• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי

מצב
הנושא נעול.

way_of_warrior

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום לכולם, יש לי חבר מהעבר שבמקום להתגייס לצבא הוציא פטור על נפשי מעו"ד. הוא עבד ולמד לאור ך כל שירותו הצבאי ולכן היה לו עוד כ 200K ותואר אקדמי + ניסיון לפני כל התעשייה.
לכל הפטריוטים והאנשים פה הרי אתם לימדתם אותנו שהשקעות ואתיקה לא להולכים ביחד. ולהפריד בין השקעות לבין מוסר וצדק.
אז אולי בכלל ההשקעה הכי כדאית פה היא אפילו לא ה S&P אלא פשוט להשתמט מהצבא ולדאוג לעתיד האישי של האדם בסכום זניח של 10K.
דעות ?

אני ברמה האישית לא עשיתי את זה, ואולי אני מצטער על זה.
יכולתי להיות היום במקום הרבה יותר טוב כלכלית. אולי טעיתי בגיל 18 ולא היה אדם שיסביר לי שכסף ומצפון לא הולכים ביחד ?

לגבי אלה שאומרים "אם אף אחד לא ישרת לא יהיה מדינה" , בסוף כמו בעסקים אתה לא אומר "אם אף אחד לא ינקה תרחוב לא יהיה מי שינקה אותו". על אותו עיקרון כמו ג'ונגל החזקים ישרדו.
שוב אני יודע שכנראה אנשים פה יתעצבנו מהפוסט הזה. אבל תנתקו את הרגש ותחשבו כלכלית. כמו שהחזקת רכב או דירה זה לא כזה כלכלי. גם שירות צבאי על פניו.

מה אכפת לך?
אתה בצבא קיבלת דברים אחרים שהוא לא יקבל לעולם.
המסלול הצבאי היה הזוי ביותר ואחד המשברים הגדולים בחיים שלי אבל בסופו של דבר, בזכות הצבא אני איפה שאני היום.
לפחות הוא משלם מס:)

עריכה:
אם תשים לב יש כאן לא מעט יוצאי יחידות טכנולוגיות בעלי משוכורת עתק.
הכל תלוי לאן אתה מגיע ומה אתה בוחר לעשות.

מה אכפת לך?
אתה בצבא קיבלת דברים אחרים שהוא לא יקבל לעולם.
המסלול הצבאי היה הזוי ביותר ואחד המשברים הגדולים בחיים שלי אבל בסופו של דבר, בזכות הצבא אני איפה שאני היום.
לפחות הוא משלם מס:)

עריכה:
אם תשים לב יש כאן לא מעט יוצאי יחידות טכנולוגיות בעלי משוכורת עתק.
הכל תלוי לאן אתה מגיע ומה אתה בוחר לעשות.
עדיין 3 שנים אפילו בשכר מינימום יוצאים כ 200K ויתרון מיסוי מטורף שתשלם מס 0 על זה.
וזמן שתוכל להשיג בו תואר אקדמי במדמ"ח.
כלכלית זה טעות. מי שחכם שם 10K ובורח לדעתי.

משום מה הסולידית ממליצה לוותר על תואר אקדמי אבל על 3 שנים שלא תקבל בהם כמעט שכר לא ? מרגיש לי קצת צביעות.
ציפיתי למשהו בסגנון של "נסו בכל כוחכם לקבל 3 שנים במתנה גם במחיר כאב מצפוני וגם במחיר שישנאו אתכם , כי בסוף תצחקו בצחוק מרושע כל הדרך אל הבנק".

כשאני חושב על זה לעומק, על פניו אני שירתתי את המדינה ולא קיבלתי כלום בתמורה. אני אפילו לא יכול לקנות דירה.
אז אולי השיעור הכי טוב בכלכלה אחרי השקעות לדור הבא זה פשוט להתחמק מהחוק באופן יצירתי וחוקי ולבצר את עתידך. ישמע רק/לא מוסרי. אבל ישראל הפכה לגו'נגל.

מה הקשר בין הכותרת הבומבסטית לבין תוכן הפוסט.
עובר לפורום איכות נמוכה...

אמר כל סוחר סמים, סרסור וסחטן מאז ומעולם.
התשובה לשאלה אם מי שעובר על החוק יכול להרוויח מזה היא כן.
הסולידית בעצמה אמרה להפריד בין מצפון להשקעות וכסף אפילו שמתי לינק. לא להיות צבוע.

מה הפואנטה במונולוג הזה? שהשתמטות משירות צבאי מאפשרת לך יתרון כלכלי? מה חדש בזה?

תואר אקדמי לפחות מבחינה סטיסטית אמור להעלות את יכולת ההשתכרות שלך.
שירות צבאי לא מוכיח את זה מבחינת נתונים, ההפך זה נראה כהשקעה נוראית עבור 99 אחוז מהציבור.
אולי בעצם כולם טועים ומקבלים החלטה שגויה כמו שכולם חושבים שלקנות דירה זו השקעה חכמה.

הפוך. היא מטיפה בכל הזדמנות לא לעבור על החוק.
בוא לא ניתמם. היום אדם שרוצה להשתמט מהצבא יצליח לעשות את זה בצורה כזו או אחרת. 10K לעו"ד מוכשר והנה כדת וכדין אתה בחוץ.

הפוך. היא מטיפה בכל הזדמנות לא לעבור על החוק.
ותאמין לי יש מספיק עו"ד מוכשרים שיותר מישמחו להוציא אותך ללא שריטה ושעל משירותך הצבאי. ומבדיקה שעשיתי אצל כמה מכרים שלי מסתבר שזה אפילו לא תהליך ארוך או מסובך ואפילו לא כזה יקר. כמו במניה אתה משקיע 10K ומקבל 3 שנים במתנה. נראה שזה אחת ההשקעות הכי משתלמות לטווח הארוך במיוחד כשאתה צעיר.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D סיפורו של דייג יומני מסע אישיים 124
נ סיפורו של נטול גלוטן יומני מסע אישיים 50
I מעבר בנק לפני כיסוי מלא של הלוואת הטבה פוסטים מאיכות נמוכה 0
J קאש בונוס של בנק אוף אמריקה מיסים 11
L הדרך אל ההתחלה - יומן של אמצע הדרך יומני מסע אישיים 4
M הדילמה הפיננסית של הפורשים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 103
M קופת גמל - שינוי מסלול מרכיב פיצויים של מעסיק הקודם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס שאלת פרוצדורה של מתחילה. שוק ההון 14
S ריבית של הלוואה - הוצאה מוכרת? מיסים 3
S מיטב מסלול פסיבי מחקה מדדי מניות - האם יש עדכון לגבי החשיפה החדשה של המסלול בעקבות הרפורמה של רשות שוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מיסוי אמריקאי של תגמול מילואים רגיל מיסים 8
מ במה קרן מחקה צוברת של אגח ממשלתי זה יותר טוב מלקנות ישירות אגח ממשלתי? שוק ההון 4
A לקיחת משכנתא מבנק בארה"ב עבור רכישה של נכס בארץ נדל"ן 11
חדש בשוק תשואה של קרן אג״ח שוק ההון 3
ש האם יש תחליף למשכנתא, סוג של שותפות? נדל"ן 11
M השכרה של דירת גן נדל"ן 8
T האם הבנתי נכון את העמלת קנייה/מכירה של מניות בInteractive Brokesrs? שוק ההון 4
flower ביטול הצעותיו של פייסבוק לצפייה בתוכן פלסטיני בהגדרות הפיד שלי אוף טופיק 17
K שאלה על ביצועים של iShares Core S&P 500 שוק ההון 4
N אזרח ישראלי תיק של schwab/ib ופשיטת רגל בישראל אוף טופיק 16
NachYur קופ"ג וקה"ש בדוח ה-1040 של תושב ישראל מיסים 9
F משיכת פנסיה ורילוקיישן לארה"ב - אופטימיזציה של מיסוי מיסים 30
O ירושה של קרן השתלמות בניהול עצמי (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
R יומנו של Bo יומני מסע אישיים 10
caterpillar השלכות עתידיות של ידועים בציבור המיועדים להתחתן פוסטים מאיכות נמוכה 0
ס רו״ח להגשת דוח שנתי של עוסק מורש שגם יודע מה ההבדל בין קרן אירית צוברת לקרן מחלקת מיסים 2
ס הרווח ה״חינמי״ של etf מבוסס צמיחה (עקב מיסוי דיבידנדים) שוק ההון 2
לאץ' מתי יחידות של קרן כספית נרכשות בפועל? צרכנות פיננסית 7
F יש איזה ברוקר שיכול לנעול לי את ההשקעה לטווח של כמה שנים ? שוק ההון 2
S ניוד של תיק השקעות מברוקר זר לברוקר ישראלי שוק ההון 1
A כדאיות ומיסוי של דירה נוספת - כאשר אחד מבני הזוג הוא ללא דירה נדל"ן 4
ח העברת בעלות של חשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1
ס חסיד של שוק ההון אבל הנדל"ן קורץ שוק ההון 102
M איזון אקטוארי? למה אומרים שזה שקר של סוכנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
U קנייה גדולה של מניות, בזמן הזה, מחפש חיזוקים מנטליים שוק ההון 15
S תביעה עצמאית של הביטוח בעקבות תאונת דרכים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ה עתידה של ישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 157
1 מה ההשפעות של הרפורמה של רשות שוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B השקעה של אותה קרן מחקה עבור ילדים שונים שוק ההון 18
R בדיקה של בית להריסה נדל"ן 0
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 4
ס התיק של סולידי אופנסיבי שוק ההון 12
T איך מדווחים רווח/הפסד של מט״ח בטופס מס השנתי (1301) ? מיסים 2
ס שאלה של טרום התחלה שוק ההון 28
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
A שמעתי שיש בעיות בקופות הגמל של סלייס שוק ההון 2
ס איך לבצע מימוש מהיר של דירה במחיר השוק? נדל"ן 5
Homer רגע של עברית אוף טופיק 85
E מח"מ וריבית ממוצעת של קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ריש-לקיש הגדלת אחוז הניכוי של החלק שלי בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה