• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה רוב חברי הפורום מתכנתים???

איך אנשים נכנסו לכושר בלי שעונים חכמים?
ואיך כיבסו בלי מכונת כביסה? כל אחד בוחר על מה להוציא לפי השיקולים שלו. אין הגדרה ל"צורך אמיתי".
מה שאותי מצחיק זה המרחק בין מה שאנשים משדרים (וכנראה גם מאמינים)- הם צריכים להחליף פלאפון לבין המציאות- הם רוצים להחליף פלאפון.
ואפשר להגיד את זה גם על בגדים, רכב, גאדג'טים ומה לא. אבל התרבות הצרכנית של אלו שיכולים מחלחלת גם לאלו שלא יכולים ואז אלו שלא יכולים נעשים לנטל על השאר.
דרך אגב, מה שכתבתי בהודעה הקודמת על התירוצים לשדרוג פלאפונים נכון גם על התירוצים לשדרוג רכב.. וזה עצוב עוד יותר שאותה לוגיקה עקומה משמשת להצדיק עסקה של 5,000 שח ועסקה של 100,000 שח

הבעיה שאנשים ממוצעים לא מבינים שזה כלי שמתאים לאנשים שיש להם כסף.
מסכים איתך

נכון, אבל יש להם הסבר רציונאלי
צריך להבדיל בין ההחלטה להוציא כסף על משהו (נגיד קורקינט חשמלי) לבין המחקר והאנליטיות בבחירת הקורקינט המתאים ביותר. בחלק השני לדעתי לתכניתנים יש אולי יתרון. אבל אני חושב שרוב השרשורים שמתייעצים מה הכי כדאי לקנות, נפתחים אחרי שכבר התקבלה ההחלטה לקנות משהו ובזה אני לא רואה יתרון לתכניתנים- השפעה שיווקית עובדת עליהם כמו על רוב האוכלוסייה..

ואיך כיבסו בלי מכונת כביסה? כל אחד בוחר על מה להוציא לפי השיקולים שלו. אין הגדרה ל"צורך אמיתי".
זו ממש לא השוואה נכונה לדוגמא שלי.
תנסה לעשות כביסה בצורה ידנית נראה כמה זמן תבזבז והאם המחיר שווה את זה?
תנסה לרוץ בלי שעון ואני מבטיח לך שאתה תרזה באותה מהירות כמו עם שעון.

איך הגענו מהשאלה "מדוע רוב חברי הפורום מתכנתים" למכונות כביסה?

מה שאותי מצחיק זה המרחק בין מה שאנשים משדרים (וכנראה גם מאמינים)- הם צריכים להחליף פלאפון לבין המציאות- הם רוצים להחליף פלאפון.
ואפשר להגיד את זה גם על בגדים, רכב, גאדג'טים ומה לא. אבל התרבות הצרכנית של אלו שיכולים מחלחלת גם לאלו שלא יכולים ואז אלו שלא יכולים נעשים לנטל על השאר.
מסכימה עם זה.
ככה:
מדוע? > כי הם חכמים > לא, והנה דוגמאות > צרכניסטים >שעון חכם >מכונת כביסה:>

הניסיון של אותם מתכנתים להראות שהם מתנהלים נכון ושהשופוני שלהם יותר הכרחי משופוני של ה"לא מתכנתים".

תנסה לרוץ בלי שעון ואני מבטיח לך שאתה תרזה באותה מהירות כמו עם שעון.
תנסה לרוץ עם שעון ותראה שאתה מקבל פידבק רציף על הנתונים שלך ואולי זה מה שעוזר לחלק מהאנשים להתמיד יותר בריצה. אף על פי שהריצה אותה ריצה.
לדעתי ההשוואה נכונה. אתה אישית לא רואה בזה ערך.

:roll: אולי זה גלש קצת יותר מידי לתחום של "יציאות צרכניות"

תנסה לרוץ עם שעון ותראה שאתה מקבל פידבק רציף על הנתונים שלך ואולי זה מה שעוזר לחלק מהאנשים להתמיד יותר בריצה. אף על פי שהריצה אותה ריצה.
לדעתי ההשוואה נכונה. אתה אישית לא רואה בזה ערך.
לא היא לא.
אם אתה רץ ויש לך מספיק כוח לקבל פידבק כנראה שהריצה שלך פגומה...במקום לבזבז כסף על שעון תתחיל לרוץ יותר מהר.
דרך אגב, כביסה ידנית כנראה תשרוף לך יותר קלוריות מהריצה.
אז הינה פתרון, לא צריך שעון ולא צריך מכונת כביסה, תעשה ידני.

לא היא לא.
אם אתה רץ ויש לך מספיק כוח לקבל פידבק כנראה שהריצה שלך פגומה...במקום לבזבז כסף על שעון תתחיל לרוץ יותר מהר.
דרך אגב, כביסה ידנית כנראה תשרוף לך יותר קלוריות מהריצה.
אז הינה פתרון, לא צריך שעון ולא צריך מכונת כביסה, תעשה ידני.
אתה מפספס את הנקודה.. השעון לא עוזר לריצה כי הוא עוזר לריצה עצמה. אותה הוא לא משפר אבל הוא נותן לרץ (בעיקר הטכנולוג) פידבק טוב יותר על הריצה שלו (דופק מירבי ולא יודע מה עוד) שאחכ הוא צובר ממנו תחושת סיפוק או הנאה יותר מאשר אם היה רץ ולא מקבל את אותו הפידבק.
יש אפליקציות שישלחו לך תזכורות במידה ולא רצת, יש כאלו שידרבנו אותך להאריך את מרחק הריצה..ויש אנשים שיהנו לשתף את התוצאות שלהם בפייסבוק.
ולכן להם, השעון נותן ערך. גילוי נאות, אני לא משתמש בשעונים חכמים כי כל מה שהזכרתי לא מעניין אותי. לפחות לא במחיר שהשעונים האלו עולים היום.

ואותו דבר לגבי הכביסה. אתה החלטת למדוד זמן ומאמץ. ומה אם למישהו אין בעיה לבזבז זמן, אבל הוא רוצה לעשות כביסה ידנית כי רק ככה הוא מרגיש שהכביסה נקייה באמת. אז בשבילו מכונת כביסה לא מביאה תועלת. זה סתם דוגמא קיצונית לשם הדוגמא. הפואנטה זהה:
אין הגדרה ל"צורך אמיתי".
כל אחד ושיקוליו כשהוא בוחר לקנות מוצר

לגבי מתכנתים אנליטיים ...
רוב המתכנתים הם לא מתוחכמים יותר משאר האוכלוסיה ברגע שזה מגיע להוצאות.
תוכניתנים הם בני אדם, עם אותו חלק פרימיטיבי במוח כמו כולם, שפשוט מפיק הנאה מרכישה של מוצרים חדשים.
זה שבן אדם יודע לכתוב קוד, עם או בלי המון באגים, לא מבטל לו את אותו חלק פרימטיבי במוח.
אפילו גרוע מכך - רובם נמצאים ליד קולגות שכל יום מספרים מה הם קנו ולאן הם נוסעים לחופשה הבאה, יש עליהם לחץ חברתי גדול לעמוד בסטנדרט ההוצאות הזה.
אני רואה דווקא לא מעט חסרונות בלהיות אנליטי מידי שזה מגיע להשקעות - מחפשים את התשובה במספרים, למרות שהרבה פעמים הפסיכולוגיה משחקת תפקיד הרבה יותר משמעותי !

במה הוא יותר טוב בדיוק?
איך אנשים נכנסו לכושר בלי שעונים חכמים?
אם תוכיח לי שזה משפר את חיו באמת ולא ב"כאילו" אז אסכים איתך.

שופוני זה בסדר גמור כל עוד זה לא מכניס אותך לחובות ואת לא בוכה לכל העולם שאין לך כסף.
+1
אני לפני שנים הגעתי למסקנה שהכל זה הבל הבלים, נגמלתי מצרכנות. אבל זה לא השאלה. כשאני מדבר עם אנשים בעבודה שקונים את הטלפון האחרון, הם יודעים להסביר לי לפרטי פרטים למה זה יותר טוב, סיפורי מצלמות בעיקר. ומכיון שכולנו מהנדסים, ומכירים את פרטי הפרטים האלה, אז אולי בעצם אני יכול לשמוח בשמחתם, כי למעשה (אולי) הם מסופקים יותר בעבודה. אני כבר לא יכול להאמין בשטויות האלה. ברור שאין שום עניין של כסף, שום חובות ושום דבר כזה, זה פירורים (ראה תגובות שלי בעבר על נושאים בסגנון הזה).

הדיון היה על ״שופוני״, האם זה מעניין אותם מה אחרים חושבים עליהם. ואני אומר לך, בוודאות, וגם ממה שהם מספרים, שזה לא העניין.

במחשבה שנייה, נושא הספורט וקבוצות הריצה כן סוג של ״שופוני״, כל הזמן מחליפים חוייות ריצה, מאמני ריצה, קבוצות ריצה, שעוני ריצה, אבל המהות זה הריצה, לא השעון. גם העלות זה כל הקישקושים מסביב, לא כמה מאות $$ של שעון. שלא לדבר על אופניים. אין לי מושג איך רצו בלי שעון -- היום, אם ישבר השעון, יהיה משבר אמיתי. עשית ולא דיווחת (אפילו לעצמך), לא עשית.

אנשים שחשוב להם להרוויח הרבה כסף כנראה יטו יותר ללמוד מחשבים וגם יותר ללמוד על השקעות.

אני חושב שאתם מפספסים את העיקר, גם אם יש יותר אנשי היי-טק בפורום מחלקם באוכלוסיה,
רוב עובדי היי-טק לא חוסכים להשקעות פסיביות ובוודאי ובוודאי לא מינימליסטים בצרכנות.
שאלתי מדוע כל כך מעט עובדי הייטק מבזבזים, ולא חוסכים בהשקעות פסיביות, למרות הסיכון להפלט מהעבודה הרבה לפני גיל פרישה.

(אגב זה מזכיר לי את הדיונים מדוע רוב המנהלים הבכירים הם גברים, כאשר הרוב המוחץ של הגברים לא יהיו מנהלים בחייהם לעולם)

שאלתי מדוע כל כך מעט עובדי הייטק מבזבזים, ולא חוסכים בהשקעות פסיביות, למרות הסיכון להפלט מהעבודה הרבה לפני גיל פרישה.
אני מטיל ספק רב בטענה שהסיכוי שלהם להיפלט צעירים משוק העבודה גבוה יותר משל השכיר הממוצע במגזר הפרטי. לדעתי זה, בסבירות גבוהה, אגדה אורבנית.
בנוסף, רבים מהם מרוויחים מספיק כדי שהחסכונות הדיפולטיביים - פנסיה והשתלמות - כבר גבוהים יותר מהחיסכון של הסולידי הממוצע שאינו הייטקיסט.

תוהה מי האנשים שאתה מכיר שטסים בלי בעיות

כבעל דרכון אירופאי אני יכול לטוס לאירופה בלי בעיה.
למעשה, אני כרגע שומר על דירה של מישהי שעשתה בדיוק את זה.

לדעתי התשובה היא שזה פשוט הגיוני שבפורום באתר שחלק גדול ממנו מושתת על חינוך לחיסכון מהיר, גולשי הפורום ינתבו את עצמם לעבודה המתוגמלת הזמינה ביותר בשוק.

האם למתכנתים יש זכות להתנשא על שאר פשוטי העם?
קודם כל, מי שחושב שמתכנתים מתנשאים על השאר, כנראה שלא למד בבית ספר למוסיקה :lol:

לדעתי, היסטורית מתכנתים יזכרו בעלי המקצוע התקופתיים של זמנם. הרי בכל תקופה בהיסטוריה יש את הסקטור שהניע את התקופה שלו, וכרגע אלו המתכנתים. לפני כמה מאות שנים רוב האנשים לא ידעו קרוא וכתוב עד שזה נהיה הסטנדרט של העולם החופשי, ויש יסוד להאמין ששפת הקוד היא השפה הסטנדרטית הבאה.
ככה שאם מתכנת רואה את עצמו כדובר שפה חשובה ושימושית שיוצרת דברים מדהימים ורוב העולם אינו מודע לכח העצום שהיא יכולה לחולל - לא נותר לי אלא להסכים (אולי גם מוסיקה עונה על הגדרה זו)
אך לא פחות חשוב מלדעת שפה חשובה הוא מה אתה עושה איתה. נכון, הלבלרים במצריים העתיקה היו הרבה יותר משכילים מהעבדים. שלא כמו העבדים, הם ידעו קרא וכתוב, ומה שכתב לבלר על הפפירוס חרץ גורלות, אך כל אחד מהם בנפרד לא היה אדם חשוב במיוחד. זאת היתה בירוקרטיה ענקית.
בעיני כשמתכנת הוא רק מעין מתרגם לשפה ומגשים חזון של אחרים תמורת זמן וכסף, הוא דומה לכל מקצוע אחר. הוא לבלר.
אם הוא עושה עם הידע שלו משהו מגניב, כמו לפתוח אתר כמו הסולידית למשל או ממציא שפת תכנות מהפכנית, זה כבר משהו אחר. זה כבר משול לא למי שיודע קרוא וכתוב, אלא למשורר. תכנות יכול להיות דבר יצירתי בדיוק כמו מוסיקה או כתיבה בכל שפה אחרת.

אני עובד הרבה עם מתכנתים - רבים מהם לומדים אצלי נגינה. אני הולך איתם צעד צעד, יד ביד כמו עם ילד שחוצה כביש, ואני בטח שלא מרגיש שהם חכמים יותר ממני בתחום שלי. זה מפתיע מישהו? לכל אחד יש (בתקווה) את האינטלגנציה המתאימה לתחום שלו. זה שמתכנתים משלמים לי כדי ללמוד איך לנגן או להופיע לא עושה אותי טוב מהם, אני מבולבל ומזיע לא פחות מהם בבואי לקנות מחשב חדש.

גילוי נאות: שקלתי ללמוד הייטק לא מזמן בגלל התגמול. לפחות כרגע הגעתי למסקנה שזה אפשרי אך לא בשבילי.

נערך לאחרונה ב:
כבעל דרכון אירופאי אני יכול לטוס לאירופה בלי בעיה.
כבעל דרכון אירופאי שמגיע מישראל (האדומה), אין דרישות בידוד מצד המדינה המארחת?
ובכל מקרה, לא התייחסתי לצד הטכני אלא למהות הנסיעה. תייר ימצא אולי שאין הופעות או מסעדות כי בדיוק נכנסו שם לסגר חלקי נוסף, איש עסקים ימצא שהמשרדים אולי סגורים ובמילא צריך לעשות את הפגישה בזום וכדומה.

ולכן להם, השעון נותן ערך. גילוי נאות, אני לא משתמש בשעונים חכמים כי כל מה שהזכרתי לא מעניין אותי. לפחות לא במחיר שהשעונים האלו עולים היום.
@Ron.B כל מילה בסלע.
@אחד שלא יודע אתה שוכח שאנחנו לא רובוטים ויש את הפקטור האנושי.
דוגמא ממקור אחר, יש הרבה אנשים שברור להם שאם הם קונים לוטו הסיכוי שהם יפתחו את הפח ויראו שמה את אריאלה הוא זהה,
אבל עצם הקנייה של הכרטיס לוטו נותן להם תחושת אושר כאילו הם נסעו לתיאלנד ב-100K.
בעניין השעון, רק על עצמי לספר ידעתי, גם אם אתה רץ שנים, זה עולם אחר לגמרי.

* לתומי חשבתי שזה פשוט כי מתכנתים על המחשב מלא שעות ופה זה המקום היחידי שהם יכולים לחפור לעוד אנשים...
** מתכנתים, אתם אחים.

כבעל דרכון אירופאי שמגיע מישראל (האדומה), אין דרישות בידוד מצד המדינה המארחת?

תראי, אין לי מושג, לא בדקתי.
הישבן שלי יושב כרגע על כיסא בבית של מישהי שטסה היום לציריך בזכות הדרכון האירופאי שלה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
E האם אינטראקטיב ברוקרז הוא הברוקר הזר המועדף בקרב חברי הפורום? ואם כן - למה? שוק ההון 4
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 25
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 113
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 208
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43

נושאים דומים

Back
למעלה