למה רוב חברי הפורום מתכנתים???

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י Combine, ‏30/7/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

כן, לצערי יש כאן המון אופטימיזציות ואולי באמת זה נובע מסוג אישיות/הסתכלות מסוים שהוא גם מרכיב דומיננטי אצל מתכנתים.
    למה לצערי? כי דעתי האישית היא שעדיף להסתכל על התמונה הרחבה בתור ברירת המחדל (לא משנה אם זה בפוליטיקה, בבורסה או בנדל"ן) ולהשאיר את התיקונים והחידודים לשלב האחרון והמעשי לאחר שבחרנו את הדרך.

נתן, cypriano de rore ו-ITS אוהבים את זה.
  2. ImCarryGG

ImCarryGG משתמש בכיר

זה לגמרי מה שהביא אותי לכאן, אם הייתי מסוג האנשים שהייתי מסתפק בשיגידו לי "תחסוך כסף, תפקיד לתיק אישי עם דמי ניהול נמוכים במסלול עולמי ותחכה" בספק שהייתי אדם כזה "ריאלי" שאוהב מדעי המחשב ופיסיקה ומתמטיקה.
    אני מרגיש שאני חייב לחפור עוד ולהבין את היעילות המקסימלית בהיבט הזה, במיוחד שיש לו השלכות ממשיות על המשך החיים ופרישה מוקדמת.
    רוב המוחלט של האנשים שאני מכיר שהם לא אנליטים פשוט לא חושבים ככה, מספיק להם שיגידו להם מתכון עוגה של 3 שלבים והם ימלאו אותו(אם ימצאו את הכוח) ולא ישאלו שאלות ויחפרו לעומק, ברור שיש יוצאים מן הכלל בשני הצדדים אבל באופן סטטיסטי זה מה שאני שמתי לב אליו עד לנקודת הזאת בחיים שלי

Asafabadi ו-roneng אוהבים את זה.
  3. Captain Sparo

Captain Sparo משתמש ותיק

בוא נו.
    אצלנו ה COO, VPRND ועוד 2-3 מתכנתים משקיעים בטסלה.

ניצן המצוין אוהב/ת את זה.
  4. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

זאת התמונה הרחבה. ברגע שאתה מבין אותה ובוחר בה (ואני לא בטוחה שהבנת, אתה משקיע במדדים לזמן ארוך או במניות ספציפיות?) אז השיקול של כמה עשיריות האחוז הפרש בדמי ניהול למשל,הוא רק חידוד של התמונה ולא העיקר.
    ועוד מעל לתמונה הזאת, יש יריעה רחבה יותר והיא הבנת המטרות שלך, אורך הזמן הנדרש והבנת הסיכון שאתה יכול להרשות לעצמך (פיזית ורגשית).
    אני חושבת שאתה סתם מוציא אנרגיה לא ממש חשובה, ועוד מחבר את זה לאיזו יכולת אנליטית שנדמה לך שקיימת אצלך ברמה גבוהה... אז בתפיסתי זה בעיקר מעיד על התלהבות של בחור צעיר וזה לא רע להיות נלהב, רק כדאי גם להיות יעיל :)

ניצן המצוין ו-אחד שלא יודע אוהבים את זה.
  5. sogi

sogi משתמש בכיר

לא חושב שיש לכל אלה ביחד stake יותר גדול בטסלה מ- @EnsilZah.

YPV, Yoss, cypriano de rore ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. doc29

doc29 משתמש בכיר

חכמים בהרבה מהממוצע, חזקים במספרים, שמים לב לפרטים קטנים, מבינים היטב איך להבדיל בין אינטואיציות לעובדות ותאוריות מבוססות, ומרוויחים הרבה.
    יש לי חבר טוב שהוא הייטקיסט ולא גלש לדעתי מעולם בפורום הזה וגם בלי זה - קרא לבד מספיק כדי להבין את עקרונות ההשקעה הפסיבית וליישם אותם.

OxoTnicK ו-ת.אוקהם אוהבים את זה.
  7. דורון

דורון משתמש ותיק

זה גם אווירה. מדברים במשרד, וגם דוחפים לכולם מניות, אז מתחילים להתעניין. בארץ בורסה זה הימור לכאורה , ובארהב כולם בבורסה, ומקשקשים על זה כל היום.

Gali Leo אוהב/ת את זה.
  8. ImCarryGG

ImCarryGG משתמש בכיר

ברור, law of diminishing returns תקף גם בזה והתרומה של השעה ה100 שלי בקריאה בנושא תורמת הרבה הרבה פחות מהשעה הרביעית שלי, בסופו של דבר זה גם כיף לי אז אני לא רואה בזה סבל, אבל זה גם משהו שאני מודע אליו בעצמי שאם הסקרנות שלי נדלקת לגבי נושא מסוים אני יכול להעביר חודשים בקריאה עליו וחפירה בו(שלעיתים כמובן לא יעילה ולא נחוצה)
    יכולת אנליטית אני חושב שנחוצה מאוד בתחום הזה, מכיר הרבה חברים ומכרים שרק מלראות מספרים ואחוזים ושמות של מדדים הם מתבלבלים ולא מצליחים להבדיל מהעיקר לתפל והכל נהפך לסלט.
    אני לא חושב שהיכולות שלי בהכרח באחוזון העליון אבל הן ללא ספק ממש גבוהות לפי תוצאות מבחנים, מסלול למידה וכדומה וברור שההתלבות צריכה להיות מנותבת נכון, הורדתי משמעותית את הזמן קריאה שלי בפורום כי הבנתי שלמדתי את ה90 אחוז שאני מרגיש בנוח איתם ושהגיע הזמן לעבור לנושא אחר(אני קורא הרבה על פסיכולוגיה ופילוסופיה בתקופה האחרונה)

ניצן המצוין, Asafabadi ו-בת העמק אוהבים את זה.
  9. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

מעולה! אולי תגלה שיכולת ניתוח מתימטית היא חלק קטנטן מהיכולת הרחבה הפוטנציאלית שלך להיות חכם, גם בתחום ההשקעות.

Judith ו-cypriano de rore אוהבים את זה.
  10. Shaz

Shaz משתמש בכיר

אני פשוט חושב שעם שכר לבד אני לא אצליח להגיע לשום מקום ומחפש דרך לשלוח את הכסף גם לעבוד

מניח שאין סיבה אחת ולכל אחד יש את הסיבה שלו

zaraza ו-cypriano de rore אוהבים את זה.
  11. ImCarryGG

ImCarryGG משתמש בכיר

זה ברור לי מההתחלה, תאוריה זה משהו אחד אבל בפרקטיקה המוח הקופי שלנו זורק הכל מהחלון שהוא נלחץ וחוזר לאינסטקטים הטבעים שלנו

12. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

אני מתכנת כי זה חוסך לי כסף רב ומשמעותי ביותר

לא הייטקיסט

13. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

אימון מנטלי וצבירת ניסיון בחיים יכולים לעזור (אבל כפי שאתה שם לב סביבך, זה נדיר).

ImCarryGG אוהב/ת את זה.
  14. yahud

yahud משתמש ותיק

נקודת המבט שלי (בתור מתכנת עם שכר גבוהה מהממוצע):
    - עם חיסכון מסיבי יש לי את הפוטנציאל לביטחון כלכלי והתעשרות.
    - בלי חיסכון כזה, אני לא מוצא תועלת לעבוד בעבודה שמאתגרת אותי מעבר לעובד הממוצע, מה שלוקח לי כוח חישוב וכוח בכללי משאר הפעילויות מחוץ לעבודה.
    אני משקיע יותר מעבודה מקבילה בתחום הייטק שמרוויחים בה פחות --> מקבל יותר כסף.

בתאכלס בנטו, ההעלאה בשכר היא פחות נוצצת, ולכן בלי להשקיע בחיסכון והשקעות, אין לי הרבה יותר רווח מבן אדם אחר.
    מה שמביא אותי ואחרים לחסוך כמה שיותר מגיל יחסית צעיר, כדי להגיע לגילאים שבהם יש יותר מחויבויות כספיות וכדומה, עם בסיס יותר מוצק כדי להמשיך לחיות בסבבה.

הדבר השני שקיבלתי פה, זה פסיכולוגית ומתמטית לראות את המספרים ומה אפשרי בכל אפיק חיסכון/השקעה ממוצע כלשהו.
    לדעתי כמו ששאר האנשים אמרו, מספרים והבנה שלהם בדרכים מסוימות זה משהו שיש יותר לאנשים אנליטים. בסביבה של היום אנשים שהם אנליטיים מגיעים למקצועות תיכנות ביותר קלות. כמובן שזה לא אומר שאין אנשים אנליטיים בכל קצוות האוכלוסייה והמקצועות.

ITS אוהב/ת את זה.
  15. sogi

sogi משתמש בכיר

עצוב אבל נכון.

16. Captain Sparo

Captain Sparo משתמש ותיק

משהו אחד כשמישהו אנונימי באינטרנט עושה את זה, משהו אחר כשסמנכ"ל, שבין היתר אחראי על עשרות מיליוני דולרים עושה את זה.
    בין דברי החכמה ששמעתי:
    "מרגיש לי שמחיר של טסלה גבוהה מדי, לכן יצאתי"
    או דברי מנכ"ל:
    "אנחנו לא פה כדי להרוויח כסף, אם מישהו רוצה להרוויח כסף, שישים מיליון שקל על אפל".

אין שם אסטרתגיית כניסה, אין אסטרתגיית יציאה, הם לא רוצים להכניס עוד כסף, הם לא רוצים להוציא. הם אשכרה מסתכלים על המחיר של המניה ודנים עליה.

sogi אוהב/ת את זה.
  17. Delver

Delver משתמש בכיר

מעקב אחרי חדשות הטכנולוגיה ויכולת להבין אותן מעט יותר לעומק נותנים אשליה של ידע עודף על פני השאר. הרצון להרוויח ו- FOMO הם מנועים חזקים מאוד לעידוד הימורים, בטח כאשר חלק מהסובבים "עשו מכה" מדי פעם. לרוב, ההימורים גם משתלמים כשהשוק עולה, אני טרם שמעתי מישהו מתרברב על כמה כסף הוא הפסיד כשהוא מכר בפאניקה בזמן הקורונה או בכל זמן אחר.

ניצן המצוין, sogi ו-בת העמק אוהבים את זה.
  18. ITS

ITS משתמש ותיק

מעניין.
    יכול להסביר כיצד זה חוסך?

19. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

מבטל משרה אנושית ע"י קוד

ITS ו-cypriano de rore אוהבים את זה.
  20. דורון

דורון משתמש ותיק

חחח, צדק, עלו 10% היום.

sogi ו-Oringa אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.