• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מימון ובחירה דירה במחיר למשתכן בתל אביב

לא נשמע כמו הכנסה גבוה, אז מניח שמשכנתא רגילה כנגד הבית לא תעבוד ורק משכנתא הפוכה, יש כמה גרסאות של המוצר הזה אבל אני לא בקיא עד הסוף, ממליץ ללכת לחקור.
משכנתא הפוכה זה למכור את דירת ההורים תמורת קצבה , תודה ,אבל לא תודה.

לא נכון,
יש משכנתא הפוכה שנותנת סכום חד פעמי, ללא החזר חודשי.
ת'שמע, מה שאתה מציע לפותח השרשור זה לנשל את ההורים שלו מרכושם וכספם למען הרצון של הבן לקנות דירה.
ההורים בגיל 60 בערך, שיחיו בבריאות עד +120 אבל אין מה לעשות, לפי הסטטיסטיקה בעוד כמה שנים הגוף בוגד בננו ונזדקק לטיפולים סיעודיים ותרופות במאות שקלים לחודש.
אז מה, מי יעזור להורים @Shnizelia ? האם יש עוד אחים ואחיות בתמונה?
התגובה שלך היא חסרת אחריות, בן כמה אתה?

ת'שמע, מה שאתה מציע לפותח השרשור זה לנשל את ההורים שלו מרכושם וכספם למען הרצון של הבן לקנות דירה.
ההורים בגיל 60 בערך, שיחיו בבריאות עד +120 אבל אין מה לעשות, לפי הסטטיסטיקה בעוד כמה שנים הגוף בוגד בננו ונזדקק לטיפולים סיעודיים ותרופות במאות שקלים לחודש.
אולי הוא לא הבין שבמשכנתא הפוכה אתה נשאר בלי הנכס. אוהבים להחביא את זה בפרסומים.

אני הייתי משלב בין פריים לקל"צ ,נראה לי ש50:50 או 67:33 ,בלי להצמיד כלום. 2 מסלולים מספיקים , אין הגיון במשכנתא עם המון מסלולים.
הייתי עושה מאמץ לגייס עוד 250,000 בשביל דירת 5 חדרים, זו עסקה משנה חיים ו250,000 זה כסף קטן ביחס למה שאתה יכול להרוויח.
אולי תצליח לחסוך אותם תוך כדי שהפרוייקט מתקדם .כמה אתה חוסך היום ? מה עם קרן השתלמות?
שיהיה בהצלחה בכל אופן.

חוסך בין 8-10 נטו בחודש, אבל מקריב הרבה בשביל זה. יש קרן השתלמות.

לא ממש סגרתי איתם פרטים רק קיבלתי הסכמה עקרונית להלוואה של 350 אלף.

יש להם חסכון פנסיוני. הם עשו אומדן כמה שנים נשאר להם בעולם הזה. לפי זה הם מושכים כסף כל חודש.

בעיקרון זה עובד לפי הנוסחה:

+ קצבאות זקנה מביטוח לאומי
+ קצבאות זקנה מרוסיה
- הוצאות מחייה + תחזוקת בית

גירעון נמשך מהחסכונות.

חסכון אמור להספיק ל-X שנים. מבחינתם כל עוד אני מחזיר להם Y שקלים בחודש שיתכנסו לתוחלת חיים המשוערת שלהם זה בסדר. אני משלם להם עד שמסיים את החוב או הם הולכים לעולמם המוקדם מבין השניים. מפחיד אותם למצוא את עצמם בגיל 80 ללא חסכונות, אבל הם מאוד רוצים שאקנה דירה. הם מבינים את גודל הזכייה.

לכן הסכום לא יכול להיות מתנה אלא הלוואה.

אישית אני לא כזה מתלהב למצוא את עצמי משלם 5,000 ש"ח לבנק + Y שקלים להורים. אני גם רוצה לעשות דברים בעולם הזה לפני שמהדקים מעלי את הקרקע. אני הצעתי לשלם להם 4 אלף בחודש + 2 אלף הוצאות מחייה (אני אגור אצלם) בזמן הבנייה. היתרה כאשר קרן השתלמות תיפתח.

מקווה שזה מסביר יותר טוב את הפוזיציה שלי בעסקה הזאת.

נערך לאחרונה ב:
קודם כל אם יש לך משהו לכתוב על התוכן אתה מוזמן אבל הגיל שלי הוא לא העניין פה.
אני גם רכשתי לאחרונה דירה, ההורים שלי לקחו הלוואה קטנה על שמם כדי לעזור לי ולא נתנו לי כסף שלהם, ככה אני רציתי, זאת דרך שלהם לעזור לי בלי להוציא את זה מהכיס שלהם, אני עוזר להם בהמון דברים אחרים.

לדעתי חוסר אחריות זה מראש להימנע מכל סיכון אפשרי ולא לחקור לעומק את האפשרויות שלך, להתאמץ, ולעבוד קשה כדי ליצור לעצמך בסיס כלכלי איתן יותר ורמת חיים גבוהה יותר.
משכנתא הפוכה לא אומרת שהוא "ינשל את הוריו מנכסיהם" אלא שהם יקחו הלוואה היום כאשר בית המגורים שלהם הוא הבטוחה, ובעוד כמה שנים כאשר יהיה לפותש את הכסף, או שהוא ימכור את הדירה הוא יוכל להחזיר להם את ההלוואה ואת הריבית שהיא צברה.
אני לא יודע איזה ריביות נותנים בהלוואות כאלו, לכן כתבתי קודם שאני לא מכיר את הפרטים וממליץ לחקור לעומק, אנשים הרבה פעמים נכנסים לחרדה כאשר הם שומעים את המילה משכנתא אבל משכנתא היא ההלוואה הכי זולה על סכומים גדולים שאפשר לקבל בארץ והיא כלי שעוזר להמון אנשים.

אז זו מכירה רגילה , מה ההבדל?
זה לא, ואני לא מבין למה אתה לא משתמש בגוגל לפני שאתה כותב דברים, זאת הלוואה כאשר הבטוחה היא הבית, אפשר לפדות אותה בכל זמן, ואם שני ההורים נפטרים אז צריך תוך שנה להחזיר את ההלוואה.

בוא נדבר על משכנתא של 1.0 - 1.1 מיליון שקל.
חשוב לי שהדירה תירשם על השם שלי. לא זורקים זכייה של פעם בחיים. מצד שני אני לא רוצה להיתקע עם משכנתא איומה.
איזה תמהיל מומלץ בשביל שההחזר יתכנס לתוך המשכורת שלי? משהו שיאפשר לי לקנות את הדירה במגבלות הנטו שלי ויאפשר מיחזור עוד 4-5-6 שנים כאשר הגל האינפלציוני יהיה מאחורינו והריבית אולי תירד עוד הפעם.
כנראה הייתי לוקח משהו כמו שamit כתב, עם יותר פריים מקלצ, כמובן תלוי בסיבולת סיכון שלך, ובטוח לוקח את הפריים ל30 שנה.

רווק בן 36. שכר נטו בין 12,000 ל-13,000. אין הלוואות או חובות מכל סוג.
אני לא מכיר אותך ואת היכולות שלך, אבל זאת הזדמנות לחשוב על הנושא מחדש, ולבדוק מה אתה יכול לעשות כדי להעלות את השכר שלך, כמובן רק אם יש לך את הדרייב לקחת את ההזדמנות שקיבלת, אם אתה שמח בחלקך עם מה שיש לך ולא מחזיק בשאיפות כלכליות גדולות אז אולי אין צורך.

זאת הלוואה כאשר הבטוחה היא הבית, אפשר לפדות אותה בכל זמן, ואם שני ההורים נפטרים אז צריך תוך שנה להחזיר את ההלוואה.
חבר ,משכנתא רגילה היא הלוואה כשהבטוחה היא הבית.
משכנתא הפוכה כשמה כן היא-הפוכה . אתה מוסר את הנכס ומקבל קצבה.
אוקי , אתה נשאר לגור בנכס ,אבל הבעלות כבר לא שלך ,וכשאתה מת הבית הלך ולא נשאר כירושה .

בבקשה מגוגל , מחקתי את שם היועץ:
" אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך להבין לגבי המשכנתא ההפוכה, שייעוץ לגביה תוכלו לקבל אצל xxxxxx, זו העובדה שבסופו של דבר הנכס יהיה של הבנק: כלומר, ביום פטירתו של מקבל המשכנתא או ביום שהוא יעבור לגור בדיור מוגן, הנכס יימכר והבנק יקבל מתוך כספי המכירה את הסכום של ההלוואה. אם יישאר עוד הפרש יקבלו אותו היורשים, ואין ספק שחשוב להיות מודעים לכל הפרטים האלה כשרוצים לקחת סוג כזה של משכנתא. "

וזה יקרה גם אם זה לא מה שתכננת שיקרה . ההלוואה בנויה כך שלא ישאר ליורשים כלום. לדוגמא , הלינק הראשון שיצא לי בגוגל מדבר על לקיחת משכנתא הפוכה על 50% מערך הנכס בריבית של 5.53% צמודה , זה טירוף.
תוך כמה שנים הלוואה של 50% מכסה 100% מהנכס כשצוברים חוב צמוד ב5.53% בריבית דריבית?
ואין ביטוח במקרה מוות לעומת משכנתא רגילה שבה החוב נמחק.

מלכודת פתאים.

אוקי , אתה נשאר לגור בנכס ,אבל הבעלות כבר לא שלך ,וכשאתה מת הבית הלך ולא נשאר כירושה .

" אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך להבין לגבי המשכנתא ההפוכה, שייעוץ לגביה תוכלו לקבל אצל xxxxxx, זו העובדה שבסופו של דבר הנכס יהיה של הבנק: כלומר, ביום פטירתו של מקבל המשכנתא או ביום שהוא יעבור לגור בדיור מוגן, הנכס יימכר והבנק יקבל מתוך כספי המכירה את הסכום של ההלוואה. אם יישאר עוד הפרש יקבלו אותו היורשים, ואין ספק שחשוב להיות מודעים לכל הפרטים האלה כשרוצים לקחת סוג כזה של משכנתא. "

וזה יקרה גם אם זה לא מה שתכננת שיקרה . ההלוואה בנויה כך שלא ישאר ליורשים כלום. לדוגמא , הלינק הראשון שיצא לי בגוגל מדבר על לקיחת משכנתא הפוכה על 50% מערך הנכס בריבית של 5.53% צמודה , זה טירוף.
תוך כמה שנים הלוואה של 50% מכסה 100% מהנכס כשצוברים חוב צמוד ב5.53% בריבית דריבית?

מלכודת פתאים.
אפשר לפדות אותה כשיש כסף, ואז הנכס נשאר, כמו שכתבתי קודם אני לא יודע מה הריביות שם, ועושה רושם שגם אתה לא, יכול שעם חקר שוק טוב ואחוז מימון לא גבוה אפשר לקבל שם ריבית טובה, בכל מקרה זה לכל הפחות שווה בדיקה.

חוץ מזה, אני לא מבין למה זה שפותש ייקח 350 אלף מההורים שלו נראה לך סבבה, אבל לא שיעזר בהם כדי לקחת הלוואה.

אפשר לפדות אותה כשיש כסף, ואז הנכס נשאר, כמו שכתבתי קודם אני לא יודע מה הריביות שם, ועושה רושם שגם אתה לא, יכול שעם חקר שוק טוב ואחוז מימון לא גבוה אפשר לקבל שם ריבית טובה, בכל מקרה זה לכל הפחות שווה בדיקה.

חוץ מזה, אני לא מבין למה זה שפותש ייקח 350 אלף מההורים שלו נראה לך סבבה, אבל לא שיעזר בהם כדי לקחת הלוואה.
אין לי בעיה שיקח כסף ,זה בינו לבינם ,אבל משכנתא הפוכה היא דרך לא נכונה.
הם יכולים לקחת משכנתא רגילה ולרשום אות כערב , הריביות הרבה יותר נורמליות ,ויש ביטוח במקרה פטירה.

נערך לאחרונה ב:
הוצאתי את התוכנית של הפרויקט מאתר של מחלקת הנדסה של עיריית תל אביב.
אני מעוניין להוציא מידע בנוגע לפרוייקט של אלעד. איך אני מוצא את הנתונים להכניס לרובריקות שאתה מילאת? אתה יכול לתת לינק למקום הספציפי?

אני מעוניין להוציא מידע בנוגע לפרוייקט של אלעד. איך אני מוצא את הנתונים להכניס לרובריקות שאתה מילאת? אתה יכול לתת לינק למקום הספציפי?

השתמשתי במפה האינטרקטיבית + גוגל לפי מספר מתחם (אפשר לראות באתר של מחיר למשתכן) בשביל לאתר גוש וחלקה, אבל לפי מה שאני רואה הם בכלל לא על הראדר.

הבעיה במתחם מכבי יפו זה שיש עליו משפחות בכל מיני בתים פיראטיים שהקבלנים צריכים לפנות. בלי זה הם לא יכולים לקבל היתר בנייה.

בשטח של אשטרום הפינוי עבר מהר. בשטח של אלעד מגורים כנראה הרבה יותר לאט.

איך עובד חישוב ריבית של מסלול קל"צ? יש איזה נוסחה שמאפשרת לחשב מה יהיה גובה ריבית במסלול קל"צ בסביבת ריבית בנק ישראל של 2.75%?

4 ו-5 חד' עם 2 כיווני אוויר

3 חד' דירה כלואה לכיוון מזרח
במקרה הזה, אם זו דירה למגורים (שלך) לא היתי בוחר ב -3 חדרים, רק בגלל עניין כיווני אוויר.
זה או שיש לך מטבח בלי חלון או שירותים בלי חלון :)

זה לא נכון.

מלכודת פתאים.
סלח לי, אבל אתה סתם מטעה.
יש היום מגוון חברות שמוכרות את המוצר הזה במגוון שמות יצירתיים כיד הדמיון.

1. מיום פטירת הלווה יש לך שנה להחליט מה לעשות עם הדירה.

2. האופציות שלך הם להעביר את החוב על שמך ולשלם אותו. בין אם בסכום אחד חד פעמי או בתשלומים כמו משכנתא רגילה.
אופציה שניה היא למכור את הבית לבד ולהחזיר את החוב. ממה שכתבת מצטייר שביום הפטירה הגורם המממן משתלט על הדירה והיא לא שלך, וזה פשוט לא נכון.

3. יש חברות שמציעות מסלולים בדיוק כמו משכנתא רגילה. הריבית היא באמת באזור 5%, כלומר 1-2% גבוהה יותר ממשכנתא רגילה. בנוסף אתה יכול לבחור לשלם כל חודש את הריבית ואז החוב לא תופח. חבל שאתה מציג רק את המסלול הכי מסוכן ולא משתלם.

4. החוסר בביטוח חיים הוא יתרון, לא חסרון. בגיל הזה ביטוח חיים יכול להגיע למאות ואף אלפי שקלים בחודש.

במקרה הזה, אם זו דירה למגורים (שלך) לא היתי בוחר ב -3 חדרים, רק בגלל עניין כיווני אוויר.
זה או שיש לך מטבח בלי חלון או שירותים בלי חלון :)

שירותים בלי חלון.

במטבח יש חלון שיוצא למרפסת שירות.

הצצתי עוד הפעם בתוכניות ומצאתי סוג של פירוט שטחים לפי דירות

קחו לדוגמא דירה 4 חד':

עיקריממ"ד/ממ"ק/מקל"ט שירותממ"ד/ממ"ק/מקלט קירותסה"כ עיקרי שירותסה"כ עיקרי שירות לדירהגזוזטרה
82.85409.1064.308996.323596.323512.8178

הדירה היא 82 מ"ר + מרפסת או 96 מ"ר + מרפסת?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 1
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
א הפסקת מימון לישיבות החרדיות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 96
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
ב מימון חופשה בחו״ל צרכנות פיננסית 18
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
M דירה שניה להשקעה , אחוזי מימון ומשכנתא נדל"ן 18
H מימון נדל"ן - 80% לדירה שניה,שלישית ומעלה נדל"ן 11
L מימון כנגד נכס פוסטים מאיכות נמוכה 7
S דירה להשקעה - אחוזי מימון משכנתא נדל"ן 9
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
ישראלית מימון כנגד נדלן שנמכר נדל"ן 13
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
L מימון/מינוף נדל"ן 10
unrealx מימון נדל"ן עם בת זוג נדל"ן 16
F מימון פתיחת עסק / ערבות מדינה צרכנות פיננסית 14
F שאלה בנושא מימון / ערבות מדינה אוף טופיק 1
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
א מימון דירה להשקעה נדל"ן 7
M מימון לרכישת קרקע - משכנתא חדשה או מחזור? נדל"ן 5
TheMailMan משכנתא של 70% מימון לדירה שנייה נדל"ן 6
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
נ פרוייקט בניה להשקעה- מימון מכספי פרישה ושיקולים נוספים שוק ההון 6
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7
T קניית דירה שנייה ב 70% מימון נדל"ן 7
ש מימון שוק ההון 0
U רכישת דירה נוספת-שאלה בענייני מימון ומשכנתאות נדל"ן 5
B מימון באנגליה נדל"ן 9
M השקעה בנכס בחו"ל עם מימון נדל"ן 22
J רכישת נכס עם מימון ללא משכון הנכס הנקנה נדל"ן 3
S באוצר שוקלים: "הלוואת קורונה" מהציבור - לטובת מימון המשבר אוף טופיק 61
aeh הונאה של חברות מגייסות דרך פלטפורמת מימון ההמונים שוק ההון 3
D קיזוז עלויות מימון עם מס רווחי הון שוק ההון 9