לתכנית בשמה: במקום מחיר למשתכן - זה מחיר לבזבזן שלא חסך...

לגבי הסיכויים, אם תציצו בפרוייקטים תראו שיש עוד כ-200 פרוייקטים בדרך להגרלות.
עוד כמות כסף אדירה שיוצאת מהכיס של כל משלמי המסים ומופנית לאנשים שבזבזו את כספם במקום לחסוך אותו...

אדם שיש לו כסף לקנות דירה בישראל רחוק מלהיות מסכן.
הנקודה שלי לא עוסקת במסכנות אלא בצדק. להתנגד לקבל פיצוי על עוול שנעשה לך, זה לעשות עוול לעצמך. זה כמו שישדדו אותך ויחזירו לך עודף משמעותי ותסרב לקבל את העודף מתוך גאווה.

ולכן, עמדתי היא שגם מי שמתנגד לתוכנית צריך להשתתף בה, אם לדעתו היא משתלמת עבורו, אחרת הוא עושה עוול לעצמו. הוא יכול למחות, לדרוש את ביטולה, וכו', אך כל עוד היא קיימת, הוא צריך להשתתף בה.

נערך לאחרונה ב:
הנקודה שלי לא עוסקת במסכנות אלא בצדק. להתנגד לקבל פיצוי על עוול שנעשה לך, זה לעשות עוול לעצמך. זה כמו שישדדו אותך ויחזירו לך עודף משמעותי ותסרב לקבל את העודף מתוך גאווה.

ולכן, עמדתי היא שגם מי שמתנגד לתוכנית צריך להשתתף בה, אם לדעתו היא משתלמת עבורו, אחרת הוא עושה עוול לעצמו. הוא יכול למחות, לדרוש את ביטולה, וכו', אך כל עוד היא קיימת, הוא צריך להשתתף בה.
זו פחות או יותר הסוגיה שעמדו בה ניצולי השואה כשחלקם סירבו לקבל כספי שילומים מהנאצים. אז אני, בניגוד אליך, לא חושב שאלו שסירבו לקבל כסף כפיצוי על אפר משפחתם היו טיפשים שלא לקבל את ההצעה. מותר להם לפגוע בעצמם כלכלית ולו כדי לא לפגוע בזכר השואה בעיניהם ובחוסר המוסר של מה שנעשה להם. זו עמדה לגיטימית.

נערך לאחרונה ב:
בשילומים מדובר על רצח, פה אנחנו מדברים על כסף (מסים ומענקים), כלומר ההקבלה המתאימה היא לא רצח אלא לכל היותר שוד. לגיטימי לסרב לקבל עודף מהשודדים -- כמחאה. אבל כשהשוד הוא חזות הכל (מדינת מסים ומתנות), המחאה לא מהדהדת כלל וכלל, והסירוב לקבל מתנות שקול לכך שתתנדב לשלם מס כפול מהאחרים.

הזכאים הם אלו שנסעו לטיולים וקנו רכבים חדשים במקום לחסוך הון עצמי מספק.
לאו דווקא, כמו שכבר כתבו כאן הזכיה לא תלויה בכמה כסף יש או אין לך. כלומר לוקחים אנשים שגם ככה יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה, ומצ'פרים אותם במאות אלפי שקלים כדי שיוכלו לקנות דירה גדולה יותר / להוציא על כל מיני אקסטרות, כי מי קונה דירה עם המפרט של הקבלן.

זו פחות או יותר הסוגיה שעמדו בה ניצולי השואה כשחלקם סירבו לקבל כספי שילומים מהנאצים. אז אני, בניגוד אליך, לא חושב שאלו שסירבו לקבל כסף כפיצוי על אפר משפחתם היו טיפשים שלא לקבל את ההצעה. מותר להם לפגוע בעצמם כלכלית ולו כדי לא לפגוע בזכר השואה בעיניהם ובחוסר המוסר של מה שנעשה להם. זו עמדה לגיטימית.
רציתי להגיב דווקא על משהו אחר שאמרת בשרשור אחר, וזה שאין אידיאולוגיה חילונית מוסרית שיכולה להיות תחליף לדת, ולא ברור לי מדוע תורת המוסר של קאנט למשל אינה מהווה לדעתך בסיס אידיאלוגי שכזה.

כל מי שצועק לבנות דירות חדשות, פשוט לא מבין את ההשלכות ההרסניות של עודף דירות על החברה ובמיוחד על השכבות החלשות (מוחלשות?? בתסריט כזה לגמרי!).

דירות הן לא מטילי זהב שאפשר לאחסן בכספת.
יש להן השלכות סביבתיות, חברתיות, יש עלות עקיפה לתשתיות, שכולנו נשלם.

וחוץ מזה, אין שום מחסור בדירות למגורים (שכירות או בעלות).
כתבתי על זה כבר בעבר, ועכשיו גם כחלון מחזק אותי ומדבר על כך באופן גלוי.

בשילומים מדובר על רצח, פה אנחנו מדברים על כסף (מסים ומענקים), כלומר ההקבלה המתאימה היא לא רצח אלא לכל היותר שוד. לגיטימי לסרב לקבל עודף מהשודדים -- כמחאה. אבל כשהשוד הוא חזות הכל (מדינת מסים ומתנות), המחאה לא מהדהדת כלל וכלל, והסירוב לקבל מתנות שקול לכך שתתנדב לשלם מס כפול מהאחרים.
התפיסה שאתה מציע היא תפיסה שהיא בו זמנית רציונלית ואנטי-אנושית. כלומר על פי תפיסתך NEO בסרט המטריקס היה צריך למחוק את הזיכרון שלו ולחזור לקופסה, ספרטקוס היה צריך להישאר עבד, מלקולם X היה צריך לסתום את הפה וגנדי היה צריך להישאר בבית.

אני מכבד רציונליות וכך אני משתדל לנהוג, רק שהנקודה שלי היא שגיבורים צריך להעריך כגיבורים כשהם עושים את הדבר הנכון, גם כשזה לא נראה כזה הגיוני עבורם כיחידים. וכולם צריכים להעריך אנשים כאלה גם כשהם אינם יכולים לנהוג כמוהם.

אני לא יודע אם לצחוק או לבכות. איזה שוק חופשי? אין שוק חופשי בתחום הבניה בישראל בגלל המדינה, אז אתה מציע את הרעיון שהשוק החופשי (שלא קיים) אשם.
בדיוק.
הבוקר שמעתי איזה נציג (לא זוכר של מה בדיוק, נדמה לי קשור לאוצר) שהבטיח קצב בניה של 50 אלף דירות בשנה, ואז המחירים יתחילו לרדת.
מיד הבנתי שהמחירים לא ירדו.
קצב גידול האוכלוסיה עומד אם אני זוכר נכון על כ-150 נפש לשנה. בהנחה שכל יחידה משפחתית מונה בממוצע 1.5 בוגרים, נדרשות 100 אלף דירות בשנה. אולי אני טועה קצת בהערכות, אבל בטוח ש-50 אלף דירות בשנה לא מספקות את הדרישה.

נחום , עשה צבא שלים מיסים וחסך לדירה כשהוא רואה מסביבו אוכלי חינם חלקם לא משלמים מיסים חלקם לא עובדים וחיים על חשבון המיסים שהוא משלם.
אבל נחום גיבור אז הוא יקנה דירה במחיר מלא למרות שיש לו הזדמנות לקבל הנחה מהממשלה.
הידד לנחום!!!

רציתי להגיב דווקא על משהו אחר שאמרת בשרשור אחר, וזה שאין אידיאולוגיה חילונית מוסרית שיכולה להיות תחליף לדת, ולא ברור לי מדוע תורת המוסר של קאנט למשל אינה מהווה לדעתך בסיס אידיאלוגי שכזה.
עמנואל קנט הוא סוג של ניהיליסט שדוחה את הרציונליות כערך. הסבר קצר:
http://aynrandlexicon.com/lexicon/kant,_immanuel.html

נראה לי שהוא לוקח את המיסטיקה אפילו יותר רחוק מרוב הדתות, לכן זה רחוק מלהיות פתרון טוב.

נחום , עשה צבא שלים מיסים וחסך לדירה כשהוא רואה מסביבו אוכלי חינם חלקם לא משלמים מיסים חלקם לא עובדים וחיים על חשבון המיסים שהוא משלם.
אבל נחום גיבור אז הוא יקנה דירה במחיר מלא למרות שיש לו הזדמנות לקבל הנחה מהממשלה.
הידד לנחום!!!
נחום לא צריך טובות, יש לו כדור בדולח.

עמנואל קנט הוא סוג של ניהיליסט שדוחה את הרציונליות כערך. הסבר קצר:
http://aynrandlexicon.com/lexicon/kant,_immanuel.html

נראה לי שהוא לוקח את המיסטיקה אפילו יותר רחוק מרוב הדתות, לכן זה רחוק מלהיות פתרון טוב.
בוא ננתק רגע אותו (הרי היה נוצרי אדוק)ואת דיעותיו השונות, מתורת המוסר שפיתח שעומדת בפני עצמה על בסיס לוגי ואידיאולוגי די מוצק. לדעתי. מה הביקורת שלך כנגד תורת המוסר שלו, הציוויים הקטגוריים וכיו"ב.

בהנחה שכל יחידה משפחתית מונה בממוצע 1.5 בוגרים, נדרשות 100 אלף דירות בשנה.
לא מצליחה להבין איך החישוב שלך יכול להיות נכון.
קצב הגידול לא מתייחס רק לבוגרים. למעשה הוא מתייחס רק בעיקר לתינוקות כי כבר כמעט ואין גלי עלייה משמעותיים.

הידד לנחום!!!
שים לב שיש כאן התייחסות סטרילית לעניין החומרי, כלומר השאלה היחידה שנשאלת אם לנחום יש דירה ובכמה כסף.
למשל אם נחום הצליח בקומבינה לקחת את הדירה משכנו בעורמה ובמרמה, יש לזה את אותו מעמד בדיוק כמו לקחת שקל מכל אדם בישראל עבור אותה דירה. רק שבמקרה הראשון נקרא לנחום גנב, ובמקרה השני נקרא לו קומבינטור חכם. הכל בסדר!

ומה ההצדקה לקחת כסף מאנשים אחרים כדי לקנות לך דירה? שדפקו אותך, אז הגיוני שתדפוק אחרים כשאתה יכול. אחלה תורת מוסר בנינו לנו פה.

או במילים אחרות - אני רק מוסרי כשלא מתאפשר לי מבחינה פרקטית להיות גנב.

נערך לאחרונה ב:
בוא ננתק רגע אותו (הרי היה נוצרי אדוק)ואת דיעותיו השונות, מתורת המוסר שפיתח שעומדת בפני עצמה על בסיס לוגי ואידיאולוגי די מוצק. לדעתי. מה הביקורת שלך כנגד תורת המוסר שלו, הציוויים הקטגוריים וכיו"ב.
לא כל כך מכיר את תורת המוסר שלו, הנקודה שלי הייתה שלהיות פילוסוף חילוני זה דבר נהדר ואחלה תחליף לדת, רק שלך תגרום לכל החילונים להיות פילוסופים במקום ניהיליסטים בורים. מבחינה פרקטית גרידא עדיף שרובם יהיו דתיים בורים במקום XD.

לא כל כך מכיר אותו, הנקודה שלי הייתה שלהיות פילוסוף חילוני זה דבר נהדר ואחלה תחליף לדת, רק שלך תגרום לכל החילונים להיות פילוסופים במקום ניהיליסטים בורים. מבחינה פרקטית גרידא עדיף שרובם יהיו דתיים בורים במקום XD.
כרגע הדיון הוא על הבסיס האידיאולוגי, אם קיים בעולם החילוני או לא. תורת מוסר פילוסופית, אם של קאנט או של אחרים כמו רולס וכיו"ב, יכולה לשמש תחליף אידיאולוגי לדת. נניח שיש לך ילד קטן ששואל אותך אם אתה מאמין באלוהים, אם יש או אין אלוהים, מה תשיב לו, איך תרצה לחנך אותו ועל איזה בסיס אידיאולוגי ומוסרי תרצה לעשות את זה?

נניח שיש לך ילד קטן ששואל אותך אם אתה מאמין באלוהים, אם יש או אין אלוהים, מה תשיב לו, איך תרצה לחנך אותו ועל איזה בסיס אידיאולוגי ומוסרי תרצה לעשות את זה?
אני חושב שלענות לו שאין אלוהים יהיה לא נכון עבורו, אבל גם לא נכון להגיד לו שיש אלוהים והנה ספר עם רשימת המצוות. הייתי אומר לו, יש אלוהים, הוא אוהב אותך, ומה תעשה עם זה זה עניינך הפרטי. רוצה, תדבר איתו ותבנו לכם מערכת יחסים, אתן לך ספרים לקרוא עם פילוסופיה ועל רוחניות, או שלא. בחירה אישית.

מבחינה מוסרית הייתי נצמד לאריסטו ואיין ראנד, אינדיבידואליזם, ומתוך האינדיבידואליזם עזרה לזולת. בסדר הזה. שיכיר את עצמו ומתוך הכרת העצמו שייצא החוצה לעולם ויעשה דברים טובים.

לא יודע אם אמרתי משהו הגיוני ומובנה במיוחד אבל זו התשובה שלי לשאלה שלך.

או במילים אחרות - אני רק מוסרי כשלא מתאפשר לי מבחינה פרקטית להיות גנב.
לפי ראיתי ההשוואה הזאת לא נכונה
אני נגד המונופול של חברת חשמל אז אני יפסיק להשתמש בחשמל כדי להיות "גיבור"?

• אהבתי
Reactions: ogi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 13
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
E מחיר למשתכן+/דירה על הנייר נדל"ן 5
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
ה מחיר למשתכן 2024 נדל"ן 5
מ תוספות וטיפים לדירת מחיר למשתכן להשקעה נדל"ן 37