• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות בעניין רכב

משתמש מחוק

משתמש סולידי
דירוג
633
יש לנו 2 רכבים, ש"יושבים" עלינו במעט מאוד.
האחד נקנה יד שלישית ב - 2009 בסכום די צנוע, השני ניתן לי מתנה מסבא שלי שהחליט להפסיק לנהוג.
רכב המתנה אמנם ישן מאוד (1995) אבל במצב מעולה (כ - 65K ק"מ בלבד).
מבחינת הוצאות רכב, ביטוח רכב ועלויות רישוי מכוסות על רכב אחד מהעבודה של אשתי (זו הטבה שלא ניתן להמיר בכסף). לפיכך, העלות העיקרית היא למעשה ביטוח והוצאות רישוי של רכב אחד בלבד. הרכב שבמתנה עדיין מבוטח, אבל אצטרך לחדש לו את הביטוח בקרוב (וזה צפוי להיות סביב 2,000 ש"ח בשנה אני מניח). כמובן שמבחינת תיקונים צריך לטפל בשני רכבים ולא באחד.
אם היתה תחבורה ציבורית נורמלית, הייתי מעיף את אחד הרכבים בלי להסס, אבל אין. אין לי לצערי שום אפשרות סבירה להגיע לעבודה שלא ברכב (ואשתי ואני עובדים בשעות שונות כך שגם להסיע אחד את השנייה זו בעיה). אני עובד רק 5 ק"מ מהבית, אבל בנשר ולא בחיפה מקום מגוריי. האבסורד הוא שנשר נחשבת לעיר נפרדת, וכדי להגיע לעבודה בתחבורה ציבורית אני צריך קודם לנסוע לתחנה המרכזית שבכלל לא בכיוון ומשם לקחת אוטובוס בין עירוני (!). חמשת הק"מ המסכנים האלה יכולים בקלות לקחת מעל שעה (לעומת 7 דק' ברכב כולל חניה).
בשורה התחתונה, אני שוקל להעיף את אחד הרכבים, אבל זקוק לאלטרנטיבה. אופניים לא באים בחשבון, מדובר בעליות קטלניות. האם למישהו יש ניסיון עם אופניים חשמליים בתוואי דרך כזה? האם יחזיקו באופן סביר את עליות הכרמל?

תנסה אופניים חשמליים ומקסימום תמכור אותם לא תפסיד כמעט כלום.
המהירות המקסימלית שלהן היא 25קמש. בעלייה אני מאמין שתוכל להגיע ל 10קמש במקרה הרע. כך שאם כל הדרך היא בעלייה ייקח לך חצי שעה הלוך וחזור ייקח לך עשר דקות.

תנסה אופניים חשמליים ומקסימום תמכור אותם לא תפסיד כמעט כלום.
המהירות המקסימלית שלהן היא 25קמש. בעלייה אני מאמין שתוכל להגיע ל 10קמש במקרה הרע. כך שאם כל הדרך היא בעלייה ייקח לך חצי שעה הלוך וחזור ייקח לך עשר דקות.
בעלייה לא יסחוב ותצתרך לדווש, המנוע יעזור אבל במעט.
בירידה לא צריך אופניים חשמליים :)

האם למישהו יש ניסיון עם אופניים חשמליים בתוואי דרך כזה?
אופניים חשמלים חוקיים של 250W חסרי תועלת בתווי של חיפה.

טוב , זה בטח לא משהו שלא חשבת עליו בעצמך אבל מה עם האפשרות בבוקר לסמוך על טרמפים מזדמנים עם שכנים לאיזור או אפילו
על מוניות רוב הזמן נניח בעלות של 20-15 ש"ח מקס 25 ש"ח לכיוון לפי מה שאתה מתאר(אני עובד רק 5 ק"מ מהבית) ובחזור או טרמפ עם מישהו מהעבודה או החלפה לבגדי הליכה ...
אני עובד רק 5 ק"מ מהבית
מה עם קארפול עם כמה אנשים מהמשרד .... זה עדיין יכול להיות כדאי אם צריכים לצאת בשעות אחרות אפשר או ללכת ברגל בחזור או לקחת מונית.

אפשר גם כמובן קטנוע של 50 סמ"ק , הוא הספיק לי פעם גם לעליות של רמת הגולן במילואים
אבל אני מניח שמבחינת הוצאות ביטוח לא תחסוך הרבה.

עריכה : לפי חישובי עלות אחזקה של רכב כמו שציינת (כולל ירידת ערך שנתית-מתחשב במצב הרכב המעולה) בין 700-1000 ש"ח.

נערך לאחרונה ב:
תודות לכל המגיבים. כמה תשובות:
1. ההלוך בירידה, החזור בעליה. כשאני יוצא מהעבודה אני מת לעוף הביתה, לא כ"כ במצב רוח של להיאבק בתנאי הדרך...
2. אין לי כ"כ עם מי לעשות קארפול לצערי. אנשים מפזרים ילדים בגנים וכל מיני, אין מצב לסידור קבוע.
3. העצמאות של לצאת מתי שאני רוצה ולחזור מתי שאני רוצה בלי להיות תלוי באף אחד (ולכן 10 דק' ברוטו דלת לדלת) זה דבר אדיר מבחינתי. אני מוכן שזה ייקח יותר זמן (נניח רבע שעה - 20 דק' אם אופניים חשמליים היו עומדים בזה), אבל אין מצב שאני כל יום מתחיל לתאם ולהיות תלוי באנשים אחרים.
4. קטנוע לא אופציה לצערי. חשבתי על זה ועשו לי כמויות כאלה של "ריגשי" מדאגה (מוצדקת, אני מניח) לבטיחותי, שזה לא על הפרק.
5. אולי מונית ספיישל? אבל זה אומר לשני כיוונים, אני בכלל לא בטוח שזה יותר זול מלהחזיק רכב. לשני הכיוונים, זה 50 ש"ח ביום כמו כלום, שזה מעל 1,000 ש"ח בחודש. טנק דלק עולה לי כ - 260 ש"ח (40 ליטר כפול 6.5) לפי 10 ק"מ ליום ורכב שעושה 1:10, זה עולה לי 6.5 ש"ח לשני הכיוונים, ליום.

לא מבין בזה כלום. יש אופניים פחות חוקיים שיעמדו במשימה?
לדעתי יש גם חוקיות שיעמדו בכך (לפחות אפשר לנסות), שיש להן מנוע עם מומנט גבוה. למשל:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=690321177657103&id=682476178441603

או משהו יקר יותר:
http://www.ecobikes.co.il/אופניים-חשמליים-neo-eagle/

אופניים לא חוקיות כמובן יעמדו במשימה אבל זה גם יעלה הרבה יותר, לא בטוח שיש טעם.

אל תפחד לפדל קצת, לא יקרה לך כלום.

אל תפחד לפדל קצת, לא יקרה לך כלום.
לא יודע מתי היית לאחרונה בחיפה, אבל זה רחוק מאוד מ"לפדל קצת". זה כל יום להיאבק בקילומטרים של עליות תלולות (ועוד בחום של חודשי הקיץ...). מי שאופני כביש זה הקטע שלו בתור כושר שיהיה לו לבריאות, אני רק בקטע של לחזור הביתה בסוף היום במהירות סבירה.

לא יודע מתי היית לאחרונה בחיפה, אבל זה רחוק מאוד מ"לפדל קצת". זה כל יום להיאבק בקילומטרים של עליות תלולות (ועוד בחום של חודשי הקיץ...). מי שאופני כביש זה הקטע שלו בתור כושר שיהיה לו לבריאות, אני רק בקטע של לחזור הביתה בסוף היום במהירות סבירה.
הכוונה הייתה לעזור מעט לאופניים בעליה, כאשר אותם האופניים חזקים מספיק כדי להסתדר ללא עזרה. מבלי להזיע.

למשל: https://www.youtube.com/watch?v=0HIpK_tb7NE

לא מבין בזה כלום. יש אופניים פחות חוקיים שיעמדו במשימה?
יוצא לי לראות כאלה מדי פעם, אז יש.

@Edward, כל הקישורים שהבאת הן למותגים עם 36V, בזמן שחוקית אפשר גם 48V. מה שמשפיע על המומנט הוא ה-V בשורה התחתונה מדובר במוצרים עם מחיר מנופח, ביחוד ה-NEO שלא באמת שונים מאופנים שנמכרים סביב ה-3K.

לדווש בעליה כדי לעזור למנוע החשמלי זה 100%. לא התכוונתי בהכרח לישיבה כמו על קטנוע.
אבל לדווש בעליות כמו על אופניים רגילים ולחזור סחוט הביתה - אני מוותר.

@Edward, כל הקישורים שהבאת הן למותגים עם 36V, בזמן שחוקית אפשר גם 48V. מה שמשפיע על המומנט הוא ה-V בשורה התחתונה מדובר במוצרים עם מחיר מנופח, ביחוד ה-NEO שלא באמת שונים מאופנים שנמכרים סביב ה-3K.
מסכים, אלה היו דוגמאות. אני לא מכיר אופניים טובים בפחות מ-4K שקל, מה שמוכרים ב-3 עשוי להסב עוגמת נפש לדעתי.

מסכים, אלה היו דוגמאות. אני לא מכיר אופניים טובים בפחות מ-4K שקל, מה שמוכרים ב-3 עשוי להסב עוגמת נפש לדעתי.
יש יד2...
אני נמנע מלקנות חדש מהחנות באופן כללי (בכל התחומים).

לדווש בעליה כדי לעזור למנוע החשמלי זה 100%. לא התכוונתי בהכרח לישיבה כמו על קטנוע.
אבל לדווש בעליות כמו על אופניים רגילים ולחזור סחוט הביתה - אני מוותר.
אתה צודק.

יש יד2...
אני נמנע מלקנות חדש מהחנות באופן כללי (בכל התחומים).
אופניים חשמליים מיד2 בדרך כלל הם אלו שהסוללה סימה את חייה ועולה הרבה כסף להחליף.

אופניים חשמליים מיד2 בדרך כלל הם אלו שהסוללה סימה את חייה ועולה הרבה כסף להחליף.
לפני כשנה קניתי אופניים חשמליים ב-3,200 שקל. האופניים היו במצב חדש, עברו שימוש מועט ככל הנראה והיו בני 9 חודשים. קיבלתי גם את הקבלה מהחנות עליה מתנוסס מספר - 5,300 ש"ח.

אני רוכב כבר כשנה על האופניים ללא בעיות, והסוללה מחזיקה לא רע (טווח כ-30 קמ' כרגע). הבעיה היחידה היא היחלשות מסויימת של הסוללה עם השימוש כך שלאחר 10 קמ', העוצמה יורדת והאופניים כבר לא מגיעים לבד ל-25 קמ"ש אלא רק ל-22 בערך.

עלות החלפת סוללה היא בסדר גודל של 1,000-1,500 ש"ח ל-36V 10A.

בדקת היטב את אפשרויות התחבורה הציבורית?
אני לא יודע בדיוק מאיפה לאיפה אתה צריך, אבל יש אוטובוסים מנשר שנוסעים למיטב הבנתי באופן סביר יחסית למקומות כגון אוניברסיטה/גרנד קניון / עיר תחתית גם מבלי להחליף אוטובוס במרכזית המפרץ.
אנשים שלא רגילים לאוטובוסים לעתים לא מכירים את הדרך היעילה ביותר. אני מכיר אנשים שרצו לנסוע מהקריות למת"מ וחצו את כל חיפה במטרונית (שעה+) במקום בקו 101 שנוסע דרך המנהרות...

ולגבי שני הרכבים: אמרת שאתה חייב את הרכב בשביל להגיע לעבודה, אך האם אשתך גם עובדת מחוץ לעיר?

כן, בדקתי, אבל זה בלתי מעשי לצערי. כל המקומות המרכזיים האלו יצריכו אוטובוס נוסף. למקום עבודתי הקודם, שהיה בחיפה ממש, הייתי נוסע באופן קבוע באוטובוס. היה קו אחד ביציאה מהשכונה שלי שמגיע בסמוך לעבודה, והעדפתי את זה לאין שיעור גם בהינתן רכב פנוי. אין לצערי שום קשר ישיר של תחבורה ציבורית בין השכונה שלי לנשר. אשתי עובדת אמנם בתוך חיפה, אבל במקום עם בעיות נגישות אחרות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
ה התלבטות קשה בבחירת המסלול התפתחות אישית 5
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8