• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תהיות בנוגע לתיק

Tzach

משתמש רשום
דירוג
1
היי,
יש לי תיק השקעות שפתחתי לפני מספר חודשים דרך פסגות והוא מורכב מ25% אירופה 25% שווקים מתפתחים ו50% s&p. כל הקרנות הן של בלאקרוק, קניתי אותם בשקלים.
יש לי כמה שאלות אודה לכם אם תענו:
1. במידה ואני רוצה לקנות ניירות ערך זרים, אני חייב לקנות אותם בדולרים נכון? אם כן, זה אומר שאני צריך להמיר את השקלים שלי לדולרים, ולכן אני גם משלם על המרת מט"ח?
2. בנוגע לקרנות שיש לי של בלאקרוק, האם הדבר היחיד שקשור בינן לבין מט"ח הוא העובדה שהן חשופות לשער הדולר? בשאלתי אני מתכוון שאני לא צריך להתעסק בהמרת מט"ח וכו' כשאני קונה אותם.
3. האם לדעתכם, לפי הרכב ההשקעות שלי, יש איזשהו יתרון במעבר לברוקר זר? ואם כן מהם?
תודה מראש לכל המשיבים !!

1. במידה ואני רוצה לקנות ניירות ערך זרים, אני חייב לקנות אותם בדולרים נכון? אם כן, זה אומר שאני צריך להמיר את השקלים שלי לדולרים, ולכן אני גם משלם על המרת מט"ח?
נכון.

2. בנוגע לקרנות שיש לי של בלאקרוק, האם הדבר היחיד שקשור בינן לבין מט"ח הוא העובדה שהן חשופות לשער הדולר? בשאלתי אני מתכוון שאני לא צריך להתעסק בהמרת מט"ח וכו' כשאני קונה אותם.
נכון.

3. האם לדעתכם, לפי הרכב ההשקעות שלי, יש איזשהו יתרון במעבר לברוקר זר? ואם כן מהם?
תודה מראש לכל המשיבים !!
לא מסרת מספיק מידע בשביל שיוכלו לענות לך על שאלה זאת.
זה תלוי ב:
כמה פעולות אתה מתכנן לעשות בשנה ואילו?
האם אתה מעוניין לקחת חוב כנגד ההשקעות שלך?
לכמה זמן אתה מתכנן להשקיע?

נכון.

נכון.

לא מסרת מספיק מידע בשביל שיוכלו לענות לך על שאלה זאת.
זה תלוי ב:
כמה פעולות אתה מתכנן לעשות בשנה ואילו?
האם אתה מעוניין לקחת חוב כנגד ההשקעות שלך?
לכמה זמן אתה מתכנן להשקיע?
תודה על התגובה!!
בנוגע לפרטים נוספים: אני מכניס 5000 שקל לתיק כל חודש ומעוניין בטווח השקעה ארוך של לפחות 15 שנים. בנוגע לחוב, מה זאת אומרת? אם זה אומר לקחת הלוואה כדי להשקיע את הכסף אז בחיים לא. אחרי המידע הזה, האם יש ייתרון במעבר לברוקר זה כמו IB?
חוץ מזה, כרגע אני ממש לא מעוניין לעשות את זה, אבל אם אני ארצה להשקיע במניות ספציפיות, לדוגמא אפל או כל מה שנסחר בנאסדק, אני חייב לבצע המרת מט"ח?
שאלה נוספת, למה שמישהו ירצה להעביר את הקרן של בלאקרוק מקרן שקלית לקרן דולרית?

ועוד שאלה, באיזה מקרים אתם חושבים שיש יתרון במעבר לברוקר זר?

נערך לאחרונה ב:
בנוגע לחוב, מה זאת אומרת? אם זה אומר לקחת הלוואה כדי להשקיע את הכסף אז בחיים לא.
כן זאת הכוונה.

ועוד שאלה, באיזה מקרים אתם חושבים שיש יתרון במעבר לברוקר זר?
אני מנהל את החשבון שלי בברוקר ישראלי, אז לא הכי מבין בזה.
להבנתי יש יתרון במעבר לברוקר זר כאשר:
אתה מבצע הרבה פעולות או רוצה לקחת חוב כנגד המניות.

חוץ מזה, כרגע אני ממש לא מעוניין לעשות את זה, אבל אם אני ארצה להשקיע במניות ספציפיות, לדוגמא אפל או כל מה שנסחר בנאסדק, אני חייב לבצע המרת מט"ח?
כן.

ולא כתבת כמה פעולות אתה מעוניין לבצע.

ממליץ לך לקרוא את מייק, יענה לך על הרבה מהשאלות ששאלת.
אני בדיוק קראתי את השרשור על מייק והוא מדהים.

כן זאת הכוונה.

אני מנהל את החשבון שלי בברוקר ישראלי, אז לא הכי מבין בזה.
אתה מבצע הרבה פעולות או רוצה לקחת חוב כנגד המניות.

כן.

ולא כתבת כמה פעולות אתה מעוניין לבצע.
12 פעולות בשנה (כל חודש) שבכל אחת מהן אני מפקיד 5000 שקלים לפי חלוקת האחוזים. בגדול אני רוצה להבין האם אני במצב האופטימלי בפסגות מבחינת עלויות.

אתה מבצע הרבה פעולות או רוצה לקחת חוב כנגד המניות
זה לא יתרון אמיתי. היתרון האמיתי הוא ביטוח, עמלות נמוכות, מכירה בשכבות, מערכת מתקדמת, ושירות לקוחות איכותי. החסרון הוא דיווח עצמאי בלי ניכוי מס במקור למס הכנסה.

זה לא יתרון אמיתי. היתרון האמיתי הוא ביטוח, עמלות נמוכות, מכירה בשכבות, מערכת מתקדמת, ושירות לקוחות איכותי. החסרון הוא דיווח עצמאי בלי ניכוי מס במקור למס הכנסה.
השאלה שלי היא האם לפי התיק שלי באמת משתלם (מבחינת עמלות) לעבור לברוקר זר.
עד כמה זה מטופש לפתוח חשבון בIB ולקנות בו רק VT, בזמן שאני מחזיק את התיק שיש לי עכשיו? חשבתי לעשות את זה נטו כדי להגדיל את הפיזור הגאוגרפי וכי הVT נשמע לי מדהים. זה דבילי מדי לא לעשות את זה פשוט דרך פסגות?

השרשור על מייק עונה על זה. קראת אותו?

השאלה שלי היא האם לפי התיק שלי באמת משתלם (מבחינת עמלות) לעבור לברוקר זר.
עד כמה זה מטופש לפתוח חשבון בIB ולקנות בו רק VT, בזמן שאני מחזיק את התיק שיש לי עכשיו? חשבתי לעשות את זה נטו כדי להגדיל את הפיזור הגאוגרפי וכי הVT נשמע לי מדהים. זה דבילי מדי לא לעשות את זה פשוט דרך פסגות?
למה VT ב IB ולא את הקרן העולמית השקלית של בלאקרוק, SSAC בבית השקעות ישראלי?

אם תשווה אותה מול VT הבבדלים שתמצא יהיו זניחים, יש סיבה שאתה דווקא מעדיף את VT?

מה נכון?
אני לא ממיר מט"ח ואני קונה נייר בדולרים. בית ההשקעות לוקח לי 2 אגורות מעל השער ומבחינתי כרגע זה בסדר
אז לשאלתו- לא, לא חייב להמיר לדולר כדי לקנות נייר בדולר

למה VT ב IB ולא את הקרן העולמית השקלית של בלאקרוק, SSAC בבית השקעות ישראלי?

אם תשווה אותה מול VT הבבדלים שתמצא יהיו זניחים, יש סיבה שאתה דווקא מעדיף את VT?
קורא את השרשור על מייק הוא פשוט מדהים!
באמת שאין שום סיבה מיוחדת, פשוט שמעתי כל כך הרבה על הVT, וזה יכול להיות תירוץ להשקיע גם דרך אינטראקטיב. אני לא בטוח אם יש בכלל צורך ואם זה באמת רלוונטי. אפשר לקנות את הVT גם בביצ השקעות ישראלי נכון?

אפשר לקנות את הVT גם בביצ השקעות ישראלי נכון?
כן, חשוב להבין שבבית השקעות ישראלי אפשר לקנות הן ניירות שנסחרים בתל אביב (בשקלים) והן ניירות זרים מבורסות חו"ל.

פשוט vt זה נייר זר שנסחר בבורסה זרה (ולא בשקלים).
אם תרצה נייר בשקלים, יש אפשרות לכל מיני ניירות, למשל נייר של בלקרוק (שנסחר בתל אביב).

כן, חשוב להבין שבבית השקעות ישראלי אפשר לקנות הן ניירות שנסחרים בתל אביב (בשקלים) והן ניירות זרים מבורסות חו"ל.

פשוט vt זה נייר זר שנסחר בבורסה זרה (ולא בשקלים).
אם תרצה נייר בשקלים, יש אפשרות לכל מיני ניירות, למשל נייר של בלקרוק (שנסחר בתל אביב).
הבנתי. תודה !! לדעתך, יש היגיון לפתוח חשבון באינטראקטיב רק כדי לקנות VT? או שפשוט לקנות דרך ביית ההשקעות שלי?

הבנתי. תודה !! לדעתך, יש היגיון לפתוח חשבון באינטראקטיב רק כדי לקנות VT? או שפשוט לקנות דרך ביית ההשקעות שלי?
תעשה מה שבא לך. קרא את הצדדים בעד ונגד ברוקר זר.

קונה וממיר מט"ח לעתים קרובות?
(עמלות קניה מכירה חשובות, עמלות המרת מט"ח חשובות)
לא אכפת לך לדווח לבד למס הכנסה? (ואולי להרוויח כמה שקלים על הדרך?)
אז תנחש מה כדאי.

העיקר להשקיע! ולא להתעסק במיקרו אופטימיזציות.

לא ממליץ, לא מייעץ, ובכללי לא מבין שום דבר.

השאלה המרכזית שלי היא, האם לאדם שקונה את הקרנות השקליות של בלאקרוק, יש איזשהו יתרון מבחינת עלויות אצל ברוקר זר? בכלל, הקרנות השקליות של בלאקרוק נחשבות נייר ערך זר?

השאלה המרכזית שלי היא, האם לאדם שקונה את הקרנות השקליות של בלאקרוק, יש איזשהו יתרון מבחינת עלויות אצל ברוקר זר? בכלל, הקרנות השקליות של בלאקרוק נחשבות נייר ערך זר?
עוד פרט:
אי אפשר לקנות ניירות ישראליים בברוקר זר.

לסיכום:
נייר זר אפשר לקנות בברוקר ישראלי ובברוקר זר.
נייר ישראלי אי אפשר לקנות בברוקר זר, רק בישראלי.

ספציפית בבלקרוק, הנייר הישראלי והאירופאי (למשל, שנסחר בכל מיני מקומות, נגיד בלונדון) הוא ממש אותו נייר, פשוט יש לו גרסה שקלית, דולרית, וכו'. רצות פה אפילו בפורום כמה הודעות שעוסקות בהמרת הנייר מהגרסה השקלית לדולרית וכאלה.

עוד פרט:
אי אפשר לקנות ניירות ישראליים בברוקר זר.

לסיכום:
נייר זר אפשר לקנות בברוקר ישראלי ובברוקר זר.
נייר ישראלי אי אפשר לקנות בברוקר זר, רק בישראלי.

ספציפית בבלקרוק, הנייר הישראלי והאירופאי (למשל, שנסחר בכל מיני מקומות, נגיד בלונדון) הוא ממש אותו נייר, פשוט יש לו גרסה שקלית, דולרית, וכו'. רצות פה אפילו בפורום כמה הודעות שעוסקות בהמרת הנייר מהגרסה השקלית לדולרית וכאלה.
קראתי הרבה מהם ועדיין לא הבנתי א העניין הזה. למה שמישהו ירצה להמיר את הנייריות של בלאקרוק מהגרסה השקלית לדולרית או לאירו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ו תהיות בנוגע להתייחסותה של הסולידית ל-"מודל החרדי". פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 34
D תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
S תהיות על יעילות השקעות שמערבות סיכון למס ירושה אמריקאי מיסים 7
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
stamEhad לוקחים משכנתא פעם ראשונה - התייעצות, תהיות ושאלות נדל"ן 14
I תהיות על המצב הפיננסי העולמי, משבר הנדל"ן בארץ ולאן מועדות פנינו אוף טופיק 435
Roi גוגל תהיות לנפילה אחרי הדוח מאתמול שוק ההון 16
arvin תהיות ושבירת ראש למה לא להשקיע רק ב-S&P 500 שוק ההון 77
א תהיות בעקבות הסכסוך הרוסי - אוקראיני שוק ההון 7
M תהיות לגבי קרנות באופן כללי וקרנות סינטתיות באופן ספציפי שוק ההון 32
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5
ד תהיות על ה"מסלול הרגיל" אוף טופיק 34
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
כ תהיות לגבי לתיקון 190 כאלטרנטיבה לחשבון ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Y תהיות לגבי השקעה בסיכון נמוך שוק ההון 6
L תהיות לגבי האינפלציה בשנים הקרובות שוק ההון 82
U תהיות לגבי השקעה לפי משקל שוק שוק ההון 39
M [תהיות בעקבות משבר הקורונה] אוף טופיק 63
abby1994 תהיות של התחלה התפתחות אישית 14
Henchman34 תהיות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 53
מ תהיות על קופת גמל ותיקה שוק ההון 9
E פנסיה - מספר תהיות ושאלות צרכנות פיננסית 0
H קרן פנסיה- תהיות צרכנות פיננסית 15
C מכר שנפטר- מעלה תהיות אוף טופיק 3
C תהיות לגבי סיפוק מהעבודה התפתחות אישית 6
Oyi תהיות לגבי פתיחת חשבון מסחר בארץ שוק ההון 18
יבגני וולף תהיות לגבי אגרות חוב שוק ההון 3
יבגני וולף תהיות על מניות reit שוק ההון 6
R תהיות לגבי אחזקה ישירה של אג״ח מבחינת מיסוי מיסים 29
קרן תהיות למי שלא רכש דירה נדל"ן 46
Odysseus תהיות לגבי רדיפת תענוגות אוף טופיק 9
AlexNOSAM תהיות של בחור בן 22 יומני מסע אישיים 34
Sinister תהיות על חופש ברוח יום העצמאות אוף טופיק 21
Henchman34 תהיות על בחירת אג"ח בחלק הפחות תנודתי בתיק. שוק ההון 118
snail תהיות לגבי ריבית בנק ישראל אוף טופיק 14
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
D התיעצות בנוגע למגורים באיזור ביה״ח אסף הרופא אוף טופיק 0
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
P בנוגע לדיבידנדים מיסים 2
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
Z כמה שאלות בנוגע לדו"ח שנתי מיסים 2
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27

נושאים דומים

Back
למעלה