• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות לגבי קניית דירה למגורים

שלומי_299

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,

אני די חדש פה, ואני ממש נהנה לקרוא את הרעיונות המחכימים של כולם.
אשמח אם תוכלו לעזור/לייעץ לי בדילמה הבאה:
זכינו במחיר למשתכן בדירה באזור מאוד מרכזי באזור המרכז, כך שמחיר דירת 4 חדרים יעלה בערך 1.8.
יש לנו הון עצמי של כ 800 אלף ואנחנו מרוויחים משכורות טובות וייתכן שעד לשלב שנצטרך לקחת את המשכנתא נוכל לחסוך עוד כך שהמשכנתא תהיה פחות ממיליון (מקווה...)
אני יודע שהרבה יגידו שהדבר הכי נכון זה להשקיע את הכסף במקום לקנות דירה, אבל אנחנו מאוד רוצים לקנות דירה למגורים באזור המרכז (קרוב להורים ועוד סיבות), רק השאלה היא אם ללכת על הדירה ה"יקרה" שזכינו בה או לחכות עוד קצת להגרלות הבאות וללכת על דירה "זולה" יותר במרכז עם משכנתא קטנה יותר.
אנחנו מסדרה א' של מחיר למשתכן כך שהסיכויים שלנו לזכות בהגרלות הבאות הם די גבוהים (משהו כמו שליש לפי החישובים שלי).
תודה

אני באותה סיטואציה ובחרתי ללכת על הדירה, אני בכלל לא בטוח שמחיר למשתכן (בנסיבות מתאימות) היא לא השקעה טובה.
האם השווית לדירות באזור, כי נשמע יקר. אם זו אכן עסקה טובה אפילו בהנחה שהדירה תהיה שווה פחות מדירה מקבילה באזור - הייתי הולך על זה

שלום לכולם,

זכינו במחיר למשתכן בדירה באזור מאוד מרכזי באזור המרכז, כך שמחיר דירת 4 חדרים יעלה בערך 1.8.
יש לנו הון עצמי של כ 800 אלף ואנחנו מרוויחים משכורות טובות וייתכן שעד לשלב שנצטרך לקחת את המשכנתא נוכל לחסוך עוד כך שהמשכנתא תהיה פחות ממיליון (מקווה...)
אני יודע שהרבה יגידו שהדבר הכי נכון זה להשקיע את הכסף במקום לקנות דירה, אבל אנחנו מאוד רוצים לקנות דירה למגורים באזור המרכז (קרוב להורים ועוד סיבות), רק השאלה היא אם ללכת על הדירה ה"יקרה" שזכינו בה או לחכות עוד קצת להגרלות הבאות וללכת על דירה "זולה" יותר במרכז עם משכנתא קטנה יותר.
אנחנו מסדרה א' של מחיר למשתכן כך שהסיכויים שלנו לזכות בהגרלות הבאות הם די גבוהים (משהו כמו שליש לפי החישובים שלי).
תודה
מחיר למשתכן בפריפריה הוא בלוף. אם במקרה זכיתם בפרוייקט בגליל ים או במיקום מאוד מרכזי שווה ללכת על זה.

שלום לכולם,

תודה
מה מחיר דירה דומה בסביבה בלי מחיר למשתכן? כמה מרכז זה מרכז ?(ברחובות ההולנדית, שכונה בה אני מתעניין ונבנתה 2005 והלאה, דירה 4 חדרים עולה 1.8 מליון). במצבך לא הייתי קונה, אתה לוקח מינוף 50-60%. מספיק שמחיר הדירה ירד 30% ואתה כמעט מוחק הון עצמי. תשואות השכירות במרכז מגוחכות, 2.5% במקרה הטוב. עם הנחת מחיר למשתכן אולי תעלה לתשואה 3% בשביל השקעה מסוכנת מאוד.

תודה רבה חברים!

מחיר למשתכן בפריפריה הוא בלוף. אם במקרה זכיתם בפרוייקט בגליל ים או במיקום מאוד מרכזי שווה ללכת על זה.

עמית,
הדירה באזור רמת גן, אני רוצה לחדד את השאלה שלי: אם נגיד במכרזים קרובים נזכה בדירה נגיד בראשון לציון או ראש העין (והסבירות לכך מאוד גבוהה מכיוון ואנחנו מסדרה א' ולא נשארו כמעט מסדרה זו) ובמקומות האלו מחיר דירה במחיר למשתכן הוא יותר נמוך משמעותית, נאמר 1.3 במקום 1.8 מיליון, האם לא כדאי לבטל את הזכיה של ה 1.8 וללכת על משהו כזה? זה עדיין מרכז מבחינתנו...

מה מחיר דירה דומה בסביבה בלי מחיר למשתכן? כמה מרכז זה מרכז ?(ברחובות ההולנדית, שכונה בה אני מתעניין ונבנתה 2005 והלאה, דירה 4 חדרים עולה 1.8 מליון). במצבך לא הייתי קונה, אתה לוקח מינוף 50-60%. מספיק שמחיר הדירה ירד 30% ואתה כמעט מוחק הון עצמי. תשואות השכירות במרכז מגוחכות, 2.5% במקרה הטוב. עם הנחת מחיר למשתכן אולי תעלה לתשואה 3% בשביל השקעה מסוכנת מאוד.

נתן,
מחיר דירה דומה בסביבה ממה שראיתי הוא 2.3 בערך. ולגבי התשואה, אנחנו רוצים לגור שם, כלומר זה דירה למגורים ולא להשכרה.

תודה רבה חברים!

עמית,
הדירה באזור רמת גן, אני רוצה לחדד את השאלה שלי: אם נגיד במכרזים קרובים נזכה בדירה נגיד בראשון לציון או ראש העין (והסבירות לכך מאוד גבוהה מכיוון ואנחנו מסדרה א' ולא נשארו כמעט מסדרה זו) ובמקומות האלו מחיר דירה במחיר למשתכן הוא יותר נמוך משמעותית, נאמר 1.3 במקום 1.8 מיליון, האם לא כדאי לבטל את הזכיה של ה 1.8 וללכת על משהו כזה? זה עדיין מרכז מבחינתנו...

נתן,
מחיר דירה דומה בסביבה ממה שראיתי הוא 2.3 בערך. ולגבי התשואה, אנחנו רוצים לגור שם, כלומר זה דירה למגורים ולא להשכרה.
במחיר למשתכן צריך לבדוק מה ההנחה שמתקבלת ולקזז ממנה 200-300 אלף שח על חולשות של הדירה לעומת השוק. כמה שהאזור יותר יקר ככה יותר סיכוי להרוויח.
אם אתה בכל מקרה מתכנן לקנות למגורים באותו האזור-אתה מצמצם את הסיכון שלך ליפול.

נתן,
אני הבנתי שמדובר בקניה למגורים. עדיין התשואה מלמדת אותך מה הכדאיות הכלכלית בעסקה. אם זה מקום שאתה בטוח שאתה רוצה לגור בו, הייתי הולך על זה בהנחה עלות המשכנתא תהיה מתחת לרבע הכנסות חודשיות. זאת בידיעה שמדובר במהלך לא משתלם כלכלית ותפסיד עליו במצטבר סכומים גדולים, ככל הנראה מעל חצי מליון ש"ח.

הי
ההחלטה האם לקנות או לא דירת מגורים, צריכה להיות ממנעים כלכליים נטו, כאשר מערבבים רגשות בקבלת החלטה כלכלית, לפעמים זה בעייתי.

ההחלטה צריכה להתקבל בהתאם ליעד הכלכלי הסופי שלכם,
במידה והיא משתלבת בתוכנית זאת, ולא תפגע ביכול שלכם להגיע לעצמאות כלכלית, אתם יכולים להיות חיוביים לגבי הרכישה למגורים, למרות שהשוק יורד ומבטל בהדרגה או לפחות חלק מההנחה של מחיר למשתכן, ולמרות שיתכן שהמוצר המוגמר ירוד יותר, בהשוואה לדירות דומות בשוק החופשי, במידה ואתם מתחייבים לעצמכם שלמרות הרכישה ועלויות המימון, אתם תמשיכו לחסך ולהשקיע, רכישת הדירה רלוונטית עבורכם.

במידה ורכישה זו עם התחייבות לטווח הארוך תפגע ביכולת שלכם להגיע לעצמאות כלכלית, מוטב שתוותרו על הרכישה.

תבחנו את ההשפעה של מהלך זה היום על העתיד הכלכלי, ותחליטו בהתאם.

תניח שאתה קונה דירה כדי לגור בה הרבה שנים. תניח שלאורך שנים הדירה תשמור על ערכה הריאלי. תניח גם שזו השקעה בסיכון מאוד נמוך, כמו אגח מדינה צמוד מדד לטווח ארוך. היום האגח הזה נותן לך כ 1% תשואה ריאלית נטו אחרי מס שזה 1,500 שח לחודש על ה 1.8 מיליון. זה כנראה הרבה פחות מכמה שיעלה לך לשכור דירה דומה באותו איזור. גם אם תניח שאתה משקיע במניות שיניבו לך תשואה של 3% נטו שזה 4,500 שח לחודש זה עדיין פחות מעלות השכירות .
אז בעצם יש לך פה עיסקה כלכלית מצויינת שבמקרה גם מתחברת לרצון שלך לגור בנכס בבעלותך. מזל טוב!

אגב: גם אם טעיתי קצת בהנחות ובחישוב כולל יוצא לך שזה עולה לך נניח אפילו יותר מאשר בשכירות, עדיין לא הייתי פוסל את הרכישה, כי בעצם אתה בוחר על מה להוציא את הכסף שאתה מרוויח, ואתה הרי מאוד רוצה לגור בדירה בבעלותך, אז שווה לך!

ההחלטה האם לקנות או לא דירת מגורים, צריכה להיות ממנעים כלכליים נטו, כאשר מערבבים רגשות בקבלת החלטה כלכלית, לפעמים זה בעייתי.
אני לא מסכים. דירה בבעלות היא גם מוצר צריכה, ברור שיש פה גם שיקולים כלכליים אבל בסופו של יום הערך שאדם מקבל מדירה בבעלות אל מול אותה הדירה רק בשכירות הוא גבוה יותר (במיוחד אם אתה נשוי עם ילדים).

אני לא מסכים. דירה בבעלות היא גם מוצר צריכה, ברור שיש פה גם שיקולים כלכליים אבל בסופו של יום הערך שאדם מקבל מדירה בבעלות אל מול אותה הדירה רק בשכירות הוא גבוה יותר (במיוחד אם אתה נשוי עם ילדים).

אני מסכים אתך, אבל יש שני צדדים למטבע,
אותו הערך שהאדם מקבל מדירת מגורים ובלי ספק שיש כאן ערך, רכישה על פי ערך זה עלולה לגרום לו לרכוש דירות מגורים שלא מתאימות ליכולות שלו בהווה, לקנות דירת מגורים כאשר השוק בועתי, לקנות דירה כאשר ריבית המשכנתא גבוהה, או בגיל מבוגר להמשיך להתגורר בבית שלא מתאים לצרכים שלו וליכולות הכספיות, אך מאחר והוא קשור רגשית לדירה ולקהילה הוא לא יכול או מוכן לעשות שינוי.

בתפיסה שלי, אני לא נגד דירת מגורים באופן גורף, אני טוען שיש לשקול זאת גם מבחינה כלכלית ולא ריגשית בלבד.

גם שוהם נחשב "מרכז" מבחינת ההתייחסות שלך לפרוייקט?

גם שוהם נחשב "מרכז" מבחינת ההתייחסות שלך לפרוייקט?
לא עברתי פרויקט פרויקט ואני לא מכיר כל כך את שוהם .
אבל בכל מקום בו ההנחה על הנייר היא מאוד גבוהה זה כנראה ישתלם.

אותו הערך שהאדם מקבל מדירת מגורים ובלי ספק שיש כאן ערך, רכישה על פי ערך זה עלולה לגרום לו לרכוש דירות מגורים שלא מתאימות ליכולות שלו בהווה, לקנות דירת מגורים כאשר השוק בועתי, לקנות דירה כאשר ריבית המשכנתא גבוהה, או בגיל מבוגר להמשיך להתגורר בבית שלא מתאים לצרכים שלו וליכולות הכספיות, אך מאחר והוא קשור רגשית לדירה ולקהילה הוא לא יכול או מוכן לעשות שינוי.
צודק, אני במצב הזה בדיוק, יש יתרונות וחסרונות לכל דבר.
בתפיסה שלי, אני לא נגד דירת מגורים באופן גורף, אני טוען שיש לשקול זאת גם מבחינה כלכלית ולא ריגשית בלבד.
תמיד.

במצבך לא הייתי קונה, אתה לוקח מינוף 50-60%. מספיק שמחיר הדירה ירד 30% ואתה כמעט מוחק הון עצמי. תשואות השכירות במרכז מגוחכות, 2.5% במקרה הטוב. עם הנחת מחיר למשתכן אולי תעלה לתשואה 3% בשביל השקעה מסוכנת מאוד.
הבנו ש"נשרפת" כי לא קנית ושמת הכל במזומן וזהב...
אבל לקנות דירה בהנחה של 600-800 אלף, כמעט בלתי אפשרי שלא יהיה "שווה".

1. תבדוק כמה עולה דירה מקבילה בשוק.
2. תבדוק כמה עתידה להיות השכירות.
3.תבדוק כמה דירות מחיר למשתכן יהיו באיזור.
4. אם עתידות להיבנה הרבה דירות תוריד כ 10%-15% מהשכירות.
5. בדוק מה התשואה שאתה עתיד לקבל שכירות שנתית/עלות בית.
6. אם התשואה קטנה מ 5%(ערך התשואה משכירות הממוצעת של נדלן במחקר) המחיר גבוהה אחרת יש לך עסקה טובה.

*אלה הם השלבים שאני הייתי מבצע על מנת להחליט לגבי קניית דירה. לדעתי השיקול בקניית דירה למגורים ולהשקעה הוא זהה. אם התשואה גדולה מ 5% כדי לגור בדירה שאתה בעליה קטן מ5% הפוך.

לדעתי השיקול בקניית דירה למגורים ולהשקעה הוא זהה
לדעתי לא.
בדירת מגורים יש יסוד ליציבות שאין בדירה מושכרת.
מצד שני, בגלל שבמקומות מסויימים יש עודף דירות להשכרה, יש סיכוי שישכירו לך לטווח ארוך.
דירת מגורים, בין אם היא בשכירות ובין אם בקנייה, היא לא מוצר השקעה אלא מוצר צריכה.
אין לי הבנה רבה בשוק הנדל"ן אז לא להתייחס ברצינות לדברים.

זה כן השקעה, אתה מצמיד את הכסף לערך הנדלן באותו רחוב.
מה זה משנה מי גר בדירה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3
N התלבטות לגבי קניית מסחרית צרכנות פיננסית 0
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
R התלבטות לגבי משיכת משתנה צמודה נדל"ן 4
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
B התלבטות לגבי סוג משכנתא לרכישת דירה ראשונה נדל"ן 8
unrealx התלבטות לגבי משכנתא על דירה שנכנס אליה בעוד שנה נדל"ן 11
H התלבטות לגבי הזדמנות שנפתחה בפני. נדל"ן 67
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
D התלבטות לגבי תיק פסיבי ראשון שוק ההון 11
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
klayhamn התלבטות לגבי דירה בת"א נדל"ן 105
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
A התלבטות לגבי סגירת משכנתא נדל"ן 3
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
מ התלבטות לגבי כדאיות חתימת קבע התפתחות אישית 11
I התלבטות לגבי כוון השקעה עם נתונים כפי שמפורטים .... נדל"ן 6
ס התלבטות לגבי קניה או השכרה נדל"ן 14
R התלבטות לגבי מעבר להלמן למיטב לאור הרכישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
S עמלות - התלבטות המשקיע לגבי ברוקרים שוק ההון 5
M התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 7
A התלבטות לגבי פתיחת קופת גמל במקביל ללקיחת משכנתא אוף טופיק 0
P התלבטות לגבי איזור השקעה נדל"ן 0
א התלבטות לגבי דירה להשקעה נדל"ן 28
J התלבטות לגבי רכישת דירה נדל"ן 45
שלי התלבטות לגבי משקפיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S התלבטות לגבי מכירת דירה והשקעת הכסף שוק ההון 36
שלי התלבטות לגבי איזון שוק ההון 13
N התלבטות לגבי לימודים. אוף טופיק 9
T התלבטות לגבי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 6
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6