• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות לגבי לימודים.

Nadav1070

משתמש רגיל
דירוג
57
אז ככה לאחר לאחר כבר השקעה של קרוב לשנתיים במחקי מדד , קריאה בפורום ובאיטרנט של בלוג הסולידית עלה לי רעיון שיכול להיות מעולה גם לי כהכנסה וגם ללקוחות ,כבר אסביר.

מכיוון ולמדתי בעצם אחרי הרבה קריאה והבנה שהשקעה פסיבית לאורך זמן תניב יותר ברוב המקרים מהשקעה אקטיבית בנטו חשבתי על הרעיון הבא:
הרבה אנשים חוששים להשקיע בבורסה, חוששים פחד מוות הם ובמידה רובם ישקיעו הם ישקיעו דרך מנהלי קרנות שינסו לחזות את השוק ובכך להרוויח פחותמפחות השקעה במדדים בנטו לאורך זמן.הרבה אנשים שואלים אותי על הבורסה מעוניינים ומקנאים בי קצת בדרך שאני עושה על "ההבנה" איך בעצם להשקיע כסף בבורסה. אני מרגיש שאם הייתי עושה קורס של יועץ השקעות/ ניהול תיקים יכולתי היום למצוא אנשים שיכולים להפקיד את הסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ברשותי והייתי יכול ללמד אותם אחרי כמה פגישות על מחקה מדד ,על פיזור, על השקעה לטווח ארוך והכי חשוב להתמודד עם חוזה לטווח ארוך ולא לעשות טעויות בשעת צרה. חשבתי על ללמוד בעצם את הנושא ולייעץ בצורה חוקית להשקיע להרבה אנשים שאני משקיע בהם בצורה שמתאימה להם אבל בדמי ניהול נמוכים וככה גם להפוך את זה למקצוע לגבות מחיר על השירות או אחוז כמו דמי ניהול קטנים הייתי שמח לדעת מה דעתכם? בעצם אני אולי שואל אם מישהו ניסה דבר כזה או חשב עליו? ומה דעתו.

נקודה חשובה: אני מודע לזה שברגע צרה הרבה יבהלו וימכרו אני מודע לזה שזה לא וורוד ויהיה קשיים בהתאמת רמת סיכון לאדם עצמו. מודה לזה שזה רחוק מלהיות פשוט אבל אני חושב שאוכל להשיג אנשים שירצו בשירות זכזה,בליווי הפסיכולוגי והיכולות שאדם ולא חברה תהיה לשירותים ויתן להם מענה מא' עד ת'

בנוסף לא יודע אם זה יתרון אבל למדתי cbt , תואר פסיכולוגיה וnlp מרגיש שיש לי את הכלים לעזור לאדם לשנות סכמת חשיבה לסכמה חיובית ומציאותיות יותר שתיתן לו עוד כלים להתמודד עם הקשיים בדרך

זה יכול להיות בידול טוב משאר היועצים העצמאיים, רק צריך לסגנן את זה כך שהלקוחות ידעו למה אתה מתכוון. מן הסתם לא כולם יודעים מה זה nlp ו-cbt אז זה חייב להיות ברור.
כדאי לנסות את זה על חברים\משפחה ולראות איך הם מגיבים. זו כמובן רק אינדיקציה מאוד ראשונית האם יש או אין לזה שוק.

אם תבסס את השירות על העניין הפסיכולוגי זה יהיה -הערכה גסה- לפחות 80% מהשירות כדי שהלקוח ידע איך להתמודד בשעת צרה עם הירידות.
ככל שהלקוח יהיה מוכן יותר נפשית, כך הוא ימנע יותר מלעשות טעויות והשירות שלך יהיה שווה לו הרבה שקט נפשי והרבה כסף.
לדעתי זה יכול להיות שירות מעולה.
האם עשית סטאז' כלשהוא בפסיכולוגיה? האם יש לך נסיון מעשי כפסיכולוג? כי אם לא, כדאי להיזהר, כי לקוחות יסמכו עליך ויתכן שיניחו שיש לך נסיון (מניחה שלא כל הלקוחות ישאלו "האם עבדת כפסיכולוג?").

*כמובן שלגבי ההכשרות אסביר להם בצורה מפורטת ועניינת ויותר התכוונתי שהכלים כמו cbt,nlp בלימודים בתואר יעזרו לי לטפל בהתנגדויות ולהגיע לעשייה, מאמין שגם יהיה פה לאוזן ואני מתכנן לעבוד בזה כעבודה נוספת ולא יחידה כעוסק פטור.

שמח לדעת שאת גם חושבת שלרעיון בגדול יש פוטנציאל כך גם אוכל לשבור הרבה מיתוסים ולעזור לאנשים שלא ממש הבינו בחיים מזה בורסה ולתת להם מושג קלוש שיוכל לעזור להם עם ההדרכה הנכונה.

זה יכול להיות בידול טוב משאר היועצים העצמאיים, רק צריך לסגנן את זה כך שהלקוחות ידעו למה אתה מתכוון. מן הסתם לא כולם יודעים מה זה nlp ו-cbt אז זה חייב להיות ברור.
ברור שכולם יודעים שnlp זה Natural Language Processing.
ועכשיו בקשר לדיון, אתה תמיד צריך לשאול את השאלה כמה ביקוש יש לזה ומי המתחרים שלך. נקודה ראשונה שלדעתי בעייתית: למה הלקוחות צריכים אותך ברגע שלימדת אותם את הדברים הללו? אם הבנתי אותך נכון אתה מדבר על השקעה פאסיבית לטווח ארוך, כלומר להחזיק מניות לאורך זמן. למה הם צריכים את הmiddleman? אחרי שייעצת להם הם יכולים להמשיך עם חייהם מבלי לשלם לך עמלה... כלומר מתבקש שזה ייעשה בצורת קורס שנותן כלים (גם פרקטיים וגם פסיכולוגיים) להשקעה. וכאן אני מגיע לנקודה השנייה שלי, בשוק זה יש לך המון מתחרים, יש הרבה מאוד קורסים בתחום, וכמובן כל המידע נמצא חינם לאנשים שיודעים איפה למצוא אותו. אז אתה גם ככה נמצא בנקודת פתיחה קשה.

ברור שכולם יודעים שnlp זה Natural Language Processing.
ועכשיו בקשר לדיון, אתה תמיד צריך לשאול את השאלה כמה ביקוש יש לזה ומי המתחרים שלך. נקודה ראשונה שלדעתי בעייתית: למה הלקוחות צריכים אותך ברגע שלימדת אותם את הדברים הללו? אם הבנתי אותך נכון אתה מדבר על השקעה פאסיבית לטווח ארוך, כלומר להחזיק מניות לאורך זמן. למה הם צריכים את הmiddleman? אחרי שייעצת להם הם יכולים להמשיך עם חייהם מבלי לשלם לך עמלה... כלומר מתבקש שזה ייעשה בצורת קורס שנותן כלים (גם פרקטיים וגם פסיכולוגיים) להשקעה. וכאן אני מגיע לנקודה השנייה שלי, בשוק זה יש לך המון מתחרים, יש הרבה מאוד קורסים בתחום, וכמובן כל המידע נמצא חינם לאנשים שיודעים איפה למצוא אותו. אז אתה גם ככה נמצא בנקודת פתיחה קשה.

1. הרבה מאוד אנשים שיכולים למצוא את המידע לבד עדיין חוששים מכיוון וזה השקעה,בורסה הם מעדיפים שמישהו אחר יתעסק בכל ה "כאב ראש" הזה ופשוט לשלם תשלום חד פעמי או עמלה מסויימת.

2. קורס פחות מדבר אלי שוב יש הרבה מתחרים חושב על לעזור ליחידים אנשים פרטיים אם אראה שאולי כדאי לקחת תשלום חד פעמי על הליווי גם אפשרי.

3.גם אם אנשים יבינו את הכל הרוביעדיף לשלם עמלה קלה ולקבל שקט לא כולם צעירים ןמרגישים בעלי שליטה מניות מפחיד אותם ויעדיפו את השקט שמישהו מטפל להם בזה והוא נגיש להם לחיזוקים פעם ב...

הרעיון של לעזור לאנשים ללמוד על הנושא ולנהל את זה- לדעתי לא משהו בגלל התחרות העצומה ואולי גם החוסר הכשרה(שתגרום לאנשים להעדיף ללכת ליועץ מוסמך)
וגם בכנות, מי שבאמת רוצה ללמוד יש לו מאות עמודים של פוסטים איכותים של הסולידית לרשותו.

הרעיון של לעזור לאנשים לבנות תוכנית פסיכולוגית ולהביא כלים להתמודדות עם הפסדים ועם מקרים קשים(שזה נכון לכל דבר בחיים ממש לא רק לבורסה) - נשמע יותר מעניין אך השאלה למה שבן אדם לא ילך פשוט לקואטצר רגיל מאחר ורוב הכלים הפסיכולוגים שצריך בשביל להתמודד עם הפסד כלכלי זהה להרבה מכשולים פסיכולוגים שיש בחיים(כלומר מה הערך המוסף שיש לך עליהם)
אולי גם משקיעים פסייבים לא יצטרכו את זה מתוך באמת גישה של לא משנה לי מה קורה עם הכסף אני ממשיך להשקיע כמו בחוזה ואז השוק שתפנה אליו יותר זה סוחרים פעילים יותר(שגם בהתאם הכמות הפסדים ורווחים שיש להם במהלך השנה הרבה הרבה יותר גבוה ואז זה עבודה יותר עמוקה גם על התמכרות לדופמין שיש רווחים ותחושת stress בהפסדים חדים שקורות הרבה יותר פעמים בשנה ממשקיע לטווח ארוך שבודק אולי פעם פעמיים בשנה את מצב התיק)

הרעיון של לעזור לאנשים ללמוד על הנושא ולנהל את זה- לדעתי לא משהו בגלל התחרות העצומה ואולי גם החוסר הכשרה(שתגרום לאנשים להעדיף ללכת ליועץ מוסמך)
וגם בכנות, מי שבאמת רוצה ללמוד יש לו מאות עמודים של פוסטים איכותים של הסולידית לרשותו.

הרעיון של לעזור לאנשים לבנות תוכנית פסיכולוגית ולהביא כלים להתמודדות עם הפסדים ועם מקרים קשים(שזה נכון לכל דבר בחיים ממש לא רק לבורסה) - נשמע יותר מעניין אך השאלה למה שבן אדם לא ילך פשוט לקואטצר רגיל מאחר ורוב הכלים הפסיכולוגים שצריך בשביל להתמודד עם הפסד כלכלי זהה להרבה מכשולים פסיכולוגים שיש בחיים(כלומר מה הערך המוסף שיש לך עליהם)
אולי גם משקיעים פסייבים לא יצטרכו את זה מתוך באמת גישה של לא משנה לי מה קורה עם הכסף אני ממשיך להשקיע כמו בחוזה ואז השוק שתפנה אליו יותר זה סוחרים פעילים יותר(שגם בהתאם הכמות הפסדים ורווחים שיש להם במהלך השנה הרבה הרבה יותר גבוה ואז זה עבודה יותר עמוקה גם על התמכרות לדופמין שיש רווחים ותחושת stress בהפסדים חדים שקורות הרבה יותר פעמים בשנה ממשקיע לטווח ארוך שבודק אולי פעם פעמיים בשנה את מצב התיק)

1. יש את כל המידע בעולם האינטרנט אבל מעטים עד כדי גיחוך האחוזים שבאמת ילמדו ויתחילו להשקיע בעצמם כפי שרואים בשטח...
2. אוכל לשנות במקרה הצורך את התמחור אולי מחיר מסויים לייעוץ ופתיחה או פשוט דמי ניהול לאורך כמה זמן ולאחר מכן הוא יחליט אם להמשיך או לא.

אבל הרבה אנשים רוצים שמישהו '"מבין" יטפל להם יקנה להם ,ימכור להם ,הרוב לא רוצים להתעסק עם הבורסה מחשש גם אם הוא לא רציונלי.

כדי שיהיה לך ''קייס'' חזק יותר מול הלקוחות, כדאי שיהיה לך שירות פרימיום כלשהוא שתוכל למכור להם, חוץ מהיעוץ הרגיל.
כמו ש-קארי כתב, זה לא יהיה קל, כי כל לקוח באמת יכול למצוא את התשובות במקום אחר. ההצעה שלך ללקוח חייבת להיות יחודית, ''מעטפה'' מלאה של שירות שתענה על כמה שיותר צרכים של הלקוח ותקל עליו לבחור בך ולא ביועץ אחר.

אתה צריך לדעת מי הלקוחות שלך, מה ''כואב'' להם ואיזה פתרונות הם מחפשים. לפי זה תבנה את ההצעה עם היתרונות שלך.
אתה צריך להיות מוכן עם תשובה טובה לכל שאלה אפשרית של הלקוחות שאתה יכול לחשוב עליה. ככל שיהיו לך יותר תשובות, כך תרגיע יותר את הלקוחות ותגרום להם לבטוח בך יותר.

אשמח לשמוע אם התקדמת עם הרעיון / הלימודים?

אני גם שוקל לימודי ניהול תיקי השקעות ומזדהה עם הכיוון שאתה מציע,
למרות שאני מאמין בתיק ערך של מניות שנבחרות בקפידה, כך שזה יוצר בידול יותר ברור
(לא לגמרי ברור למה צריך יועץ בשביל לקנות תעודת סל של S&P למשל)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
R התלבטות לגבי משיכת משתנה צמודה נדל"ן 4
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
B התלבטות לגבי סוג משכנתא לרכישת דירה ראשונה נדל"ן 8
unrealx התלבטות לגבי משכנתא על דירה שנכנס אליה בעוד שנה נדל"ן 11
H התלבטות לגבי הזדמנות שנפתחה בפני. נדל"ן 67
D התלבטות לגבי תיק פסיבי ראשון שוק ההון 11
klayhamn התלבטות לגבי דירה בת"א נדל"ן 105
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
A התלבטות לגבי סגירת משכנתא נדל"ן 3
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
מ התלבטות לגבי כדאיות חתימת קבע התפתחות אישית 11
I התלבטות לגבי כוון השקעה עם נתונים כפי שמפורטים .... נדל"ן 6
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3
ס התלבטות לגבי קניה או השכרה נדל"ן 14
R התלבטות לגבי מעבר להלמן למיטב לאור הרכישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
S עמלות - התלבטות המשקיע לגבי ברוקרים שוק ההון 5
M התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 7
A התלבטות לגבי פתיחת קופת גמל במקביל ללקיחת משכנתא אוף טופיק 0
P התלבטות לגבי איזור השקעה נדל"ן 0
א התלבטות לגבי דירה להשקעה נדל"ן 28
J התלבטות לגבי רכישת דירה נדל"ן 45
שלי התלבטות לגבי משקפיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S התלבטות לגבי מכירת דירה והשקעת הכסף שוק ההון 36
שלי התלבטות לגבי איזון שוק ההון 13
T התלבטות לגבי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 6
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6
R התלבטות לגבי השקעת סכום כסף לכמה שנים (רילוקיישן) שוק ההון 4