• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יש לי דירה איך להתייחס אליה במודל החלוקה של בראון?

aminadav

משתמש סולידי
דירוג
12
בראון אומר לחלק ל-4 כידוע. יש לי דירה שעדיין לא מכרתי. האם להתייחס אליה בתור משהו מנייתי/אגרת חוב/זהב.
או איך?
אז איזה אחוז ממה שנשאראני צריך להשקיע בכל דבר? עדיין לחלק ל-4 או להתייחס גם לדירה? אם כן באיזה חלק לשים אותה?

קודם כל מסכים עם @adamshalev
לא צריך להיצמד למודלים בכל מחיר.

אבל אם אתה ממש נעול על המודל, אז פלח הזהב בתיק הוא הפלח שמתיימר להיות מושקע בנכס פיזי שלא תלוי בשגעונות הכלכלה.
אם אתה גר בדירה, אז הערך שלה בשבילך (קורת גג) נותר זהה ללא תלות במצב הכלכלה.

אז זה אג"ח.
מסרת סכום גדול כדי לקבל קופונים באופן קבוע.
גם מניות מחלקות קופונים באופן קבוע. וכמו נדלן, מניות זה נכס ריאלי.
כל השאלה היא הזיה. איזה איש שרירותי הגה שם לפני כמה עשורים לרעיון של ״להחזיק כמה נכסים שונים במשקל שווה״, רעיון בנאלי עם overfitting לזהב ואגח ארוך כי הם במקרה נתנו תשואה יפה בעבר, ואף אחד בפורום לא היה מקצה ניורון אחד במוחו לשם של האיש הזה אם הסולידית לא הייתה מספרת על כמה שזה מתאים לה התיק הזה (מה שלא רלוונטי למי שהוא לא הסולידית ומה שגם לא ממש התיק שלה היום). אם הוא היה נולד 30 שנה אחרי היה כולל בתיק שלו גם קריפטו או ״מניות EM״ כמו שעשו רבים אחריו, ועכשיו @aminadav מנסה להחליט לאיזה נכס לא קשור צריך לחתן את הדירה להשקעה שלו?
העולם גדול ומורכב, יש מגוון רחב של נכסים שונים ומשונים שאפשר להשקיע בהם ואף אחד לא יודע את העתיד.
תשקיע במה שאתה חושב שיעבוד טוב בשבילך ואל תיתן שמות כינוי לתיקים שלך.

איזה איש שרירותי הגה שם לפני כמה עשורים לרעיון של ״להחזיק כמה נכסים שונים במשקל שווה״
לא קראתי את בראון עצמו אלא רק את הפוסטים של הסולידית עליו, אבל ממנה הבנתי שיש כאן פילוסופיה קצת יותר עמוקה.
בראון ניסה לבנות תיק שיחזיק מעמד ואף יצמח בכל סביבה כלכלית אפשרית (אינפלציה, דפלציה, מיתון וצמיחה).
אני חושב שאפשר לקחת מכאן את העיקרון הפילוסופי, בלי להתחייב לרשימת הנכסים בתיק שלו, שאכן עבדו בעבר ולא בהכרח נכונים כיום.

העולם גדול ומורכב, יש מגוון רחב של נכסים שונים ומשונים שאפשר להשקיע בהם ואף אחד לא יודע את העתיד.
מסכים לחלוטין, ועדיף כאמור לפזר גם את אפיקי ההשקעה עצמם כך שלא כולם יהיו בקורלציה ביניהם.

אני כל פעם עם הלסת למטה כשאני רואה פוסטים מהסגנון הזה פה על בראון.
ואז אני נזכר שכנובי התחלתי לקרוא את הבלוג הזה ללא כל ידע קודם, ובראון הזה נכנס גם לראש שלי ממש חזק.
רק אחרי שהתחלתי לחפור גם בפורום במשך זמן מה, הסרתי מהמוח את ענין בראון

ואז אני נזכר שכנובי התחלתי לקרוא את הבלוג הזה ללא כל ידע קודם, ובראון הזה נכנס גם לראש שלי ממש חזק.
יש הרבה נובים שעושים טעויות. ותוך זמן קצר מאבדים את כל הכסף שלהם. לכן אני חושב שזה טוב למישהו חדש, לא לנסות לחדש לגלות ולהמציא את הגלגל, ולחכות עד שילמד לעומק ויעשה טעויות אלא להתחיל עם משהו שאולי לא אופטימלי ולא הכי טוב אבל לפחות לא גרוע.
יש הרבה יותר סיכוי לעשות טעות אם לא הולכים אחרי בראון (או משהו דומה), מאשר עם הולכים פחות או יותר אחריו.

יש הרבה יותר סיכוי לעשות טעות אם לא הולכים אחרי בראון (או משהו דומה), מאשר עם הולכים פחות או יותר אחריו
עם על הכבוד עמינדב, לענ"ד הכל פה טעות.
תיק הארי בראון אינו התיק הבסיסי או הטריוויאלי, הוא דווקא תיק יחסית מורכב.
התיקים הפשוטים והנפוצים הם %X מניות %(100-X) אג"ח.

למעשה, השרשור הזה הוא ההוכחה הנגדית למה שכתבת פה בציטוט

אני מתנגד לרעיון הזה ואני בעד שכל אחד פה בפורום שמציג את התיק שלו יתן לו שם כינוי. אני די בטוח שזה ישפר לי את חוויית הקריאה
אני קורא לתיק שלי 'התיק המבריק', לעיתים זה משתנה ל-'התיק המחניק'... תלוי בתשואה השבועית

הסולידית כתבה מתי שהוא שהיא מחזיקה זהב פיזי אני חושב שזה מתיישר גם עם הדעה של בראון לגבי זהב

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 0
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
G דירה למגורים - עסקה משתלמת בתנאי 80/20? נדל"ן 5
ה שליש דירה במתנה לבעל דירה נדל"ן 3
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 4
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1