• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות לגבי מעבר להלמן למיטב לאור הרכישה

Rokubato

משתמש רגיל
דירוג
54
אז נכון להיום, כל קרנות הפנסיה של הלמן עוברות להיות מנוהלות במיטב ד"ש.
וזה גורם לי לתהות מה יהיה עם דמי הניהול שלי כרגע (מסלול מחקה מדד סנופי)

בן 33, תגמולים בלבד לקרן פנסיה של הלמן בד"נ 1.49% מהפקדה ו-0.001% מצבירה (כן, נמוך מאוד המסלול מ-2016).
קרן פנסיה משלימה על הדלתא של התגמולים עם ד"נ זהים.
פיצויים בלבד אל קופת גמל בהלמן ד"נ 0.45%
קרן השתלמות בהלמן ד"נ 0.45.

צבירה עד כה 300K בפנסיה 180K בקה"ש.

פניתי למיטב ד"ש על מנת לבדוק מה יהיה עם דמי הניהול שלי בעיקר בפנסיה ונאמר לי שלא ידוע אם דמי הניהול ישתנו או לא, אך הוצע לי לנייד עכשיו לפני המעבר את כל הכספים אליהם מכל הקופות במן עסקת חבילה בתנאים הבאים.

פנסיה ד"נ 1.2% מהפקדה ו-0.05% מצבירה (יותר בצבירה פחות בהפקדה).
גמל והשתלמות 0.32%.

עושה רושם ששיפרו לי את התנאים בכל הקופות ובכל הפרמטרים פרט לצבירה בפנסיה בלבד.
בנוסף במיטב המשלימה גם מחקה מדד כמו יתר התיק כולו.
האם כדאי לשקול את המעבר לחיוב? או להמתין לראות מה יקרה ומה יהיה עם הקופות שלי בין הפניקס למיטב.
סוגיה שמאוד מטרידה אותי ואני בטוח גם רבים אחרים.

למיטב ידיעתי, ויתקנו אותי הבקיאים יותר בחוק אם אני טועה, בקרן פנסיה נבחרת דמי הניהול מובטחים ל- 10 שנים, ואני לא חושב שמיטב דש יכולים לשנות לך את התנאים, בטח לא לרעה, רק בגלל שהפנסיה של הלמן אלדובי נקנתה על ידם.

לגבי הפנסיה, תעשה לעצמך אקסל ותחשב בעצמך מה עדיף לך. זה מאוד תלוי בכמה צבירה יש לך. לא חושב שכדאי לך להעביר בעצמך לפני אם יוצא לך שדמי הניהול הנוכחיים טובים יותר. אגב, אתה יכול להעביר גם רק את הפנסיה המשלימה למיטב דש אם חשוב לך המסלול, אבל אני לא בטוח אם הם יתנו לך את אותם דמי הניהול אם תעביר רק את המשלימה.

לגבי קופת הגמל וקרן ההשתלמות נשמע שקיבלת הצעה טובה יותר אז כדאי להעביר. רק לפני אני ממליץ שתבדוק מול חברות נוספות, אולי יתנו לך הצעה אפילו יותר טובה.

פנסיה ד"נ 1.2% מהפקדה ו-0.05% מצבירה (יותר בצבירה פחות בהפקדה).
גמל והשתלמות 0.32%.

מיטב דש נותנים כיום הרבה הצעות מוזלות עבור הפנסיה שלהם לרגל ההשקה של מסלול הסנופי, אך מה שהם לא אומרים זה שההטבות שלהם תקפות ל5 שנים בלבד, וכנראה שאחרי ה5 שנים זה יחזור לדמי ניהול הרגילים שהם מציעים כיום בפנסית ברירת המחדל שלהם - 2.49/0.05, אלא אם כמובן תתמקח ו/או תנייד ו/או קסם כלשהו אחר.
אם הצטרפת ב2016 לברירת מחדל של הלמן, דמי הניהול שלך שם תקפים ל10 שנים, וכמו שאמרו לפניי אני גם בטוח ב99% שאסור למיטב לעשות שום דבר לדמי הניהול האלה. אז בגדול זה אומר שמה שיש לך בהלמן יישאר לך עד 2026, ואם תקבל את ההצעה של מיטב היא גם כן תהיה עד 2026 ואחרי זה אלוהים גדול.

האם כדאי? לא יודע, צריך לבדוק את זה חישובית לפי גובה ההפקדות והצבירה העתידית הצפויה ולראות מה כדאי לעשות (כי 0.001% על הצבירה זה חלום רטוב)

בנוגע לגמל ולהשתלמות, גם שם כמעט תמיד דמי הניהול תקפים ל5 שנים ואז מתחיל שלב המיקוחים וה"אני עובר לחברה אחרת", ככה שעל פניו ההצעה של מיטב באמת זולה יותר (ותבדוק עד מתי ה0.45 בתוקף בהלמן - בחוזה ההצטרפות)

קרן הפנסיה של הלמן עוברת למיטב וקרנות ההשתלמות והגמל עוברות להפניקס.
אם כך, אני חושב שעדיף להמתין למעבר הקופות, ואז ליהשאר עם דמי הניהול בפנסיה עם צבירה אפסית ואז להעביר מהפניקס את הגמל וההשתלמות ולקוות לקבל דמי ניהול כפי שהוצעו היום ואולי בתקווה לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה.
החשש שלי לאבד את דמי הניהול מצבירה 0.001% זה חיסכון משמעותי ושם כל הכסף הרי נמצא.

החשש שלי לאבד את דמי הניהול מצבירה 0.001% זה חיסכון משמעותי ושם כל הכסף הרי נמצא.
זה רק נראה משמעותי
שים הכל על אקסל ותראה שבין 0.1 אחוז ל0.05 אחוז או ל0 אחוז ההבדל בסוף הוא כמעט לא משמעותי
כנראה שהרבה יותר משמעותי יהיה האפיק השקעה
וגם אם נניח כולם על SP500 אז ההבדל בין מי האג"ח שלו במינוף או לא או מי משתמש בקרנות איריות או למי דמי ניהול הוצאות שונה
ישפיע הרבה יותר על הצבירה מאשר הדמי ניהול של הצבירה

כולם אצלי על סנופי, הצבירה שלי כרגע היא 300K מה שאומר דמי ניהול של 3 שקלים היום לעומת 150 במעבר.
הצבירה גדלה מיום ליום אז בשנים הבאות זה יהיה משמעותי יותר.
דמי ניהול הוצאות אני מניח שזהה ויכול להשתנות ואין לי דרך לדעת את זה.
בגמל והשתלמות IRA אין דמי ניהול הוצאות ובמבער למיטב דש אני מצפה לקבל דמי ניהול טובים יותר מ0.32 מה שאומר ששווה לי יותר להמתין למעבר ואז לבצע.

אם 150 שקל לשנה זה הדלתא שלך באחוזים זה 0.05 דמי ניהול על הצבירה

הכוונה שלי שעבור קרנות איריות יש יתרון של בערך 0.375 אחוז יותר יעיל במיסוי (כלומר פי 6 יותר משמעותי)

נמינוך על אג"ח ארד ש 30 אחוז שווה בערך עוד 4.7*0.3 = 1.41 אחוז (כלומר פי 30 יותר משמעותי)

דמי ניהול מהפקדה של 0.5 אחוז הבדל על הפקדה של 3K בחודש זה הבדל של 180 שקל בשנה

לא מזמזל בכל סכום שהוא פשוט אומר להתעסק בעיקר
גם ככה תוכל מחר או בעוד 5 שנים תמיד לעבור להצעה יותר אטרקטיבית

מי משתמש בקרנות איריות
אף קרן פנסיה לא משתמשת בקרנות איריות ולעניות דעתי גם לעולם לא תשתמש.
מדוע?
כמעט לכל גוף שמנהל כספי ציבור יש מחלקה ו/או חברת בת שמנפיקות בעצמן קרנות סל על הסנופי, אבל עם טוויסט אחד בעלילה - דמי ניהול שערורייתיים של 0.4 (במקרה הטוב) ומגיע גם עד 0.8 ואפילו 1% (על ETF שמחקה סנופי!).
אם הגופים האלו בכובע אחד שלהם ינפיקו קרנות לציבור, אך בכובע השני שלהם ישקיעו בקרנות איריות זרות - זה יהיה גזר דין מוות לענף קרנות הסל הישראלי ולכל שכבות השומן המיותרות שנמצאות בגופים האלו (פגיעה ברווחיות-->התייעלות-->פיטורים-->וועדי עובדים-->הפגנות-->דיון בממשלה, הטקס הקבוע).
ולמי בדיוק יש כוח או עצבים לכל הבאלגן הזה? אין, ולכן כמעט בכל קרנות הפנסיה עוקבות סנופי העקיבה נעשית דרך מוצרים כחול לבן. (חוץ מהלמן האמת שלהם אין את השיקולים הלא מקצועיים האלה והם מבצעים את המעקב באמצעות VOO, SPY וIVV. בינתיים כמובן, עד האיחוד עם מיטב...)

אף קרן פנסיה לא משתמשת בקרנות איריות
זה גם מה שאני מכיר

בשביל זה יש קופת גמל ira
וקרנות השתלמות ira
בתקווה גם פנסיה עוד בימינו...

גילוי נאות בפניסה של הלמן על סנופי

אף קרן פנסיה לא משתמשת בקרנות איריות
ממה שאני מכיר זה אומנם נכון, אבל יש כמה שמשתמשים בקרנות אמריקאיות.
אם הגופים האלו בכובע אחד שלהם ינפיקו קרנות לציבור, אך בכובע השני שלהם ישקיעו בקרנות איריות זרות - זה יהיה גזר דין מוות לענף קרנות הסל הישראלי
למה? איך זה קשור אחד לשני?
חוץ מזה שעובדתית זה לא נכון, יש חברות שיש להן גם פנסיה וגם ק"ס ישראליות ועדיין משקיעות דרך קרנות איריות.
חוץ מהלמן האמת שלהם אין את השיקולים הלא מקצועיים האלה והם מבצעים את המעקב באמצעות VOO, SPY וIVV.
לא רק הלמן.
גם במיטב הם משתמשים בקרנות אמריקאיות (לא בטוח אם גם בפנסיה או רק בגמל).
ולמיטב כן יש ק"ס ישראליות.

יש כמה שמשתמשים בקרנות אמריקאיות
השיח היה על פנסיה ובפנסיות אלה רק הלמן מבדיקה שעשיתי (שתכף תיעלם מהמפה)
יש חברות שיש להן גם פנסיה וגם ק"ס ישראליות ועדיין משקיעות דרך קרנות איריות
כמו?
אהיה הראשון לנייד לשם את הכסף
גם במיטב הם משתמשים בקרנות אמריקאיות
שוב, השיח היה על פנסיה ובפנסיה זה לא המצב נכון לרבעון 4 2020 (הרבעון האחרון שיש נתונים לגביו)
בפנסיה המעקב שלהם מתבצע באמצעות קרנות הסל הבאות:
MTF סל‏ SP5001150333
הראל סל SP5001149020
מו.SP5001165810
פסגות SP 500 LVHD ET1148162
קסם SP500 ETF1146471
למיטב כן יש ק"ס ישראליות
לגבי זה אני לא בטוח מדוע הם לא קונים את הקרנות של עצמן וזהו (ככה כל הכסף נשאר בבית...), מניח שזאת הוראה רגולטרית או אולי החלטה של מיטב כדי להראות כביכול שיקולים מקצועיים נטו (לכאורה...)
למה? איך זה קשור אחד לשני?
לא יודע איזה אדם שפוי ירוץ להשקיע בקרנות הסל הישראליות ואלה שלעיל בפרט (מוזמן להתרשם מדמי הניהול הביזיוניים), בייחוד לאור התקופה האחרונה שאנשים מעט יותר מודעים לנושא הזה ובוחרים להשקיע בקרנות איריות בתיק העצמאי שלהם, מה שלמעשה משאיר את כל קרנות הסל האלה יתומות למדי ואין הזדמנות טובה יותר מזו מבחינת החברות שמנהלות את הפנסיה כדי להזרים חמצן חדש לקרנות האלה, על אחת כמה וכמה שלך ולי ככאלה שבוחרים במסלול שכזה אין כל יכולות להשפיע או להתנגד למהלך. אגב, לא אתפלא אם במחקה S&P500 של הראל למשל היא משקיעה בקרנות סל של מיטב וכו, יד רוחצת יד מה שנקרא...

השיח היה על פנסיה ובפנסיות אלה רק הלמן מבדיקה שעשיתי (שתכף תיעלם מהמפה)
לא בדקתי את הפנסיות של כולם, אבל אם הם מחזיקים בגמל זה אומר שאין סיבה שלא יחזיקו גם בפנסיה.
גם אם היום הם לא מחזיקים, מחר זה יכול להשתנות (אל תשכח שהמסלול במיטב מאוד חדש וכרגע בתנופת גדילה. יקח זמן לנכסים להתייצב שם).
כמו?
אהיה הראשון לנייד לשם את הכסף
טעות שלי, התכוונתי לאמריקאיות.
למשל בקופת הגמל של מיטב דש.

למרות שעכשיו כשאני מסתכל באמת על רשימת הנכסים אני רואה שהם מחזיקים גם קרנות איריות בנוסף לאמריקאיות. מעניין...
האמת שיש להם חלוקה די מוזרה. בערך 10% מהכסף מושקע דרך חוזים, בערך 60% בקרנות ישראליות, 10% בקרן אמריקאית ו20% ב2 קרנות איריות שונות.
נקווה שהם יעתיקו חלק מזה גם לפנסיה שלהם...

לגבי זה אני לא בטוח מדוע הם לא קונים את הקרנות של עצמן וזהו (ככה כל הכסף נשאר בבית...), מניח שזאת הוראה רגולטרית או אולי החלטה של מיטב כדי להראות כביכול שיקולים מקצועיים נטו (לכאורה...)
אני מניח גם שזאת מגבלה רגולטורית.
לא ראיתי אף חברה (ושוב, בניגוד אליך אני מדבר גם על פנסיה גם על גמל וגם על קה"ש) שמחזיקה רק קרנות של עצמה. חלקן מחזיקות ישירות חוזים עתידיים וחלקן שילוב של חוזים עם מספר קרנות ישראליות שונות (והמיעוט, כמו מיטב למשל, מחזיק גם קרנות זרות).
לא יודע איזה אדם שפוי ירוץ להשקיע בקרנות הסל הישראליות ואלה שלעיל בפרט
זאת בדיוק הבעיה, אתה לא יודע איזה סוגי אנשים משקיעים בקרנות סל ישראליות.
אני אתן לך רמז - אלו לא האנשים שנמצאים פה בפורום. אלו אנשים שכנראה גם לא מודעים בכלל ל"קרנות איריות" ובטח שלא מבינים את המשמעות וההבדלים.
בייחוד לאור התקופה האחרונה שאנשים מעט יותר מודעים לנושא הזה ובוחרים להשקיע בקרנות איריות בתיק העצמאי שלהם,
איזה אנשים?
אולי המיעוט הקטן מאוד של המשקיעים שפה בפורום (ובכמה פורומים דומים). הרוב המוחלט של המשקיעים לא מודע לזה בכלל.
מה שלמעשה משאיר את כל קרנות הסל האלה יתומות למדי ואין הזדמנות טובה יותר מזו מבחינת החברות שמנהלות את הפנסיה כדי להזרים חמצן חדש לקרנות האלה,
גם אם מה שאמרת היה נכון, לא ברור לי איך הזרמת החמצן הזו תעזור.
הרי הקרנות האלה לא מרווחות מקופות הגמל/פנסיה/קה"ש שמשקיעות בהן. הן מחוייבות להחזיר להן את דמי הניהול.
. אגב, לא אתפלא אם במחקה S&P500 של הראל למשל היא משקיעה בקרנות סל של מיטב וכו, יד רוחצת יד מה שנקרא..
אני די בטוח שהיא מחזיקה לפחות 3 קרנות סל ישראליות שונות.
הסיבה היא פשוטה - דברים חדשים וזרים זה מפחיד ומסוכן. עדיף להשאר עם מה שכולם עושים ועשו כל הזמן.

הרי הקרנות האלה לא מרווחות מקופות הגמל/פנסיה/קה"ש שמשקיעות בהן. הן מחוייבות להחזיר להן את דמי הניהול.
מעניין, חידשת לי פה.
נקווה שהם יעתיקו חלק מזה גם לפנסיה שלהם...
כולי תקווה שזה באמת עניינים כאלה של התחלה וניסיון להיצמד למוכר ולמקובל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
R התלבטות לגבי משיכת משתנה צמודה נדל"ן 4
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
B התלבטות לגבי סוג משכנתא לרכישת דירה ראשונה נדל"ן 8
unrealx התלבטות לגבי משכנתא על דירה שנכנס אליה בעוד שנה נדל"ן 11
H התלבטות לגבי הזדמנות שנפתחה בפני. נדל"ן 67
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
D התלבטות לגבי תיק פסיבי ראשון שוק ההון 11
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
klayhamn התלבטות לגבי דירה בת"א נדל"ן 105
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
A התלבטות לגבי סגירת משכנתא נדל"ן 3
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
מ התלבטות לגבי כדאיות חתימת קבע התפתחות אישית 11
I התלבטות לגבי כוון השקעה עם נתונים כפי שמפורטים .... נדל"ן 6
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3
ס התלבטות לגבי קניה או השכרה נדל"ן 14
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
S עמלות - התלבטות המשקיע לגבי ברוקרים שוק ההון 5
M התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 7
A התלבטות לגבי פתיחת קופת גמל במקביל ללקיחת משכנתא אוף טופיק 0
P התלבטות לגבי איזור השקעה נדל"ן 0
א התלבטות לגבי דירה להשקעה נדל"ן 28
J התלבטות לגבי רכישת דירה נדל"ן 45
שלי התלבטות לגבי משקפיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S התלבטות לגבי מכירת דירה והשקעת הכסף שוק ההון 36
שלי התלבטות לגבי איזון שוק ההון 13
N התלבטות לגבי לימודים. אוף טופיק 9
T התלבטות לגבי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 6
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6