• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מימון ובחירה דירה במחיר למשתכן בתל אביב

הכל כאן

הקבלן עדיין לא העלה את התוכניות, אבל יש לי את הקבצים ממחלקת הנדסה

הדירה למגורים
הון עצמי בין 500 ל-700 אלף מתוכם 200 אלף שלי והשאר הלוואה מההורים. פלוס מסוגל לחסוך עוד 60-80 אלף בשנה הקרובה.
אחי מרוויח טוב ומוכן להיכנס בתור ערב משלם
לפי לינק שפרסמת, הצמדה למדד תשומות בניה התחילה ממרץ 2021.

נערך לאחרונה ב:
יכול להיות לא הבנתי נכון, אז מה זה אומר ? "
  • מחיר הממכר (להלן "סכום התמורה") – מחיר הממכר שינקב בבקשת הרכישה שתיחתם במועד בחירת הדירה יהיה צמוד למדד תשומות הבנייה למגורים בגין חודש מרץ 2021- 116.6 נק'. מחיר הממכר שינקב בהסכם יהיה מחיר הממכר שינקב בבקשת הרכישה בשינוי בין מדד תשומות הבנייה למגורים הידוע ביום בחירת הדירה לבין יום החתימה על ההסכם"
העתקתי מ-"עיקרי הסכם המכר"

האתר לא מעודכן. יש שם הרבה טפסים לא רלוונטיים שהם עלו כנראה פרויקטים קודמים של החברה.

אתה נתתה הערכה שדירת 4 חדרים מקסימום יעלה 1.8 מיליון ובאתר ראיתי גם 2.15 מיליון .אז איך נוצר הבדל? קומות לא מספיק יש עוד?

אתה נתתה הערכה שדירת 4 חדרים מקסימום יעלה 1.8 מיליון ובאתר ראיתי גם 2.15 מיליון .אז איך נוצר הבדל? קומות לא מספיק יש עוד?

תוספת קומה
יש דירה 4 חדרים בגודל 96 מ"ר ויש דירה 4 חדרים בגודל 110 מ"ר
משם נגזר ההבדל
כאשר כל מ"ר עולה 17,433 מדובר בתוספת של 250 אלף שקל. תוסיף על זה תוספת קומה והגעת ל-2.1.

• אהבתי
Reactions: Gek
לא. מחכים. הקבלן לא הזמין אותנו לבחור.

אלעד עדיין לא הגישו בקשה להיתר בנייה.
אם כבר הקפצתם, אז אעדכן שגם בהגרלה השכנה, מספר 1131 הידועה כ "אלעד ישראל & לוינשטין & צמח המרמן" התקדמו באישורים.
באתר מחיר למשתכן מופיע "החלטת ועדה". להבנתי זה היתר דיפון.
עדיין לא מדובר על כנס או בחירת דירות.

אם כבר הקפצתם, אז אעדכן שגם בהגרלה השכנה, מספר 1131 הידועה כ "אלעד ישראל & לוינשטין & צמח המרמן" התקדמו באישורים.
באתר מחיר למשתכן מופיע "החלטת ועדה". להבנתי זה היתר דיפון.
עדיין לא מדובר על כנס או בחירת דירות.

זה אומר החלטת ועדה לגבי X דירות
מכאן ועד היתר בנייה יכול לקחת עוד 1-2 שנים לפחות
אפשר לבדוק באתר של מחלקת ההנדסה של עיריית תל אביב איפה זה עומד

אני יכול להגיד שאצלנו מהחלטת ועדה עד קבלת היתר בנייה לקח איזה שנתיים
לפי מיטב הבנתי הקבלן קיבל "היתר על תנאי" ועכשיו מחכים לאישור של חברת הבקרה שבודקת את התוכניות והמפרטים של מחיר למשתכן
בנוסף יש אצלנו את הסיבוך של הערבים והערעור שהם הגישו לעליון. ממש לא ברור מה הולך שם.

הפרויקט של אלעד מגורים התעכב כל כך הרבה שנים שהזוכים המקוריים (לא יודע כמה מהם נשארו) כבר אוטוטו יכולים למכור על הנייר

יש אצלנו את הסיבוך של הערבים והערעור שהם הגישו לעליון. ממש לא ברור מה הולך שם.
גם בהגרלה 1131 יש דירות לערבים מיפו. 20 דירות. להבנתי, מעודכן ללפני כמה שנים, מצאו רק בערך 15 אנשים שנרשמו להגרלה שעונים על הקריטריונים של ערבי שגר ביפו. לכן היו צריכים לדון מה לעשות עם הדירות הנוספות.
מה שכן, אצלינו אף אחד לא הגיש לבג"ץ, לטוב ולרע.

הנה ההיתר, לא מבין מספיק מה זה אומר בשפת בני אנוש

הפרויקט של אלעד מגורים התעכב כל כך הרבה שנים שהזוכים המקוריים (לא יודע כמה מהם נשארו) כבר אוטוטו יכולים למכור על הנייר
לגמרי. זה פארסה. 4 שנים מאז ההגרלה ועדיין לא התחילו לבנות או לבחור דירות. גם ההגרלה שלך לוקחת זמן לא סביר.
אני מסתכל זה בצורה שונה מרוב האנשים. זו דירה להשקעה. יש לי אופציה לקניית דירה והאופציה לא עולה כסף. בנתיים ההפרש בין המחיר שאשלם לשוק החופשי הולך וגדל, והמיקום שלי לבחירת דירות רק משתפר.

לגמרי. זה פארסה. 4 שנים מאז ההגרלה ועדיין לא התחילו לבנות או לבחור דירות. גם ההגרלה שלך לוקחת זמן לא סביר.

הבנתי שיש בעיה עם תשתיות בשכונה. בגלל זה לא מתקדמים עם ההיתר.

אחד הפרויקטים המעוכבים, שאין לו עדיין היתר בנייה בכלל, הוא פרויקט מכבי יפו, שיוקם בתל אביב. הזוכה במתחם היא שותפות של החברות אלעד ישראל מגורים מקבוצת תשובה, צמח המרמן ומשולם לוינשטין. במתחם נכללו 299 יחידות דיור במסגרת מחיר למשתכן, ועוד כ-228 יחידות דיור שיימכרו בשוק החופשי. המחיר הנקוב במכרז של הדירות היה 17,443 שקל למ"ר, ואולם הפרויקט הזה מוצמד למדד מאז פברואר 2018. עד היום ההצמדה העלתה את המחיר בכ-10 אחוזים ל-19,169 שקלים, ואם יימשך קצב עלייה המדד הנוכחי בשנתיים הקרובות, המחיר עשוי להגיע כבר לסביבות 21,500 שקל למ"ר.
אחרי 4 שנים, למרות כל המאמצים שלנו ללא הפסקה, רמ"י והעיריה לא מסוגלים לתת תכנון מגרשים, הסדרי תנועה, תשתיות. אחרי 4 שנים, אין אפילו צפי להתחלת בנייה".

"קרוב ל-200 משפחות שכבר זכו, מכרו להם לוקשים, משפחות שרובן גרות בשכירות ולא יודעות עד מתי. עוד לא נבחרו דירות עבור הזוכים, כי לא הסתיים הליך התכנון. במקרה הטוב, אם תאושר הבנייה עד אמצע 2023, נוכל להתחיל לבנות בסוף 2023. יעברו 8-9 שנים מאז שזכו בהגרלה ועד שיקבלו מפתחות. יש כ-8,000 משפחות בתור שממתינות להגרלה על 100 הדירות שנותרו בפרויקט", הוא אומר בתסכול.

אגב, הכתבה הזאת מראה כמה העיתונות הכלכלית בישראל עלובה
הם עשו סלט בין הפרויקט של אקרו נדל"ן (17,433) לפרויקט של אלעד מגורים
הפרויקט של אקרו לא מוצמד למדד מאז פברואר 2018

אני מסתכל זה בצורה שונה מרוב האנשים. זו דירה להשקעה. יש לי אופציה לקניית דירה והאופציה לא עולה כסף. בנתיים ההפרש בין המחיר שאשלם לשוק החופשי הולך וגדל, והמיקום שלי לבחירת דירות רק משתפר.

כמה ביטלו אצלכם? אצלנו אף אחד.

נערך לאחרונה ב:
הבנתי שיש בעיה עם תשתיות בשכונה.
לא ידעתי על זה. אני מכיר שהחברות המבצעות קיבלו דיירים/פולשים בבניינים בשטח שהיו צריכים לפצות ולפנות. שזה חריג למחיר למשתכן.

כמה ביטלו אצלכם? אצלנו אף אחד.
קשה לדעת כמה ביטלו. אני מנחש בניפנופי ידיים שרבע עד חצי.
אבל אני בטוח שלא "אף אחד". הרי ב4 שנים, אנשים מתגרשים, נפטרים, יורדים, יורשים דירה, פושטים רגל, מחליטים לקנות בשוק החופשי וכו. רק כל הדברים האלו לא רואים ברשימה עד שלא יוזמנו לבחירת דירה.
האנשים שבקבוצות זכיה בפייסבוק, הם אלו שנשארו, אלו שפרשו לא כותבים הודעות.

אני עובר שם פעם בכמה שבועות. נראה שהדברים בשטח מתקדמים בעצלתיים, אבל יש התקדמות. האתר לא נטוש.

מזל טוב. אמרו לכם במקרה מה הצפי להשלמת הבנייה בפרויקט?
זה פרויקט אחד מתוך 3 במסגרת הפרויקט "מכבי יפו"? מה עם היתר?

הצפי להשלמת הבנייה בפרויקט
תסתכל באתר ותראה מסמך בשם "תוספת-להסכם-דחייית-מועד-מסירה-עקב-מלחמת-חרבות-ברזל-סופי.pdf" עוד לא התחילו לבנות וכבר לא מתחייבים על תאריכים.

3 במסגרת הפרויקט "מכבי יפו"
הקישור הוא להגרלה מספר 1845 .

הגרלה 1131 ממשיכה לזחול. הגיעה הודעה שהתקבלה החלטת ועדה מקומית לאשר בתנאים את היתר הבניה. השמועה טענה שאחד הבניינים בפרויקט לא קיבל אישור.

נערך לאחרונה ב:
תסתכל באתר ותראה מסמך בשם "תוספת-להסכם-דחייית-מועד-מסירה-עקב-מלחמת-חרבות-ברזל-סופי.pdf" עוד לא התחילו לבנות וכבר לא מתחייבים על תאריכים.

הקישור הוא להגרלה מספר 1845 .

הגרלה 1131 ממשיכה לזחול. הגיעה הודעה שהתקבלה החלטת ועדה מקומית לאשר בתנאים את היתר הבניה. השמועה טענה שאחד הבניינים בפרויקט לא קיבל אישור.

אשכרה. מבאס. קניתי דירה להשקעה בשכונה ויש לי אינטרס חזק שיריצו שם את ההתחדשות העירונית כמה שיותר

לא נתפס שהגרלה מ2019 עדיין לא קיבלה היתר בניה. מדאיג מאוד. אני לא מבין איך מצב כזה יכול להתרחש אלא אם כן יש שם תופעת טבע בלתי מוסברת קריסת לוחות טקטוניים או משהו. מדינת ישראל נו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 1
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
א הפסקת מימון לישיבות החרדיות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 96
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
ב מימון חופשה בחו״ל צרכנות פיננסית 18
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
M דירה שניה להשקעה , אחוזי מימון ומשכנתא נדל"ן 18
H מימון נדל"ן - 80% לדירה שניה,שלישית ומעלה נדל"ן 11
L מימון כנגד נכס פוסטים מאיכות נמוכה 7
S דירה להשקעה - אחוזי מימון משכנתא נדל"ן 9
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
ישראלית מימון כנגד נדלן שנמכר נדל"ן 13
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
L מימון/מינוף נדל"ן 10
unrealx מימון נדל"ן עם בת זוג נדל"ן 16
F מימון פתיחת עסק / ערבות מדינה צרכנות פיננסית 14
F שאלה בנושא מימון / ערבות מדינה אוף טופיק 1
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
א מימון דירה להשקעה נדל"ן 7
M מימון לרכישת קרקע - משכנתא חדשה או מחזור? נדל"ן 5
TheMailMan משכנתא של 70% מימון לדירה שנייה נדל"ן 6
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
נ פרוייקט בניה להשקעה- מימון מכספי פרישה ושיקולים נוספים שוק ההון 6
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7
T קניית דירה שנייה ב 70% מימון נדל"ן 7
ש מימון שוק ההון 0
U רכישת דירה נוספת-שאלה בענייני מימון ומשכנתאות נדל"ן 5
B מימון באנגליה נדל"ן 9
M השקעה בנכס בחו"ל עם מימון נדל"ן 22
J רכישת נכס עם מימון ללא משכון הנכס הנקנה נדל"ן 3
S באוצר שוקלים: "הלוואת קורונה" מהציבור - לטובת מימון המשבר אוף טופיק 61
aeh הונאה של חברות מגייסות דרך פלטפורמת מימון ההמונים שוק ההון 3
D קיזוז עלויות מימון עם מס רווחי הון שוק ההון 9