• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחיר למשתכן שוהם - התלבטות

היי
במידה ואתה רוצה לרכוש את הדירה לצורך השקעה, עדיף שתעבור לגור בה, לפרק זמן מסוים עד שכל הדירות יאוכלסו ויסיימו לבנות את התשתיות, לאחר מכן תוכל להשכיר ובשלב מאוחר יותר למכור.
על תבנה על מכירה בעוד 7 שנים, קשה לנחש את מגמת השוק וריבית המשכנתאות בעוד 7 שנים מהיום, פשוט תמתין לעליית מחירים הבאה כדי לממש.
(אם לא נגור שם) מדוע אתה מציע לעבור לגור בה עד שיסתיים כל האכלוס ובניית התשתיות? האם אתה מניח שלא נוכל למצוא שוכר בזמן זה (גם עם הנחה זמנית מסוימת)?

לא הזכרת (או שפיספסתי) האם אתה רוכש את הדירה עם מימון או בלי. זה כמובן עניין קריטי לחישוב התשואה בהשקעה כזו.

בכל אופן, בשעה טובה @בובי ובהצלחה (גם בלשכנע את אישתך לגור שם :) )
תודה על הברכות :)
האם עניין המימון הוא באמת קריטי כאן? אני אסביר -
אם המספרים שהצגתי פחות או יותר נכונים, השכירות (כ-3%) לא רחוקה מלכסות את הריבית על המשכנתא, ומכיוון שעיקר הרווח כאן הוא על הקרן (הדירה שנקנתה בהנחה משמעותית) עדיין נשארים עם רווח משמעותי. ז"א אומרת שהמשכנתא רק משמשת בשביל מינוף העסקה.
אבל אני מודה שאני ממש לא בקיא בעניינים האלה, ואשמח ללמוד. :)

עוד שרשור של מי שבטוח שהוא הראשון שחשב על לעשות מכה ולמכור.
אז בשוהם ולא בדימונה.
תפסיקו להשוואת לדירות חדשות סטנדרטיות.
ותבינו שהשוק הפרטי למד מזמן לחיות בחריצים של חוקי ותקנות השלטון.

ונזכיר - בדימונה, עד 4 קומות על עמודים, כי לא חובה לשים מעלית.
נתניה, ירד ממגדל 17 קומות עם 4 דירות בקומה ל-13 קומות עם 6 דירות בקומה.

בהצלחה להיות היחיד שמרוויח.
אם אתה מחפש לזרוק סיסמאות אני יכול להציע עוד כמה:
מה שקונים בזול עולה ביוקר
אין מתנות חינם

אם יש לך טיעונים רציניים אני אשמח לקרוא. בשביל זה באתי לפה.
ניסיתי לבצע מחקר שוק מסוים וכתבתי נתונים די מפורטים.
מה הקשר לדירה קומה רביעית בלי מעלית בדימונה? בגלל שהיא במחיר למשתכן?
אתה מסכים שפסילה אוטומטית של עסקה בגלל שהיא "מחיר למשתכן" מטופשת באותה מידה כמו קבלה אוטומטית שלה?

עוד שרשור של מי שבטוח שהוא הראשון שחשב על לעשות מכה ולמכור.
אז בשוהם ולא בדימונה.
תפסיקו להשוואת לדירות חדשות סטנדרטיות.
ותבינו שהשוק הפרטי למד מזמן לחיות בחריצים של חוקי ותקנות השלטון.

ונזכיר - בדימונה, עד 4 קומות על עמודים, כי לא חובה לשים מעלית.
נתניה, ירד ממגדל 17 קומות עם 4 דירות בקומה ל-13 קומות עם 6 דירות בקומה.

בהצלחה להיות היחיד שמרוויח.

"אין הביישן למד ואין הקפדן מלמד"

האם עניין המימון הוא באמת קריטי כאן?
יש הבדל אם 3% הולכים לכיס שלך או לכיסוי חוב, לא?
מבחינת מכיר הנכס אתה כמובן צודק (בהנחה שמחירי הדירות לא ירדו באופן משמעותי).

(אם לא נגור שם) מדוע אתה מציע לעבור לגור בה עד שיסתיים כל האכלוס ובניית התשתיות? האם אתה מניח שלא נוכל למצוא שוכר בזמן זה (גם עם הנחה זמנית מסוימת)?

תודה על הברכות :)
האם עניין המימון הוא באמת קריטי כאן? אני אסביר -
אם המספרים שהצגתי פחות או יותר נכונים, השכירות (כ-3%) לא רחוקה מלכסות את הריבית על המשכנתא, ומכיוון שעיקר הרווח כאן הוא על הקרן (הדירה שנקנתה בהנחה משמעותית) עדיין נשארים עם רווח משמעותי. ז"א אומרת שהמשכנתא רק משמשת בשביל מינוף העסקה.
אבל אני מודה שאני ממש לא בקיא בעניינים האלה, ואשמח ללמוד. :)

אם אתה מחפש לזרוק סיסמאות אני יכול להציע עוד כמה:
מה שקונים בזול עולה ביוקר
אין מתנות חינם

אם יש לך טיעונים רציניים אני אשמח לקרוא. בשביל זה באתי לפה.
ניסיתי לבצע מחקר שוק מסוים וכתבתי נתונים די מפורטים.
אתה מסכים שפסילה אוטומטית של עסקה בגלל שהיא "מחיר למשתכן" מטופשת באותה מידה כמו קבלה אוטומטית שלה?

היי
שוק הנדל"ן נמצא במומנטום שלילי, ברוב האזורים ישנה ירידת מחירים, ריבית המימון במגמת עליה, קשה לנחש היכן יהיה השוק בעוד מספר שנים כאשר תקבלו את הדירה.

יתכן עודף היצע של נכסים, וקושי למצוא שוכרים לפחות בתקופה הראשונה, יש חוסר בהירות לגבי איכות המוצר המוגמר של הדירות במחיר למשתכן בהשוואה לדירות בשוק החופשי (לכן קשה להעריך את גובה ההנחה האמתית).
בנוסף, ככל שזמן מסירת הדירה יתארך, אתם חשופים למדד תשומות הבניה, כדאי שתהיו ערוכים לכך בתחשיב של עלויות הרכישה.

במידה והתשתיות לא יהיו מוכנות בזמן מסירת הדירות, זה יקשה על מציאת שוכרים.
מאחר ולא בחרתם עדיין דירה, מוטב שתחקרו איזה גודל דירה פונה לקהל יעד גדול יותר של שוכרים פוטנציאליים באזור זה.

אני חושב שדירות מחיר למשתכן רלוונטיות למגורים ולא להשקעה, לפחות בשנים הראשונות, לכן אם אתם מעוניינים להתייחס לזה כדירה להשקעה, ולהרוויח, אתם צרכים תכנית מגירה, לקחת בחשבון את האופציה לגור שם עד שהעניינים יתבהרו, או להכין קופת חירום כדי לעבור את התקופה עד שהדירות יאוכלסו, קשה לנחש כמה זמן ואיזה סכום דרוש לכך, כמשקיעים זה יפגע ברווח מההשקעה.

לגבי מכירה ברווח, לקחת בחשבון שכדי להרוויח תצטרכו להחזיק את הדירה תקופה ארוכה יותר מ 7 שנים (יתכן שבעוד 7 שנים המחירים יהיו נמוכים).

בהצלחה !

נערך לאחרונה ב:
הטיעון תקף בכל מקרה...
האם היית קונה בשוהם, אם זה לא היה "מחיר למשתכן"? אם לא הייתם זוכים שם?
האם אתה חושב שאתה היחיד שחושב למצוא שוכרים בשוהם? או שבעוד X שנים (אף אחד לא הבטיח מתי תראה את הדירה בנויה) תגלה ש-90% מ-570 דירות (513 דירות) זו די הצפה על הישוב. (דרך אגב, כמה דירות מוצעות כיום להשכרה בשוהם?) - נכון ל-2018.12.11 - 25 דירות של 3 עד 5 חדרים...
http://www.yad2.co.il/realestate/rent/flats?city=1304&rooms=3-5
נניח ומדובר ב-דצמבר, כולם עוברים דירה/מחפשים להשכיר ב-קיץ...
נניח ובספטמבר - מופיעות 250 דירות להשכרה. נניח ועוד פעם המספר המדובר אצל מתווכים באזור...
(למרות שחלק מהדירות בחיפוש הן מתיווך).
אז עוד 500 דירות להשכרה...?
ברמה של "מחיר למשתכן"?

בהצלחה בהשקעה.

אתה לא מקבל תפוח שעולה 1 שקל ב 70 אג' אלא מקבל תפוח נגוס ב 70 אג'.
לכן השוואת מחירים לדירות חדשות שלא במחיר למשתכן, היא השוואה לא נכונה.
בעניין הבדלי האיכויות - יש לי הצעה. גש למקומות שכבר נמסרו בהן דירות "מחיר למשתכן" (כחלון טרח לגשת להצטלם במסירות האלה). בדוק ממש את כמה מהדירות והאיכויות שלהן וכן כמה דירות מהמשך השכונה או שכונה צמודה. תשאל את עצמך האם היית שוכר במקומות האלה ומה ההפרש במחירי השכירות צריך להיות אם בכלל. מציע גם להתקשר לכמה משכירים ולחשוף את עצמך ולשאול אותם איך הלך כל התהליך ואיך הולכת ההשכרה.

לא מתוכננת בניה חדשה נוספת
זה נכון שעתודות הבניה של העיר אוזלות אבל מספיק נסיעה קצרה לפאתי היישוב כדי להבין שבניה חדשה כבר בביצוע - הדחפורים משמישים קרקע לשכונה עצומה בגודלה בכניסה הדרומית לעיר. עדיין משער שהיא לא תענה על ההיצע. העיר מוצלחת ביותר וממוקמת במרכז של הפאיילה.

הטיעון תקף בכל מקרה...
האם היית קונה בשוהם, אם זה לא היה "מחיר למשתכן"? אם לא הייתם זוכים שם?
האם אתה חושב שאתה היחיד שחושב למצוא שוכרים בשוהם? או שבעוד X שנים (אף אחד לא הבטיח מתי תראה את הדירה בנויה) תגלה ש-90% מ-570 דירות (513 דירות) זו די הצפה על הישוב. (דרך אגב, כמה דירות מוצעות כיום להשכרה בשוהם?) - נכון ל-2018.12.11 - 25 דירות של 3 עד 5 חדרים...
http://www.yad2.co.il/realestate/rent/flats?city=1304&rooms=3-5
נניח ומדובר ב-דצמבר, כולם עוברים דירה/מחפשים להשכיר ב-קיץ...
נניח ובספטמבר - מופיעות 250 דירות להשכרה. נניח ועוד פעם המספר המדובר אצל מתווכים באזור...
(למרות שחלק מהדירות בחיפוש הן מתיווך).
אז עוד 500 דירות להשכרה...?
ברמה של "מחיר למשתכן"?

בהצלחה בהשקעה.
תודה על התגובה.
אלו כבר טיעונים שאני יכול לדון לגביהם.

1. האם הייתי קונה בשוהם בלי מחיר למשתכן?
כאמור עד עכשיו פחות התעניינו בדירות (יותר בצמודי קרקע), אז זאת שאלה קצת תאורטית.
אני כן יכול להגיד ששכרנו דירה בשוהם במשך כמה שנים, ואם כן היינו מחפשים דירה למגורים - במחיר של דירה למשתכן שוהם היתה נמצאת מאוד גבוה בסדר העדיפויות.

2. אין שום סיכוי ש-90% מהדירות הן להשקעה. אין לי דרך להוכיח את זה מן הסתם, אבל זאת ממש לא התחושה (אני בקבוצת ווטסאפ של הזוכים).
לגבי הנתונים - אתה אוהב להשוות תפוחים לתפוחים, אבל הכנסת בחיפוש שלך את כל סוגי הנכסים, שכוללים הרבה יחידות דיור, דו-משפחתי וכו' שהם מוצרים שונים מהותית.
אם מצמצמים את סוג הנכס ל-"דירה" מקבלים 2 דירות בשוק החופשי ו-9 מתיווך... מרגיש קצת שונה...

עכשיו בוא תספר לי איך אתה מזהה דירה "ברמה של מחיר למשתכן" והאם זה משהו ששיפוץ קטן-בינוני לפני הכניסה לא יכול לפתור.

מעבר לכל זה - אתה מדבר על שכירות, כשאני בפוסט המקורי בכלל לא הכנסתי אותה לתשואה (בכוונה).
גם אם הדירה תעמוד ריקה 7 שנים - אם מחירי הדירות ישארו כמו שהם, עדיין מדובר בכ-30% הנחה שמקבילים ל-42% תשואה (ל-7 שנים).

בעניין הבדלי האיכויות - יש לי הצעה. גש למקומות שכבר נמסרו בהן דירות "מחיר למשתכן" (כחלון טרח לגשת להצטלם במסירות האלה). בדוק ממש את כמה מהדירות והאיכויות שלהן וכן כמה דירות מהמשך השכונה או שכונה צמודה. תשאל את עצמך האם היית שוכר במקומות האלה ומה ההפרש במחירי השכירות צריך להיות אם בכלל. מציע גם להתקשר לכמה משכירים ולחשוף את עצמך ולשאול אותם איך הלך כל התהליך ואיך הולכת ההשכרה.

זה נכון שעתודות הבניה של העיר אוזלות אבל מספיק נסיעה קצרה לפאתי היישוב כדי להבין שבניה חדשה כבר בביצוע - הדחפורים משמישים קרקע לשכונה עצומה בגודלה בכניסה הדרומית לעיר. עדיין משער שהיא לא תענה על ההיצע. העיר מוצלחת ביותר וממוקמת במרכז של הפאיילה.
לעניין הבדלי איכויות - באחת התגובות פה מישהו הביא קישור לסרטון שמראה שתי דירות צמודות באותו בניין במודיעין - אחת במחיר למשתכן ואחת בשוק החופשי, עם הבדל של כ-800 אש"ח ביניהן (לפי הסרטון).
ספוילר - האסלת מונובלוק האיכותית שבדירה בשוק החופשי לא שווה את ההפרש :)

לגבי הבניה בשוהם - השכונה בכניסה הדרומית זאת שכונה כ"א שבה נמצא הפרוייקט הנ"ל.

ספוילר - האסלת מונובלוק האיכותית שבדירה בשוק החופשי לא שווה את ההפרש
זה לא ההבדל היחיד ואם זה מה שעוזר לך לישון טוב בלילה - אשרייך.
הוא התחיל ב-מטבח, שנראה כרגע 2 רמות שונות - מטבח ישן עם ארונות מול מטבח חדש שהכל מגירות, קלפות למעלה - ונראה שעוד כמה מטרים לפחות לשיש. הפרש?
הריצוף ? לא ממש רואים אם יש הבדל בבלטות, מה מהם סוג א' ומה עודפים? וזה אם נצא מנקודת הנחה שהם אותו דגם (מידות/צבעים...)
על מיזוג (הכנה) לא דיבר.
על האלומיניום וחלונות לא דיבר.

כי אתה יוצא מנקודת הנחה שיש אדיוט שיכול לרכוש את שני הדירות (הזהות) וישלם 800,000 יותר

נ.ב.
למה סיפורים של מחיר למשתכן לא רלוונטי ל-מחיר למשתכן בשוהם, אבל סיפורים על דירות צמודות במודיעין רלוונטים?

בסופו של דבר, מבחינת תכנון - הדירות של מחיר למשתכן זהות לדירות בשוק החופשי (ניתן לראות את התוכניות הקומתיות).
הי, אתה יכול לחלוק כתובת קונקרטית או כתובת סמוכה בפרוייקט, שאפשר יהיה לבדוק ? (סקרן גם עבור עצמי)

זה לא ההבדל היחיד ואם זה מה שעוזר לך לישון טוב בלילה - אשרייך.
הוא התחיל ב-מטבח, שנראה כרגע 2 רמות שונות - מטבח ישן עם ארונות מול מטבח חדש שהכל מגירות, קלפות למעלה - ונראה שעוד כמה מטרים לפחות לשיש. הפרש?
הריצוף ? לא ממש רואים אם יש הבדל בבלטות, מה מהם סוג א' ומה עודפים? וזה אם נצא מנקודת הנחה שהם אותו דגם (מידות/צבעים...)
על מיזוג (הכנה) לא דיבר.
על האלומיניום וחלונות לא דיבר.

כי אתה יוצא מנקודת הנחה שיש אדיוט שיכול לרכוש את שני הדירות (הזהות) וישלם 800,000 יותר

נ.ב.
למה סיפורים של מחיר למשתכן לא רלוונטי ל-מחיר למשתכן בשוהם, אבל סיפורים על דירות צמודות במודיעין רלוונטים?

אסלת מונובלוק של מחיר למשתכן עולה 500 שח. סמויה של גרוהה+חרסה סביב 1000-1100.
בוא ניקח בחשבון שמחר בבוקר אתה רוצה להביא את הדירה של מחיר למשתכן להיות זהה לדירה רגילה.
לפרק את השירותים ולחצוב כ10000 ל2 השירותים.
במטבח אפשר לזרוק את הדלתות ולהזמין מגירות וקלאפות חדשות יעלה בין 10,000 ל25000 .
הריצוף פשוט מכוער יותר ומבאס . אפשר לעשות הדבקה עליו , יעלה כ100-150 למטר עבודה כולל חומר. כלומר לדירה של 80 מטר 12000-15000.

ההפרש כאן יצא 50,000 . אבל כנראה שזה פרוייקט מעורב ככה שזוכי מחיר למשתכן מרוויחים תכנון נורמלי ומוצרים משותפים בסטנדרט רגיל, בפרוייקטים אחרים אפשר ליפול עם דירות כלואות וללא מעלית שאלה מוזילים את הנכס יותר.

דרך אגב , בחיפוש בגוגל קפץ לי משהו על זה שהקבלן של מחיר למשתכן במודיעין פשט רגל והקונים נתקעו... לא נכנסתי לכתבה.

דרך אגב , בחיפוש בגוגל קפץ לי משהו על זה שהקבלן של מחיר למשתכן במודיעין פשט רגל והקונים נתקעו... לא נכנסתי לכתבה.

זה הפרוייקט שאני זכיתי בו.
הקבלן לא העביר ערבויות לרמ"י בזמן ונפסל.
מפה לשם אחרי כחצי שנה של חוסר ודאות ועתירה של הקבלן שנדחתה יצא מכרז חדש שאמור להסגר עוד כשבועיים.

הריצוף פשוט מכוער יותר ומבאס . אפשר לעשות הדבקה עליו , יעלה כ100-150 למטר עבודה כולל חומר. כלומר לדירה של 80 מטר 12000-15000.
כלומר, ל-5 חדרים - 130 מטר - 13000 ~ 19500 + מעמ.

אתה שוכח שקבלן צריך לקחת "טיפה יותר" כדי לשלם מיסים למדינה, לנשום בזמן שהוא מקבל פרוייקטים חדשים וכו'.

כלומר, ל-5 חדרים - 130 מטר - 13000 ~ 19500 + מעמ.

אתה שוכח שקבלן צריך לקחת "טיפה יותר" כדי לשלם מיסים למדינה, לנשום בזמן שהוא מקבל פרוייקטים חדשים וכו'.
לא דיברתי על עלות קבלן , אני יוצא מנקודת מבט של זוג שקונה דירה משונמכת כזו ורוצה לדעת כמה יעלה לו לשדרג אותה לסטנדרט של השכן.(העלות שרשמתי היא מה שהשיפוצניק יבקש).

לא דיברתי על עלות קבלן , אני יוצא מנקודת מבט של זוג שקונה דירה משונמכת כזו ורוצה לדעת כמה יעלה לו לשדרג אותה לסטנדרט של השכן.(העלות שרשמתי היא מה שהשיפוצניק יבקש).
בתור אחד שניגש לבניה ומלווה כמה זוגות שזכו במחיר למשתכן...
הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות בסוף הבניה ואחרי קבלת המפתח זה להכנס לסבב שיפוצים/ לדחות כניסה בעוד כמה שבועות~חודשים בשביל לשדרג מטבח/ריצוף/חציבה בקיר.

וב"בניה למשתכן" - כבר שנתיים לפחות משלמים משכנתה+שכירות ועכשיו עוד חודשיים...

זה הפרוייקט שאני זכיתי בו.
הקבלן לא העביר ערבויות לרמ"י בזמן ונפסל.
מפה לשם אחרי כחצי שנה של חוסר ודאות ועתירה של הקבלן שנדחתה יצא מכרז חדש שאמור להסגר עוד כשבועיים.
ובנתיים המדד דופק?

הי, אתה יכול לחלוק כתובת קונקרטית או כתובת סמוכה בפרוייקט, שאפשר יהיה לבדוק ? (סקרן גם עבור עצמי)
אתה יכול למצוא את כל הפרטים כאן:
http://res.afi-g.com/cities/price/savyoney-shoham/pages/default.aspx

בתור אחד שניגש לבניה ומלווה כמה זוגות שזכו במחיר למשתכן...
הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות בסוף הבניה ואחרי קבלת המפתח זה להכנס לסבב שיפוצים/ לדחות כניסה בעוד כמה שבועות~חודשים בשביל לשדרג מטבח/ריצוף/חציבה בקיר.

וב"בניה למשתכן" - כבר שנתיים לפחות משלמים משכנתה+שכירות ועכשיו עוד חודשיים...
אתה פתאום מדבר על עניינים פסיכולוגים ותזרימיים, אבל אנחנו הרי רצינו לבדוק כדאיות השקעה/קניה -
חודשיים שיפוץ = חודשיים שכירות = 10 אש"ח.
את המשכנתא (אם יש) משלמים בלי קשר.
ז"א שהגענו לסדר גודל של 100 אש"ח (עיגלתי למעלה) בשביל ישור קו.
על פניו, העסקה נשארה משתלמת (כמובן בהנחה שהמחירים לא עומדים לקרוס)

אגב, אני אישית לא רואה סיבה להחליף את הריצוף (אלא אם אתה רוצה פרקט/דמוי אבן וכו')
המפרט של משרד השיכון מגדיר אפשרות בחירה של כמה גדלים (עד 60X60) וכל אחד בכמה גוונים נפוצים.
אתה יכול לראות אותו כאן:
https://www.gov.il/he/Departments/policies/mifrat_mechir_lamishtaken

אפשר למצוא שם הגדרות מינימליות נוספות לפרטים שהדאיגו אותך (הכנה למזגן, אלומיניום)

זוג שקונה דירה משונמכת כזו ורוצה לדעת כמה יעלה לו לשדרג אותה לסטנדרט של השכן.(העלות שרשמתי היא מה שהשיפוצניק יבקש).
נקודה נוספת שפרחה אתמול מזכרוני...
מדובר באנשים שכבר לקחו 90% משכנתה (לפי מה שהחוק מאפשר)
על 1.88 מליון (דירת 5 חדרים לפי הפוסט הפותח) ואני מניח שיש בכמה מחירים (תלוי קומה, נניח) - הם מסתכלים על עד 1,700,000 משכנתה...
{שוב, אני לפני בניה ואני מתכנן על משכנתה נמוכה יותר לבית צמוד קרקע} שהם ימתחו לכמה שהבנק מרשה...
ואז עוד שנתיים (בתקווה שיקבלו מפתח), צריך גם לרהט.
אז להתחיל שיפוץ?

להבנתי הקבלן קיבל הנחה במחיר הרכישה של הקרקע מהמדינה. הרעיון היה שההנחה הזאת תפעפע לרוכש. אין סיבה מובנית למה זה צריך להתבטא באיכות בניה ירודה.
נכון, כי כל פעם שהנחה ליבואן מתורגמת בהנחה ישירה ללקוח.
אפשר להסתכל על מחיר חבית נפט לדוגמה - המחיר ירד ב-25% למוצר הגולמי והמחיר הסופי ירד בפחות מ-8%.
כי עלויות התפעול של החברה לא ירדו. היא עדיין צריכה לשלם למוביל, להפיכת נפט לדלק שאתה יכול להשתמש בו.

בקיצור המודל של "יותר כסף לעשירים > פעפוע העושר כלפי מטה", כבר די נשחק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 19
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
E מחיר למשתכן+/דירה על הנייר נדל"ן 5
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
ה מחיר למשתכן 2024 נדל"ן 5
מ תוספות וטיפים לדירת מחיר למשתכן להשקעה נדל"ן 37
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
Y ערבות בנקאית חוק מכר - מחיר למשתכן נדל"ן 3