• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזון רוחבי באפיק המנייתי של התיק

OOmer

משתמש רגיל
דירוג
40
ראיתי מספר דיונים בנושא, אבל באף אחד מהם לא ראיתי שהגיעו למסקנה.

מחזיק באפיק המנייתי VTI + VXUS שקניתי תחילה לפי 50-50, כאשר ארה"ב היתה 50% מהשווי העולמי.
שאלה לגבי איזון רוחבי של האפיק -
מצד אחד, אני חושב שצריך לאזן אותו לנקודת ההתחלה, מסיבה שמוכרת לנו מרעיון האיזון בתיק הכללי - נניח ארה"ב עלתה יותר ובהתאם VTI, אז אני רוצה להחזיר לאיזון הבסיסי שקבעתי, לקנות יותר VXUS, שעלה עד עכשיו פחות ויעלה בעתיד יותר.
מצד שני, ומבלי להיכנס לפלצנות של השקעה פאסיבית, נניח שעוד 5 שנים ארה"ב תמשיך לצמוח מהר יותר ותעמוד על 60% מהשווי העולמי. על פניו אם זה מה שהשוק העולמי יהיה, אני צריך בכסף חדש שמושקע בתיק לקנות באפיק המנייתי 60% ארה"ב (ולא לאזן).

אשמח לשמוע את דעת החכמים.
תודה רבה.

זה תלוי בהנחת מוצא שלך.
האם אתה מחזיק vti vxus כי אתה מאמין שאלו שני פלחים שהם mean reverting או שאתה מחזיק אותם כי אתה מאמין שהם מייצגים את מכלול מניות העולם במשקל השוק שלהם?
שאלה אחרת - למה לא קנית vt? כי השילוב זול יותר? אם היית מחזיק vt האם היית מרגיש צורך להטות לכיוון vxus ע״י רכישה שלו בצד?

תודה על תשובתך. אני מחזיק אותם כי מייצגים את מכלול המניות בעולם במשקל השוק שלהם (פחות או יותר כמובן). אם אני מבין נכון, לטענתך, מכיוון שזאת התשובה שלי, אם ארה"ב תעלה ל-60% משווי השוק העולמי, אני צריך לאזן רוחבית ל-60% VTI ו-40% VXUS. עם זאת, הבעיה שלי שזה יגרום לכך שני אגדיל השקעה בארה"ב אחרי תקופה ששווי המניות שם עלו ואקטין בשאר העולם אחרי ששווי המניות שם ירדו. ברור לי שזה בסוף עניין של העדפה, אני מנסה פשוט להחליט עכשיו מה יותר נכון, כדי שכשיגיע היום שצריך לפעול, ההחלטה שלי לא תושפע ממצב השוק.

עם זאת, הבעיה שלי שזה יגרום לכך שני אגדיל השקעה בארה"ב אחרי תקופה ששווי המניות שם עלו ואקטין בשאר העולם אחרי ששווי המניות שם ירדו.
וזו הייתה בעיה רק אם הייתה קורלציה אפסית או שלילית בין מניות ארה"ב למניות שאר העולם

וזו הייתה בעיה רק אם הייתה קורלציה אפסית או שלילית בין מניות ארה"ב למניות שאר העולם
מקבל. זה בהחלט פותר את רוב הבעייתיות שהצגתי. תודה

הבעיה שלי שזה יגרום לכך שני אגדיל השקעה בארה"ב אחרי תקופה ששווי המניות שם עלו ואקטין בשאר העולם אחרי ששווי המניות שם ירדו.
במה זה שונה מאם גוגל עולה ואפל יורדת?
משקל השוק הוא המדד היחיד שלא נושא פנים לאף מגזר או מדינה.

ג"נ: התיק שלי סוטה (מאד) ממשקל השוק, משיקולים אקטיביים.

לא נכון. הבעיה קיימת גם אם יש מתאם חזק (לדוגמא, מתאם מושלם בעיתות שלום ומתאם גרוע בזמן מלחמה).

יש מצב להסבר ליותר מאותגרים סטטיסטית?

יש מצב להסבר ליותר מאותגרים סטטיסטית?
המטרה באיזון בין מניות ואגח הוא שמירה על רמת סיכון מסוימת או רמת תנודתיות מסוימת. זה נותן אפקט של קניה בזול ומכירה ביוקר.
כשלאפיקים יש קורלציה חיובית, התנועות שלהם לרוב לאותו כיוון (בין עם עליות, בין אם ירידות) ואז אין משמעות לאיזון, אתה לא חוזר לאיזושהי רמה צפויה של תנודתיות, שניהם בעלי תנודתיות גבוהה ולכן אין משמעות לקביעה שרירותית של אני יחס חלוקה מסוים בינהם.

או כמו ש @TunaGolem הסביר לגבי משקלי השוק. אתה לא קובע יחס חלקוה בין מניות ארה"ב למניות אקס-ארה"ב מתוך מטרה לנהל את רמת התנודתיות, אלא מתוך מטרה לשמור על שווי השוק שלהם, ולכן כשהם נפרדים מההקצאה המקורית שנתת הם בדיוק בשווי השוק שהם צריכים להיות בו.

(עד כדי שיקולי מס ועמלות) כל נכס עם קורלציה קטנה מ1 יכול לשפר את התשואה מתואמת סיכון של התיק, וזה כולל מניות חוץ-ארהב.

לא ראיתי שום דבר שם על איזון. דיברו על להחזיק בין 20-40 אחוז בינלאומי. נראה די שרירותי.
Figure 1, 2, 3
מדברים על mean reversion, על קורלציה קטנה משמעותית מ-1 ועל הפחתה בתנודתיות הכוללת של התיק ע״י שילוב נכסים.

הם מדברים מפורשות על קורלציה ....
אז לא הבנתי. אפשר לקבוע שרירותית אחוז אחזקה בבינלאומי, ועל ידי איזון חזרה לאותו אחוז, לקבל תשואה עודפת? או שאתם מציעים להתחיל מ-45% כי זה הנוכחי?

מצטער, להקטין תנודתיות באחוזים בודדים כדי אולי לקבל תשואה עודפת, תוך סיבוך תהליך ההשקעה על ידי איזון לאחוז שרירותי לא נשמע לי כמו החלטה טובה.

אז לא הבנתי. אפשר לקבוע שרירותית אחוז אחזקה בבינלאומי, ועל ידי איזון חזרה לאותו אחוז, לקבל תשואה עודפת? או שאתם מציעים להתחיל מ-45% כי זה הנוכחי?

מצטער, להקטין תנודתיות באחוזים בודדים כדי אולי לקבל תשואה עודפת, תוך סיבוך תהליך ההשקעה על ידי איזון לאחוז שרירותי לא נשמע לי כמו החלטה טובה.
קטונתי...
אני רק אומר שהקורלציה בין הנכסים הללו יכולה לשחק לטובתך.

קטונתי...
אני רק אומר שהקורלציה בין הנכסים הללו יכולה לשחק לטובתך.
על ידי ספקולציה, בור נגיד ככה אם כבר הייתי רוצה להקטין תנודתיות, הייתי שם אגח, לזה הם נועדו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A גירושין - איזון משאבים אוף טופיק 8
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
J איזון אקטוארי - עד כמה משמעותי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
N איזון תיק מנייתי בלבד שוק ההון 8
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
Avi W איך איזון אקטוארי עובד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J איזון בין השקעות פרטיות לצמצום משכנתא קיימת ועתידית שוק ההון 33
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
אוגורן איזון בירידה - סכנה? שוק ההון 24
י איזון תיק מניות שוק ההון 4
נ איזון אקטוארי: שיקול בבחירת קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C איזון אג"ח ארוך בתיק הארי בראון שוק ההון 10
deussex איזון נפשי וסדרי עדיפויות התפתחות אישית 15
Y איזון פורטפוליו עם נכסים תנודתיים שוק ההון 8
G איזון תיק השקעות באמצעות קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6
א איזון תיק ללא מס שוק ההון 1
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
א איזון עם קופת גמל שוק ההון 4
א האם איזון קשור לשיפור תשואה? שוק ההון 5
N איזון תיק שוק ההון 3
ח איזון תיק בקנייה בלבד שוק ההון 5
N איזון פנימי בחלק הלא ממוסה של תיק השקעות שוק ההון 19
לאונל איזון תיק שקלי-דולרי והשקעה עקיפה בזהב שוק ההון 4
T איזון בין צמצום משכנתא ותיק השקעות שוק ההון 27
Homer איזון החלק המנייתי : האם אתם מאזנים במיקרו או במאקרו? שוק ההון 6
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
L המלצה לאופן איזון של תיק השקעות שוק ההון 3
א איזון בתיק השקעות שוק ההון 2
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
ה מציאת איזון בתחביב יקר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
שלי התלבטות לגבי איזון שוק ההון 13
Wonko איזון תיק עם פנסית S&P500 שוק ההון 2
מ איזון תיק והפקת לקחים מהמשבר שוק ההון 5
Z מכשירי איזון ומגן מס אוטומטיים שוק ההון 1
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
M איזון ניירות בלאקרוק IRA גמל והשתלמות שוק ההון 17