• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה להשקעה בקרית מלאכי\ב"ש

• פותח הנושא OhadY
  • פורסם בתאריך

OhadY

משתמש רשום
דירוג
1
שלום

ברשותי כי תיק בשוק ההון על סך 300 אש"ח, בנוסף, קרן ההשתלמות והפנסיה מחקות את מדד הS&P500.
חשבתי למכור את האחזקות בתיק הפרטי ולקנות עם הכסף הזה ומשכנתא דירה בקרית מלאכי בסביבות ה800 אש"ח.
לאחרונה יזם גדול סיים להחתים 80% מהתושבים על הסכם פינוי בינוי יחד עם שיתוף פעולה של העירייה, כך שבשנים הקרובות המהלך ככל הנראה ייצא לפועל, מה שמן הסתם יעלה את ערך הנכס והשכירות.
כאלטרנטיבה לקרית מלאכי, חשבתי על דירת סטודנטים בבאר שבע באותו הסכום (ללא פוטנציאל כרגע לפינוי בינוי).

רציתי לשמוע חוות דעת על שני המהלכים, האם אני מפספס משהו? מה עוד כדאי לבדוק?

מה אתה מפספס?
אולי המחירים כבר עלו בעקבות מה שקרה שם.
אולי לא. אתה צריך לבדוק.

אולי הכל הפינוי בינוי לא יעלה את מחירי הדירות שם בכלל.
יש לך דוגמאות לאזורים דומים שזה קרה בהם?

מה אתה מפספס?
אולי המחירים כבר עלו בעקבות מה שקרה שם.
אולי לא. אתה צריך לבדוק.

אולי הכל הפינוי בינוי לא יעלה את מחירי הדירות שם בכלל.
יש לך דוגמאות לאזורים דומים שזה קרה בהם?
קשה לי להאמין שבמחירים האלו (יש גם דירות בפחות מ800 אש"ח), ערך הנכס לא יעלה בצורה טבעית כשמדובר בדירה חדשה, אבל כמובן שאבדוק. הפינוי בינוי עוד לא הוכרז רשמית ולכן זה יחסית רחוק, מה שלדעתי גורם לדירות עדיין לא להיות מתומחרות בהתאם.

אני מנסה להבין גם קונספטואלית האם צעד שכזה, שבו אוכל שלא להרוויח כל חודש מהשכירות (שווה להחזר המשכנתא) הוא משתלם בהשוואה להשארת התיק בשוק ההון (מדדים בעיקר בארה"ב).

היה פה לא מזמן שרשור שעסק בקניית דירה להשקעה בקריית מלאכי, כדאי לך לעבור עליו.
בתור מישהו שמעולם לא ביקר בקריית מלאכי (הכי קרוב שיצא לי זה לעבור בצומת קסטינה כמה פעמים בחיים), המיקום שלה די בעייתי ואין לה כיום נגישות טובה לגוש דן למרות שבקו אווירי היא לא רחוקה. בנוסף היא יישוב די מבודד (אם נשווה נגיד לקריות, שיוצרות רצף מטרופוליני עם חיפה) ולכן תסבול משירותים חסרים לתושבים, שייאלצו לסוע חצי שעה כדי לקבלם.

היה פה לא מזמן שרשור שעסק בקניית דירה להשקעה בקריית מלאכי, כדאי לך לעבור עליו.
בתור מישהו שמעולם לא ביקר בקריית מלאכי (הכי קרוב שיצא לי זה לעבור בצומת קסטינה כמה פעמים בחיים), המיקום שלה די בעייתי ואין לה כיום נגישות טובה לגוש דן למרות שבקו אווירי היא לא רחוקה. בנוסף היא יישוב די מבודד (אם נשווה נגיד לקריות, שיוצרות רצף מטרופוליני עם חיפה) ולכן תסבול משירותים חסרים לתושבים, שייאלצו לסוע חצי שעה כדי לקבלם.
קראתי את השרשור ההוא, לא עזר לי במיוחד.
למה לא נגישות טובה? 40 דקות ברכב ובערך שעה בתחב״צ מתל אביב. אשקלון יותר רחוקה ומשום מה נמצאת גם בעליה. איזה שירותים חסרים? כיום מתגוררים בה בסביבות ה25 אלך איש, איך כולם מסתדרים?

קראתי את השרשור ההוא, לא עזר לי במיוחד.
למה לא נגישות טובה? 40 דקות ברכב ובערך שעה בתחב״צ מתל אביב. אשקלון יותר רחוקה ומשום מה נמצאת גם בעליה.
40 דקות ברכב לתל אביב? שעה בתח"צ? אולי לפנות בוקר.
אשקלון יותר רחוקה אבל גם יש בה רכבת לת"א וגם חלק מתושביה מועסקים בעיר עצמה ובאשדוד, וגם כביש 4 ו2 הם כבישים מהירים נטולי רמזורים (שכמובן גם זוכים בפקקים ככל שתתקרב לגוש דן).

איזה שירותים חסרים? כיום מתגוררים בה בסביבות ה25 אלך איש, איך כולם מסתדרים?
קניון, ספרייה עירונית, בתי קפה, בית קולנוע, רשתות אופנה, אצטדיון כדורגל, אולם תיאטרון, משרדי ממשלה, ועוד שלל דברים שאנשים צריכים מפעם לפעם. אני בטוח שבאשקלון יש מכל אלו, וכלל לא בטוח לגבי קרית מלאכי.

אין באמת מה להשוות בין אשקלון לקריית מלאכי.
בעוד שאשקלון מתפתחת כל הזמן - עושה רושם שקריית מלאכי תקועה כמה עשרות שנים אחורה. העיר דיי מוזנחת (אפילו ביחס לפריפריות אחרות).

בתור מי שנמצא לפחות פעמיים בשבוע בקריית מלאכי - לא הייתי מתקרב. בטח לא לפרויקטים של פינוי בינוי בעיר שקשה לי להאמין שיצאו לפועל.

המיקום שלה די בעייתי ואין לה כיום נגישות טובה לגוש דן למרות שבקו אווירי היא לא רחוקה. בנוסף היא יישוב די מבודד (אם נשווה נגיד לקריות, שיוצרות רצף מטרופוליני עם חיפה) ולכן תסבול משירותים חסרים לתושבים, שייאלצו לסוע חצי שעה כדי לקבלם.
לא נכון. רכבת 40 דקות. ברכב כ35 דקות. להגיע ברכב לתל אביב בשעות העבודה יש פקקים גם אם אתה מגיע מהרצליה או מראשון לציון.
מבינתם ״שירותים חסרים לתושבים״ זה נכון גם לקריות שאין את הכל בקריות ולפעמים צריך ליסוע לחיפה למשל.
בשורה התחתונה אשדוד במרחק של 20 דקות מקרית מלאכי ויש שם הכל, אז זה משהו שהוא נכון אבל לא באמת חסרון משמעותי לדעתי.

40 דקות ברכב לתל אביב? שעה בתח"צ? אולי לפנות בוקר.
אשקלון יותר רחוקה אבל גם יש בה רכבת לת"א וגם חלק מתושביה מועסקים בעיר עצמה ובאשדוד, וגם כביש 4 ו2 הם כבישים מהירים נטולי רמזורים (שכמובן גם זוכים בפקקים ככל שתתקרב לגוש דן).

קניון, ספרייה עירונית, בתי קפה, בית קולנוע, רשתות אופנה, אצטדיון כדורגל, אולם תיאטרון, משרדי ממשלה, ועוד שלל דברים שאנשים צריכים מפעם לפעם. אני בטוח שבאשקלון יש מכל אלו, וכלל לא בטוח לגבי קרית מלאכי.
קרית מלאכי היא כ10 ק״מ ו10 דקות נסיעה מהחיבור של כביש 4 ליד אשדוד.
יש ביג בצומת קסטינה עם חלק גדול מהדברים שציינת כאן. ולגבי שאר הדברים - קרית מלאכי כן קרובה לערים אחרות.

אני לא אומר שקרית מלאכי היא השקעה טובה (או לא טובה).
אני רק אומר שפרמטר המיקום שלה הוא דווקא כן טוב.

לא נכון. רכבת 40 דקות. ברכב כ35 דקות. להגיע ברכב לתל אביב בשעות העבודה יש פקקים גם אם אתה מגיע מהרצליה או מראשון לציון.
רכבת פעם בשעה מתחנה שנמצאת עשר דקות מהעיר.
ממערב ראשון לתל אביב בבוקר זה 45 דקות ביום טוב, מקרית מלאכי בבוקר זה לפחות שעה ועשרים בבוקר.
מבינתם ״שירותים חסרים לתושבים״ זה נכון גם לקריות שאין את הכל בקריות ולפעמים צריך ליסוע לחיפה למשל.
לא נכון, בקריות יש כמעט הכל.
בשורה התחתונה אשדוד במרחק של 20 דקות מקרית מלאכי ויש שם הכל, אז זה משהו שהוא נכון אבל לא באמת חסרון משמעותי לדעתי.
לדעתי זה חיסרון משמעותי לגור בעיר בלי ליהנות מהשירותים של עיר. אם אתה ממילא נוסע 20 דקות כדי לשתות כוס קפה כבר עדיף לגור באחד הקיבוצים באיזור וליהנות מאווירה כפרית.
וזה עוד בלי להתחשב במצב הסוציואקונומי הנמוך יחסית בקריית מלאכי, ביחס לערים סמוכות.

רכבת פעם בשעה מתחנה שנמצאת עשר דקות מהעיר.
ממערב ראשון לתל אביב בבוקר זה 45 דקות ביום טוב, מקרית מלאכי בבוקר זה לפחות שעה ועשרים בבוקר.

לא נכון, בקריות יש כמעט הכל.

לדעתי זה חיסרון משמעותי לגור בעיר בלי ליהנות מהשירותים של עיר. אם אתה ממילא נוסע 20 דקות כדי לשתות כוס קפה כבר עדיף לגור באחד הקיבוצים באיזור וליהנות מאווירה כפרית.
וזה עוד בלי להתחשב במצב הסוציואקונומי הנמוך יחסית בקריית מלאכי, ביחס לערים סמוכות.
רכבת: מה זה משנה אם הרכבת כל שעה או כל 20 דקות אם אתה צריך לעלות עליה פעם אחת? היא מספקת את מה שהיא צריכה. גם אם אתה גר בחיפה וצריך להגיע לרכבת אתה בסבירות גבוהה תיסע אליה אפילו יותר מ10 דקות.

מבחינת הגעה ברכב: אז לא נדבר על מערב ראשון, נדבר על אשדוד. אם כביש 4 פקוק, אז גם לבאים מאשדוד יהיה פקוק. בכל מקרה קרית מלאכי היא 10 דקות מהחיבור עם כביש 4.

לגבי הדבר השני שאמרת - זה נכון לכל מי שלא גר בעיר. זאת בחירה של אנשים - אם לגור בעיר שיש בה הכל, או שלגור במקום קרוב (<20 דקות במקרה של קרית מלאכי) לעיר שיש בה הכל.
כמובן שעדיף לגור באחד מהקיבוצים ולהינות מאווירה כפרית. גם עדיף לגור בוילה על הים, אבל זה לא אפשרי. ספציפית בקרית מלאכי - אם תסתכל בכל המקומות הפוטנציאלים לגור מסביבה (גדרה, יבנה, אשדוד), הם הרבה יותר יקרים. אז במקרים רבים אנשים עושים פשרה בגלל המחיר.

כמו שאמרתי - מסכים איתך לגמרי שהמצב הסוציואקונומי נמוך, ומסכים שגם אני לא רואה את התכניות לפינוי בינוי יוצאות לפועל בזמן הקרוב (למרות שאין לדעת). אבל הפרמטרים שאתה מציין פה - על מיקום, פקקים, רכבת, ובתי קפה - הם אותו דבר לכל מקום שהוא (א) אינו עיר, (ב) 35-40 דקות נסיעה בתל אביב ברכבת או ברכב שאין פקקים.

רכבת: מה זה משנה אם הרכבת כל שעה או כל 20 דקות אם אתה צריך לעלות עליה פעם אחת
תדירות זה גורם מאוד מהותי. אם אתה צריך להגיע לעבודה עד תשע והרכבת תגרום לכך שתגיע ב8:20 כי הרכבת הבאה תביא אותך באיחור, או אם בטעות פספסת בדקה את הרכבת ועכשיו אתה צריך לחכות שעה בתחנה או אם אתה חייב לצאת מהעבודה בשעה ספציפית כי עיכוב יגרום לך לפספס את הרכבת של אותה שעה, זה מקטין את היכולת להסתמך על הרכבת.

בתור מי שגר פעם בקרית מלאכי אני יכול להגיד שהשקעה בקרית מלאכי היא רעיון גרוע מאוד

קרית מלאכי הייתה מוגדרת כעיירת פיתוח עם אוכלוסיה חלשה , כדאי להפוך לעיר העירייה החליטה לקלוט כמות גדולה
של עולים מאתיופיה (אוכלוסיה חלשה) , מי שעוד היה נחשב "חזק" יחסית בקרית מלאכי מכר את הבית שלו לעולים מאתיופיה
ועבר למקום אחר, האוכלוסיה שכן נשארה שמה היא אוכלוסיה חלשה, יש הרבה נרקומנים וקרית מלאכי מובילה בפריצות לבתים
יש אוכלוסיה דתית \ חרדית גדולה (שכונה שלמה של קהילת חבד) בעיר (עוד אוכלוסיה חלשה) בזמן האחרון יש הרבה ערבים
ועובדים זרים שעוברים לעיר

לקרית מלאכי אין לאן לגדול כי היא מוקפת במושבים

אני גם לא הייתי ממש בונה על הפרויקט פינוי \ בינוי שאתה חושב שיהיה שמה
ממליץ לך מאוד לקרוא על בלוק 101 \ "המושבה האיטלקית" בקרית מלאכי
זה פרויקט שקיים יותר מ20 שנה שהדיירים עצמם תוקעים כדאי לסחוט כספים \ משאבים מכל יזם
שניסה להיכנס לפרויקט

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
משה גל דירה להשקעה בקרית אתא, רחוב פינסקר. יש מכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 0
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
ז שיפוץ אסתטי דירה להשקעה נדל"ן 9
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T דירה להשקעה ראשונה נדל"ן 8
D השקעה בבורסה למול דירה להשקעה שוק ההון 46
D דירה ראשונה להשקעה - ללא מתווך וייעוץ נדל"ן 0
Y רוצים לקפוץ למים - דירה להשקעה נדל"ן 9
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M דירה להשקעה נדל"ן 0
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
T דירה להשקעה/מגורים להורים נדל"ן 5
T דירה להשקעה בגאסר א זרקא קו שני לים. נדל"ן 45
ה דירה להשקעה ברמת גן נדל"ן 0
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
א דירה להשקעה בי-ם נדל"ן 32
S דירה להשקעה בבת ים, הצעדים הבאים נדל"ן 11
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
R משכנתא מול מכירת דירה להשקעה נדל"ן 12
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
K חישוב תשואה מצרפית על דירה להשקעה כולל משכנתא נדל"ן 3
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14
A השאלות החשובות בבחירת דירה להשקעה נדל"ן 10
M דירה להשקעה- מחיר למשתכן או דירות תמא נדל"ן 2
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20