למה רוב חברי הפורום מתכנתים???

Combine

משתמש רשום
דירוג
3
אהלן כולם,

לא קשה לשים לב שרוב חברי הפורום, או לפחות חלק נכבד מהם, הם מתכנתים.

וזה מעניין אותי מאוד, גם בתור אחד שעושה תואר במדמ"ח, מה הסיבה לכך?

האם זה בגלל שמתכנתים הם אנשים אנליטים ומחושבים או סגפנים וצנועים? בגלל המשכורות הגבוהות אז מחפשים מה לעשות עם הכסף שנשאר בצד? או אולי בגלל שסטטיסטית מתכנתנים לא באמת אוהבים את העבודה שלהם והם מנסים להגיע לעצמאות כלכלית כמה שיותר מהר?

אשמח לשמוע את הדעות שלכם :)

mark18

משתמש ותיק
דירוג
387
בגלל המשכורות הגבוהות אז מחפשים מה לעשות עם הכסף שנשאר בצד?
לדעתי זה.
מה שיותר מפתיע שהרוב המוחלט אוהב (או לפחות לא שונא) את העבודה שלו כך שהפרישה המוקדמת לא כל כך דחופה לרוב כאן.
במקום להתמקד בפרישה מוקדמת (בלוג), הפורום מוקדש יותר להשקעות.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,326
כל הנושא של פרישה מוקדמת ועצמאות כלכלית קל יותר לביצוע כשיש שכר גבוה. כך אפשר גם לחיות "טוב" וגם להגיע לעצמאות כלכלית חלקית/מלאה לפני גיל פנסיה. שכר גבוה נפוץ בעיקר בהייטק, ובהייטק יש בעיקר תכניתנים (מקרב מקבלי השכר הגבוה).

דבר נוסף הוא שכל אדם שעוסק בטכנולוגיה יודע שהוא עשוי "להתיישן" (לא כולם יכולים ולא לכולם מתאים להישאר תותחים ומשקיענים גם בגילאי 50+). לכן, תמיד יש את החשש ברקע של קריירה קצרת טווח ושצריך להתכונן לתרחיש של ירידה בשכר בגילאי 50+.

גם לשיח במשרד יש חשיבות רבה, מספיק שכמה אנשים מדברים על השקעות/מניות וכו... וזה נהיה תחום עניין כללי. גם העובדה שבהרבה מהמקרים יש פיצוי בדמות מניות/אופציות מעודד למידה של התחום.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,013
אעלה עוד נקודה.
הייטקיסטים יותר פעילים בפורומים שהם לא פייסבוק. אני מזהה את זה גם בפורומים כמו carsforum, שיש יותר הייטקיסטים מאחוזם באוכלוסיה.

רוב ה"עמך" תקוע בקבוצות הפייסבוק.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,326
ואיך אפשר בלי מעט התנשאות? תכניתנים "באים" עם אייקיו גבוה, כישורי מחשב מעולים, יכולות למידה גבוהות ועוד כמה תכונות "טובות" שהולכות יד ביד עם מה שנדרש כדי ללמוד את נושא ההשקעות. לכן עבור התכניתן הממוצע, תחום הפיננסים הוא קל ונגיש יותר לעומת האדם הממוצע.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,192
לכן עבור התכניתן הממוצע, תחום הפיננסים הוא קל ונגיש יותר לעומת האדם הממוצע.
ואוו! אז אם אני לא מתכנתת (כלומר אדם ממוצע) ותחום הפיננסים כן נגיש לי, אז זה אומר שיש לי את כל התכונות הנהדרות של מתכנת ממוצע? איזה כיף לי, אני כבר הולכת להשוויץ בפני החברים שלי על זה...
מהר להוציא את הראש מהת*ת, אין למתכנתים שום יתרון.
דווקא חשבתי שאולי הסיבה היא שיש להם הרבה זמן פנוי מול המחשב ואולי גם די משעמם להם והם מחפשים אדרנלין ברזולוציות וויכוחים.
רוב ה"עמך" תקוע בקבוצות הפייסבוק.
יפה, עוד שחצן צעיר. אולי זאת התכונה הבולטת של מתכנת?

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
397
מבין מה שכתבת בתגובה הראשונה, אצלי זה פחות או יותר:
טיפוס מחושב --> חסכן --> מחפש מה לעשות עם הכסף
ואני לא ממש תכניתן למרות שעובד בהייטק, אבל מניח שגם בלי זה הייתי מצליח לחסוך בשלב זה של החיים ומחפש איך להשקיע את החיסכון.

אחד שלא יודע

משתמש ותיק
דירוג
849
יפה, עוד שחצן צעיר.
יש להם ימבה כסף, מותר להם.
הבעיה היא שדווקא אנשי הפייסבוק שולטים במדינה ומכתיבים עד כמה היא תכניס יד עמוק להשקעות שלהם.
התוגובת כאן הן התמצית של המערכות הפוליטיות בישראל.

גונן1900

משתמש ותיק
דירוג
201
מה שכתבה בת העמק זה נכון,
אני לא מתכנת, אבל מהיכרות שלי עם כאלה, מדובר באנשים שתקועים מול המחשב מאות שעות בחודש, מכאן הגלישה בפורומים, בשונה מעובד בנק למשל שהגישה שלו לרשת מוגבלת - גם אם הוא מול מחשב

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,130
אני לא מתכנת, אבל מהיכרות שלי עם כאלה, מדובר באנשים שתקועים מול המחשב מאות שעות בחודש, מכאן הגלישה בפורומים, בשונה מעובד בנק למשל שהגישה שלו לרשת מוגבלת - גם אם הוא מול מחשב
לדעתי אתה מסתכל על זה הפוך.
הסיבה שאנשים הופכים למתכנתים (לפחות רובם) זה כי הם אוהבים להיות שעות מול המחשב.
זה כולל גם גלישה באינטרנט ובפורומים.

אחד_שיודע

משתמש ותיק
דירוג
221
רוב אנשי ההייטק - אין להם ימבה כסף. הם שכירים והם משלמים המון מיסים.
דווקא בגלל שהם מרוויחים יותר מהממוצע, רובם מרגישים שיש להם את הפריבילגיה לא לחסוך.
מנסיוני, לרובם יש התנהלות כלכלית לא טובה, עם סטנדרט מאוד בזבזני, ללא מושג על מה הם מבזבזים בכלל.
תנסה להסביר לאיש הייטק ממוצע למה חשוב שייבחר מסלול נכון בפנסיה / ביטוח מנהלים, ושיימתקח על דמי ניהול, הוא ייסתכל עלייך במבט של מה נפלת עליו? זה לא מעניין אותו... הוא יכול לסיים תואר שני במדמ"ח אבל להיבהל מהשוואה של ביטוח מנהלים.

לדעתי, חברי הפורום כאן הם יוצאי דופן, באופן טוב כמובן, הם לא מייצגים את מגזר ההייטק.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,326

ShDan

משתמש ותיק
דירוג
358
ואוו! אז אם אני לא מתכנתת (כלומר אדם ממוצע) ותחום הפיננסים כן נגיש לי, אז זה אומר שיש לי את כל התכונות הנהדרות של מתכנת ממוצע? איזה כיף לי, אני כבר הולכת להשוויץ בפני החברים שלי על זה...
מהר להוציא את הראש מהת*ת, אין למתכנתים שום יתרון.
דווקא חשבתי שאולי הסיבה היא שיש להם הרבה זמן פנוי מול המחשב ואולי גם די משעמם להם והם מחפשים אדרנלין ברזולוציות וויכוחים.

יפה, עוד שחצן צעיר. אולי זאת התכונה הבולטת של מתכנת?
חלק נכבד מאוד מהעבודה של מתכנת זה לשוטט באינטרנט אחרי פתרונות קיימים לבעיה שלו, בדיוק אותה עבודה שצריך מישהו לעשות שנחשף לסולידית בפעם הראשונה. נראה לי שהכוונה שלו הייתה שהאוטודידקטיות המובנת הנדרשת ממתכנת עוזרת לו ללמוד משהו מאפס (אני מאוד מתחבר לזה). עבורי פיננסים ממש לא היה קל ונגיש אבל הצלחתי בכל זאת (מקווה)

yossik

מודרטור
דירוג
11,752
אני לא חושב שרוב חברי הפורום הם מתכנתים או הייטקיסטים.
הפורום מגוון מאוד, אלא מה? הייטקיסטים ווקאלים יותר.
ישנם הרבה חברים ׳רגילים׳ כמו עו״ד, מדענים, סטודנטים, חיילים משוחררים ועוד עמך ישראל שפחות פעילים היום וחלקם הגדול הוא מזקני הפורום והם צנועים.
האם זה בגלל שמתכנתים הם אנשים אנליטים ומחושבים
חרטא בלבן. גם מטאטא רחובות יכול להיות אנליטי ומתוחכם יותר ממתכנת בכיר עם 10 דיפלומות.
ג.נ אני הייטקיסט פנסיונר שעבד ב 4 חברות העל הגדולות בעולם.

נערך לאחרונה ב:

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,557
רוב אנשי ההייטק - אין להם ימבה כסף. הם שכירים והם משלמים המון מיסים.
יש להם. יחסית, כמובן.
חברי הפורום כאן הם יוצאי דופן, באופן טוב כמובן, הם לא מייצגים את מגזר ההייטק.
הם לא מייצגים, אבל ייצוג היתר שלהם פה נובע (גם) מזה שיש להם הרבה יותר "פנאי כלכלי" לעומת מקביליהם (יוצאי הדופן במידה דומה) מחוץ להייטק.
כמובן שיש פה הרבה מאוד לא מהייטק, אבל בהחלט יש ייצוג יתר להייטק.

Oringa

משתמש ותיק
דירוג
1,082
חרטא בלבן. גם מטאטא רחובות יכול להיות אנליטי ומתוחכם יותר ממתכנת בכיר עם 10 דיפלומות.
ג.נ אני הייטקיסט פנסיונר שעבד ב 4 חברות העל הגדולות בעולם.
בתור מי שעבד ב-4 חברות העל הגדולות בעולם (?), אתה אמור להבין שהדוגמה הנגדית שלך לא סותרת את הטענה שלו.
שהאוטודידקטיות
מסכים. חלק מרכזי מהשיווק של גופי ההשקעות למיניהם הוא שזה מקצוע ל"מומחים". אדם שלא מפחד ללמוד נושאים חדשים בעצמו ככל הנראה ימצא את עצמו בשלב מסויים בחיים מפעיל את היכולת הזו לטובת רווחתו הפיננסית ברגע שהוא מבין מה ריבית דריבית יכולה לעשות עבורו.

EnsilZah

משתמש ותיק
דירוג
1,036
As someone who's only partially a programmer, I think it was mainly a predisposition toward looking for optimizations that brought me here.

yossik

מודרטור
דירוג
11,752
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
E האם אינטראקטיב ברוקרז הוא הברוקר הזר המועדף בקרב חברי הפורום? ואם כן - למה? שוק ההון 4
ד למה לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 10
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 33
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 22
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
ס למה בעצם ביצועי החברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 95
SeaGull למה התכוון המשורר (=היועץ הבנקאי)? שוק ההון 17
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למה אין דמי ניהול בקרנות סל מברוקר ישראלי שוק ההון 4
W למה אג״ח מדינה ארוך טווח נופל בשנה האחרונה ושנה נוכחית? שוק ההון 3
bobby אג"ח קצר - למה הריבית לא אפסית? שוק ההון 1
N למה שמישהו ישקיע ב-Non traded REIT? שוק ההון 9
C למה אינפלציה משפיעה על המדדים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 162
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 15
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
A למה מוצרים מחקי מדד נקובים במטבע? שוק ההון 40
J למה לא להשקיע בקרן ממונפת שוק ההון 2
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
י למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
מ למה מניות עם רווחים מעולים נופלות?? שוק ההון 18
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
י למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
Tim_Duncan למה כותבים איכותיים מ2015-2017 נעלמו מהפורום? אוף טופיק 33
י ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
Y למה השקעה ב reits מסוכנת(תנודתית) כמו מניות? שוק ההון 3
מ למה אג״ח לי עכשיו? שוק ההון 3
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
T למה הערך של מנייה שקניתי ירד בארץ אבל לא בחו"ל? שוק ההון 4
ד למה לא מניות מועדפות? שוק ההון 6
M למה סנופי שוק ההון 0
Beinish שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4
1 אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
י למה אנחנו מניחים שהשוק יעלה בטווח הארוך ? שוק ההון 84
אוגורן קופת גמל להשקעה בנוסף לפנסיה - למה לא? שוק ההון 16
ע אם תיק 100/30 כ"כ טוב לפנסיה למה לא גם בתיק האישי ? שוק ההון 6
F למה קיים חשש מירידות? שוק ההון 46
W למה ממשלות לא משקיעות? אוף טופיק 7
H למה להמשיך הפקדות לקרן פנסיה בחופשת לידה/חל"ת צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

למעלה