• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ

• פותח הנושא Deleted member 12189
  • פורסם בתאריך
אני חושב שהרבה אנשים מסתכלים על זה מנקודת מבט שגוייה, המחשבה של "למי השטח שייך" לא רלוונטית, זה לא רלוונטי שהיהודים היו פה לפני 2000 שנה, השטח הוא לא ליבת הקונפליקט, הקונפליקט הוא שנאה וחוסר הכרה במדינת ישראל כמדינה.

גולדה מאיר אמרה במלחמת יום כיפור "אני לא מוכנה לדבר עם סיסי (נשיא מצריים) לולא יפנה אלינו בצורה ישירה ויכיר בנו כמדינת ישראל (the state of isreal)" תוך כדי שהיא מאיימת על השמדת הארמדיה השלישית (30 אלף חיילים וטנקים) בתעלת סוואץ. גולדה בעצם יצאה מנקודת הנחה שצריך קודם כל להשלים עם המצב הקיים לפני המנסים לפתור אותו (במילים אחרות אם לא תשלים אם זה שאתה לא יודע את החומר למבחן אתה לא תתחיל ללמוד). ופה בעצם נובע הבסיס, שכנינו לא מכירים בנו, מבחינתם אנחנו "כובשים" שטח ומוסלמי ישראל לא שמים את מדינת ישראל במקום הראשון, הם חושבים שהם מכופחים וחלק ניכר מהם מזדהה עם האויב. לכן אם מחלקים את הבעיה לשניים, מה לעשות עם מוסלמי ישראל ומה לעשות עם שכנינו ותחת ההנחה כי לא ניתן פשוט להעלים אותם/לגרש את כולם לפי דעתי מתקבלת המסכנה הבאה:

יש כמה דרכים לקיום חיים משותפים בין בני אדם.
אחידות - לדאוג שלאזרחים יהיה מכנה משותף שמאחד אותם ומקבץ אותם סביב המטרה, במקרה הזה חיים משותפים (דת/לאום/חינוך/ערכים משותפים).
תמריץ חיובי - לתת לאנשים להבין כי חיים משותפים יקדמו את מטרתם האישית (דבר המצריך חשיבה רציונלית והסתכלות לעתיד של כל האזרחים).
תמריץ שלילי - לדאוג שאנשים מפחדים לנקוט בצורה לא מאוחדת ובכך להבטיח אחדות, כמו איראן במקרה הקיצון וכל מדינה מערבים עם ענישה במקרה הקל.
בדר"כ בכל מדינה/חברה יש שילוב של שלושת הגורמים האלו, כאשר תמריץ שלילי זה מערכת הענישה (החוק והסדר) במדינה, ושני הראשונים משתנים בין מדינה למדינה.
כל השאלה בסופו של דבר זה איך נרצה לחלק את שלושת הגורמים האלו, הן לשכנינו (הפלסטינים ותושבי איוש) והן לערבי ישראל תוך כדי שמירה על מדינה יהודית, בטחון וכלכלת המדינה.

ערבי ישראל,
ערבי ישראל מחולקים ל3, דרוזים, נוצרים ומוסלמים. שני הקבוצות הראשונות לא מהוות בעיה (דרוזים משולבים בצורה מלאה בחברה הישראלית, והנוצרים הם האוכלוסיה הכי "טובה" במדינה אם מסתכלים בצורה מספרית (יותר מיהודים גם)), הקבוצה הבעייתי היא הקבוצה המוסלמית אשר גם היא מתחלקת ל3: מוסלמים שלא מכירים במדינת ישראל, מוסלמים שלא שמים את מדינת ישראל בראש סדר העדיפויות, ומוסלמים שחיים פה "כמו דרוזים" - מוסלמים שנטמעו בחברה הישראלית. לפי דעתי אירועי המבצע הקודם, בוא מוסלמים מהקבוצה הראשונה יצאו לרחובות בערים מעורבות ופשוט ביצעו טרור ופחד באזרחים הוכיחו לנו כי מקומם לא פה, הם לא עונים לא לתמריץ חיובי (זכויות שוות, מערכת בריאות, אוטונומיה גבוה שהממשלה נותנת בחינוך, הפליה מתקנת וכ'ו) ולא לתמריץ שלילי (הריסת בתים, כלא וכ'ו) (ואחידות אין לנו איתם) ולכן אין לנו דרך לגרום להם להשתייך לחברה הישראל . מלכן הפתרון המתבקש הוא שלילת אזרחות וגירוש תומכי טרור וכל אדם בעל אזרחות ישראלית אשר לא מכיר במדינת ישראל.
יש היטענו כי ניתן להעלות את התמריץ השלילי בכדי לגרום לאוכלוסיה זאת "להתיישר" אבל לפי דעתי זה אוכלוסיה שטופת מוח אשר לא פוחדת ממוות והרס, לכן אין דרך "להעניש" אותם בצורה אשר תגרום להם לשנות את דעתם.
הקבוצה השניה היא קבוצה שאנחנו צריכים לדאוג להתמיע בחברה הישראלית, תחת הסטה ולחץ קל מאוד לאנשים בקבוצה הזאת (בעיקר בני נוער) לעבור לקבוצת הראשונה. לפי דעתי הצורה צריכה להיות גם משולבת בתמריץ חיובי ובתמריץ שלילי בצורה הבאה. ראשית צריך לאסור הפצה של דעות אלו וענישה (אם כמה שזה נגד זכויות אדם), אין מקום להפגנות עם דגלי חמאס במדינת ישראל, ואין מקום לערוצי תקשורת ורדיו שמביאים תמיכה בארגוני טרור או בכל אויב של המדינה, צריך להיות מעקב ברשתות החברתיות ובפלאפונים (תוך כדי שבירה של הזכות לפרטיות) כנגד התבטאיות אלו וגירוש כל אזרח אשר מביע תמיכה עם אויב.
לדוגמא, המחאות באונברסטאות שהיו שנה שעברה היו צריכות להגמר בגירוש ופסילת אזרחות של הסטודנטים ולא במכתב של הרקטור לקבלת השונה. אם כמה שזה נשמע נגד חופש הדיבור (זה באמת זה) דעות אלו רק מרחיקות ומפלגות את המוסלמים שנמצאים בכיוון ה"נכון". בוא זמנית צריך להיות ערבוב מלא של האוכלוסיה המוסלמית עם החברה, צריך לכפות אליהם שירות לאומי מעורבב (עם אוכלוסיה יהודית) או שירות צבאי ליצירת "כור היתוך" תוך כדי כפיה של תוכנית לימוד יהודית בבתי הספר (הבעה, לשון, ספרות וכ'ו מלבד תנך) תוך כדי ביטול ערבית כשפה במדינה. ניתן מאוד להקביל את האוכלוסיה הזאת בחברה המוסלמית עם עולי מדינות המזרח בשנות ה60 (אוכלוסיה מוחלשת כלכלית, עם בעית שפה אשר לא מקובלת בגלל גזענות בחברה כולה).

שכנינו,
כל הפלסטינים, אם זה ביהודה ושומרון ואם זה ברצועת עזה אינם מכירים ואף שונאים את ישראל, לכן תמריץ חיובי אינו אופציה בכלל מכוון שבמקרה הטוב יהיה להם מה להפסיד והם "יאהבו" את "הציונים" אבל עדיין לא יכירו בנו ובמקרה הרע הם עדיין לא יכירו בנו ועדיין ישנאו אותנו עם יותר משאבים ויותר כוח. לפי דעתי כל אזרח ישראלי הבין מה שגולדה אמרה לגבי מצריים בשנות ה70 ומה שהימין אומר לא מעט זמן - אין מקום לשלום ואין מקום לחיים עם מי שלא מכיר בנו, ומכך מתבקש שאין מקום לשלום עם הפלסטינים.
לכן האופציה השניה זה להגביר את התמריץ השלילי, או במילים אחרות להיות "אכזריים".
לפי דעתי על הפרק יש שני אופציות מרכזיות,
1. המצב האופטימלי לכולם - גירושם למצריים.
יצירת פתרון דיפלומטי עם מצריים שתקבל את הפלסטינים תוך מחיקת החוב הלאומי שלהם ותמריצים כלכלים, תוך כדי ניקוי עזה ויהודה משומרון מכל הפלסטינאים. מצב מושלם שתלוי יותר במצרים מאשר בנו.
2. יצירת תמריץ שלילי חזק, במידה ונצליח למותת את חמאס, צריך להיות הבנה אצלם שכל פעולה ולו הכי קטנה תוביל להרס מוחלט ברצועת עזה, אני לא מתיימר להיות גנרל או מישהו שמבין במטרות צבאיות אבל הפצצה של עמדות תצפית ריקות כנגד שיגור טילים זה לא הרתעה אלה עשיית ידי חובה בשביל להציג לציבור תמונת "נצחון". צריך להיות משוואה ברורה כי על כל טיל או פיגוע, נכסים בעלי ערך יפגעו ברצועה, אם זה תשתיות, שכונות יוקרה או מפעלים. כל זה תוך כדי הפצצת אמל"ח באופן קבוע בכדי לדאוג שהארגון שישלוט שם יהיה חלש. בנוסף, לפי דעתי צריך להיות מצור מוחלט על העיר בכדי שיהיו תלויים בנו בצורה מוחטת, כל סחורה שרוצה להכנס לרצועה תגיעה לישראל דרך הים ותעבור אחרי בדיקה, תוך כדי סגירה הרמתית של המעבר מהרצועה למצריים. דבר אשר יתן למדינת ישראל שליטה על מה שנכנס לרצועה.
האם העולם יקבל את זה? כנראה שלא, אבל דעת הקהל בעולם אינה חשובה, הדבר היחיד שחשוב זה האם יהיו סנקציות כלכליות כתוצאה או לא, במידה ולא אין משמעות לדעת העולם, רואים בבירור שמלבד ארה"ב שיש לה אינטרס ישיר אין אף מדינה שעשתה מעשה במלחמות של אחרים (אוקרניה רוסיה, ישראל - עזה וכ'ו) מלבד הפעלת סנקציות כלכליות על הצד ה"רשע".
- אף מדינה לא שלחה חיילים מלבד ארה"ב
- אף מדינה לא שלחה כמות נשק אמיתית (1.1 מילארד דולר למלחמה נגד רוסיה זה כמו 10 מליון דולר לסיוע הומניטרי ברצועה).
דבר זה רק מוכיח לנו שברגע האמת, חוץ מנאומים מגוחחים של מנהיגי העולם, לאף אחד לא אכפת מאיתנו, בדיוק כמו שלאף אחד לא אכפת מהפלסטינאים או מהויאטנמים או מהאוקראינים וכמות ההרוגים וההרס באף צד לא תשנה את זה.

נערך לאחרונה ב:
אנחנו מסכימים על הבעיה, אין צורך לחזור על זה. מסכים שהערבים ביהודה ושומרון ועזה רוצים לראות את ישראל נמחקת.המציאות ברורה, לדעתי להנהגת המדינה כבר כמה עשורים.

מה שאני טוען שצריך לפעול בשכל ולזהות לאן דעת הקהל נושבת. לנצל הזמנויות ולשחק משחק ארוך טווח. כרגע המיקוד של ישראל צריך להיות המדינות הסוניות קרי הסכמי אברהם....
מסכים
לדעתי זה קצת שונה להם יש תפיסת מציאות שגויה. הציונות הדתית בכנסת הנוכחית יש תפיסה מציאות ברובה נכונה אבל חוסר יכולת להתאפק.
מסכים, חוץ מהמשפט האחרון.

אני חושב שהרבה אנשים מסתכלים על זה מנקודת מבט שגוייה, המחשבה של "למי השטח שייך" לא רלוונטית, זה לא רלוונטי שהיהודים היו פה לפני 2000 שנה, השטח הוא לא ליבת הקונפליקט, הקונפליקט הוא שנאה וחוסר הכרה במדינת ישראל כמדינה.

גולדה מאיר אמרה במלחמת יום כיפור "אני לא מוכנה לדבר עם סיסי (נשיא מצריים) לולא יפנה אלינו בצורה ישירה ויכיר בנו כמדינת ישראל (the state of isreal)" תוך כדי שהיא מאיימת על השמדת הארמדיה השלישית (30 אלף חיילים וטנקים) בתעלת סוואץ. גולדה בעצם יצאה מנקודת הנחה שצריך קודם כל להשלים עם המצב הקיים לפני המנסים לפתור אותו (במילים אחרות אם לא תשלים אם זה שאתה לא יודע את החומר למבחן אתה לא תתחיל ללמוד). ופה בעצם נובע הבסיס, שכנינו לא מכירים בנו, מבחינתם אנחנו "כובשים" שטח ומוסלמי ישראל לא שמים את מדינת ישראל במקום הראשון, הם חושבים שהם מכופחים וחלק ניכר מהם מזדהה עם האויב. לכן אם מחלקים את הבעיה לשניים, מה לעשות עם מוסלמי ישראל ומה לעשות עם שכנינו ותחת ההנחה כי לא ניתן פשוט להעלים אותם/לגרש את כולם לפי דעתי מתקבלת המסכנה הבאה:

יש כמה דרכים לקיום חיים משותפים בין בני אדם.
אחידות - לדאוג שלאזרחים יהיה מכנה משותף שמאחד אותם ומקבץ אותם סביב המטרה, במקרה הזה חיים משותפים (דת/לאום/חינוך/ערכים משותפים).
תמריץ חיובי - לתת לאנשים להבין כי חיים משותפים יקדמו את מטרתם האישית (דבר המצריך חשיבה רציונלית והסתכלות לעתיד של כל האזרחים).
תמריץ שלילי - לדאוג שאנשים מפחדים לנקוט בצורה לא מאוחדת ובכך להבטיח אחדות, כמו איראן במקרה הקיצון וכל מדינה מערבים עם ענישה במקרה הקל.
בדר"כ בכל מדינה/חברה יש שילוב של שלושת הגורמים האלו, כאשר תמריץ שלילי זה מערכת הענישה (החוק והסדר) במדינה, ושני הראשונים משתנים בין מדינה למדינה.
כל השאלה בסופו של דבר זה איך נרצה לחלק את שלושת הגורמים האלו, הן לשכנינו (הפלסטינים ותושבי איוש) והן לערבי ישראל תוך כדי שמירה על מדינה יהודית, בטחון וכלכלת המדינה.

ערבי ישראל,
ערבי ישראל מחולקים ל3, דרוזים, נוצרים ומוסלמים. שני הקבוצות הראשונות לא מהוות בעיה (דרוזים משולבים בצורה מלאה בחברה הישראלית, והנוצרים הם האוכלוסיה הכי "טובה" במדינה אם מסתכלים בצורה מספרית (יותר מיהודים גם)), הקבוצה הבעייתי היא הקבוצה המוסלמית אשר גם היא מתחלקת ל3: מוסלמים שלא מכירים במדינת ישראל, מוסלמים שלא שמים את מדינת ישראל בראש סדר העדיפויות, ומוסלמים שחיים פה "כמו דרוזים" - מוסלמים שנטמעו בחברה הישראלית. לפי דעתי אירועי המבצע הקודם, בוא מוסלמים מהקבוצה הראשונה יצאו לרחובות בערים מעורבות ופשוט ביצעו טרור ופחד באזרחים הוכיחו לנו כי מקומם לא פה, הם לא עונים לא לתמריץ חיובי (זכויות שוות, מערכת בריאות, אוטונומיה גבוה שהממשלה נותנת בחינוך, הפליה מתקנת וכ'ו) ולא לתמריץ שלילי (הריסת בתים, כלא וכ'ו) (ואחידות אין לנו איתם) ולכן אין לנו דרך לגרום להם להשתייך לחברה הישראל . מלכן הפתרון המתבקש הוא שלילת אזרחות וגירוש תומכי טרור וכל אדם בעל אזרחות ישראלית אשר לא מכיר במדינת ישראל.
יש היטענו כי ניתן להעלות את התמריץ השלילי בכדי לגרום לאוכלוסיה זאת "להתיישר" אבל לפי דעתי זה אוכלוסיה שטופת מוח אשר לא פוחדת ממוות והרס, לכן אין דרך "להעניש" אותם בצורה אשר תגרום להם לשנות את דעתם.
הקבוצה השניה היא קבוצה שאנחנו צריכים לדאוג להתמיע בחברה הישראלית, תחת הסטה ולחץ קל מאוד לאנשים בקבוצה הזאת (בעיקר בני נוער) לעבור לקבוצת הראשונה. לפי דעתי הצורה צריכה להיות גם משולבת בתמריץ חיובי ובתמריץ שלילי בצורה הבאה. ראשית צריך לאסור הפצה של דעות אלו וענישה (אם כמה שזה נגד זכויות אדם), אין מקום להפגנות עם דגלי חמאס במדינת ישראל, ואין מקום לערוצי תקשורת ורדיו שמביאים תמיכה בארגוני טרור או בכל אויב של המדינה, צריך להיות מעקב ברשתות החברתיות (תוך כדי שבירה של הזכות לפרטיות) כנגד התבטאיות אלו וגירוש כל אזרח אשר מביע תמיכה עם אויב.
לדוגמא, המחאות באונברסטאות שהיו שנה שעברה היו צריכות להגמר בגירוש ופסילת אזרחות של הסטודנטים ולא במכתב של הרקטור לקבלת השונה. אם כמה שזה נשמע נגד חופש הדיבור (זה באמת זה) דעות אלו רק מרחיקות ומפלגות את המוסלמים שנמצאים בכיוון ה"נכון". בוא זמנית צריך להיות ערבוב מלא של האוכלוסיה המוסלמית עם החברה, צריך לכפות אליהם שירות לאומי מעורבב (עם אוכלוסיה יהודית) או שירות צבאי ליצירת "כור היתוך" תוך כדי כפיה של תוכנית לימוד יהודית בבתי הספר (הבעה, לשון, ספרות וכ'ו מלבד תנך). ניתן מאוד להקביל את האוכלוסיה הזאת בחברה המוסלמית עם עולי מדינות המזרח בשנות ה60 (אוכלוסיה מוחלשת כלכלית, עם בעית שפה אשר לא מקובלת בגלל גזענות בחברה כולה).

שכנינו,
כל הפלסטינים, אם זה ביהודה ושומרון ואם זה ברצועת עזה אינם מכירים ואף שונאים את ישראל, לכן תמריץ חיובי אינו אופציה בכלל מכוון שבמקרה הטוב יהיה להם מה להפסיד והם "יאהבו" את "הציונים" אבל עדיין לא יכירו בנו ובמקרה הרע הם עדיין לא יכירו בנו ועדיין ישנאו אותנו עם יותר משאבים ויותר כוח. לפי דעתי כל אזרח ישראלי הבין מה שגולדה אמרה לגבי מצריים בשנות ה70 ומה שהימין אומר לא מעט זמן - אין מקום לשלום ואין מקום לחיים עם מי שלא מכיר בנו, ומכך מתבקש שאין מקום לשלום עם הפלסטינים.
לכן האופציה השניה זה להגביר את התמריץ השלילי, או במילים אחרות להיות "אכזריים".
לפי דעתי על הפרק יש שלוש אופציות מרכזיות,
1. המצב האופטימלי לכולם - גירושם למצריים.
יצירת פתרון דיפלומטי עם מצריים שתקבל את הפלסטינים תוך מחיקת החוב הלאומי שלהם ותמריצים כלכלים, תוך כדי ניקוי עזה ויהודה משומרון מכל הפלסטינאים. מצב מושלם שתלוי יותר במצרים מאשר בנו.
2. יצירת תמריץ שלילי חזק, במידה ונצליח למותת את חמאס, צריך להיות הבנה אצלם שכל פעולה ולו הכי קטנה תוביל להרס מוחלט ברצועת עזה, אני לא מתיימר להיות גנרל או מישהו שמבין במטרות צבאיות אבל הפצצה של עמדות תצפית ריקות כנגד שיגור טילים זה לא הרתעה אלה עשיית ידי חובה בשביל להציג לציבור תמונת "נצחון". צריך להיות משוואה ברורה כי על כל טיל או פיגוע, נכסים בעלי ערך יפגעו ברצועה, אם זה תשתיות, שכונות יוקרה או מפעלים. כל זה תוך כדי הפצצת אמל"ח באופן קבוע בכדי לדאוג שהארגון שישלוט שם יהיה חלש. בנוסף, לפי דעתי צריך להיות מצור מוחלט על העיר בכדי שיהיו תלויים בנו בצורה מוחטת, כל סחורה שרוצה להכנס לרצועה תגיעה לישראל דרך הים ותעבור אחרי בדיקה, תוך כדי סגירה הרמתית של המעבר מהרצועה למצריים. דבר אשר יתן למדינת ישראל שליטה על מה שנכנס לרצועה.
האם העולם יקבל את זה? כנראה שלא, אבל דעת הקהל בעולם אינה חשובה, הדבר היחיד שחשוב זה האם יהיו סנקציות כלכליות כתוצאה או לא, במידה ולא אין משמעות לדעת העולם, רואים בבירור שמלבד ארה"ב שיש לה אינטרס ישיר אין אף מדינה שעשתה מעשה במלחמות של אחרים (אוקרניה רוסיה, ישראל - עזה וכ'ו) מלבד ארה"ב.
מסכים בגדול
המחשבה למי השטח שייך מאוד רלוונטית. משם אתה יונק את המשמעות שלך כעם וכמדינה. וזה לא פוסל את מה שאמרת, אלא משתלב יחדיו

זה בעצם אומר שאתה מסכים לתוכנית של סמוטריץ?

מסכים

מסכים, חוץ מהמשפט האחרון.
מזל שהמציאות נותנת כל הזמן דוגמאות לזה.
עצירת הכספים לרשות דרישה של סמוטריץ, רעיונית יכול להיות נכון, תזמון ? גרוע מאוד. חוסר איפוק, יותר מדי צדקנות.

מזל שהמציאות נותנת כל הזמן דוגמאות לזה.
עצירת הכספים לרשות דרישה של סמוטריץ, רעיונית יכול להיות נכון, תזמון ? גרוע מאוד. חוסר איפוק, יותר מדי צדקנות.
מה צדקנות?
זה מגיע למשפחות מחבלים

מסכים בגדול
המחשבה למי השטח שייך מאוד רלוונטית. משם אתה יונק את המשמעות שלך כעם וכמדינה. וזה לא פוסל את מה שאמרת, אלא משתלב יחדיו

זה בעצם אומר שאתה מסכים לתוכנית של סמוטריץ?
אני מסכים איתך שהשטח מאחד אותנו כעם מכוון שאנחנו מחוברים אליו היסטורית, אם זאת השטח כשטח אינו הבעיה. המריבה היא לא על איפה הפס יהיה המריבה זה שהם רוצים שהפס יהיה בתוך הים (ז"א רוצים אותך מת). שטח המדינה הוא של העותמנים מאותם טיעונים כמו שהוא שלנו. שטח ארה"ב הוא של הבריטים ושטח אירופה הוא של רומא בכלל. הטיעון "מי היה פה קודם" הוא חסר משמעות, מכוון ששטח נכבש ואם תרצה להסתכל מספיק רחוק תמיד תמצא מישהו ש"היה פה קודם".

קשה לי להגיד תשובה חד משמעית, אני כן מסכים עם צורת החשיבה שלו ואפרט.
בסופו של דבר התוכנית שלו נשמעת לי מורכבת מידי בכדי שאדם כמוני וכמוך ללא הבנה צבאית ופוליטית יוכל להגיד האם לדבר כזה יש סיכוי לעבוד בטווח הרחוק. דברים אשר נשמעים יפה על הנייר שכוללים בתוכם אין סוף גרירות לוגיות מבחינה סטטיסטית כנראה לא יעבדו בפועל מכוון שיש יותר מדי וחלקים נעים.
אני מאוד חלוק בדעותי לגבי יהודה ושומרון ואסביר.
אתחיל בזה שאני לא דתי, ז"א הרצון שלי/ החוסר רצון שלי ליישב את יהודה ושומרון מבוסס אך ורק על ניתוח מצב יבש, לכן אתה עלול לא להסכים איתו ממניעים אחרים.
לפי דעתי מהסיבות שהסברתי קודם אין אופציה בכלל ליהודים לחיות עם פלסטינאי מכוון שהם לא מכירים בנו, ולכן הפעלת תמריץ חיובי עליהם לא יעבוד. מכך ישוב יהודה ושומרון חייב להיות מותנה בכיבוש מלא של השטח וגירוש הפלסטינאים, אחרת מה שתקבל זה אזרחים יהודים שחיים תחת הגנה צבאית בלתי פוסקת דבר שיעלה הון תועפות למדינה בשביל התמורה הזניחה של ישוב יהודים בשטח שלא חסר בתוך מדינת ישראל.
תדמיין לך בראש מצב שישובי עוטף עזה או ישובי הצפון (שלומי לדוגמא) חיים ללא גדר, ה7.10 התרחש כאשר היה צבא, והיה גדר (תתעלם רגע מהפשלה הצבאית) - אני מניח לעצמי שאתה מבין בראש שדבר כזה לא אפשרי.
לכן יש לך 2 אופציות, גירוש כל האזרחים הפלסטינאים -> סתירה להנחת היסוד שאי אפשר לגרש אותם (אחרת פשוט תהרוג/תרגש אותם זה הרי המצב האידאלי שהם לא יהיו קיימים). אופציה שניה זה יצירת רצון אצלם להכיר בנו כמדינה יהודית כמו ב73 עם מצריים ומלחמת יום כיפור דבר שלפי דעתי הוא לא אפשרי, (מצריים לדוגמא עשו את זה מתוך חוסר ברירה, לולא לא היו עושים את זה כל מערך הטנקים שלהם היה נמחק מה שהיה גורם להם להפסיד את המלחמה ומאות נק' אסטרטגיות בניהם שדות נפט, משאבי טבע ובעצם כל מה שהמדינה הכושלת הזאת בנויה עליה). או בשפה נורמלית - החזקנו אותם חזק חזק בביצים. עכשיו אם אתה מסתכל על מי שגר ביהודה ושומרון, הם אוכלוסיה, לא מדינה. אין משהו בסדר גודל מספיק גדול שאתה יכול להחזיק בוא ולנופף אותו מולם מכוון שזה אוסף של בדידים ולא קבוצה. לכן הבעיה העיקרית זה לגרום להם להכיר בנו, ולקפוץ מהקבוצה הראשונה של המוסלמים לקבוצה השניה . התוכנית של סמוטריץ מבוססת על כך שהזמן יעביר אותם לשם, דבר אשר סביר באותה מידה כמו העברת כל מי שבקבוצה השניה לקבוצה הראשונה דבר שיגרום למוות של אלפי חיילים ואזרחים שיגורו באזור.
לכן ה"מסקנה" המתבקשת זה להוציא את כל היהודים מיהודה ושומרון (ההחלטה הלוגית) אם זאת נתוני העבר (גוש קטיש, החזרת שטחים לסוריה) וכ'ו מראים כי החזרת שטחים לא משנה את המצב ורק מחזקת את האויב, ואז את חוזר למצב בו הם עדיין לא מכירים בך, שונאים אותך, יותר חזקים ובעלי יותר שליטה.
לכן ליהודה ושומרון אין לי רעיון מלבד להשתית פחד רב באוכלוסיה הערבית תוך כדי מצור ושליטה על הנכנס והיוצא כמו עזה. האם כדאי לישב את המקום באוכלוסיה יהודית? אין לי סיבה מלבד אהבת ישראל לכך.

מה שאני כן תומך זה ההבנה כי זכויות אדם הם לא "ברזל", ההבנה כי כל פעולה שאדם אחד תעשה תיהיה מנוגדת לזכות של אדם אחר. ושזכויות אדם הם סך הכל משחק סכום אפס, ומן הרצוי שמירב הסכום יהיה אצל האוכלוסיה הישראלית ולא אצל הפלסטינאים.
לדוגמא במה שהצעתי,
- ראשית צריך לאסור הפצה של דעות אלו וענישה
- צריך לכפות אליהם שירות לאומי מעורבב
-צריך להיות מעקב ברשתות החברתיות (תוך כדי שבירה של הזכות לפרטיות) כנגד התבטאיות אלו וגירוש כל אזרח אשר מביע תמיכה עם אויב.
ברור שכל אדם מבין כי יש פה שבירה ברוטלית לזכויות אדם, השאלה האם זה רלוונטי, ולפי דעתי זה לא, כמו שבקורונה היה מעקב אחרי טלפונים, כמו שזכות ההפגנה של אחד שובר את זכות התנועה של האחר וכ'ו. זכויות האדם אינם יותר מאקסיומות מלאות בסתירות פנמיות, ולכן הם אינם אקסיומות.

נערך לאחרונה ב:
אני מסכים איתך שהשטח מאחד אותנו כעם מכוון שאנחנו מחוברים אליו היסטורית, אם זאת השטח כשטח אינו הבעיה. המריבה היא לא על איפה הפס יהיה המריבה זה שהם רוצים שהפס יהיה בתוך הים (ז"א רוצים אותך מת). שטח המדינה הוא של העותמנים מאותם טיעונים כמו שהוא שלנו. שטח ארה"ב הוא של הבריטים ושטח אירופה הוא של רומא בכלל. הטיעון "מי היה פה קודם" הוא חסר משמעות, מכוון ששטח נכבש ואם תרצה להסתכל מספיק רחוק תמיד תמצא מישהו ש"היה פה קודם".

בסופו של דבר התוכנית שלו נשמעת לי מורכבת מידי בכדי שאדם כמוני וכמוך ללא הבנה צבאית ופוליטית יוכל להגיד האם לדבר כזה יש סיכוי לעבוד בטווח הרחוק. דברים אשר נשמעים יפה על הנייר יכולים שכוללים בתוכם אין סוף גרירות לוגיות מבחינה סטטיסטית כנראה לא יעבדו בפועל מכוון שיש יותר מדי וחלקים נעים.
אתחיל בזה שאני לא דתי, ז"א הרצון שלי/ החוסר רצון שלי ליישב את יהודה ושומרון מבוסס אך ורק על ניתוח מצב יבש, לכן אתה עלול לא להסכים איתו ממניעים אחרים.
לפי דעתי מהסיבות שהסברתי קודם אין אופציה בכלל ליהודים לחיות עם פלסטינאי מכוון שהם לא מכירים בנו, ולכן הפעלת תמריץ חיובי עליהם לא יעבוד. מכך ישוב יהודה ושומרון חייב להיות מותנה בכיבוש מלא של השטח וגירוש הפלסטינאים, אחרת מה שתקבל זה אזרחים יהודים שחיים תחת הגנה צבאית בלתי פוסקת דבר שיעלה הון תועפות למדינה בשביל התמורה הזניחה של ישוב יהודים בשטח שלא חסר בתוך מדינת ישראל.
תדמיין לך בראש מצב שישובי עוטף עזה או ישובי הצפון (שלומי לדוגמא) חיים ללא גדר, ה7.10 התרחש כאשר היה צבא, והיה גדר (תתעלם רגע מהפשלה הצבאית) - אני מניח לעצמי שאתה מבין בראש שדבר כזה לא אפשרי.
לכן יש לך 2 אופציות, גירוש כל האזרחים הפלסטינאים -> סתירה להנחת היסוד שאי אפשר לגרש אותם (אחרת פשוט תהרוג/תרגש אותם זה הרי המצב האידאלי שהם לא יהיו קיימים). אופציה שניה זה יצירת רצון אצלם להכיר בנו כמדינה יהודית כמו ב73 עם מצריים ומלחמת יום כיפור דבר שלפי דעתי הוא לא אפשרי, (מצריים לדוגמא עשו את זה מתוך חוסר ברירה, לולא לא היו עושים את זה כל מערך הטנקים שלהם היה נמחק מה שהיה גורם להם להפסיד את המלחמה ומאות נק' אסטרטגיות בניהם שדות נפט, משאבי טבע ובעצם כל מה שהמדינה הכושלת הזאת בנויה עליה). או בשפה נורמלית - החזקנו אותם חזק חזק בביצים. עכשיו אם אתה מסתכל על מי שגר ביהודה ושומרון, הם אוכלוסיה, לא מדינה. אין משהו בסדר גודל מספיק גדול שאתה יכול להחזיק בוא ולנופף אותו מולם מכוון שזה אוסף של בדידים ולא קבוצה. לכן הבעיה העיקרית זה לגרום להם להכיר בנו, ולקפוץ מהקבוצה הראשונה של המוסלמים לקבוצה השניה . התוכנית של סמוטריץ מבוססת על כך שהזמן יעביר אותם לשם, דבר אשר סביר באותה מידה כמו העברת כל מי שבקבוצה השניה לקבוצה הראשונה דבר שיגרום למוות של אלפי חיילים ואזרחים שיגורו באזור.
לכן ה"מסקנה" המתבקשת זה להוציא את כל היהודים מיהודה ושומרון (ההחלטה הלוגית) אם זאת נתוני העבר (גוש קטיש, החזרת שטחים לסוריה) וכ'ו מראים כי החזרת שטחים לא משנה את המצב ורק מחזקת את האויב, ואז את חוזר למצב בו הם עדיין לא מכירים בך, שונאים אותך, יותר חזקים ובעלי יותר שליטה.
לכן ליהודה ושומרון אין לי רעיון מלבד להשתית פחד רב באוכלוסיה הערבית תוך כדי מצור ושליטה על הנכנס והיוצא כמו עזה. האם כדאי לישב את המקום באוכלוסיה יהודית? אין לי סיבה מלבד אהבת ישראל לכך.

מה שאני כן תומך זה ההבנה כי זכויות אדם הם לא "ברזל", ההבנה כי כל פעולה שאדם אחד תעשה תיהיה מנוגדת לזכות של אדם אחר. ושזכויות אדם הם סך הכל משחק סכום אפס, ומן הרצוי שמירב הסכום יהיה אצל האוכלוסיה הישראלית ולא אצל הפלסטינאים.
לדוגמא במה שהצעתי,
-צריך להיות מעקב ברשתות החברתיות (תוך כדי שבירה של הזכות לפרטיות) כנגד התבטאיות אלו וגירוש כל אזרח אשר מביע תמיכה עם אויב.
ברור שכל אדם מבין כי יש פה שבירה ברוטלית לזכויות אדם, השאלה האם זה רלוונטי, ולפי דעתי זה לא, כמו שבקורונה היה מעקב אחרי טלפונים, כמו שזכות ההפגנה של אחד שובר את זכות התנועה של האחר וכ'ו. זכויות האדם אינם יותר מאקסיומות מלאות בסתירות פנמיות, ולכן הם אינם אקסיומות.
מגניב. תודה על תשובה עניינית ומנומקת

אחד מדיוני הסרק היותר גדולים שראיתי, כאשר לכל שאלה "קשה" פותה"ש מפנה את הקוראים לקרוא את התכנית במלואה (שכמובן גם שם אין תשובה).

תכנית הזויה שמבקשת להטיל על ישראל אחריות על מיליוני פלשתינאים, שגם אם יהפכו להיות אוהבי ישראל הגדולים שיש, אין כל התייחסות לנטל הכלכלי שזה יטיל על המדינה. כמובן שגישתו של שר האוצר כבר ידועה - לייצר בעיות ולהתפלל לאלוהים שיהיה בסדר.

אירוני משהו שהוגי ותומכי התכנית קרוב לוודאי שונאי זרים ומתנגדים כמה שניתן לעובדים זרים (שעובדים בעבודות שישראלים לא מוכנים לעבוד בהן), אבל בשביל פיסת אדמה רוצים לספח מיליוני ערבים.

כל הפלסטינים, אם זה ביהודה ושומרון ואם זה ברצועת עזה אינם מכירים ואף שונאים את ישראל
רק אציין שזה לא תמיד היה כך.

כאשר צה"ל כבש את השטחים הוא התקבל באורז ופרחים.
ישראלים היו נוסעים לאכול חומוס ברמאללה, להמר בקזינו ביריחו ולעשות קניות בג'נין.

מן הסתם ככל שלקחנו להם יותר אדמות, העמדנו אותם במחסומים, עקרנו להם מטעים ושרפנו להם משפחות, כך העוינות שלהם גדלה.

הייתי רוצה להאמין שאפשר יהיה להחזיר את הגלגל, אבל ייתכן שכבר מאוחר מדי.

ב-67?
הקזינו הוקם ב-2000, הרבה אחרי האינתיפאדה הראשונה ולא הרבה לפני האינתיפאדה השנייה, אז לא בטוח לכמה ישראלים יצא להמר שם...

יש המון לאומנים משני הצדדים (לצד המון אנשים שפשוט רוצים לחיות בשקט), כך שאני מתקשה להאמין שעמים שונים יוכלו לחיות זה לצד זה, ואין הרבה דוגמאות בהיסטוריה להצלחות כאלו. אין מנוס מהפרדה.

אין שום דבר מיוחד. אנחנו היינו פה והייתה לנו כאן ממלכה. כבשו אותנו והגלו אותנו. 2000 שנה אנחנו מבטאים בתפילה ובחיינו את הרצון לחזור לאדמה, וסוף סוף חזרנו. הערבים שפה מעולם לא עשו פה שום דבר שדומה לשלטון ומדינה, רק הרג ושממה
אתה שוכח שכבשנו והרגנו בשביל לבנות את הממלכה?

אין דבר כזה זכויות היסטוריות על שטח. שטח או קונים או כובשים. כל עוד נמשיך לדבר בשפה הזאת ימשיכו לזלזל בנו, וימשיכו להאמין להם שהם יגידו שהם היו פה לפנינו.

כן, ב- 67. לפחות לפי סיפורים של אבא שלי שהיה שם.

אז לא בטוח לכמה ישראלים יצא להמר שם...
אין לי מספרים, אבל לפי זה למשל: "הקזינו המקומי היה בעבר אהוב מאוד על הישראלים, אך עקב האווירה והתנאים שמאפיינים את התקופה האחרונה החליטו במערכת הביטחון עדיין לא לפתוח אותו לישראלים"

אין מנוס מהפרדה.
זו גם דעתי, אבל לסמוטריץ' יש תוכניות אחרות.

מה זה בדיוק ״עם״ ומה הופך אוסף של אנשים ל״עם״ שזכאי למדינה ?
יש דת יהודית, יש דת מוסלמית, יש אנשים שחיים בשטח אדמה שחלק קוראים לו ישראל וחלק קוראים לו פלשתין.

הוא טוען שיש ״עם״ יהודי אבל אין ״פלשתיני״ למה ?

אם דת היא מה שהופכת אוסף של אנשים ל ״עם״ אזי למוסלמים שגרים כאן יש בדיוק אותה זכות לדרוש מדינה כמו שיש ליהודים, תקרא להם באיזה שם שתרצה אולי ״מוסלאל״.

לא תמצא טיעון אחד הגיוני שיתן לדת היהודית יתרון בשטח אדמה הזה על פני המוסלמים, רומאים, יוונים, צאצאי הנבטים או בעצם כמעט כל צאצא של בן אנוש שחי פה בתקופת האדם הקדמון. חוץ כמובן מהטיעון ״אלוהים הבטיח ליהודים את הארץ הזו״.

כבשנו. עכשיו צריך להחזיק בשטח הזה. אבל לערבב פנאטיות ושיקולים דתיים בנסיונות הפתרון, אף פעם לא עובד טוב ובדרך כלל מוביל לאבדון.

נערך לאחרונה ב:
אחד מדיוני הסרק היותר גדולים שראיתי, כאשר לכל שאלה "קשה" פותה"ש מפנה את הקוראים לקרוא את התכנית במלואה (שכמובן גם שם אין תשובה).

תכנית הזויה שמבקשת להטיל על ישראל אחריות על מיליוני פלשתינאים, שגם אם יהפכו להיות אוהבי ישראל הגדולים שיש, אין כל התייחסות לנטל הכלכלי שזה יטיל על המדינה. כמובן שגישתו של שר האוצר כבר ידועה - לייצר בעיות ולהתפלל לאלוהים שיהיה בסדר.
חשוך ובעל דעות קדומות. חוזר על טיעונים חלולים שלא כתובים בשום מקום. לא פלא שאתה צריך לקרוא שוב את התוכנית (כנראה שעדיין לא קראת כמובן). אתה פשוט מגיב לפי תבניות ידועות שיש לך בראש. סמוטריץ שנאת זרים. סמוטריץ מתפלל לאלוהים.
אפס יכולת להיות חלק מדיון אמיתי
אירוני משהו שהוגי ותומכי התכנית קרוב לוודאי שונאי זרים ומתנגדים כמה שניתן לעובדים זרים (שעובדים בעבודות שישראלים לא מוכנים לעבוד בהן),

אבל בשביל פיסת אדמה רוצים לספח מיליוני ערבים.
אתה מבין שזה פשוט לא כתוב בשום מקום? אתה מתעלם ממה שכתוב. מרגיש כאילו אתה קורא מדף המסרים של מיכאלי או לפיד
להזכיר לך את תוכנית החלוקה של 48. הם לא יותרו על סנטימטר מהאדמה הזו
וישראלים הלכו גם לתדלק בחווארה, אבל רצחו אותם
מן הסתם ככל שלקחנו להם יותר אדמות, העמדנו אותם במחסומים, עקרנו להם מטעים ושרפנו להם משפחות, כך העוינות שלהם גדלה.
גישת השמאל המוכרת. אנחנו תמיד אשמים.
אנחנו ויתרנו יותר מידי והם לעולם לא הסכימו. פשוט תסתכל למציאות בעיניים. כמובן שיש בהם מיעוט אנושי שרוצה שיתוף מלא
אתה שוכח שכבשנו והרגנו בשביל לבנות את הממלכה?
ואיפה הבעיה בזה? שצאצאי היבוסים יבואו לדרוש ממני את האדמה, אז תהיה לי בעיה
אין דבר כזה זכויות היסטוריות על שטח. שטח או קונים או כובשים. כל עוד נמשיך לדבר בשפה הזאת ימשיכו לזלזל בנו, וימשיכו להאמין להם שהם יגידו שהם היו פה לפנינו.
לא. שטח כובשים או קונים. נכון. ואחרי שכבשת והפרחת ממנו את השממה הוא שלך. כשצאצאי היבוסים יבואו לדרוש את האדמה, אז נתחיל לדבר
מה זה בדיוק ״עם״ ומה הופך אוסף של אנשים ל״עם״ שזכאי למדינה ?
תסתכל בויקיפדיה יש שם הגדרות יפות. אנחנו ״עם״ כי יש לנו היסטוריה ארוכת שנים וזיקה כמו שפה תרבות וכו וכו. ואנחנו לא ״זכאים״ לשום דבר. יש לנו רצון כעם לבטא את עצמנו כעם ויחידים על האדמה ההיסטורית שהיינו בה. אם אתה אינדיבידואל שרוצה להיות הכוכב ה51 של ארה״ב, אז שוב, זה דיון נפרד למה אני חושב שזה לא נכון.
לפלסטינים מנגד אין שום דבר כזה. כל החיכוך איתם מתחיל בין היתר מזה שהפכו זאת למלחמת דת על אל אקצא מיסודו של המופתי של ירושלים
יש דת יהודית,
הדת היהודית היא חלק בלתי נפרד מהלאום היהודי. אם אתה לא מכיר בזה, אז זה דיון אחר.
יש דת מוסלמית, יש אנשים שחיים בשטח אדמה שחלק קוראים לו ישראל וחלק קוראים לו פלשתין.
ממלכת ישראל התקיימה המון זמן. פלשתין זה שם שניתן ע״י הרומאים שכבשו אותנו והגלו אותנו. כדי לטשטש את הקשר ביננו לבין הארץ. טיפה היסטוריה
הוא טוען שיש ״עם״ יהודי אבל אין ״פלשתיני״ למה ?

האם דת היא מה שהופכת אוסף של אנשים ל ״עם״
לא
אזי למוסלמים שגרים כאן יש בדיוק אותה זכות לדרוש מדינה כמו שיש ליהודים, תקרא להם באיזה שם שתרצה אולי ״מוסלאל״.

לא תמצא טיעון אחד הגיוני
הבאתי לך
שיתן לדת היהודית יתרון בשטח אדמה הזה על פני המוסלמים, רומאים, יוונים, צאצאי הנבטים או בעצם כמעט כל צאצא של בן אנוש שחי פה בתקופת האדם הקדמון. חוץ כמובן מהטיעון ״אלוהים הבטיח ליהודים את הארץ הזו״.
לא נכון
כבשנו. עכשיו צריך להחזיק בשטח הזה. אבל לערבב פנאטיות ושיקולים דתיים
חוזר על תבניות מוכרות. במקום לחשוב שכל דעה שלא מתאימה לך היא פנאטית ושיקולים דתיים. תקרא את התוכנית. תגלה שזה לא כך
בנסיונות הפתרון, אף פעם לא עובד טוב ובדרך כלל מוביל לאבדון.
בנתיים הפתרונות שהובאו עד כה מתבוססים וטובעים בדם אזרחינו וחיילנו למען חלומות שווא של שלום וניהול מתמשך ומייגע של הסכסוך במקום להכריע אותו

ואיפה הבעיה בזה? שצאצאי היבוסים יבואו לדרוש ממני את האדמה, אז תהיה לי בעיה
כל הטיעון מתבסס על זה שאתה צאצא של אנשים ממלכת ישראל, לך יש הוכחה ? או שזה שאתה יהודי, למשל נוצרי ששינה את הדת שלו ליהודי לפני שעה, הופך אותך ליורש ?

חוזר על תבניות מוכרות. במקום לחשוב שכל דעה שלא מתאימה לך היא פנאטית ושיקולים דתיים. תקרא את התוכנית. תגלה שזה לא כך

בנתיים הפתרונות שהובאו עד כה מתבוססים וטובעים בדם אזרחינו וחיילנו למען חלומות שווא של שלום וניהול מתמשך ומייגע של הסכסוך במקום להכריע אותו
אז תכריע. אבל אל תערבב בזה את ״זכותנו ההיסטורית״ או את הדת היהודית מכיוון שבמלחמות דת אין מנצחים. לאמריקאים לא היתה זכות היסטורית על האינדיאנים. כנ״ל ללבנים בניו זילנד ואוסטרליה והם הכריעו וכבשו אותם.

או איך שאמר קלינט איסטווד,

if you want to shoot, shoot
if you want to talk, talk
but don't talk and shoot.

דרך אגב, לפי התוכנית מה גורלו של יהודי אזרח שמאמין בשאיפות הלאומיות של הערבים ?
או ערבי שמתגייר, אולי בסתר, ועדין מאמין בשאיפות הלאומיות שלהם ?
ואיך בדיוק תבחין בין לא יהודים, ששואפים למדינה לבין כאלה שלא ?

נערך לאחרונה ב:
הנה התחלנו שוב עם כל בדיונים התיאורטיים של ״איך ואיך״. בנתיים אנשים נרצחים בחוץ
כל הטיעון מתבסס על זה שאתה צאצא של אנשים ממלכת ישראל, לך יש הוכחה ? או שזה שאתה יהודי, למשל נוצרי ששינה את הדת שלו ליהודי לפני שעה, הופך אותך ליורש ?
גם נוצרי שהתגייר לפני שעה הופך להיות חלק מהלאום היהודי. זה שזור אחד בשני
מה פתאום, יש כאן שני סיבות ושתיהן נכונות
אבל אל תערבב בזה את ״זכותנו ההיסטורית״ או את הדת היהודית
לא ערבבתי את הדת היהודית. הזכות ההיסטורית מורכבת מהיותנו הלאום היהודי. והדת היהודית היא חלק בלתי נפרד ממנה (אדגיש לאום יהודי לא אומר שאתה צריך להאמין באלוהים. אל תאמין. אבל אם אתה רואה את עצמך כחלק מהעם היהודי במובן ההיסטורי שלו ומכיר שהתנך זה ספר הפולקלור שלנו. והקשר לשנו לאדמה וכו אתה יהודי. גם אם תחלל שבת וכו)
מכיוון שבמלחמות דת אין מנצחים.
זה לא מלחמת דת. הם רואים זאת כמלחמת דת
לאמריקאים לא היתה זכות היסטורית על האינדיאנים. כנ״ל ללבנים בניו זילנד ואוסטרליה והם הכריעו וכבשו אותם.
נכון. וזה האבסורד. שלנו יש זכות היסטורית. לעומת כל העולם החדש שאין לו
או איך שאמר קלינט איסטווד,

if you want to shoot, shoot
if you want to talk, talk
but don't talk and shoot.

דרך אגב, לפי התוכנית מה גורלו של יהודי אזרח שמאמין בשאיפות הלאומיות של הערבים
הוא טועה, כי אין דרך לקיים פה שתי שאיפות לאומיות ביחד. זה הוכח מכל כך הרבה סיבות שונות. מה גם שהאחת בהכרח סותרת את השנייה. תקרא. את. התוכנית.
?
או ערבי שמתגייר, אולי בסתר, ועדין מאמין בשאיפות הלאומיות שלהם ?
לא יודע מה זה בסתר. ערבי שמתגייר הוא יהודי והוא חלק מאיתנו. אם בליבו הוא רואה את עצמו כשייך לאומה הערבית אז יש לו פיצול אישיות
ואיך בדיוק תבחין בין לא יהודים, ששואפים למדינה לבין כאלה שלא ?
תקרא את התוכנית.

הבעיה שאתה שואל שאלות של איך ואיך בציפייה לקבל תשובות ברגע. כאילו אנחנו בתוך איזו כיתה אקדמית ודנים בתיאור מופשט.

אני לא מקל ראש בכובד העניין ולא חושב שזה פתרון קסם. אני חושב שזה פתרון אמיתי כי הוא נוגע בשורש הבעיה. בניגוד לשאר שניהלו את הסכסוך בצורה מייגעת. כאן הסכסוך מוכרע. ובעזרת אמון בעצמנו ובצדקת דרכנו וביופי ובשגשוג שעשינו פה, בשיתוף מדינות ערב, בתהליך שיקח זמן כמובן, אני יודע שנוכל להגיע לזמנים נפלאים ולחיות בשלווה סוף סוף.
זה ממש לא אומר שאני לא חושב על הפרטים או לא יורד לעומק. רק צריך לעבוד שלב שלב. אם הנושא באמת חשוב לך, ואתה מבין שהדם שנשפך פה לא יכול להישפך עוד, אז מציע שתקרא את התוכנית בעיון, לענ״ד היא מאוד מדויקת

בסופו של דבר התוכנית שלו נשמעת לי מורכבת מידי בכדי שאדם כמוני וכמוך ללא הבנה צבאית ופוליטית יוכל להגיד האם לדבר כזה יש סיכוי לעבוד בטווח הרחוק. דברים אשר נשמעים יפה על הנייר שכוללים בתוכם אין סוף גרירות לוגיות מבחינה סטטיסטית כנראה לא יעבדו בפועל מכוון שיש יותר מדי וחלקים נעים.

לדוגמא במה שהצעתי,
זה שסאדאת אמר משפט שכולל את המילה "ישראל" שגולדה התעקשה עליו(כמו שהראו בסרט גולדה) , לא בטוח שזה מה שדחף להסכם השלום. ממה שקראתי , מלחמת יום הכיפורים החזירה למצריים את הכבוד הלאומי, ורק אז היה אפשרי לדבר על שלום.

אני לא מקל ראש בכובד העניין ולא חושב שזה פתרון קסם. אני חושב שזה פתרון אמיתי כי הוא נוגע בשורש הבעיה.
אם מנקים את הפנטזיות הדתיות והשטויות האחרות אזי יש שתי הנחות בסיסיות, ושתיהן מוטעות.

אחת,

״בפני אלו מערביי יהודה ושומרון שיחפצו בכך תיפתח תקווה חדשה לעתיד טוב ולחיים פרטיים טובים תחת כנפיה של המדינה היהודית. העם היהודי הביא לארץ הזאת טובה רבה – שפע, קִדמה, פיתוח וטכנולוגיה – והוא ישמח לאפשר לכל מי שירצה לחיות כאן בשלום ליהנות מהם. מי שיבחר להישאר כאן כאדם פרטי יוכל ליהנות מחיים טובים בהרבה מאלו שיש לקרוביו וחבריו בשלל מדינות ערב שמסביב, וגם מאלו שהיו מצפים לו תחת השלטון המושחת של הרשות הפלשתינית.״

המהגרים המוסלמים לשוודיה, אנגליה ואירופה מפריכים את הטענה הזו כל יום.

שתיים ,

״החלופה השנייה נועדה לאלו מערביי יהודה ושומרון שיתקשו לוותר על מימוש השאיפות הלאומיות. מי שאינו מסוגל להישאר כאן כאדם פרטי שגונז את החלום למימוש שאיפותיו הלאומיות – מוזמן ללכת ולממש אותן באחת ממדינות ערב הרבות מסביב, או לחפש לעצמו, כמו ערבים רבים כל כך מסביבנו, עתיד טוב יותר באירופה, בדרום אמריקה או במדינות אחרות, כך שלא יצטרך לחיות במדינת היהודים.״

ברור, הארצות האלה יתנו למהגרים הללו תושבות ואזרחות תוך שניה וחצי. הם יתאקלמו שם וישמחו להגר מרצון.
בוא, תנסה להגר לארץ אירופית ללא אזרחות אירופית, תראה כמה זה קל וכמה הם שמחים לקבל אותך. אלה לא יהיו פליטים, הם יהיו מהגרים לפי התוכנית. והם לא ירצו להגר לארץ ערבית מכיוון ששם יהיה להם רע יותר.

נערך לאחרונה ב:

גם היום (ערב מחדל שמחת תורה ליתר דיוק), התמיכה בחמאס בעזה די נמוכה. נקווה שלא ישתנה לרעה.

אם מנקים את הפנטזיות הדתיות והשטויות האחרות אזי יש שתי הנחות בסיסיות, ושתיהן מוטעות.
אין פה שום פנטזיה דתית. תן לי דוגמה אחת בבקשה
אחת,

״בפני אלו מערביי יהודה ושומרון שיחפצו בכך תיפתח תקווה חדשה לעתיד טוב ולחיים פרטיים טובים תחת כנפיה של המדינה היהודית. העם היהודי הביא לארץ הזאת טובה רבה – שפע, קִדמה, פיתוח וטכנולוגיה – והוא ישמח לאפשר לכל מי שירצה לחיות כאן בשלום ליהנות מהם. מי שיבחר להישאר כאן כאדם פרטי יוכל ליהנות מחיים טובים בהרבה מאלו שיש לקרוביו וחבריו בשלל מדינות ערב שמסביב, וגם מאלו שהיו מצפים לו תחת השלטון המושחת של הרשות הפלשתינית.״

המהגרים המוסלמים לשוודיה, אנגליה ואירופה מפריכים את הטענה הזו כל יום.
והדרוזים והערבים הנוצרים ומיעוט ערבי מוסלמי שפה מתנהגים למופת. אל תדאג. לא יתנו לפליטים טפילים לרכב על המדינה. אל תיתמם
שתיים ,

״החלופה השנייה נועדה לאלו מערביי יהודה ושומרון שיתקשו לוותר על מימוש השאיפות הלאומיות. מי שאינו מסוגל להישאר כאן כאדם פרטי שגונז את החלום למימוש שאיפותיו הלאומיות – מוזמן ללכת ולממש אותן באחת ממדינות ערב הרבות מסביב, או לחפש לעצמו, כמו ערבים רבים כל כך מסביבנו, עתיד טוב יותר באירופה, בדרום אמריקה או במדינות אחרות, כך שלא יצטרך לחיות במדינת היהודים.״

ברור, הארצות האלה יתנו למהגרים הללו תושבות ואזרחות תוך שניה וחצי
הנה חזרו ל״שניה וחצי״. למרות שזה ממש לא הדיון. אבל בא תחזור על זה עוד פעם, אולי זה יהפוך לאמת
. הם יתאקלמו שם וישמחו להגר מרצון.
בוא, תנסה להגר לארץ אירופית ללא אזרחות אירופית, תראה כמה זה קל וכמה הם שמחים לקבל אותך.
אתה פשוט חוזר על טענות שוליות וחלולות, במקום להתעסק במהות. בעיות טכניות יהיו, ואני מבטיח לך שהם ידונו בצורה שקולה ויפתרו לבסוף. לא תוך שנייה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 37
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
J כניסה כספק של משרד החינוך בתוכנית "גפן" התפתחות אישית 9
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
F אופטימזציה (מינורית) בתוכנית חיסכון נטו של כחלון צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה