• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50%

מתלבט37

משתמש רשום
דירוג
4
שלום חברים,

אני מעוניין להוסיף לתיק ההשקעות שברשותי סכום כספי השווה בערכו ל - 50% מערכו הנוכחי. לצורך הדוגמה - נניח שגודל התיק כעת מיליון, ואני מוסיף חצי מיליון.

התיק כיום בנוי בצורה הבאה:
שם ניירמספר ניירמטבעאחוז אחזקה
SPX 500 אשס.חוץ1159250שקל חדש 00016.82
איילון 6D 500 S&P פי 35117759שקל חדש 00012.36
VANGUARD TO(VTI60062783דולר ארה"ב 00110.95
ממשל צמודה 10251135912שקל חדש 0009.52
VANGUARD HI(VYM60152527דולר ארה"ב 0014.47
MSCI EM אשס.חוץ1159169שקל חדש 0003.28
AMZN ‬אמאזון108092דולר ארה"ב 0012.77
INVESCO (QQQ)112243דולר ארה"ב 0012.41
אש (4B) סופה מניות5126701שקל חדש 0002.4
אש שווקים מפתח עד 30 מטח5118609שקל חדש 0001.36
VANGUARD(VSS)60239829דולר ארה"ב 0011.33
SP TECH אשס.חוץ1159193שקל חדש 0001.32
SPDR S&P (SPYD)20001752דולר ארה"ב 0011.04

באופן עקרוני מיטיבי הלכת ישימו לב שלא מדובר בסכום 100 באחוזי האחזקה - שאר אחוזי האחזקה זה חלקי אחוזים שאני פשוט נמנע מלמכור כרגע (התיק היה יחסית פאסיבי וכל פעם הוספתי דברים ככל שלמדתי יותר מה אני מעדיף לקנות). [בעבר היה VTI ואז עברתי לבלקרוק וכו'].

בעיקרון ההשקעה ברובה על מדד סנופי ברמות סיכון ומטבע שונות שצברתי עם הזמן... (הן בטפשותי והן בחוכמתי)..
כאשר המטרה שלי עם הסכום החדש היא לגוון וליצור פיזור רחב יותר על ידי הוספה של קרנות עולמיות ושווקים מתפתחים - אשמח לשמוע על קרנות ספציפיות או דרכים נוספות לפיזור תוך כדי שמירה על רמת סיכון לא נמוכה אך לא קיצונית - כמו כן אשמח לדעות לגבי אופני אלוקציה מומלצים של הסכום.
מעוניין לכוון לרמת ריבית דריבית שנתית של בין 8-12 אחוזים ל - 10-15 שנים הקרובות - ללא צורך במשיכה.

תודה מראש,
מתלבט

מעוניין לכוון לרמת ריבית דריבית שנתית של בין 8-12 אחוזים ל - 10-15 שנים הקרובות - ללא צורך במשיכה.
גבוה מידי. זה מעל התשואה הממוצעת ההיסטורית של מניות. ובמיוחד היום שרמת המחירים לא נמוכה . תנמיך ציפיות.

התיק שלך מבולגן. אולי זה הזדמנות לעשות סדר. אתה מסוגל להסביר לעצמך מה הסיבה להחזקת כל נייר?

בעיקרון ההשקעה ברובה על מדד סנופי ברמות סיכון ומטבע שונות שצברתי עם הזמן... (הן בטפשותי והן בחוכמתי)..
כאשר המטרה שלי עם הסכום החדש היא לגוון וליצור פיזור רחב יותר על ידי הוספה של קרנות עולמיות ושווקים מתפתחים - אשמח לשמוע על קרנות ספציפיות או דרכים נוספות לפיזור תוך כדי שמירה על רמת סיכון לא נמוכה אך לא קיצונית
קראת את מייק?

בלי קשר, הפיזור שלך בין כל כך הרבה קרנות הוא לא באמת פיזור.
למשל קרן אחת של ACWI יותר מפוזרת מכולן ביחד.
בהשקעות חדשות שאתה מכניס - שווה לשקול פשטות.

מעוניין לכוון לרמת ריבית דריבית שנתית של בין 8-12 אחוזים ל - 10-15 שנים הקרובות
זה תלוי בשוק, לא בך.

גבוה מידי. זה מעל התשואה הממוצעת ההיסטורית של מניות. ובמיוחד היום שרמת המחירים לא נמוכה . תנמיך ציפיות.

התיק שלך מבולגן. אולי זה הזדמנות לעשות סדר. אתה מסוגל להסביר לעצמך מה הסיבה להחזקת כל נייר?
תודה רבה חברים על המענה המהיר,

קווה לטוב, צפה לגרוע ביותר.. :) נצא מנקודת הנחה שהתיק אחרי 15 שנה יביא 3 אחוזים שנתי בלבד - מבחינתי זו מציאות שאוכל להתמודד איתה - החיים שלי אינם בזבזנים ואני לא הייטקיסט. כן מעוניין שהתיק שלי יכיל רמות סיכון וניירות שהיסטורית מספקים ביצועים טובים לפרקי הזמן האלה. לוקח בחשבון שלא תמיד זה יהיה נזיל / כדאי למשוך ושקשה לראות תנודתיות...

אני לגמרי בעד לעשות סדר.. יש לי הסבר למה קניתי כל נייר - התיק נפתח לפני כחמש שנים ועם השנים עברתי כל מיני תקופות של למידה והתנסתי בכוונה עם כל מיני ניירות (מניות / קרנות / דולר-שקל / דיבידנדים וכו') כאשר המטרה שלי מראש הייתה להתנסות ולהכיר קצת את השוק ואיך זה מרגיש ובסכומים צנועים.. כרגע יש לי בתיק כל מיני ניירות שבסך הכל חיוביות ושאין לי סיבה משמעותית למכור אותם - למעט הנושא של סדר - ולכן זה לא כזה קריטי עבורי כרגע ומעריך שעם הזמן התיק יילך ויצטמצטם (שבוע שעבר הצלחתי להיפטר מאיזה 7 ניירות שהיו כל אחד פחות מאחוז אחזקה..)

קראת את מייק?

בלי קשר, הפיזור שלך בין כל כך הרבה קרנות הוא לא באמת פיזור.
למשל קרן אחת של ACWI יותר מפוזרת מכולן ביחד.
בהשקעות חדשות שאתה מכניס - שווה לשקול פשטות.

זה תלוי בשוק, לא בך.
קראתי את מייק ואת הסלע השחור של הסולידית ובכלליות משוטט פה כבר תקופה - אך רחוק מלהיות מגובש בדרכי ובהבנתי. עקב הקריאה בחרתי לאחרונה להעדיף ולעבור לבלקרוק על יתרונותיו וחסרונותיו ומסכים לגמרי לעבור למודל 'פשטות'. מעריך שההשקעות החדשות יכנסו כנראה רק למשפחת בלקרוק כאשר הפשטות זה שיקול עיקרי לכך (מעבר לשאר כמובן).

תודה!

יש לי הסבר למה קניתי כל נייר -
עושה רושם שאתה מסתכל ברמת הנייר הבודד ונותן לעצמך הסבר (שאולי יש בו הגיון) מדוע להחזיק בו, אבל אתה מתקשה מאד ושוכח להסתכל ברמת המאקרו על התיק ההוליסטי שלך בכללותו - מהי הקצאת הנכסים שבו, ומהו הפיזור של הנכסים הנדרש בהתאם לטווח ההשקעה שלך.

פיזור ניירות איננו פיזור נכסים, לרוב ההפך.

התיק שלך מבולגן וחסר הגיון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
G איזון התיק התפתחות אישית 12
OOmer איזון רוחבי באפיק המנייתי של התיק שוק ההון 17
H הוצאת המזומן ממשוואת איזון התיק? שוק ההון 9
breezblock איזון התיק - חייב להיות במועדים קבועים? שוק ההון 13
רומן איזון התיק (או איך לא לקבל עקמת) שוק ההון 12
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A גירושין - איזון משאבים אוף טופיק 8
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
J איזון אקטוארי - עד כמה משמעותי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
N איזון תיק מנייתי בלבד שוק ההון 8
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
Avi W איך איזון אקטוארי עובד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J איזון בין השקעות פרטיות לצמצום משכנתא קיימת ועתידית שוק ההון 33
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
אוגורן איזון בירידה - סכנה? שוק ההון 24
י איזון תיק מניות שוק ההון 4
נ איזון אקטוארי: שיקול בבחירת קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C איזון אג"ח ארוך בתיק הארי בראון שוק ההון 10
deussex איזון נפשי וסדרי עדיפויות התפתחות אישית 15
Y איזון פורטפוליו עם נכסים תנודתיים שוק ההון 8
G איזון תיק השקעות באמצעות קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
א איזון תיק ללא מס שוק ההון 1
א איזון עם קופת גמל שוק ההון 4
א האם איזון קשור לשיפור תשואה? שוק ההון 5
N איזון תיק שוק ההון 3
ח איזון תיק בקנייה בלבד שוק ההון 5
N איזון פנימי בחלק הלא ממוסה של תיק השקעות שוק ההון 19
לאונל איזון תיק שקלי-דולרי והשקעה עקיפה בזהב שוק ההון 4
T איזון בין צמצום משכנתא ותיק השקעות שוק ההון 27
Homer איזון החלק המנייתי : האם אתם מאזנים במיקרו או במאקרו? שוק ההון 6
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
L המלצה לאופן איזון של תיק השקעות שוק ההון 3
א איזון בתיק השקעות שוק ההון 2
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
ה מציאת איזון בתחביב יקר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
שלי התלבטות לגבי איזון שוק ההון 13
Wonko איזון תיק עם פנסית S&P500 שוק ההון 2
מ איזון תיק והפקת לקחים מהמשבר שוק ההון 5
Z מכשירי איזון ומגן מס אוטומטיים שוק ההון 1
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
M איזון ניירות בלאקרוק IRA גמל והשתלמות שוק ההון 17