[תהיות בעקבות משבר הקורונה]

Minimi

משתמש ותיק
דירוג
622
הרהורים של ערב
אין ממשלה, בדרך למאות אלפי מובטלים, עסקים קטנים קורסים ריבית משכנתא עולה וצפי לשגרה באיזור יוני.
מבין שהעליות הן תגובה לשווקי העולם אבל בטווח הארוך, האם זה מספיק או שאלו רק צעדי הרגע למתן את הירידה?

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,140
ב13.3 סנופי עלה 9.3% אחרי שיום מסחר לפני ירד 9.51%. למה לא שאלת את זה אז? מה שונה אז מהיום?
(אזכיר שיום למחרת הוא נפל 11.98%)

את הסוף יודעים רק בדיעבד.

רונה

משתמש ותיק
דירוג
176
זה שהיה יום אחד טוב לא אומר שמשהו נגמר, וכשזה ייגמר, אף אחד לא יודיע לך וכנראה גם לא תשים לב.
מה גם שיש סיכוי לא רע בכלל שהאבטלה תוביל למשבר כלכלי כי גם כשהכל ייגמר ועסקים ייפתחו שוב, לרוב האנשים לא יהיה כסף מיותר לבזבז והם לא ירוצו לבזבז את המעט שיש. יש כמות מפחידה של אנשים שחיים מחודש לחודש, שלא לדבר על אנשים שנמצאים כבר בחובות.
נקודות האור היחידות שאני רואה בישראל זה האינפלציה האפסית ואחוז האבטלה הנמוך מאוד.

חבל שהממשלה לא משכילה לראות שהתרופה יותר גרועה מהמחלה. במקום להפוך את כולם למובטלים ולשלם להם משכורת מכסף שאין, יכלו לקחת את כמות הכסף האדירה הזאת ולממן מערכת בריאות מתפקדת ורחבה יותר, שגם בלי הקורונה בקושי עמדה בעומס. אני אפסיק פה כי אם אני אתחיל למנות דברים שאפשר היה לעשות אחרת זה לא ייגמר...

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,133
אל תדאג, אם לא השבוע, אז בשבוע הבא נמשיך בשיגרה של ירידות.

השוק לא יכול לרדת בקו ישר למטה, ולכן אנו רואים מדי פעם רצף של עליות, שיסתיימו בירידות חדות מאוד.

אל תתפתו להיכנס למלכודת הזו שמתפתחת בימים האחרונים.

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,179
השוק לא יכול לרדת בקו ישר למטה, ולכן אנו רואים מדי פעם רצף של עליות, שיסתיימו בירידות חדות מאוד.
שאני אזכיר לך את מפח הנפש שהיה לך עם הנבואה של הביט? תזכור תמיד כי הנבואה ניתנה לתימנים.
שלא יברח לך הג'ניה :)

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,799
אל תתפתו להיכנס למלכודת הזו שמתפתחת בימים האחרונים
פעם קודמת שכתבת בדיוק את זה (בשרשור שאין לנקוב בשמו), היתה בדיוק בשפל של 2018.
מצד שני, בפרספקטיבה של שנתיים אפשר לומר שבאמת כל 2019 היתה מלכודת שוורים, אז אולי דווקא צדקת בלי להתכוון...
רק מצפון תימן.
מצפון תפתח הרעה

איש(3718)

משתמש בכיר
דירוג
3,684
במקום להפוך את כולם למובטלים ולשלם להם משכורת מכסף שאין, יכלו לקחת את כמות הכסף האדירה הזאת ולממן מערכת בריאות מתפקדת ורחבה יותר, שגם בלי הקורונה בקושי עמדה בעומס. אני אפסיק פה כי אם אני אתחיל למנות דברים שאפשר היה לעשות אחרת זה לא ייגמר...

חוכמה בדיעבד

לפי המספרים שראיתי, שום השקעה במערכת הבריאות לא היתה מכינה את מערכת הבריאות למגיפה ללא סגר, ולמה בדיוק תתכונני? יש לך כדור בדולח עובד? ומי יתנדב לשלם יותר מיסים להתכונן למגיפה שאף אחד לא האמין שתקרה?

עובדה שבאיטליה וגם בצרפת מערכות הבריאות קורסות

וגם לפי המספרים על ההשקעה במערכת הבריאות בארץ, זה לא נראה שהיא מוזנחת, אא"כ הרופאים פשוט לקחו את כל תוספת הכסף לעצמם כתוספות שכר:

https://twitter.com/LiberalRiWo/status/1226403013054619649

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,140
דברו עם מיליקובסקי.
אולי אם הוא יקנה מפעל למכונות הנשמה, יהיו לנו מחר 25,000 מכונות הנשמה במסדרונות

בבקשה אל תזהם את הפורום עם הבולשיט הזה.

רונה

משתמש ותיק
דירוג
176
חוכמה בדיעבד

לפי המספרים שראיתי, שום השקעה במערכת הבריאות לא היתה מכינה את מערכת הבריאות למגיפה ללא סגר, ולמה בדיוק תתכונני? יש לך כדור בדולח עובד? ומי יתנדב לשלם יותר מיסים להתכונן למגיפה שאף אחד לא האמין שתקרה?

עובדה שבאיטליה וגם בצרפת מערכות הבריאות קורסות

וגם לפי המספרים על ההשקעה במערכת הבריאות בארץ, זה לא נראה שהיא מוזנחת, אא"כ הרופאים פשוט לקחו את כל תוספת הכסף לעצמם כתוספות שכר:

https://twitter.com/LiberalRiWo/status/1226403013054619649
הכלכלה היא מחזורית, זאת אומרת שכשהכלכלה במצב טוב תפקיד המדינה הוא להעלות את הכנסותיה כדי להתכונן למצב בלתי נמנע שבו הכלכלה תהיה במצב רע והממשלה תצטרך להזרים כספים. כחלון לא השכיל לעשות את זה ורק שפך כספים, ועכשיו אתה נכנס למצב גרוע במיוחד עם גירעון של 4 אחוז. אז לא, לא היה צריך לנדב אף אחד לשלם מיסים מראש, כן היה צריך ששר הפאקינג אוצר יידע מה הוא עושה.

אני לא אומרת שלא היה צריך לעשות סגר בכלל, יש יותר מדרך אחת להתמודד עם מגפה.
וכן, אולי יהיה נחמד אם תהיה להם תוכנית מגירה לטיפול בפאקינג מגפה במקום להתעסק בקקי שהם מתעסקים בו עכשיו.

חוץ מזה, זה שהמספרים גדולים ממש לא אומר שהכסף מגיע למקומות הנכונים, אני שומעת בערך כל שבוע על בית חולים אחר שמגיע ל200% תפוסה ולא עומד בעומס. אם גם ככה מאשפזים אנשים במסדרונות, איפה ידחפו גם חולי קורונה? אתמול שלחו לי כתבה שביקשו מכונת הנשמה מווטרינריה...
מזכיר לי פוסט של בנט שהתגאה שהוא הצליח להוסיף עוד כמה מיליארדים לתקציב החינוך, אפילו לא הסביר בשביל מה, מבחינתו זה ניצחון. במקום להתייעל ולא לקחת עוד כספי ציבור, סתם כדי להראות הישג.
מצחיק לדמיין את גוגל או פייסבוק מפרסמות למשקיעים שלהם שהם גאים שהם הצליחו להוסיף עוד 10 מיליארד להוצאות.

איש(3718)

משתמש בכיר
דירוג
3,684
הכלכלה היא מחזורית, זאת אומרת שכשהכלכלה במצב טוב תפקיד המדינה הוא להעלות את הכנסותיה כדי להתכונן למצב בלתי נמנע שבו הכלכלה תהיה במצב רע והממשלה תצטרך להזרים כספים. כחלון לא השכיל לעשות את זה ורק שפך כספים, ועכשיו אתה נכנס למצב גרוע במיוחד עם גירעון של 4 אחוז. אז לא, לא היה צריך לנדב אף אחד לשלם מיסים מראש, כן היה צריך ששר הפאקינג אוצר יידע מה הוא עושה.

הביקורת על כחלון היתה כי הוריד מיסים, כלומר לא לקח מספיק מס מהמשכורת שלנו, כדי להשתמש במס בעתיד לאיזה תרחיש קטסטרופי עתידי.

אני מעדיף אישית שיקחו ממני מס ספציפי עכשיו, כשהקטסטרופה קרתה כדי לטפל בה, ולא שאוצר המדינה יקח יותר יותר מס באופן קבוע כדי "להתכונן" למשהו לא ברור. הרי ברור שהכסף יגיע תמיד לתוספות שכר ופנסיות למחוברים והמקושרים במגזר הציבורי, ולא יתכוננו באמת לכלום (מעבר למה שהיו עושים ממילא).

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
14,061
הביקורת על כחלון היתה כי הוריד מיסים
הביקורת עליו כי הוא אפס.
גם שמאל קומוניסטי שעושה הגרלות לדירות בפיקוח ממשלתי, גם שמאל מתון שמעלה את שכר המינימום, גם ימין שמוריד מיסים אבל רק למי שנדמה לו שיצביע לו בנטו משפחה וגם מנהל גרוע שלא מצליח לשלוט בכפופים לו והוא עצמו רב עם כל העולם. ולקינוח מתברר שהוא בכלל בא לחפש דייטים עם נשים שתלויות בו והוא נדבק לכסא אחרי שהודיע על פרישה מסיבות לא ברורות. אחד מהגרועים שהיו כאן וטוב שהוא הולך הביתה.

רונה

משתמש ותיק
דירוג
176
הביקורת על כחלון היתה כי הוריד מיסים, כלומר לא לקח מספיק מס מהמשכורת שלנו, כדי להשתמש במס בעתיד לאיזה תרחיש קטסטרופי עתידי.

אני מעדיף אישית שיקחו ממני מס ספציפי עכשיו, כשהקטסטרופה קרתה כדי לטפל בה, ולא שאוצר המדינה יקח יותר יותר מס באופן קבוע כדי "להתכונן" למשהו לא ברור. הרי ברור שהכסף יגיע תמיד לתוספות שכר ופנסיות למחוברים והמקושרים במגזר הציבורי, ולא יתכוננו באמת לכלום (מעבר למה שהיו עושים ממילא).
זה חלק מהבעיה - אתה יודע שאם הממשלה לוקחת ממך כסף היא תשים אותו במקומות הלא נכונים, וזה חלק מהביקורת שלי. התנהלות מחורבנת.

חוץ מזה, זה סבבה שזה מה שאתה מעדיף, אבל מדיניות לא נקבעת לפי ההעדפה שלך. תחשוב על משק בית של שני הורים שעכשיו פוטרו + 2 ילדים שלא השכילו לשים קרן חירום בצד, ממה תיקח מהם בדיוק? בזמן שכולם סובלים בצורה ככ ישירה מהמצב, אתה רוצה להכניס אותם לבור עמוק יותר? בדיוק בגלל זה לוקחים כשהמצב טוב, ומחזירים כשהמצב רע. לא מסובך.

WhatIsMoney

משתמש ותיק
דירוג
594
זה שהיה יום אחד טוב לא אומר שמשהו נגמר, וכשזה ייגמר, אף אחד לא יודיע לך וכנראה גם לא תשים לב.
מה גם שיש סיכוי לא רע בכלל שהאבטלה תוביל למשבר כלכלי כי גם כשהכל ייגמר ועסקים ייפתחו שוב, לרוב האנשים לא יהיה כסף מיותר לבזבז והם לא ירוצו לבזבז את המעט שיש. יש כמות מפחידה של אנשים שחיים מחודש לחודש, שלא לדבר על אנשים שנמצאים כבר בחובות.
נקודות האור היחידות שאני רואה בישראל זה האינפלציה האפסית ואחוז האבטלה הנמוך מאוד.

חבל שהממשלה לא משכילה לראות שהתרופה יותר גרועה מהמחלה. במקום להפוך את כולם למובטלים ולשלם להם משכורת מכסף שאין, יכלו לקחת את כמות הכסף האדירה הזאת ולממן מערכת בריאות מתפקדת ורחבה יותר, שגם בלי הקורונה בקושי עמדה בעומס. אני אפסיק פה כי אם אני אתחיל למנות דברים שאפשר היה לעשות אחרת זה לא ייגמר...
יש לנו מערכת בריאות מעולה, כל מי שאומר אחרת מפיץ פייק ניוז של השמאל

minimizer

משתמש בכיר
דירוג
1,618
ב13.3 סנופי עלה 9.3% אחרי שיום מסחר לפני ירד 9.51%. למה לא שאלת את זה אז? מה שונה אז מהיום?
(אזכיר שיום למחרת הוא נפל 11.98%)

את הסוף יודעים רק בדיעבד.

מצחיק שכתבת "13.3" כאילו זה תאריך שהיה מזמן ולא לפני פחות משבועיים.

אני לא אומרת שלא היה צריך לעשות סגר בכלל, יש יותר מדרך אחת להתמודד עם מגפה.
וכן, אולי יהיה נחמד אם תהיה להם תוכנית מגירה לטיפול בפאקינג מגפה במקום להתעסק בקקי שהם מתעסקים בו עכשיו.

לא נראה לי שאת קולטת את סדר הגודל של האירוע, זה לא משהו שאפשר באמת להתכונן אליו. מחזיקים מלאי בגודל X שאמור להספיק ל-Y ימים, מתוך הנחה שבמהלך ה-Y ימים האלו ניתן יהיה לתגבר את המלאים במידת הצורך. התרחיש שהמגיפה תתפרץ בו זמנית בכל העולם בצורה כזאת שמדינות יתחרו אחת על השניה על רכש של מכונות הנשמה זה לא תרחיש שמישהו אי פעם חשב עליו, לא רק בישראל אלא בכל העולם.
אם לפני חמש שנים משרד הבריאות היה מבקש לרכוש 10,000 מכונות הנשמה שישכבו במחסן, אנשים כמוך היו הראשונים לתקוף את הממשלה ולבכות "במקום לקנות מכונות הנשמה מיותרות למה אתם לא מורידים את מס החברות???".
החוכמה בדיעבד שלך לא תורמת כלום לאף אחד.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
7,555
גם שמאל קומוניסטי שעושה הגרלות לדירות בפיקוח ממשלתי, גם שמאל מתון שמעלה את שכר המינימום, גם ימין שמוריד מיסים אבל רק למי שנדמה לו שיצביע לו בנטו משפחה וגם מנהל גרוע שלא מצליח לשלוט בכפופים לו והוא עצמו רב עם כל העולם.
שכחת את הפיאסקו של מיסוי דירה שלישית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5
T תהיות בנוגע לתיק שוק ההון 32
ד תהיות על ה"מסלול הרגיל" אוף טופיק 34
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
כ תהיות לגבי לתיקון 190 כאלטרנטיבה לחשבון ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Y תהיות לגבי השקעה בסיכון נמוך שוק ההון 6
L תהיות לגבי האינפלציה בשנים הקרובות שוק ההון 81
י תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
U תהיות לגבי השקעה לפי משקל שוק שוק ההון 39
abby1994 תהיות של התחלה התפתחות אישית 14
Henchman34 תהיות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 41
מ תהיות על קופת גמל ותיקה שוק ההון 9
E פנסיה - מספר תהיות ושאלות צרכנות פיננסית 0
H קרן פנסיה- תהיות צרכנות פיננסית 15
C מכר שנפטר- מעלה תהיות אוף טופיק 3
C תהיות לגבי סיפוק מהעבודה התפתחות אישית 6
Oyi תהיות לגבי פתיחת חשבון מסחר בארץ שוק ההון 18
יבגני וולף תהיות לגבי אגרות חוב שוק ההון 3
יבגני וולף תהיות על מניות reit שוק ההון 6
R תהיות לגבי אחזקה ישירה של אג״ח מבחינת מיסוי מיסים 29
קרן תהיות למי שלא רכש דירה נדל"ן 24
Odysseus תהיות לגבי רדיפת תענוגות אוף טופיק 9
AlexNOSAM תהיות של בחור בן 22 יומני מסע אישיים 34
Sinister תהיות על חופש ברוח יום העצמאות אוף טופיק 21
Henchman34 תהיות על בחירת אג"ח בחלק הפחות תנודתי בתיק. שוק ההון 118
snail תהיות לגבי ריבית בנק ישראל אוף טופיק 14
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
B החזר הוצאות עבודה מהבית לשכיר בעקבות הקורונה מיסים 1
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
O החזר דמי ביטוח לאומי בעקבות זקיפת שכר של הפרשות פנסיוניות מיסים 3
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
A [אנומליה בשווקים בעקבות ציוץ של אילון מאסק] שוק ההון 111
מ האם בעקבות הקורונה יש שינוי במדיניות המשכנאות מצד הבנקים? נדל"ן 28
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
Yoss טופס 867 שגוי בעקבות העברת ניירות ערך דרך הבנק צרכנות פיננסית 3
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
N אפליקציה חלופית לזיהוי תקלות ברכב בעקבות סגירת אנג'י צרכנות פיננסית 7
R הימנעות ממלכודות מס בעקבות משבר הקורונה שוק ההון 1
noa877 האם בעקבות הירידות בשווקים והמשיכה של מבוטחים - בתי ההשקעות מוכרים בהפסד? שוק ההון 32
N מדד המחירים לצרכן בעקבות הקורונה צרכנות פיננסית 12
D בחירת קרן השתלמות וקופת גמל בעקבות כניסה לקבע שוק ההון 8
S שאלה בעקבות מלחמת הסחר בין ארה"ב-סין שוק ההון 49
D שינוי אסטרטגי בתיק ההשקעות בעקבות כניסת BlackRock לארץ שוק ההון 4
L קורס מנעולנות, האם יש לנשים מקום? בעקבות פרסומות בפייסבוק אוף טופיק 15

נושאים דומים

למעלה