• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ

• פותח הנושא Deleted member 12189
  • פורסם בתאריך
אשמח אם תפנה אותי לאיפה טענתי משהו כזה. אם אתה לא מוצא, אנא תערוך או תתנצל.

תקרא בבקשה לאט, שוב.
מחכה להתנצלות.

תקרא בבקשה לאט, שוב.
מחכה להתנצלות.
ברור לי שאתה לא מתכוון להעניק להם את הזכות. אלא רק כתבת שכך הם תופסים את עצמם. אבל בגלל העובדה שאתה מעניק לזה חשיבות, ולא מבין שזה בדיוק הנקודה של סמוטריץ. שאנחנו מכריעים את הסכסוך ומפסיקים לנהל אותו. ויגדירו את עצמם איך שבא להם, היא חלק מהבעיה

ברור לי שאתה לא מתכוון להעניק להם את הזכות. אלא רק כתבת שכך הם תופסים את עצמם. אבל בגלל העובדה שאתה מעניק לזה חשיבות, ולא מבין שזה בדיוק הנקודה של סמוטריץ. שאנחנו מכריעים את הסכסוך ומפסיקים לנהל אותו. ויגדירו את עצמם איך שבא להם, היא חלק מהבעיה
ההתנצלות אמנם חמקמקה, אבל אני מקבל אותה, המשך דיון נפלא, אעקוב בשקט מעתה כי מיציתי, לילה טוב.

תקרא בבקשה לאט, שוב.
מחכה להתנצלות.
מתנצל. לא כתבת שאתה חושב שיש להם זכות להגדרה עצמית. אבל מכורח העובדה שאתה מכיר בטענה שלהם כדבר שצריך להתחשב בו, למרות ההבנה הבריאה שזה מה שמזין את הסכסוך, ולכן צריך להתעלם ממנו, זו עדיין בעיה מבחינתי

לא הבנתי. לא כדאי לדעת מה יקרה אם כולם יסכימו והתוכנית תעבוד כמו שעון?
כדאי. אבל לפני התיאוריה כדאי לקרוא את התוכנית. ולהבין שבשום מצב היא לא מכוונת לחשש שיש לך בראש. זה פותר הרבה חילוקי דעות

כדאי. אבל לפני התיאוריה כדאי לקרוא את התוכנית. ולהבין שבשום מצב היא לא מכוונת לחשש שיש לך בראש. זה פותר הרבה חילוקי דעות
אשמח אם תסביר.
בהנחה שכולם מסכימים לתוכנית על כל שלביה וכל הערבים מודיעים שמעניין אותם רק כסף ואין שאיפות לאומיות, כמה מנדטים יהיו להם בכנסת?

מה לעשות שאי אפשר בקסם לפתור בעיות טרור של 2 מיליון ערבים
ההפרדה הזמנית הזו היא הכרחית בגלל המצב והתהליך
חזרת כאן לטיעון של "אין פתרון אחר".
אני מפנה אותך להודעות הקודמות לפיו זה לא עוזר בכלל להסביר למה הפתרון שאתה מציע (או כל פתרון אחר) כן טוב.

הפרדה בזכויות חוקיות לפי לאום על בסיס שלאום אחד עליון על השני. וזה לא המצב. אנחנו לא עליונים עליהם
העמדה לפיה "אפרטהייד" מכיל מרכיב של עליונות היא עמדה פרטית שלך, אבל האם אתה בטוח שהעולם יקבל את זה?

אגב, לסמוטריץ' יש תשובה שונה במקצת:
גם בהעדר זכות הצבעה לפרלמנט ריבוני מלא אין מדובר בשלטון אפרטהייד – אלא, לכל היותר, במרכיב חסר בסל החירויות, או אם נרצה – גירעון במובהקות הדמוקרטית.
וגם כאן אני שואל - האם דעתו תהיה מקובלת על כל העולם?
כל אחד יכול לתת הגדרות שונות, אבל השאלה היא האם אחרים מקבלים את זה...
יש לך דוגמא של מדינה אחרת בעולם שמפרידה כך?

בשלב הזה יש 1400 נרצחים ועוד מאות מלפניהם. אבל חשוב מאוד מה העולם יגיד. אימלה
אזכיר שישראל לא מייצרת לעצמה את האוכל, ואת רוב האנרגיה והנשק,
וכמו כן יש לנו לפחות מאות מליוני אויבים שרק מחכים להזדמנות לתקוף אותנו.
אז אולי אם כל העולם יחרים אותנו יהיו לנו יותר מ1400 נרצחים...

וזה עוד אפילו לפני שנזכיר אפשרות למלחמת אזרחים, ומתים בשיעור גבוה בגלל כלכלה של עולם שלישי (אם אין בתי חולים מודרניים, אפשר להגיע להרבה יותר מ1400 מתים).

אני רוצה להדגיש שוב שאני אישית לא בטוח בשום דבר.
חכמים ממני (באמת ולא בציניות) ניסו כל מיני פתרונות, ואף אחד לא הצליח עד כה.
אולי יש פתרון, ואולי אין פתרון בטווח הקרוב (לפחות עד שכל העולם ירצה שלום) ובינתיים צריך "לחיות עם מה שיש" עד כמה שזה כואב.

חשוב לי רק שכל פתרון שמועלה מכל אחד מהצדדים ינסה להתייחס לכלל ההיבטים, כולל מחשבה על כל הפרטים הקטנים.
השיטה של "סמוך" או "בעזרת השם" שמקובלת מאוד כאן בישראל (ואני מודה שגם אני לפעמים מיישם אותה בעבודה ובחיים) לא צריכה להיות בשימוש כשמדובר על מהלכים מהסוג הזה, שעלולות להיות להם השלכות עצומות.
אם כבר למדנו משהו מהתקופה האחרונה זה שצריך להיזהר ולא להיות בטוח בשום קונספציה.

אשמח אם תסביר.
בהנחה שכולם מסכימים לתוכנית על כל שלביה וכל הערבים מודיעים שמעניין אותם רק כסף ואין שאיפות לאומיות, כמה מנדטים יהיו להם בכנסת?
אי אפשר להסביר במשפט. תקרא את כל התוכנית ותבין שהיא מכוונת ומודעת שלא נגיע למצב של פגיעה כלכלית או דמוגרפית. אף אחד לא תמים פה

חזרת כאן לטיעון של "אין פתרון אחר".
לא חזרתי. אם יש לך פתרון אחר תציע. לטעמי כל פתרון אחר לא נוגע במהות. ולכן אף פעם הוא לא פתרון
אני מפנה אותך להודעות הקודמות לפיו זה לא עוזר בכלל להסביר למה הפתרון שאתה מציע (או כל פתרון אחר) כן טוב.

העמדה לפיה "אפרטהייד" מכיל מרכיב של עליונות היא עמדה פרטית שלך, אבל האם אתה בטוח שהעולם יקבל את זה?
היא לא עמדה פרטית. זו המשמעות האובייקטיבית של המושג. מי שרוצה להגדיר מחדש את המושג בעצמו, מוזמן
אגב, לסמוטריץ' יש תשובה שונה במקצת:
לא שונה בכלל. בדיוק מה שאני טוען. מרכיב זמני חסר בסל החירויות. לאור הבנת המצב
וגם כאן אני שואל - האם דעתו תהיה מקובלת על כל העולם?
כן. ולא בגלל בעזרת ה, אלא בגלל שזה צודק
כל אחד יכול לתת הגדרות שונות, אבל השאלה היא האם אחרים מקבלים את זה...
לא. יש הגדרה אחת
יש לך דוגמא של מדינה אחרת בעולם שמפרידה כך?
צריך לחשוב לעומק. לדעתי קיימות קבוצות שיש להן עצמאות כלשהי
אולי בקוויבק לדוג׳ מתנהל משהו על בסיס עיקרון דומה. לא כזה משנה אם תקים להם שלטון מקומי בדומה לאיך שהדרוזים מתנהלים. פשוט צריך לעקור את הטרור והשאיפה הלאומית
אזכיר שישראל לא מייצרת לעצמה את האוכל, ואת רוב האנרגיה והנשק,
וכמו כן יש לנו לפחות מאות מליוני אויבים שרק מחכים להזדמנות לתקוף אותנו.
אז אולי אם כל העולם יחרים אותנו יהיו לנו יותר מ1400 נרצחים...
אז נשב בחיבוק ידיים? או שנתחיל לפעול למען פתרון והכרעה. במקום לחלום חלומות שווא של שלום וניהול הסכסוך
וזה עוד אפילו לפני שנזכיר אפשרות למלחמת אזרחים, ומתים בשיעור גבוה בגלל כלכלה של עולם שלישי (אם אין בתי חולים מערביים, אפשר להגיע להרבה יותר מ1400 מתים).

אני רוצה להדגיש שוב שאני אישית לא בטוח בשום דבר.
חכמים ממני (באמת ולא בציניות) ניסו כל מיני פתרונות, ואף אחד לא הצליח עד כה.
אולי יש פתרון, ואולי אין פתרון בטווח הקרוב (לפחות עד שכל העולם ירצה שלום) ובינתיים צריך "לחיות עם מה שיש" עד כמה שזה כואב.
לא מסכים. עוול צריך לשנות ולתקן. לא לקבל בחיבוק ידיים
חשוב לי רק שכל פתרון שמועלה מכל אחד מהצדדים ינסה להתייחס לכלל ההיבטים, כולל מחשבה על כל הפרטים הקטנים.
מסכים. אבל צריך להבין שאי אפשר בבת אחת לדון על הכל. תמיד צריך להתחיל מהעיקרון מהמהות. ואחרי שמסכימים להתחיל לדון ביישום. אם יש תיקונים, אז חוזרים לאחור ומתקנים את המהות
השיטה של "סמוך" או "בעזרת השם" שמקובלת מאוד כאן בישראל
ממש לא מה שסמוטריץ אומר
(ואני מודה שגם אני לפעמים מיישם אותה בעבודה ובחיים) לא צריכה להיות בשימוש כשמדובר על מהלכים מהסוג הזה, שעלולות להיות להם השלכות עצומות.
אם כבר למדנו משהו מהתקופה האחרונה זה שצריך להיזהר ולא להיות בטוח בשום קונספציה.
נכון. קונספצית ניהול הסכסוך התגלתה שוב ושוב כטעות. צריך להכריע אותו

ממש לא מה שסמוטריץ אומר
לא האשמתי אותו בכך, אבל אם אתה כבר מעלה את הנושא -
החוסר בפרטים בתוכנית (כולל התייחסות כלכלית) מעלה תהיות.

לכל הפחות ייתכן שזו יותר קריאת כיוון ("חזון" כהגדרתך) מאשר תוכנית עבודה,
ואם כן - בוודאי שאפילו התומכים אינם צריכים להתבסס על זה עד לגיבוש תוכנית מלאה.

אולי בקוויבק לדוג׳ מתנהל משהו על בסיס עיקרון דומה
בקוויבק יש כרגע לאום שאין לו זכות הצבעה עד שיתקיימו תנאים כלשהם (בפרט כאלו שאינם מובטחים)?
אני שואל באמת, לא מכיר.

אם יש לך פתרון אחר תציע
אז נשב בחיבוק ידיים?
עוול צריך לשנות ולתקן. לא לקבל בחיבוק ידיים
חשבתי שכבר התייחסתי לזה בהודעה הזו,
וגם בהודעה שציטטת (לפיה חרם עולמי עלול לעלות לנו במתים רבים יותר מאשר כיום).

לא התייחסת ישירות לטענה לפיה המצב עם הפתרון המוצע עלול להיות גרוע יותר מאשר בלעדיו,
אז לפני שאסיים את המעורבות שלי בדיון רק אציע ספקולציה -

יכול להיות שנקודת המחלוקת בינינו היא בזה שאתה מגדיר (בצדק) את המצב כ"עוול",
ולכן מוכן לעשות כל פעולה כדי לפתור את העוול, גם בלי שיש וודאות שהפעולה אכן תעזור, או אפילו שלא תזיק.
(כשיש ריב עם בני אדם אחרים, אנשים לפעמים מוכנים לכל פעולה שפוגעת במי שעושה להם את העוול, גם אם זה לא בהכרח הדבר הכי טוב להם אישית.
כשיש בעיה טבעית כמו מחלה, יש יותר נטייה לפעול באופן שקול לפי מה שטוב לחולה, ואין רצון להעניש את החיידק/הוירוס/האיבר החולה).

אם זה אכן כך, אז מציע לכולנו להפעיל קצת יותר שיקול דעת.
"תיקון העוול" אמור להיות מטרה משנית לכל היותר. המטרה המרכזית היא שיהיה לנו עתיד טוב יותר,
וכל פתרון צריך להיבחן בשאלה עד כמה הוא אכן יקדם בפועל עתיד טוב יותר, וכמה הוא עלול להזיק.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: ogi
לא חזרתי. אם יש לך פתרון אחר תציע. לטעמי כל פתרון אחר לא נוגע במהות. ולכן אף פעם הוא לא פתרון

היא לא עמדה פרטית. זו המשמעות האובייקטיבית של המושג. מי שרוצה להגדיר מחדש את המושג בעצמו, מוזמן

לא שונה בכלל. בדיוק מה שאני טוען. מרכיב זמני חסר בסל החירויות. לאור הבנת המצב

כן. ולא בגלל בעזרת ה, אלא בגלל שזה צודק

לא. יש הגדרה אחת

צריך לחשוב לעומק. לדעתי קיימות קבוצות שיש להן עצמאות כלשהי
אולי בקוויבק לדוג׳ מתנהל משהו על בסיס עיקרון דומה. לא כזה משנה אם תקים להם שלטון מקומי בדומה לאיך שהדרוזים מתנהלים. פשוט צריך לעקור את הטרור והשאיפה הלאומית

אז נשב בחיבוק ידיים? או שנתחיל לפעול למען פתרון והכרעה. במקום לחלום חלומות שווא של שלום וניהול הסכסוך

לא מסכים. עוול צריך לשנות ולתקן. לא לקבל בחיבוק ידיים

מסכים. אבל צריך להבין שאי אפשר בבת אחת לדון על הכל. תמיד צריך להתחיל מהעיקרון מהמהות. ואחרי שמסכימים להתחיל לדון ביישום. אם יש תיקונים, אז חוזרים לאחור ומתקנים את המהות

ממש לא מה שסמוטריץ אומר

נכון. קונספצית ניהול הסכסוך התגלתה שוב ושוב כטעות. צריך להכריע אותו

ההנחות שלך ובוחן המציאות נכונים, רוצים לסלק אותנו מכל המדינה, לדעתי זה לא השאלה כמעט כל הציבור מכיר בזה. דעתי שאחת הסיבות שישראל כל הזמן מנצחת את הערבים עוד מלפני קום המדינה זה העובדה שאנחנו משחקים בחוכמה והערבים תמיד נשענים על צדק ופועלים באימפוליסביות...תאר לך עולם שהערבים היו מסכימים לתוכנית החלוקה?

ההכרה הבין לאומית חשובה לצמיחה הכלכלית והצבאית של המדינה, צריך לשחק משחק ארוך טווח גם אם הוא לא פותר את המצב בצורה מושלמת. הזמן יוצר הזדמנויות כמו העליה של איראן שיצרה את ההזדמנות להסכמי אברהם לפתור את הבעיות שיש לישראל בצורה חכמה יותר. אני חושב שהנתיב של שלום עם מדינות ערב הסוניות כדי לבודד את הבעיה הפלסטינית הוא הכיוון.

כנראה שבעתיד נראה בעיות של איסלאם רדיקלי באירופה וארהב לך תדע איזה הזדמנויות זה ייצור.

לא האשמתי אותו בכך, אבל אם אתה כבר מעלה את הנושא -
החוסר בפרטים בתוכנית (כולל התייחסות כלכלית) מעלה תהיות.

לכל הפחות ייתכן שזו יותר קריאת כיוון ("חזון" כהגדרתך) מאשר תוכנית עבודה,
לא. זו תוכנית מסודרת ומפורטת. לא משהו באוויר. מה שאתה מבקש זה תוכנית ביצוע פיזית. וזה אפשרי רק אחרי שמבינים את הרעיון ומסכימים עליו
ואם כן - בוודאי שאפילו התומכים אינם צריכים להתבסס על זה עד לגיבוש תוכנית מלאה.

בקוויבק יש כרגע לאום שאין לו זכות הצבעה עד שיתקיימו תנאים כלשהם (בפרט כאלו שאינם מובטחים)?
אני שואל באמת, לא מכיר.
יש להם זכות הצבעה, אבל הם מתנהלים באופן מאוד עצמאי משאר קנדה. וזה העיקרון שאני שואף אליו
חשבתי שכבר התייחסתי לזה בהודעה הזו,
וגם בהודעה שציטטת (לפיה חרם עולמי עלול לעלות לנו במתים רבים יותר מאשר כיום).
זה לא הקבלה טובה. כי הטענה שלי היא שכל עוד אין לך התנגדות עקרונית למהלך (כמו הכרה מלאה בזכות הפלסטינים למדינה עצמאית בקווי 67) אזי מבחינה פשוטה התוכנית צודקת ונכונה. כי היא נוגעת בשורש הבעיה ומטפלת בו באמת. ולא ע״י חלומות שווא.
איך בדיוק נעשה זאת? שוב, זה כבר השלב הבא, ואין בעיה שנדון בו עוד רבות
חרם עולמי לא בא בחשבון. אתה עושה משהו צודק. תאמין בצדקת דרכך ובמוסריותך ותראה שהעולם לא יפקפק, אלא יעזור לך
לא התייחסת ישירות לטענה לפיה המצב עם הפתרון המוצע עלול להיות גרוע יותר מאשר בלעדיו,
אין דבר כזה גרוע יותר. אם יש ישראלי אחד בודד שחי תחת חשש מפני מחבלים או רקטות, כולנו נכשלנו.
אם אתה מוכן לקבל את המצב הנוכחי בטענה שזה הכי פחות גרוע, אני לא מוכן לזה כלל
אז לפני שאסיים את המעורבות שלי בדיון רק אציע ספקולציה -

יכול להיות שנקודת המחלוקת בינינו היא בזה שאתה מגדיר (בצדק) את המצב כ"עוול",
ולכן מוכן לעשות כל פעולה כדי לפתור את העוול, גם בלי שיש וודאות שהפעולה אכן תעזור, או אפילו שלא תזיק.
יש וודאות שזה יעזור ויש וודאות שזה לא יזיק. כי אתה מאמין בצדקת דרכך ופועל בצורה מוסרית. אם המרכיב הזה חסר לך, זה עניין שלך. וזה ממש לא נוגד פעולה בצורה שקולה וזהירה. אני לא רץ מחר ליישם את תוכנית ההכרעה. רק רוצה שנדון בה. ונכיר שהיא ממש לא גרועה וגזענית כמו שמציגים אותה. היא מתמודדת למציאות בפרצוף
(כשיש ריב עם בני אדם אחרים, אנשים לפעמים מוכנים לכל פעולה שפוגעת במי שעושה להם את העוול, גם אם זה לא בהכרח הדבר הכי טוב להם אישית.
כשיש בעיה טבעית כמו מחלה, יש יותר נטייה לפעול באופן שקול לפי מה שטוב לחולה, ואין רצון להעניש את החיידק/הוירוס/האיבר החולה).

אם זה אכן כך, אז מציע לכולנו להפעיל קצת יותר שיקול דעת.
"תיקון העוול" אמור להיות מטרה משנית לכל היותר. המטרה המרכזית היא שיהיה לנו עתיד טוב יותר,
המטרה המרכזית היא שדם יהודי יפסיק להישפך פה כנהר ואנחנו נמשיך להנהן ולדון בתיאוריה.
וכל פתרון צריך להיבחן בשאלה עד כמה הוא אכן יקדם בפועל עתיד טוב יותר, וכמה הוא עלול להזיק.
ההנחות שלך ובוחן המציאות נכונים, רוצים לסלק אותנו מכל המדינה, לדעתי זה לא השאלה כמעט כל הציבור מכיר בזה. דעתי שאחת הסיבות שישראל כל הזמן מנצחת את הערבים עוד מלפני קום המדינה זה העובדה שאנחנו משחקים בחוכמה והערבים תמיד נשענים על צדק ופועלים באימפוליסביות...תאר לך עולם שהערבים היו מסכימים לתוכנית החלוקה?
זה העניין הם לא יסכימו גם אם תתן להם את הכל.
ההכרה הבין לאומית חשובה לצמיחה הכלכלית והצבאית של המדינה,
לא שללתי
צריך לשחק משחק ארוך טווח גם אם הוא לא פותר את המצב בצורה מושלמת.
זה לא משחק כשכל כך הרבה יהודים נרצחים
הזמן יוצר הזדמנויות כמו העליה של איראן שיצרה את ההזדמנות להסכמי אברהם לפתור את הבעיות שיש לישראל בצורה חכמה יותר. אני חושב שהנתיב של שלום עם מדינות ערב הסוניות כדי לבודד את הבעיה הפלסטינית הוא הכיוון.

כנראה שבעתיד נראה בעיות של איסלאם רדיקלי באירופה וארהב לך תדע איזה הזדמנויות זה ייצור.
יש לך הזדמנות מאז 48, שאתה עם שבוחר בחיים ועושה רק טוב, לבין ״עם״ שבוחר במוות והתקרבנות

לא. זו תוכנית מסודרת ומפורטת. לא משהו באוויר. מה שאתה מבקש זה תוכנית ביצוע פיזית. וזה אפשרי רק אחרי שמבינים את הרעיון ומסכימים עליו

יש להם זכות הצבעה, אבל הם מתנהלים באופן מאוד עצמאי משאר קנדה. וזה העיקרון שאני שואף אליו

זה לא הקבלה טובה. כי הטענה שלי היא שכל עוד אין לך התנגדות עקרונית למהלך (כמו הכרה מלאה בזכות הפלסטינים למדינה עצמאית בקווי 67) אזי מבחינה פשוטה התוכנית צודקת ונכונה. כי היא נוגעת בשורש הבעיה ומטפלת בו באמת. ולא ע״י חלומות שווא.
איך בדיוק נעשה זאת? שוב, זה כבר השלב הבא, ואין בעיה שנדון בו עוד רבות
חרם עולמי לא בא בחשבון. אתה עושה משהו צודק. תאמין בצדקת דרכך ובמוסריותך ותראה שהעולם לא יפקפק, אלא יעזור לך

אין דבר כזה גרוע יותר. אם יש ישראלי אחד בודד שחי תחת חשש מפני מחבלים או רקטות, כולנו נכשלנו.
אם אתה מוכן לקבל את המצב הנוכחי בטענה שזה הכי פחות גרוע, אני לא מוכן לזה כלל

יש וודאות שזה יעזור ויש וודאות שזה לא יזיק. כי אתה מאמין בצדקת דרכך ופועל בצורה מוסרית. אם המרכיב הזה חסר לך, זה עניין שלך. וזה ממש לא נוגד פעולה בצורה שקולה וזהירה. אני לא רץ מחר ליישם את תוכנית ההכרעה. רק רוצה שנדון בה. ונכיר שהיא ממש לא גרועה וגזענית כמו שמציגים אותה. היא מתמודדת למציאות בפרצוף

המטרה המרכזית היא שדם יהודי יפסיק להישפך פה כנהר ואנחנו נמשיך להנהן ולדון בתיאוריה.

זה העניין הם לא יסכימו גם אם תתן להם את הכל.

לא שללתי

זה לא משחק כשכל כך הרבה יהודים נרצחים

יש לך הזדמנות מאז 48, שאתה עם שבוחר בחיים ועושה רק טוב, לבין ״עם״ שבוחר במוות והתקרבנות

לא כל כך הרבה יהודים נרצחים, מה שקרה ב7 צריך להחקר ולמצוא פתרונות נקודתיים למנוע דבר כזה נוראי בעתיד. בסוף ישראל פורחת, גידול אוכלוסיה מהגבוהים בעולם וכלכלה שרק הולכת ונהיית חזקה יותר. ההשפעה על כמות הילודה בישראל במקרה של ניתוק מהעולם ומצב כלכלי קשה יהיה הרבה יותר גרוע. מאז 48 שיחקנו חכם את המשחק בגלל זה אנחנו איפה שאנחנו נמצאים והערבים איפה שהם נמצאים. מציע לך להזהר מהאימפוליסביות והצדקנות הזאת זה בעיני התנהגות ילדותית שמובילה בעיקר לשפיכות דמים, בנוסף יוצר מצב שלא יהיה לנו אשראי ותמיכה בין לאומית לפעול שצריך. חייב להגיד שהציונות הדתית במתכונת הנוכחית בכנסת היא בעיני אחת האכזבות הגדולות ביותר. איך מציבור כזה ערכי וחכם יצאו נציגי ציבור כאלה ילדותיים?
התוכנית הזאת היא דוגמא מצויינת לכך ....הבסיס ההיסטורי ותיאור המצב נכונים, אולם הפעולות שהוא מציע כמה שהם "צודקות" לא יתרמו ויפגעו בצורה ניכרת בישראל...

לא כל כך הרבה יהודים נרצחים,
אתה לא זוכר את השנה האחרונה? ושלפניה? ובעצם כל ה30 שנה האחרונות? באמת?
מה שקרה ב7 צריך להחקר ולמצוא פתרונות נקודתיים למנוע דבר כזה נוראי בעתיד. בסוף ישראל פורחת,
בסוף הרבה אנשים נרצחים פה, והדרום חי באיום ופחד מתמיד. אל תקל בזה ראש
גידול אוכלוסיה מהגבוהים בעולם וכלכלה שרק הולכת ונהיית חזקה יותר. ההשפעה על כמות הילודה בישראל במקרה של ניתוק מהעולם ומצב כלכלי קשה יהיה הרבה יותר גרוע.
שום ניתוק מהעולם. התכנית ממש לא אימפולסיבית. היא מאוד חכמה ושכלית. פשוט צריך להפסיק לפקפק בכצמנו ולהבין שכשנכיר בצדקת דרכנו גם העולם יכיר
מאז 48 שיחקנו חכם את המשחק בגלל זה אנחנו איפה שאנחנו נמצאים והערבים איפה שהם נמצאים.
נכון
היינו יכולים להיות יותר חכמים אם לא היו קבוצות בחברה עם חלומות שלום שיכול להיות שלום, או כאלה שמכירים בזכותנו רק בקווי 67
מציע לך להזהר מהאימפוליסביות והצדקנות
ממש לא צדקנות. זה להסתכל למציאות בעיניים ולהתחיל לפעול. בלי מילים יפות
הזאת זה בעיני התנהגות ילדותית שמובילה בעיקר לשפיכות דמים,
אתה רציני? מה שמוביל לשפיכות דמים זה עם ששונא אותך שנאת דם ולא מכיר בריבונותך על שום סנטימטר פה
בנוסף יוצר מצב שלא יהיה לנו אשראי ותמיכה בין לאומית לפעול שצריך. חייב להגיד שהציונות הדתית במתכונת הנוכחית בכנסת היא בעיני אחת האכזבות הגדולות ביותר. איך מציבור כזה ערכי וחכם יצאו נציגי ציבור כאלה ילדותיים?
מעניין. כך בדיוק אני חושב על מנהיגים מהשמאל כמו רם בן ברק ויאיר גולן
התוכנית הזאת היא דוגמא מצויינת לכך ....הבסיס ההיסטורי ותיאור המצב נכונים, אולם הפעולות שהוא מציע כמה שהם "צודקות" לא יתרמו ויפגעו בצורה ניכרת בישראל...

ממש לא צדקנות. זה להסתכל למציאות בעיניים ולהתחיל לפעול. בלי מילים יפות

אתה רציני? מה שמוביל לשפיכות דמים זה עם ששונא אותך שנאת דם ולא מכיר בריבונותך על שום סנטימטר פה

אנחנו מסכימים על הבעיה, אין צורך לחזור על זה. מסכים שהערבים ביהודה ושומרון ועזה רוצים לראות את ישראל נמחקת.המציאות ברורה, לדעתי להנהגת המדינה כבר כמה עשורים.

מה שאני טוען שצריך לפעול בשכל ולזהות לאן דעת הקהל נושבת. לנצל הזמנויות ולשחק משחק ארוך טווח. כרגע המיקוד של ישראל צריך להיות המדינות הסוניות קרי הסכמי אברהם....

מעניין. כך בדיוק אני חושב על מנהיגים מהשמאל כמו רם בן ברק ויאיר גולן

לדעתי זה קצת שונה להם יש תפיסת מציאות שגויה. הציונות הדתית בכנסת הנוכחית יש תפיסה מציאות ברובה נכונה אבל חוסר יכולת להתאפק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 37
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
J כניסה כספק של משרד החינוך בתוכנית "גפן" התפתחות אישית 9
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
F אופטימזציה (מינורית) בתוכנית חיסכון נטו של כחלון צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה