• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה

דני1986

משתמש סולידי
דירוג
5
אני בשלבים האחרונים לפני פתיחת תיק ההשקעות הראשון שלי ורציתי לשאול לגבי החלק של האג"ח . יש צפי לאינפלציה עולמית (ויש אומרים שכבר התחילה וגם בישראל ). אם זה ככה ואני פותח תיק חדש למה למעשה לא להחזיק את כל האג"ח בריבית צמודה המוגנת מאינפלציה בניגוד לתיכנון הראשוני שעשיתי (בעקבות שוקולד מריר) החושף את התיק גם לריבית קבועה שאמורה לגדר את המצב ההפוך (דיפלציה-ירידת מחירים ,עלייה בכוח הקנייה ). אשמח ממש לשמוע דעות בנושא .
זה ההתיכנון של התיק , משך ההשקעה 15 שנה , 4 אלף העברה חודשית .
אפיק ההשקעהאחוז מהתיקשם המוצרתיאור
מניות - 60 אחוז מהתיק15iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETFהקרן עוקבת אחר כ- 2,800 חברות בשווקים מתפתחים
30iShares Core S&P 500 UCITS ETFארה"ב - החברות הגדולות הסחירות בשוק האמריקאי : אפל, מוביל, גוגל, מיקרוסופט, גנרל אלקטריק, גונסון אמד גונסון, ועוד (מדדים העוקבים אחר מדד SP500 מכונים "סנופי").
15פסגות STOXX600 Banks ETFאירופה - 200 מניות בעלות שווי שוק גדול, 200 מניות בעלות שווי שוק בינוני ו-200 מניות בעלות שווי שוק קטן מכל המדינות המפותחות באירופה
אג"ח -35 אחוז מהתיק17.5קסם KTFי (00) צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שניםקסם KTFי (00) צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים
17.5אי.בי.אי סל שקלי ריבית קבועה 2-5 שניםאג"ח בקרן נאמנות המחקה את מדד אג”ח ממשלתי שקלי בריבית קבועה (לא צמודות)
זהב -5 אחוז מהתיק5iShares Gold Trust (IAU)תעודת סל העוקבת אחר מחיר זהב בוליון.
תצורה של מתכת יקרה, שכולו או רובו עשוי מזהב, בצורה של מטבעות או מטילים, ומשמש לצורכי מסחר או השקעה. ערכו הכספי של בוליון נקבע על פי משקלו ועל פי תכולת הזהב שבו.

למה גם קסם וגם IBI?

IBI אכזבו אותי מאוד בהעלאות פראיות של דמי ניהול. אני הולך בהדרגה להחליף את כל האחזקות שלהם.
עם מגדל יש לי ניסיון קצת יותר טוב.

למה למעשה לא להחזיק את כל האג"ח בריבית צמודה המוגנת מאינפלציה
באופן כללי, בגלל שזה מוצר עם פחות סיכון אז הריבית שתקבל נמוכה יותר.

מכיוון שבכל מקרה הריבית היא אפסית, אני מאמין שבתנאים האלה נכון יותר להחזיק צמוד.

זהב -5 אחוז מהתיק
כל אחזקה של אחוזים בודדים היא מיותרת ולא תשפיע על התיק.

למה גם קסם וגם IBI?

IBI אכזבו אותי מאוד בהעלאות פראיות של דמי ניהול. אני הולך בהדרגה להחליף את כל האחזקות שלהם.
עם מגדל יש לי ניסיון קצת יותר טוב.

באופן כללי, בגלל שזה מוצר עם פחות סיכון אז הריבית שתקבל נמוכה יותר.

מכיוון שבכל מקרה הריבית היא אפסית, אני מאמין שבתנאים האלה נכון יותר להחזיק צמוד.

כל אחזקה של אחוזים בודדים היא מיותרת ולא תשפיע על התיק.
תודה על התגובה . אבדוק את הנושא של קסם ואי בי אי ..אין לי העדפה מיוחדת עליהם מהבדיקה שעשינו עלה שהם אופציות טובות. אם הריבית תעלה נגיד באחוז כמה כסף אפסיד מהחזקה של 100 אלף ש"ח בריבית לא צמודה? האם נהוג לחלק את ההחזקה בין האג"ח לזהב פחות או יותר שווה בשווה ? מה האחוז שנהוג להקצות בתיקים סולידיים ?

אם זה ככה ואני פותח תיק חדש למה למעשה לא להחזיק את כל האג"ח בריבית צמודה המוגנת מאינפלציה
אתה לא יכול לדעת אם תהיה אינפלציה או אם תהיה דפלציה. אל תתיחס למה שאומרים כל אותם נביאי זעם.

עם זאת, שני דברים:
א. אפשר להגן על התיק מדפלציה גם ע"י החזקה של כסף במזומן או בפיקדון לא צמוד בבנק. אני אישית בתיק שלי בחרתי את זה על פני קניה של אג"ח שקלי.
ב. אתה מקבל משכורת (אני מניח) זו גם הגנה מפני ירידת מחירים שהרי כוח הקניה של השכר החודשי שאתה מרוויח יגדל בתרחיש כזה. תלוי כמובן בכמה אתה סבור שההכנסה שלך יציבה (שנת 2020 יכולה כניראה לענות לך על השאלה הזו). ההכנסה שלך מעבודה צריכה בעיניי להילקח בחשבון כשמתכננים את התפלגות הנכסים בתיק. העיקרון הזה רלוונטי גם לגבי ההחלטה האם להחזיק זהב בתיק.

אם הריבית תעלה נגיד באחוז כמה כסף אפסיד מהחזקה של 100 אלף ש"ח בריבית לא צמודה?
כלל האצבע הוא מח"מ * עליית ריבית.

במקרה שלך המח"מ הוא 2-5, נגיד 3.5. אם עליית הריבית היא אחוז אז הקרן תרד ב- 3.5%.

מה האחוז שנהוג להקצות בתיקים סולידיים ?
אני מציע לך לעבור על הפוסט של 25 תיקים.

במקרה שלך המח"מ הוא 2-5, נגיד 3.5. אם עליית הריבית היא אחוז אז הקרן תרד ב- 3.5%.

אתה לא יכול לדעת אם תהיה אינפלציה או אם תהיה דפלציה. אל תתיחס למה שאומרים כל אותם נביאי זעם.

עם זאת, שני דברים:
א. אפשר להגן על התיק מדפלציה גם ע"י החזקה של כסף במזומן או בפיקדון לא צמוד בבנק. אני אישית בתיק שלי בחרתי את זה על פני קניה של אג"ח שקלי.
ב. אתה מקבל משכורת (אני מניח) זו גם הגנה מפני ירידת מחירים שהרי כוח הקניה של השכר החודשי שאתה מרוויח יגדל בתרחיש כזה. תלוי כמובן בכמה אתה סבור שההכנסה שלך יציבה (שנת 2020 יכולה כניראה לענות לך על השאלה הזו). ההכנסה שלך מעבודה צריכה בעיניי להילקח בחשבון כשמתכננים את התפלגות הנכסים בתיק. העיקרון הזה רלוונטי גם לגבי ההחלטה האם להחזיק זהב בתיק.
תודה רבה על התגובה . אנחנו עובדים בעבודה יציבה ,אבל מקבלים משכורות נמוכות יחסית (משרד החינוך). האם בעינייך יש הגיון להשאיר את האג"ח צמוד המדד (17.5 אחוז מהתיק ) אך להחליף את האג"ח הלא צמוד (גם 17.5 אחוז מהתיק )בפיקדון בבנק . האם לדעתך כמות הזהב בתיק היא קטנה יחסית לשאר ההקצאות ולא תאפשר איזון טוב ?

תודה . עברתי על התיקים וראיתי שבאמת המעטים שעשו הקצאה לזהב נותנים לה הרבה משקל. מצד שני ריי דליו מחזיק 7.5 אחוז בזהב . אני מבין שכל התיק שונה ..אז לא כל כך אפשר להשוות אבל גם התיקים שמחזיקים הרבה זהב שונים משלי

לאינפלציה
מה זה "אינפלציה" עבורך? צריך לדבר במספרים של עלות מוצרים ובמשך זמן. 2% שנתי זה אינפלציה? 7%? 16%? ואיך תדע מתי היא התחילה ומתי היא מסתיימת?
ואם זה נמשך שנתיים וחצי ואז בגלל סיבות כאלו ואחרות (מלחמה עולמית / שלום עולמי / מגפות חדשות / חיסונים חדשים) כבר לא תהייה אינפלציה? תשנה את הפלח האג"חי שלך (שהוא בכלל ישראלי אז לך תדע מה קורה בארץ ביחס לשאר העולם ואיך הניירות האלו מתנהגים)? אלו דברים שקרוב לוודאי תדע רק בדיעבד.

מקווה שאתה רואה שאין לדברים האלה הגדרות מוחלטות, אז אם אתה באמת מתכנן ל-15 שנה תחשוב לטווח הזה גם מבחינת ההקצאה המתאימה ותניח שהכל יכול לקרות ולהשתנות כמה פעמים בטווח הזמן הזה.

האם בעינייך יש הגיון להשאיר את האג"ח צמוד המדד (17.5 אחוז מהתיק ) אך להחליף את האג"ח הלא צמוד (גם 17.5 אחוז מהתיק )בפיקדון בבנק .
יש היגיון. פיקדון זה פחות סיכון (ולכן גם בהכרח פחות תשואה) עבור החלק ה"בטוח" של התיק.
האם לדעתך כמות הזהב בתיק היא קטנה יחסית לשאר ההקצאות ולא תאפשר איזון טוב ?
5% זה עוד ני"ע לטפל בו שההשפעה שלו על התשואה תהיה זניחה ביותר.
ריבוי ני"ע מעלה את הזמן שאתה מבזבז על איזון התיק ומעלה את הפיתוי לעשות שינויים "לא סולידיים" בתיק.
המחיר (הפסיכולוגי) לא שווה את התשואה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Sesquiterpene התלבטות לגבי החלק האג"חי בתיק שוק ההון 12
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
R התלבטות לגבי משיכת משתנה צמודה נדל"ן 4
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
B התלבטות לגבי סוג משכנתא לרכישת דירה ראשונה נדל"ן 8
unrealx התלבטות לגבי משכנתא על דירה שנכנס אליה בעוד שנה נדל"ן 11
H התלבטות לגבי הזדמנות שנפתחה בפני. נדל"ן 67
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
D התלבטות לגבי תיק פסיבי ראשון שוק ההון 11
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
klayhamn התלבטות לגבי דירה בת"א נדל"ן 105
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
A התלבטות לגבי סגירת משכנתא נדל"ן 3
מ התלבטות לגבי כדאיות חתימת קבע התפתחות אישית 11
I התלבטות לגבי כוון השקעה עם נתונים כפי שמפורטים .... נדל"ן 6
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3
ס התלבטות לגבי קניה או השכרה נדל"ן 14
R התלבטות לגבי מעבר להלמן למיטב לאור הרכישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
S עמלות - התלבטות המשקיע לגבי ברוקרים שוק ההון 5
M התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 7
A התלבטות לגבי פתיחת קופת גמל במקביל ללקיחת משכנתא אוף טופיק 0
P התלבטות לגבי איזור השקעה נדל"ן 0
א התלבטות לגבי דירה להשקעה נדל"ן 28
J התלבטות לגבי רכישת דירה נדל"ן 45
שלי התלבטות לגבי משקפיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S התלבטות לגבי מכירת דירה והשקעת הכסף שוק ההון 36
שלי התלבטות לגבי איזון שוק ההון 13
N התלבטות לגבי לימודים. אוף טופיק 9
T התלבטות לגבי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 6
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6