• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת מט"ח בזול למסחר בחו"ל

JohnDoe

משתמש רשום
דירוג
2
שלום רב,

אני משקיע פסיבי ב-ETx-ים דרך הבורסה בארה"ב (גם בארץ) ומחפש דרכים לצמצם עלויות עסקה.
כיוון שרוב הכנסתי היא שקלית, העלות העיקרית שלי היא בהמרת שקל לדולר בטרם ביצוע רכישה של ני"ע בחו"ל. למען הסר ספק, כאשר קיימת אלטרנטיבה ישראלית טובה, אני משתמש בה, אך חלק מקטגוריות הנכסים שלי לא זוכות לכיסוי איכותי ומשתלם מצד המנפיקים המקומיים.

הבנק שלי (מזרחי) מספק לי ציטוטים לרכישת מט"ח עם spread של 0.5%. זה יוצא הרבה כסף במונחים אבסולוטים. אינני בטוח איך זה ביחס לאלטרנטיבות ומה הן בכלל האלטרנטיבות הקיימות.

האם קיים איזה שהוא שירות פיננסי שמאפשר העברת כספים בש"ח, המרה למט"ח בשער טוב משמעותית וטרנספר חזרה לחשבון עו"ש?

אשמח לכל המלצה בנדון. המטרה: צמצום עלויות עסקה.

נתקלתי בבעיה דומה כששאלתי בבנק כמה יעלה לי לרכוש דולרים ולהעביר אותו לחשבון אחר על מנת לסחור בחו"ל דרך בית השקעות. העמלות לא קטנות. בבית ההשקעות אמרו לי להסתכל על זה בתור השקעה חד פעמית למען מטרה טובה. מצד שני, אם המטרה היא להכניס כסף כל שנה על מנת לעשות איזונים, זה יכול לפגוע קשות בתשואה הכללית.

אני נעזרת בשירות סבתא אמריקאית פנסיונרית. היא גרה בארץ, מקבלת פנסיה בדולרים ושמחה לעשות איתי עסקים. בביניין שלה יש הרבה סבתות במצב דומה. אמץ לך סבתא.
זה הרבה יותר נחמד לעשות עסקים עם סבתא. אני תמיד שמחה לעגל את הסכומים למעלה כי הכסף הולך לסבתא שלי ולא לבנק נאלח.

שאלת תם: אני מבין מהדיון שא"א להפקיד בבנק מט"ח במזומן?
(כי אם זה אפשרי הרי אפשר להשתמש בשרות חלפנים פרטיים שהם הרבה יותר זולים)

כי אם זה אפשרי הרי אפשר להשתמש בשרות חלפנים פרטיים שהם הרבה יותר זולים
אפשר, עכשיו לשאלת המיליון: מה עמלת המינימום להפקדת מט"ח?
רמז: יותר יקר מעמלת ההמרה עצמה!

בעיה מוכרת. אני לא רוצה להתעסק עם חלפני כספים ועמלות של הפקדת מזומן (התעסקות עם מטח מזומן היא יקרה יותר ממטח ״ווירטואלי״ בבנק).

מה שאני עושה זה שם את ההטבות של המרת מטח והעברת מטח בעדיפות ראשונה מול הבנק ואם הוא לא מסכים אני עובר לבנק אחר.
בנוסף כספים חדשים להשקעה נכנסים אצלי לתיק השקלי ללא עלויות של המרת מטח. לכשארצה לרפד את התיק הדולרי אעשה המרה והעברה מרוכזת כך שסך העמלות יהיה מינימאלי.

דיברתי כרגע עם חלפן שאני מכיר, הוא יכול לעשות את זה בשער של 1.5 אג מעל המסחר, והעמלה של 0.75 מסך העיסקה.

לא יודע איך להשוות את זה להצעת הבנקים, אם זה מעניין מישהו אני יכול לקשר ביניכם לחלפן

אם זה מעניין מישהו אני יכול לקשר ביניכם לחלפן

וואו הצעות לעסקאות עם חלפנים עלומי שם...חשבתי שיקח עוד קצת זמן עד שנגיע למקומות האלה...בהצלחה למחליפים

זה הגיוני הרי ללכת לכספומט (דלק/זמן), למשוך כסף (עמלה), ללכת לחלפן (דלק/זמן), להחליף (סיכון זיוף/עולם תחתון ועליון), ללכת לבנק שוב ולשבת בתור (דלק/זמן), להפקיד את הכסף (עמלה) ורק אז לקנות נייר ערך בדולרים וזה במידה שאין עוד עמלת העברה לבית השקעות. נשמע כמו דיל נהדר :)

למקרה שלא שמעתם על זה, יש המצאה חדשה שקוראים לה ״העברה בנקאית״, אתה יכול לשלם לחלפן בשקלים והוא מבצע מיידית העברת דולרים לחשבונך.
כפי שאמרתי בהודעה הקודמת אני לא יודע כמה יוצא בסה״כ העמלה דרך הבנק ולכן אני לא יודע להשוות ולהגיד האם זה כדאי יותר, מה שבטוח - זו עוד אופציה לביצוע ההמרה, וזה בדיוק מה שביקש פותח הדיון לקבל, אם זה לא מוצא חן בעיני מישהו הוא כמובן מוזמן להתעלם מהאופציה הזו, אני מבטיח לא לקחת את זה אישית.

הוא מבצע מיידית העברת דולרים לחשבונך.
מכיוון שמדובר על חשבון מסחר בחו"ל אז צריך להתייחס לחוק נגד הלבנת הון האמריקאי.
למיטב זכרוני יש שני סעיפים רלוונטיים:
1. החשבון שמעביר את הספים לבית ההשקעות חייב להיות על שמו של המשקיע/סוחר - לא יכול להיות החשבון של החלפן.
2. החשבון שאליו מושכים כספים הוא החשבון שהפקיד אותם - אם איכשהו הצלחת להעביר כספים מהחשבון של החלפן אז כשתנסה למשוך אותם בחזרה החלפן יקבל אותם במקומך.

במילים אחרות - תתייעץ עם איש מקצוע לפני שאתה נותן את הכסף שלך במתנה לחלפן :)

שלום רב,

אני משקיע פסיבי ב-ETx-ים דרך הבורסה בארה"ב (גם בארץ) ומחפש דרכים לצמצם עלויות עסקה.
כיוון שרוב הכנסתי היא שקלית, העלות העיקרית שלי היא בהמרת שקל לדולר בטרם ביצוע רכישה של ני"ע בחו"ל. למען הסר ספק, כאשר קיימת אלטרנטיבה ישראלית טובה, אני משתמש בה, אך חלק מקטגוריות הנכסים שלי לא זוכות לכיסוי איכותי ומשתלם מצד המנפיקים המקומיים.

הבנק שלי (מזרחי) מספק לי ציטוטים לרכישת מט"ח עם spread של 0.5%. זה יוצא הרבה כסף במונחים אבסולוטים. אינני בטוח איך זה ביחס לאלטרנטיבות ומה הן בכלל האלטרנטיבות הקיימות.

האם קיים איזה שהוא שירות פיננסי שמאפשר העברת כספים בש"ח, המרה למט"ח בשער טוב משמעותית וטרנספר חזרה לחשבון עו"ש?

אשמח לכל המלצה בנדון. המטרה: צמצום עלויות עסקה.
אני ממיר דרך בית ההשקעות שלי מיטב דש - לוקחים 2.1 אגורות מרווח (בשער של היום זה בערך 5.5%, מן הסתם כשהשער עולה זה פחות וכשיורד- אז יותר). הבנתי שבעתיד, יסכימו להוריד לי קצת, ננסה מתישהו בהמשך. כשביררתי בזמנו במקומות אחרים- זה היה מאוד דומה, זה סדר גודל של העלויות, לא מכיר דרך להוריד את זה :/

זה כבר יותר הגיוני :)
בבנק לוקחים לי 0.178% עם מינימום של 25$, פתאום זה מתחיל להישמע לי הרבה יותר אטרקטיבי, מצד שני, זה לפי השער היציג של הבנק שגם לו בטח יש מרווח כלשהו ובנוסף יש גם עמלת העברה... זה נראה שעדיף להעביר בשקלים ושם לעשות את ההמרה.

נצל"ש: בארץ, במסחר הרציף יש מינימום מניות/סכום שאפשר לרכוש, האם גם בחו"ל זה ככה או שאפשר בכל סכום?

לבנקים יש שער קניה ושער מכירה.
יש שער קניה/מכירה להמחאות - שזה שקול לביצוע המרת מטח מהעו״ש. ויש שער קניה/מכירה של מזומן שהוא הרבה יותר ״רע״ לשני הכיוונים.
אם יש לכם כח מיקוח מול הבנק אפשר לקבל הטבת שער מה שמשפר את השער שתקבלו בקניה ומכירה. ההטבה נמדדת בפרומילים - עשיריות האחוז מהשער של המטבע.

עוד משהו נחמד להכיר - אם אתם רוצים למשוך כסף מזומן מטח יש משהו שנקרא עמלת השלמת שער (או שקר דומה) שזה הפער בין עמלת מזומן לעמלת המחאות וייחיבו אותו על כל הסכום שאתם מושכים במזומן.

כל זה כמובן בלי קשר לעמלת המרה שהיא אחוז מהעסקה או מינימום כלשהו.

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה אנשים, לא ציפיתי לכמות כזאת של תגובות!

בשורה התחתונה נשמע לי שעדיף לשלם לבנק את ה-0.5% מרווח שהוא דורש (+6$ עמלה קבועה שתתווסף לזה, ).

אעפ"כ, שיטת "הסבתא" נתנה לי השראה למשהו, אז ברשותכם בירור אחרון לפני שאעשה זאת: יש לי קולגות שנמצאים במצב הפוך ממני, יש להם תקבולים דולריים מחשבון השקעות בחו"ל שהם מעבירים באופן שוטף לחשבון הבנק השקלי בארץ. כמובן שהם היו שמחים לעשות זאת בשער יציג ולא לשלם עמלת המרה כפי שהם עושים היום. לכאורה יש כאן מפגש אינטרסים: אני יכול לבקש מהם להעביר את הדולרים לחשבון מט"ח שלי בבנק הישראלי (העברת SWIFT) ובתמורה אעשה להם העברה בנקאית שקלית (לפי השער ההוגן) מהחשבון השקלי שלי לחשבון השקלי שלהם.

אני רואה כאן שתי בעיות פוטנציאליות:

1) עסקים עם חברים, במקרה שמשהו משתמש - עם "הריסק" הזה לא תוכלו לעזור לי; אני אצטרך להרהר על כך עם עצמי ולהבין עם החיסכון מצדיק את הסיכון
2) מס הכנסה בארץ - גם ככה אני על הכוונת ונדרש לספק הצהרת הון (ועושה זאת בנפש חפצה). עסקה שכזאת עשויה להיראות מחשידה, ובנוסף לכך לא תהיה לי הוכחה חזקה לכך שעל הכסף הזה כבר שולם מס. מה הוא הדין לגבי העברות דולריות שמגיעות מחשבונות בחו"ל? האם הן מחוייבות במס? (אני יודע שהוצאת כספים כן דורשת הצהרה).

מה דעתכם?

אני יכול לבקש מהם להעביר את הדולרים לחשבון מט"ח שלי בבנק הישראלי (העברת SWIFT)
סיכוי טוב שאתה יכול לבקש מהם לעשות העברה לחשבון הבנק האמריקאי של הברוקר הישראלי שלך. זה יחסוך עמלות.
בשיטת הסבתא (שלי לפחות), יש העברה אחת של כספים בין 2 בנקאים אמריקאיים, והעברה שניה של כספים בין 2 בנקאים ישראלים, וכל ההעברות מתבצעות ללא עמלות.
מצד שני, אם אתה עושה עסקים עם בעלי חשבון מסחר עצמאי ולא חשבון עו"ש רגיל, יכול להיות שהם לא יכולים להעביר כספים לחשבון שאינו על שמם.

לגבי מיסים, לא ידועה לי על איזושהי חובה לשלם מס על המרת מט"ח עם סבתא שלי שמבוצעת בשער הרציף.
בנוסף לשיטת הסבתא, אני נעזרת גם בשיטת האח שמרוויח תמלוגים בדולרים. אני למעשה מקבלת לחשבון העו"ש שלי בארה"ב את כל התמלוגים של אחי (ואפילו את התמלוגים של השותף שלו) מחברה אמריקאית שאין לי כל קשר ישיר אליה. בתמורה אני עושה העברה בשקלים מהחשבון שלי בארץ לחשבון של גרושתו בארץ (אחי משלם לה מזונות).
אחי מדווח למס הכנסה בארץ על הכנסותיו מהתמלוגים. אני לא מדווחת על כלום, כי לא הרווחתי כלום. עד כה מס הכנסה לא גילו עיניין בהעברות האלו שחסכו לכל המעורבים עמלות רבות.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O דרך יעילה להעביר מט"ח לחו"ל לטובת רכישת ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 10
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
S רכישת קרן כספית - טכנית שוק ההון 6
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6