• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה רוב חברי הפורום מתכנתים???

looking for optimizations
כן, לצערי יש כאן המון אופטימיזציות ואולי באמת זה נובע מסוג אישיות/הסתכלות מסוים שהוא גם מרכיב דומיננטי אצל מתכנתים.
למה לצערי? כי דעתי האישית היא שעדיף להסתכל על התמונה הרחבה בתור ברירת המחדל (לא משנה אם זה בפוליטיקה, בבורסה או בנדל"ן) ולהשאיר את התיקונים והחידודים לשלב האחרון והמעשי לאחר שבחרנו את הדרך.

כן, לצערי יש כאן המון אופטימיזציות ואולי באמת זה נובע מסוג אישיות/הסתכלות מסוים שהוא גם מרכיב דומיננטי אצל מתכנתים.
זה לגמרי מה שהביא אותי לכאן, אם הייתי מסוג האנשים שהייתי מסתפק בשיגידו לי "תחסוך כסף, תפקיד לתיק אישי עם דמי ניהול נמוכים במסלול עולמי ותחכה" בספק שהייתי אדם כזה "ריאלי" שאוהב מדעי המחשב ופיסיקה ומתמטיקה.
אני מרגיש שאני חייב לחפור עוד ולהבין את היעילות המקסימלית בהיבט הזה, במיוחד שיש לו השלכות ממשיות על המשך החיים ופרישה מוקדמת.
רוב המוחלט של האנשים שאני מכיר שהם לא אנליטים פשוט לא חושבים ככה, מספיק להם שיגידו להם מתכון עוגה של 3 שלבים והם ימלאו אותו(אם ימצאו את הכוח) ולא ישאלו שאלות ויחפרו לעומק, ברור שיש יוצאים מן הכלל בשני הצדדים אבל באופן סטטיסטי זה מה שאני שמתי לב אליו עד לנקודת הזאת בחיים שלי

תחסוך כסף, תפקיד לתיק אישי עם דמי ניהול נמוכים במסלול עולמי ותחכה
זאת התמונה הרחבה. ברגע שאתה מבין אותה ובוחר בה (ואני לא בטוחה שהבנת, אתה משקיע במדדים לזמן ארוך או במניות ספציפיות?) אז השיקול של כמה עשיריות האחוז הפרש בדמי ניהול למשל,הוא רק חידוד של התמונה ולא העיקר.
ועוד מעל לתמונה הזאת, יש יריעה רחבה יותר והיא הבנת המטרות שלך, אורך הזמן הנדרש והבנת הסיכון שאתה יכול להרשות לעצמך (פיזית ורגשית).
אני מרגיש שאני חייב לחפור עוד
אני חושבת שאתה סתם מוציא אנרגיה לא ממש חשובה, ועוד מחבר את זה לאיזו יכולת אנליטית שנדמה לך שקיימת אצלך ברמה גבוהה... אז בתפיסתי זה בעיקר מעיד על התלהבות של בחור צעיר וזה לא רע להיות נלהב, רק כדאי גם להיות יעיל :)

חכמים בהרבה מהממוצע, חזקים במספרים, שמים לב לפרטים קטנים, מבינים היטב איך להבדיל בין אינטואיציות לעובדות ותאוריות מבוססות, ומרוויחים הרבה.
יש לי חבר טוב שהוא הייטקיסט ולא גלש לדעתי מעולם בפורום הזה וגם בלי זה - קרא לבד מספיק כדי להבין את עקרונות ההשקעה הפסיבית וליישם אותם.

זה גם אווירה. מדברים במשרד, וגם דוחפים לכולם מניות, אז מתחילים להתעניין. בארץ בורסה זה הימור לכאורה , ובארהב כולם בבורסה, ומקשקשים על זה כל היום.

אני חושבת שאתה סתם מוציא אנרגיה לא ממש חשובה, ועוד מחבר את זה לאיזו יכולת אנליטית שנדמה לך שקיימת אצלך ברמה גבוהה... אז בתפיסתי זה בעיקר מעיד על התלהבות של בחור צעיר וזה לא רע להיות נלהב, רק כדאי גם להיות יעיל :)
ברור, law of diminishing returns תקף גם בזה והתרומה של השעה ה100 שלי בקריאה בנושא תורמת הרבה הרבה פחות מהשעה הרביעית שלי, בסופו של דבר זה גם כיף לי אז אני לא רואה בזה סבל, אבל זה גם משהו שאני מודע אליו בעצמי שאם הסקרנות שלי נדלקת לגבי נושא מסוים אני יכול להעביר חודשים בקריאה עליו וחפירה בו(שלעיתים כמובן לא יעילה ולא נחוצה)
יכולת אנליטית אני חושב שנחוצה מאוד בתחום הזה, מכיר הרבה חברים ומכרים שרק מלראות מספרים ואחוזים ושמות של מדדים הם מתבלבלים ולא מצליחים להבדיל מהעיקר לתפל והכל נהפך לסלט.
אני לא חושב שהיכולות שלי בהכרח באחוזון העליון אבל הן ללא ספק ממש גבוהות לפי תוצאות מבחנים, מסלול למידה וכדומה וברור שההתלבות צריכה להיות מנותבת נכון, הורדתי משמעותית את הזמן קריאה שלי בפורום כי הבנתי שלמדתי את ה90 אחוז שאני מרגיש בנוח איתם ושהגיע הזמן לעבור לנושא אחר(אני קורא הרבה על פסיכולוגיה ופילוסופיה בתקופה האחרונה)

אני קורא הרבה על פסיכולוגיה ופילוסופיה בתקופה האחרונה
מעולה! אולי תגלה שיכולת ניתוח מתימטית היא חלק קטנטן מהיכולת הרחבה הפוטנציאלית שלך להיות חכם, גם בתחום ההשקעות.

אני פשוט חושב שעם שכר לבד אני לא אצליח להגיע לשום מקום ומחפש דרך לשלוח את הכסף גם לעבוד

מניח שאין סיבה אחת ולכל אחד יש את הסיבה שלו

מעולה! אולי תגלה שיכולת ניתוח מתימטית היא חלק קטנטן מהיכולת הרחבה הפוטנציאלית שלך להיות חכם, גם בתחום ההשקעות.
זה ברור לי מההתחלה, תאוריה זה משהו אחד אבל בפרקטיקה המוח הקופי שלנו זורק הכל מהחלון שהוא נלחץ וחוזר לאינסטקטים הטבעים שלנו

אני מתכנת כי זה חוסך לי כסף רב ומשמעותי ביותר

לא הייטקיסט

בפרקטיקה המוח הקופי שלנו זורק הכל מהחלון שהוא נלחץ וחוזר לאינסטקטים הטבעים שלנו
אימון מנטלי וצבירת ניסיון בחיים יכולים לעזור (אבל כפי שאתה שם לב סביבך, זה נדיר).

נקודת המבט שלי (בתור מתכנת עם שכר גבוהה מהממוצע):
- עם חיסכון מסיבי יש לי את הפוטנציאל לביטחון כלכלי והתעשרות.
- בלי חיסכון כזה, אני לא מוצא תועלת לעבוד בעבודה שמאתגרת אותי מעבר לעובד הממוצע, מה שלוקח לי כוח חישוב וכוח בכללי משאר הפעילויות מחוץ לעבודה.
אני משקיע יותר מעבודה מקבילה בתחום הייטק שמרוויחים בה פחות --> מקבל יותר כסף.

בתאכלס בנטו, ההעלאה בשכר היא פחות נוצצת, ולכן בלי להשקיע בחיסכון והשקעות, אין לי הרבה יותר רווח מבן אדם אחר.
מה שמביא אותי ואחרים לחסוך כמה שיותר מגיל יחסית צעיר, כדי להגיע לגילאים שבהם יש יותר מחויבויות כספיות וכדומה, עם בסיס יותר מוצק כדי להמשיך לחיות בסבבה.

הדבר השני שקיבלתי פה, זה פסיכולוגית ומתמטית לראות את המספרים ומה אפשרי בכל אפיק חיסכון/השקעה ממוצע כלשהו.
לדעתי כמו ששאר האנשים אמרו, מספרים והבנה שלהם בדרכים מסוימות זה משהו שיש יותר לאנשים אנליטים. בסביבה של היום אנשים שהם אנליטיים מגיעים למקצועות תיכנות ביותר קלות. כמובן שזה לא אומר שאין אנשים אנליטיים בכל קצוות האוכלוסייה והמקצועות.

• אהבתי
Reactions: ITS
יש להם ימבה כסף, מותר להם.
הבעיה היא שדווקא אנשי הפייסבוק שולטים במדינה ומכתיבים עד כמה היא תכניס יד עמוק להשקעות שלהם.
התוגובת כאן הן התמצית של המערכות הפוליטיות בישראל.
עצוב אבל נכון.

לא חושב שיש לכל אלה ביחד stake יותר גדול בטסלה מ- @EnsilZah.
משהו אחד כשמישהו אנונימי באינטרנט עושה את זה, משהו אחר כשסמנכ"ל, שבין היתר אחראי על עשרות מיליוני דולרים עושה את זה.
בין דברי החכמה ששמעתי:
"מרגיש לי שמחיר של טסלה גבוהה מדי, לכן יצאתי"
או דברי מנכ"ל:
"אנחנו לא פה כדי להרוויח כסף, אם מישהו רוצה להרוויח כסף, שישים מיליון שקל על אפל".

אין שם אסטרתגיית כניסה, אין אסטרתגיית יציאה, הם לא רוצים להכניס עוד כסף, הם לא רוצים להוציא. הם אשכרה מסתכלים על המחיר של המניה ודנים עליה.

הם אשכרה מסתכלים על המחיר של המניה ודנים עליה.

מעקב אחרי חדשות הטכנולוגיה ויכולת להבין אותן מעט יותר לעומק נותנים אשליה של ידע עודף על פני השאר. הרצון להרוויח ו- FOMO הם מנועים חזקים מאוד לעידוד הימורים, בטח כאשר חלק מהסובבים "עשו מכה" מדי פעם. לרוב, ההימורים גם משתלמים כשהשוק עולה, אני טרם שמעתי מישהו מתרברב על כמה כסף הוא הפסיד כשהוא מכר בפאניקה בזמן הקורונה או בכל זמן אחר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
E האם אינטראקטיב ברוקרז הוא הברוקר הזר המועדף בקרב חברי הפורום? ואם כן - למה? שוק ההון 4
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 127
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה