• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשואוץ אג"ח - ישראל מול ארה"ב

שיקלר

משתמש רשום
דירוג
1
בוקר טוב!
למישהו יש רעיון למה תשואות האג"ח בישראל כ"כ יותר נמוכות מהתשואות בארה"ב?
בארה"ב ניתן לקנות אג"ח לשנתיים בתשואה של כ2.5%, בעוד התשואה המקבילה בישראל היא 1.8% בערך.
האם הדירוג של ישראל גבוה יותר? האם הביטחון במטבע גבוה יותר?

נ.ב:
מביע את מחאתי על נעילת האפשרות להתחבר לפורום עם טוויטר. נאלצתי לפתוח חשבון חדש לחלוטין

מטבעות שונים.
אינפלציה בארהב גבוהה יותר.
לכן הבדל בריביות.
כמו כן תסתכל על החחה חוב בין המדינות.

בארה"ב ניתן לקנות אג"ח לשנתיים בתשואה של כ2.5%, בעוד התשואה המקבילה בישראל היא 1.8% בערך.
לא ניתן להשוות, מטבעות שונים.
תשווה עיזים לעיזים.

בסוף יש בניהם יחס המרה.
אם יש לי 100 ש"ח, שמקבילים ל27$, אני צריך לחשוב איפה אני אפיק יותר ב5 שנים הקרובות.

אם אחוזי הריבית שונים, משמע שאני מצפה שיחס הדולר-שקל ישתנה. במקרה הנ"ל: קיים צפי בשוק שהדולר ירד אל מול השקל.
אמת?

בסוף יש בניהם יחס המרה.
אם יש לי 100 ש"ח, שמקבילים ל27$, אני צריך לחשוב איפה אני אפיק יותר ב5 שנים הקרובות.

אם אחוזי הריבית שונים, משמע שאני מצפה שיחס הדולר-שקל ישתנה. במקרה הנ"ל: קיים צפי בשוק שהדולר ירד אל מול השקל.
אמת?

בסוף יש בניהם יחס המרה.

אמת?
כן וצריך לשקלל גם את הסיכון שלא יוחזר החוב בכל אחת מהמדינות.

בוקר טוב!
למישהו יש רעיון למה תשואות האג"ח בישראל כ"כ יותר נמוכות מהתשואות בארה"ב?
האם הדירוג של ישראל גבוה יותר? האם הביטחון במטבע גבוה יותר?

נ.ב:
מביע את מחאתי על נעילת האפשרות להתחבר לפורום עם טוויטר. נאלצתי לפתוח חשבון חדש לחלוטין
אני מתפלא שלא ענו לך עדיין...
כל התשואות נגזרות מהתשואה של נכס חסר סיכון, הנכס שהכי מתאים להגדרה של נכס חסר סיכון זה שטר ניכיון ממשלתי קצר, בארץ זה המק"מים ובארצות הברית זה T-bills. הריביות של האגחים האלה נקבעות על ידי הבנק המרכזי של אותה מדינה. בארצות הברית התשואה על T-bills היא 1.75% בערך. בישראל התשואה שבנק ישראל קבע על מק"מ לאותו אורך זה 0.1%. מכיוון שיש הפרש גדול בתשואות הקצרות - זה משפיע על התשואות הארוכות גם כן- תחשוב רגע למה לך להחזיק אגח לשנתיים שמניב 1.75% אם אתה יכול להחזיק אגח עם מועד פדיון קרוב יותר שמניב אותו דבר? לכן אתה תסכים לשלם פחות על אגח לתקופה ארוכה יותר. וככה אתה יכול לראות שככל שמועד הפדיון רחוק יותר ככה התשואות גבוהות יותר.

מה שקורה בפועל בשטח, זה שמשקיעים במקמים בישראל רואים מה שאתה רואה, ומתחילים למכור את המקמים שלהם כדי לקנות T-bills ( מה שאמור לגרום לתשואה של המקמים בישראל לעלות עד שתתמחר את הסיכון כמו שצריך ) אבל מכיוון שבנק ישראל רוצה לשמור על הריבית נמוכה, הוא קונה את האגחים מאותם מוכרים שמעבירים את הכסף לארצות הברית וככה מחזיק את הריביות על המקמים האלה ברמות נמוכות יותר מהT-bills.

על אף שהסיכון בישראל כמובן גבוה יותר מאשר בארצות הברית, בנק ישראל מבצע התערבות כדי למנוע מהשוק לתמחר את זה בתשואות על המקמים.
למניפולציה הזו שבנק ישראל עושה יש מחיר די כבד בכך שהשקל מתחיל להישחק מול הדולר, כי כשהוא קונה ממשקיעים את האגחים הוא משלם להם בשקלים, הם לוקחים את השקלים האלו וממירים אותם לדולרים ( קונים דולר ומוכרים שקל) וככה לאט לאט אתה תתחיל לראות שאם הפער בריביות יישאר כמו עכשיו לאורך זמן השקל יתחיל להחלש מהר יותר.

נערך לאחרונה ב:
וככה לאט לאט אתה תתחיל לראות שאם הפער בריביות יישאר כמו עכשיו לאורך זמן השקל יתחיל להחלש מהר יותר.
הוא לא ישאר, הוא יגדל.
הפוזיציה שלי בהתאם.

יותר דולרים משקלים?
בדיוק. הרבה הרבה יותר + מינוף בש"ח כנגד נכסים בדולרים.
אתה מעדיף שוק עם ריביות קצת יותר גבוהות למרות שזה שוק שאתה צופה בו עליית ריבית?
1. אני אישית מושקע באג"חים לא סחירים עם מח"מ קצר/בינוני צמודי ריבית ליבור.
2. לאנשים אחרים אני ממליץ לקצר מח"מים, משהו כמו SDIA או VCSH.

1. אני אישית מושקע באג"חים לא סחירים עם מח"מ קצר/בינוני צמודי ריבית ליבור.
2. לאנשים אחרים אני ממליץ לקצר מח"מים, משהו כמו SDIA או VCSH.
לא סחירים... עכשיו אני סקרן

השקעות (הלוואות) שלא בשוק ההון בארה"ב.
אז FRN דולרי עם עוגן לייבור כנגד שורט חוב בשקלים? אבל למה דווקא לייבור, יש סיבה למה מחוץ לארה"ב?

מה שקורה בפועל בשטח, זה שמשקיעים במקמים בישראל רואים מה שאתה רואה, ומתחילים למכור את המקמים שלהם כדי לקנות T-bills ( מה שאמור לגרום לתשואה של המקמים בישראל לעלות עד שתתמחר את הסיכון כמו שצריך ) אבל מכיוון שבנק ישראל רוצה לשמור על הריבית נמוכה, הוא קונה את האגחים מאותם מוכרים שמעבירים את הכסף לארצות הברית וככה מחזיק את הריביות על המקמים האלה ברמות נמוכות יותר מהT-bills.
אז בשנתיים האחרונות בנק ישראל רק קונה וקונה מקמים?

אז בשנתיים האחרונות בנק ישראל רק קונה וקונה מקמים?
נכון, עצם העובדה שכסף מתחיל לברוח לארה"ב זה מאלץ אותו לעשות זאת. ככל שהפער ריביות גודל בינו לבין הבנק המרכזי בארצות הברית, ככה הוא ייאלץ לקנות יותר מקמים כדי לשמר את שער הריבית הנמוך כאן, עד שכמובן הוא יחליט שהגיע הזמן להעלות פה ריבית, ואז הוא פשוט מחליט על טווח ריביות חדש שעליו הוא מגן מאותו רגע ויוכל לצמצם רכישות.

באת בזמן.
מעניינת אותי דעתך בקשר לטענה שהדולרים הנאגרים במחסני הבנק המרכזי שלנו בסוף יימכרו (הרי לא יישרפו, נכון?) ולכן בטווח כלשהו לא ידוע השקל יתחזק כתוצאה מכך. אני שואל, כי האינסטינקט שלי הוא לעשות בדיוק מה שאתה עשית ולהשאר בערך עם מעט שקלים בחסכון, אבל מעט חושש מההיסטריה במדיניות הבנק המרכזי שלנו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
M אג"ח ג, ד, ה? שוק ההון 9
נ אג״ח לשלוש שנים כהשקעה? שוק ההון 12
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
S אג"ח קונצרני שוק ההון 1
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12