למה רוב חברי הפורום מתכנתים???

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,047
האם זה בגלל שמתכנתים הם אנשים אנליטים ומחושבים או סגפנים וצנועים? בגלל המשכורות הגבוהות אז מחפשים מה לעשות עם הכסף שנשאר בצד? או אולי בגלל שסטטיסטית מתכנתנים לא באמת אוהבים את העבודה שלהם והם מנסים להגיע לעצמאות כלכלית כמה שיותר מהר?
אני מהמר על שילוב של בעיקר 2 ומעט 3.

petit nicolas

משתמש ותיק
דירוג
450
עוד חתיכה לפאזל שעוד לא ראיתי בשרשור היא שההיי-טק מייצר אנשים (לא בהכרח מתכנתים אבל גם) עם הכנסה גבוהה מאוד ועם אפס תרבות ״שופוני״. בנקאי, סוכן דוגמניות, איש מכירות, או אפילו רופא שמגיעים לסכומים כאלה פשוט לא יכולים להרשות לעצמם להגיע בהונדה סיוויק חבוטה משנת 2002 וחולצת סוף מסלול, ברוב מוחלט של המקרים. התוכניתן כן.

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
381
עוד חתיכה לפאזל שעוד לא ראיתי בשרשור היא שההיי-טק מייצר אנשים (לא בהכרח מתכנתים אבל גם) עם הכנסה גבוהה מאוד ועם אפס תרבות ״שופוני״. בנקאי, סוכן דוגמניות, איש מכירות, או אפילו רופא שמגיעים לסכומים כאלה פשוט לא יכולים להרשות לעצמם להגיע בהונדה סיוויק חבוטה משנת 2002 וחולצת סוף מסלול, ברוב מוחלט של המקרים. התוכניתן כן.
אצל תכניתן תל אביבי ממוצע אתה ממש לא תראה אפס תרבות שופוני. הפלאפון יתחלף כל שנה, קורקינט/אופניים מהמותג הכי יקר, שעון חכם, טאבלט ועוד מליון גאדג'טים שמתחלפים כל הזמן.. אה, וכשהיה אפשר אז גם טיסות לחול בתדירות גבוהה.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
1,963

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
1,940
5-10 טיסות לחו"ל בשנה זה השופוני של התוכניתן.

יש אנשים (כמוני) שטיסות לחו״ל בשבילם הן ממש לא שופוני. אנשים שבשבילם החיים בארץ בעייתיים, ובכל זאת בחרו להישאר כתוצאה מאילוצים שונים - והנסיעות הן הפשרה שמאפשרת לשמור על שפיות.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
10,350
אנשים שבשבילם החיים בארץ בעייתיים, ובכל זאת בחרו להישאר כתוצאה מאילוצים שונים - והנסיעות הן הפשרה שמאפשרת לשמור על שפיות.
אז איך אתה שומר עליה בשנה הנוכחית? שואלת ברצינות, זה משהו שאני תוהה עליו כבר חודשיים - איך אנשים שמורגלים במסעדות, בבילויים, בחו"ל עוברים את התקופה הזאת?

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
1,940
אז איך אתה שומר עליה בשנה הנוכחית? שואלת ברצינות, זה משהו שאני תוהה עליו כבר חודשיים - איך אנשים שמורגלים במסעדות, בבילויים, בחו"ל עוברים את התקופה הזאת?

באמת קשה. שתי נחמות קטנות - אחת שזה זמני,ְ והשניה שלפחות בינתיים קצה החסכון מוגבר... אבל לא יודע כמה זמן עד אובדן שפיות :)

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,274
איך אנשים שמורגלים במסעדות, בבילויים, בחו"ל עוברים את התקופה הזאת?
מסעדות ובילויים עובדים פחות או יותר כרגיל.
חו"ל קצת יותר מסובך, כי צריך שבועיים בידוד בחזור, אבל זה גם לא כזה נורא. מכיר מספיק אנשים שטסו מאז הקורונה.
חוץ מזה שבקרוב כנראה מבטלים בידוד לחוזרים ממדינות ירוקות

Roe

משתמש רשום
דירוג
17
אני יכול רק להעיד על עצמי איך הגעתי לפה ואני יכול רק לשער שזה דומה אצל הרבה אנשים.
אני עובד מגיל 16 ותמיד הצלחתי לסגור את החודש איכשהו. המשכורות שלי נעו בין 5-10 נטו מההתחלה ועד לגיל 30 שנכנסתי להייטק.
פתאום עברתי מתקציב (עם בת זוג) של 12-15 הוצאות בחודש למצב שההכנסה שלי לבד מכסה את כל ההוצאות ועוד נשאר קצת.
וזה הרגע שבו התחלתי לחשוב פיננסי ומה לעשות עם העודף.
כמו שכבר הזכירו פה מתכנתים משתמשים המון באינטרנט כדי למצוא פתרונות לבעיות שלהם על בסיס יומי אז מחיפוש מהיר ובאנגלית התחלתי לקרוא על חינוך פיננסי ומהר מאוד מבינים שהידע שקיים באנגלית מדבר על מערכת חוקים שלא קיימת פה וזה המקום היחיד שבו אפשר באמת להבין את החוקים שלנו בלי שמישהו ינסה למכור לך משהו.

תוסיפו לזה את העובדה שפתאום מס הכנסה לוקח ממני סכום שגדול יותר מהמשכורת שהייתי חי ממנה בעבר ואתם מבינים למה מתחילים לחפש באינטרנט פתרונות..

בשורה התחתונה אני חושב שכשנאבקים לסגור את החודש השיקול הכלכלי הוא איך לחסוך בהוצאות ובשביל זה צריך להתמקח. מי חושב על השקעות וחיסכון וקרנות השתלמות כשאתם מחוץ למשחק הזה.. רוב האנשים פה מתכנתים כי הם היחידים שמרוויחים מעבר להוצאות שלהם. שאר האנשים נאבקים או שהם מגיעים לסכומים האלה כשהם עם ילדים ואז ההוצאות שלהם גבוהות הרבה יותר והם גם במירוץ להישרדות.

האם אני חושב שכולם צריכים לקבל חינוך פיננסי?
ברור
אבל לכו תסבירו לחבר שלכם על החשיבות של קרן השתלמות וחיסכון כשהוא מרוויח קצת מעל המינימום (או לשלוח אותו ללמוד מדעי המחשב בגיל 35 כדי להגדיל הכנסה..)
אני מרגיש בר מזל שזכיתי לפנאי ולשקט נפשי שגרם לי להשיג חינוך פיננסי והמטרה שלי היא לצאת ממירוץ העכברים הזה כמה שיותר מהר כי מחר הכל יכול להשתנות..

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
1,940
מסעדות ובילויים עובדים פחות או יותר כרגיל.
חו"ל קצת יותר מסובך, כי צריך שבועיים בידוד בחזור, אבל זה גם לא כזה נורא. מכיר מספיק אנשים שטסו מאז הקורונה.
חוץ מזה שבקרוב כנראה מבטלים בידוד לחוזרים ממדינות ירוקות

הבעיה הפוכה,ְהמדינות הירוקות מקבלות אותנו?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,274
הבעיה הפוכה,ְהמדינות הירוקות מקבלות אותנו?
תלוי במדינות. חלקן כן, חלקן רק אם יש לך דרכון זר וחלקן לא.

לארה"ב למשל אין שום בעיה לטוס. בחזור תצטרך להיכנס כנראה לבידוד של שבועיים (או שקיצרו את זה ל10 ימים?).

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
10,350
מכיר מספיק אנשים שטסו מאז הקורונה
שני אנשים מסביבתי הקרובה ביותר, שעבודתם כרוכה בטיסות רבות לחו"ל, כבר לא טסו חצי שנה (ואחד מהם צעיר) אז אני תוהה מי האנשים שאתה מכיר שטסים בלי בעיות ולמה הם עושים את זה? בכלל, עושה רושם שהגל השני מגיח גם באירופה ובמזרח הרחוק.
מי חושב על השקעות וחיסכון וקרנות השתלמות כשאתם מחוץ למשחק הזה.
לא צריך להרוויח הרבה כסף כדי להגיע למצב שאתה לא משתמש בכולו ליומיום ומפנה חלק ממנו לחסכון ומשם להשקעות. אז אין קה"ש אבל תיק השקעות רגיל כל אחד יכול לפתוח.
רוב האנשים פה מתכנתים כי הם היחידים שמרוויחים מעבר להוצאות שלהם.
כמו שיוסיק אמר, אני לא חושבת שהרוב כאן מתכנתים אבל חלק גדול מהפטפטנים דווקא כן :)
שמתי לב שיש כאן לא מעט חבר'ה צעירים בצבא או שרק השתחררו מהצבא (ולכן לא הייטקיסטים עדיין). אני משערת שהם הגיעו לאתר ולפורום כמו שאתה הגעת, כי כך צעירים מגיעים (כולם בגוגל כל הזמן) לעומת המבוגרים שמחפשים בגוגל דברים מאד מדוייקים לרוב (סוג של ספה שהם רוצים לקנות, למשל).
אני סבורה שהמשימה החשובה שחברי הקהילה הזאת יכולים לעשות היא להגיע לדור הצעיר לפני הצבא ולחבר אותו לאג'נדה הכלכלית כאן. אפילו שיחה וליווי של האחים הצעירים שלכם יכולה להיות מתנה יקרת ערך (רק עזבו את ההורים שלכם, זה נועד לכשלון).

Asafabadi

משתמש ותיק
דירוג
40
אני אישית באמת הגעתי לפה דרך פורום אחר (של כושר) ששם דיברו על הבלוג (אפילו מזהה פה אנשים עם אותו שם משתמש משם), פה כבר כמה חודשים טובים ומשתחרר עוד יומיים, התחלתי לספר לחברים שלי גם על הפורום פה וחלק גם התחילו לקרוא פה
אישית אני כן הולך ללמוד מדמ"ח אז אני כן סוג של "מתכנת" לעתיד, באמת חושב שזה נובע מזה שאני מאוד אנליטי ומתחבר למספרים ובכללי כל חיי הייתי תמיד מנסה לעשות אופטומיזציה אפילו לדברים הכי קטנים שיש כי אני באמת נהנה מזה, כמו חברי מועדון במסעדות כדי לחסוך כמה שקלים וכו', ובאמת כמו שICARRY רשם למעלה אני חייב להתחיל לחפור בכל פרט הכי קטן אפילו אם זה כבר באמת תרומת שולית פוחתת ואני מבין מפה שהרבה מהמתכנתים הם כמוני וכמו שרוצים לשפר יעילות של קוד ככה גם פה מנסים למקסם את התשואה

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
1,940
תלוי במדינות. חלקן כן, חלקן רק אם יש לך דרכון זר וחלקן לא.

לארה"ב למשל אין שום בעיה לטוס. בחזור תצטרך להיכנס כנראה לבידוד של שבועיים (או שקיצרו את זה ל10 ימים?).

ארה״ב רחוקה מלהיות ירוקה...

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
9,976
איזה בן אדם ובאיזה תפקיד היית מעסיק והצלחת להחליף בתוכנה?
ב 3 שנים האחרונות עבדתי על החיסכון ב:
אדמיניסטרציה - משרה מלאה
כספים - 1/2 משרה
משאבי אנוש - 2 משרות
לקוחות - 1/4 משרה

עובד כרגע על חיסכון בעוד 1/2 משרה ללקוחות ועוד 1/4 לכספים

רק אציין שה 1/4 משרה שנותר לכל תפקיד מייצג רק "בקרה ופיקוח" על עבודת התוכנה עצמה

עוד אציין כי משרה שנעלמה לא תחזור X שנים ולא תעלה לעסק במשכורת, כאשר X הוא שנות הפעילות העתידיות של החברה

דורון

משתמש ותיק
דירוג
574
אצל תכניתן תל אביבי ממוצע אתה ממש לא תראה אפס תרבות שופוני. הפלאפון יתחלף כל שנה, קורקינט/אופניים מהמותג הכי יקר, שעון חכם, טאבלט ועוד מליון גאדג'טים שמתחלפים כל הזמן.. אה, וכשהיה אפשר אז גם טיסות לחול בתדירות גבוהה.
מסכים על העובדות, לא מסכים שזה ׳שופוני׳. זה פשוט מחשבה שהטלפון מהדור הבא באמת יותר טוב, שהשעון החכם באמת יועיל לו לריצות, ושנהנה מהטיסות.

נערך לאחרונה ב:

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
381
מסכים על העובדות, לא מסכים שזה ׳שופוני׳. זה פשוט מחשבה שהטלפון מהדור הבא באמת יותר טוב, שהשעון החכם באמת יועיל לו לריצות, ושנהנה מהטיסות.
כסף שיוצא מהארנק לא משנה את הערך בגלל שהוא שופוני או לא. הטענה הייתה שתוכניתים חוסכים יותר כי אין שופוני בניגוד למקצועות אחרים עם הכנסה גבוהה, אז אפשר לא לקרוא לזה שופוני, אבל רוב המתכנתים מוצאים איך להוציא את כספם בדיוק כמו כל שאר המקצועות עם ההכנסה הגבוהה.

ולדעתי זה כן שופוני,זה שנהנים מזה זה בסדר, אבל אני חושב שב-5 השנים האחרונות לא מצאתי סביבי יותר מ-3 אנשים ששידרגו את הפלאפון בגלל צורך אמיתי. תמיד מחליפים פלאפון שעושה עבודה מעולה בטלפון חדש ומתרצים "הישן כבר בן שנתיים" (אבוי), "בטלפון החדש המצלמה יותר טובה" ואלו בכלל אנשים שלא מצלמים כמעט.

דרך אגב, גם שופוני זה לפעמים כלי. הזכיר לי ראיון עם טוני לוי (איש עסקים ישראלי ביפן) שהוא מתייחס בדיוק לזה:
לא הצלחתי להטמיע טוב בקישור, אבל החלק הרלוונטי מ-1:37

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
10,350
דרך אגב, גם שופוני זה לפעמים כלי.
זה נכון מאד אם משתמשים בו ככלי. קבלן/עו"ד שרוצה להרשים לקוחות פוטנציאלים, צריך להראות כמה הוא מצליח (כי הוא מאד מבוקש כי הוא מאד מוכשר) ע"י רכב יוקרתי ותכשיטים שונים (ושעון זה תכשיט בעיניי). גם חליפות העסקים הן איבזור שמשדר רצינות, התמדה וכח סבל (כי בוא, ללבוש את החליפה זה חתיכת סבל). בימינו אנשים נוהגים לשדר הצלחה ע"י תמונות באינסטגרם וזה אפילו יותר זול (חופשה מגניבה? פוטושופ עושה עבודה נהדרת במרפסת ביתך. רכב יוקרתי? מצטלמים ליד רכב כזה בנון-שלנטיות עם צרור מפתחות ביד).
אבל רוב המתכנתים מוצאים איך להוציא את כספם בדיוק כמו כל שאר המקצועות עם ההכנסה הגבוהה.
נכון, אבל יש להם הסבר רציונאלי (זה חשוב, הם מתכנתים אנליטים) לכל שטות (ע"ע שרשורי הצרכניזם והתיעצות לגבי כל גאדג'ט חדש שנעשה טרנדי) ואם אין להם - אז תמיד אפשר לסגור את הפינה ב"מה הבעיה? אני נהנה מזה".

אחד שלא יודע

משתמש ותיק
דירוג
825
זה פשוט מחשבה שהטלפון מהדור הבא באמת יותר טוב, שהשעון החכם באמת יועיל לו לריצות
במה הוא יותר טוב בדיוק?
איך אנשים נכנסו לכושר בלי שעונים חכמים?
אם תוכיח לי שזה משפר את חיו באמת ולא ב"כאילו" אז אסכים איתך.

שופוני זה בסדר גמור כל עוד זה לא מכניס אותך לחובות ואת לא בוכה לכל העולם שאין לך כסף.

שופוני זה לפעמים כלי

אם אתה איש מכירות ואתה מנסה לפנות לקהל שופוני אז אתה גם חייב שופוני בשביל שבכלל יסתכלו לכיוון שלך.
זה וואחד כלי.
הבעיה שאנשים ממוצעים לא מבינים שזה כלי שמתאים לאנשים שיש להם כסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
E האם אינטראקטיב ברוקרז הוא הברוקר הזר המועדף בקרב חברי הפורום? ואם כן - למה? שוק ההון 4
B למה אין דמי ניהול בקרנות סל מברוקר ישראלי שוק ההון 4
W למה אג״ח מדינה ארוך טווח נופל בשנה האחרונה ושנה נוכחית? שוק ההון 3
bobby אג"ח קצר - למה הריבית לא אפסית? שוק ההון 1
N למה שמישהו ישקיע ב-Non traded REIT? שוק ההון 9
C למה אינפלציה משפיעה על המדדים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 124
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 15
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
A למה מוצרים מחקי מדד נקובים במטבע? שוק ההון 40
J למה לא להשקיע בקרן ממונפת שוק ההון 2
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
י למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
מ למה מניות עם רווחים מעולים נופלות?? שוק ההון 18
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
י למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
Tim_Duncan למה כותבים איכותיים מ2015-2017 נעלמו מהפורום? אוף טופיק 33
י ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
Y למה השקעה ב reits מסוכנת(תנודתית) כמו מניות? שוק ההון 3
מ למה אג״ח לי עכשיו? שוק ההון 3
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
T למה הערך של מנייה שקניתי ירד בארץ אבל לא בחו"ל? שוק ההון 4
ד למה לא מניות מועדפות? שוק ההון 6
M למה סנופי שוק ההון 0
Beinish שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4
1 אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
י למה אנחנו מניחים שהשוק יעלה בטווח הארוך ? שוק ההון 47
אוגורן קופת גמל להשקעה בנוסף לפנסיה - למה לא? שוק ההון 16
ע אם תיק 100/30 כ"כ טוב לפנסיה למה לא גם בתיק האישי ? שוק ההון 6
F למה קיים חשש מירידות? שוק ההון 46
W למה ממשלות לא משקיעות? אוף טופיק 7
H למה להמשיך הפקדות לקרן פנסיה בחופשת לידה/חל"ת צרכנות פיננסית 1
amikal למה האירית עם תשואה נמוכה יותר מהישראלית שמחקה אותו דבר? שוק ההון 25
G למה לקנות דירה להשקעה? נדל"ן 18
M למה הכוונה כשמשווקים היום בחוף התכלת ושדה דב קרקע עם זכות ל-100 מטר דירה? נדל"ן 12
כ למה לא לקנות עוד דירה במימון מלא?! נדל"ן 12
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
נ למה יש מניות שאין בהם תנועה? שוק ההון 5
נ למה הבדלי ערך בין מניות דואליות? שוק ההון 1
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
I למה אין דפלציה תמידית? שוק ההון 10
נ לא הבנתי למה יש פער גדול בגרף בין מחקי SP500 שוק ההון 2

נושאים דומים

למעלה