• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכר שנפטר- מעלה תהיות

Curhx11

משתמש רגיל
דירוג
242
זה יהיה יותר שיתוף קטן, ולא בהכרח פתיחת דיון, מקווה שזה בסדר מבחינת חוקי הפורום

יש מכר מהעבודה הקודמת, שהיה בנאדם שהיה עובד המון שעות, בשביל לחסוך כמה שיותר, ותמיד היה מתלהב מזה שהוא מצליח לחסוך המון. הסתבר לי שלפני כמה שבועות הוא הרגיש רע בעבודה, הלך הבייתה, משם לבית חולים, ויותר לא חזר. מה קרה לו? אני אישית לא יודע. היה בתחילת גיל 60.

לפני כמה שנים הייתי עובד גם הרבה, חוסך כול שקל, עד שאמרתי לעצמי- חלאס. זה לא צורה לחיות. יש כיוון כללי, שזה של לחסוך כסף ולהשקיע- מצויין. לא צריך עכשיו להשתגע, כי באמת אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד.
היו לי חששות שאולי זה לא טוב שהורדתי הילוך, אבל כשאני שומע על מקרים כאלה(למרות שאני מודע שזה סוג של כשל לוגי אינדוקטיבי), (עדיין) גורם לי יותר לחשוב שכניראה עשיתי בחירה יותר טובה.

הכל בחיים עניין של איזון. זה באמת מבאס למות אחרי עשורים של עבודה קשה בלי שהספקת להינות מפירות החיסכון. מצד שני, כדאי לא להיסחף באופן קיצוני לצד השני, כלומר שהטרגדיה היא שהצלחת להישאר בחיים רק בשביל לברוח מנושים כל היום.

ברור וידוע שקים קונפליקט בין אריכות חיים ובין רמת הוצאות.
הנקודה היא שעל משך החיים אין לנו שליטה אבל רמות ההוצאה, ההכנסה והחסכון כולן בידינו.

תגדיר מה חשוב לך בחיים.
ושם תשים את האנרגיה שלך ואת הכסף שלך.

והשיעור הבא הוא,
איך אתה משמר את מה שחשוב לך.
וגם שם תשים את האנרגיה שלך ואת הכסף שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y ערבות בנקאית חוק מכר - מחיר למשתכן נדל"ן 3
I מו"מ בעייתי בחוזה מכר של דירה נדל"ן 16
R העברת תשלום משכנתא לקבלן עבור שלב מתקדם יותר בהסכם מכר נדל"ן 1
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
S ברוקר מכר את הניירות שלי "בטעות" ללא אישורי שוק ההון 67
Golan קניה באמצעות כתיבת אופציית מכר עמוק בכסף שוק ההון 29
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
Max Hyper החזר מס לאדם שנפטר מיסים 7
R פנסיה של אדם שנפטר לפני כ20 שנה. אוף טופיק 4
ט הגדרת חובות של הורה שנפטר+חוב של הורה חיי ללא רכוש. צרכנות פיננסית 10
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
Y הריבית, המלחמה, הצמצום בטיסות, הכל מעלה מחירים, מה להביא מחול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
B תחנת רכבת מעלה את ערך הדירות באזור? נדל"ן 37
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
ט מדד מעלה - האם יש רק את תעודת הסל של קסם? שוק ההון 2
פשוט WSJ וגרינספן - מדד המחירים לצרכן בארה"ב מוטה מעלה שוק ההון 13
1 קרן מחקה ת"א מעלה שוק ההון 2
O יש קרן פנסיה שלא מעלה את דמי הניהול למקסימום כשמפסיקים להפקיד? צרכנות פיננסית 6
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
I מגדל מעלה דמי ניהול צרכנות פיננסית 19
yossik תוספת מרפסת - האם ובכמה מעלה את ערך הדירה צרכנות פיננסית 46
K קסם מעלה דמי ניהול בקרנות מחקות שוק ההון 30
E פסגות מחקה ת"א 100 מעלה דמי ניהול שוק ההון 8
זאב מגדל מעלה את דמי הניהול בקרנות המחקות. שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה