• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית דירה להשקעה בארצות הברית

hay zohar

משתמש רשום
דירוג
0
ערב טוב לכולם,

שמי חי ואני מתעניין בזמן האחרון בקנית דירה להשקעה בארה"ב,
המחירים בארץ בשמיים, וחשבתי ליקנות דירה בחו"ל ובשכירות שאקבל להשכיר דירה בארץ.

הבעיה שלי היא שאני לא מכיר בצורה אישית משהו שעושה את זה ולכן הנושא דיי מפחיד אותי כרגע (עדיין פחות מפחיד מלקחת משכנתא בארץ :roll:)

יש לי כמה שאלות לאנשים שעושים את זה:
1. דרך מי קניתם את הדירה?
הבנתי שעדיף ליקנות את הדירה ישירות מסוכן בשטח ולגשת איתה לחברת ניהול שרק תנהל אותה.
הודה מאוד מאוד להמלצות לסוכנים\חברות ניהול שאתם עבדתם\עובדים איתם.

2. איך מתבצע תהליך הקניה? ומה צריך לעשות לפני ובזמן הקניה?

3. ממה צריך להזהר? מה אמור להדליק לי נורה אדומה?

ובכלל, מה אתם חושבים על הרעיון? מה היית החוויה שלכם מהתהליך?

תודה רבה רבה לעוזרים!

שבוע מצויין שיהיה,
חי.

ערב טוב לכולם,

שמי חי ואני מתעניין בזמן האחרון בקנית דירה להשקעה בארה"ב,

הבעיה שלי היא שאני לא מכיר בצורה אישית משהו שעושה את זה ולכן הנושא דיי מפחיד אותי כרגע (עדיין פחות מפחיד מלקחת משכנתא בארץ :roll:)

יש לי כמה שאלות לאנשים שעושים את זה:
1. דרך מי קניתם את הדירה?
הבנתי שעדיף ליקנות את הדירה ישירות מסוכן בשטח ולגשת איתה לחברת ניהול שרק תנהל אותה.
הודה מאוד מאוד להמלצות לסוכנים\חברות ניהול שאתם עבדתם\עובדים איתם.

תודה רבה רבה לעוזרים!

שבוע מצויין שיהיה,
חי.
איך נראה שאר תיק ההשקעות שלך?
אם זאת ההשקעה היחידה והעיקרית שלך הייתי מציע לך בחום לוותר על הרעיון.

היי,

כרגע זו ההשקעה היחידה, למה לוותר ?
במה היית ממליץ להתמקד?

תודה

כרגע זו ההשקעה היחידה, למה לוותר ?
כי אתה כמעט בוודאות מעריך ביתר את התשואה לכיס, ובחסר את כמות הכאב ראש המלווה עם ההשקעה.
היה פה שרשור לא מזמן על הוצאות ממוצעות בארה״ב, נסה להעריך את ההוצאות שלך והרווח בכיס נטו-נטו, ואז תשווה למה שרשום שם, תראה עד כמה אתה בכיוון.
לגבי הכאב ראש, אני לא יכול לכמת לך את זה מספרית, אבל זה בטוח יותר משאתה חושב, וזה תלוי באופי שלך עד כמה אתה מוכן לספוג את זה.
יכול להיות שזה מתאים לך, ויש לא מעט אנשים שמשקיעים רק בנדל״ן וכותבים בפורום, אבל בהינתן שהחלופה של תיק מניות-אגח היא בסדרי גודל כל כך הרבה יותר פשוטה, אתה צריך להיות ממש בטוח שמה שאתה עושה זה נכון עבורך.
ויש כמובן גם את העניין של פיזור סיכוני קיצון - נכס נדלן בודד זה ריכוז סיכון עצום, לעומת השקעה בכל החברות הציבוריות בעולם.

אני אישית מושקע בנדלן בארה״ב, אבל רק כחלק מתיק רחב יותר שמפזר סיכונים גם במניות ואג״ח בין השאר.

תפתח YouTube, תקרא , תצפה , גוגל - ואז תקבל החלטה מושכלת למה כן ולמה לא

אם לא מצאת מציאות בארץ , למה אתה מצפה למצוא בארץ זרה ? אתה לא מכיר שם כלום ,חוקי מס,מנטליות ,העדפות,אזורים.
אף אחד לא מחלק שם כסף על הרעפים...

מה היתרון היחסי שלך על המשקיע האמריקאי הממוצע?

אם לא מצאת מציאות בארץ , למה אתה מצפה למצוא בארץ זרה ? אתה לא מכיר שם כלום ,חוקי מס,מנטליות ,העדפות,אזורים.
אף אחד לא מחלק שם כסף על הרעפים...

אתה לא צריך יתרון יחסי. התשואה שם פשוט יותר גבוהה.

היי חי
העלתה כאן שאלות רבות, במידה ואתה מעוניין לפעול לבד מומלץ שתקדיש זמן ללמוד ולהבין כיצד לפעול,
אתה צריך להבין את שוק הנדל"ן בארה"ב, ולהתאים את הציפיות שלך למציאות.

בכל מקרה כך בחשבון שבדרך זו אתה עלול לשלם שכר לימוד, וזה בסדר כל עוד אתה בא עם גישה חיובית
ויכול להכיל זאת, זו דרך מצוינת ללמוד ולהתנסות במידה ויש לך שאיפה להמשיך ולהתפתח בתחום זה.

מצטרף לקודמיי, לפי דעתי אתה חושב שהדשא של השכן ירוק יותר.
בכל מקרה יש אתר ופורום עם טונות מידע בשם biggerpocket
הצלחה בכל מקרה

גם הריבית.
תקן אותי אם אני טועה - ממה שהבנתי די קשה לתושב ישראלי שאין לו קרדיט סקור והיסטוריה פיננסית בארה"ב להתמנף שם, בטח לא לנכס ראשון, כך שזה פחות רלוונטי, לא?

אני מתעניין בזמן האחרון בקנית דירה להשקעה בארה"ב,
למה דווקא ארה"ב?

יש המון מידע זמין על זה באינטרנט, גם בעברית (בין אם בחיפוש פה בפורום, פורום נדל"ן בארה"ב בתפוז ובלוגים למיניהם שכותבים על זה) וכמובן באנגלית - כבר המליצו לך על ביגר פוקטס שזה מקור ידע עצום. לפני שאתה פועל, קח את הזמן לקרוא. כשתבין מה זה טייטל, מה זה LLC, מה המשמעות של מיסוי בסטייט ופרופרטי טקס ומה הוצאות התחזוקה והניהול האמיתיות הצפויות לך(בית פרטי צמוד קרקע שבנוי מעץ ונמצא בשלג ובגשם כל השנה דורש "טיפה" יותר מדירה ממוצעת בפתח תקווה), רק אז תתחיל להיות מסוגל לחשב תשואה אמיתית (וגם אז צריך לקחת בחשבון חודשים בלי שוכר, הוצאות למציאת שוכר חדש לחברת הניהול, פינויים לפעמים ועוד) - לאט לאט הדשא של השכן הופך לפחות ופחות ירוק. לפני שאתה קופץ למים עם סכום משמעותי, תבין אם דווקא נדל"ן למגורים בארה"ב זו הנישה שאתה מחפש.

הגיבו לך בשרשור ארבעה תותחים שעוסקים בזה ומרוויחים מזה יפה. רק כדי לתת קונטרה, אגיד שאחרי הרבה קריאה ומחקר של התחום, החלטתי שההתעסקות שזה ידרוש ממני לא שווה את התשואה ביחס לאלטרנטיבות. צריך לשים לב מתי תשואה על ההון הופכת להיות שכר עבודה, שזה לא משהו שאני מעוניין בו כרגע.

הוא לא צריך יתרון. אם הוא ישקיע כמו האמריקאי הממוצע (שזה בהחלט ישים) וישיג את תשואת השכירות הממוצעת, היא תהיה כפי הנראה טובה יותר מפה ותדרוש כפי הנראה פחות הון עצמי. יתרון זה למי שמחפש להכות את השוק או לעשות רווח הון - זו גישה פחות פסיבית/סולידית. הגיבו פה בשרשור גם אנשים שעושים את זה (ואכן יש להם יתרון על פני המשקיע האמריקאי הממוצע)

תקן אותי אם אני טועה - ממה שהבנתי די קשה לתושב ישראלי שאין לו קרדיט סקור והיסטוריה פיננסית בארה"ב להתמנף שם, בטח לא לנכס ראשון, כך שזה פחות רלוונטי, לא?
כן אבל לא זו הייתה כוונתי, התשואה שם יותר גבוהה נכון אבל גם הריבית חסרת הסיכון שם גבוהה יותר, כלומר גם בפק"מ בבנק אתה תקבל ריבית הרבה יותר גבוהה מאשר פה, אפילו על אג"ח בדירוג גבוה אתה תקבל שם מעל 4% ככה שצריך להשוות תפוחים לתפוחים, השוואה מול תשואה של נדל"ן פה היא אינה נכונה.
הוא לא צריך יתרון. אם הוא ישקיע כמו האמריקאי הממוצע (שזה בהחלט ישים) וישיג את תשואת השכירות הממוצעת,
אבל זה לא יתכן כי הוא לא האמריקאי הממוצע הוא הישראלי הממוצע, אז מהישראלי כנראה יקחו קצת יותר כסף על תחזוקה וניהול, לנהל לבד זה בכלל לא אופציה בניגוד לאמריקאי ובנוסף יש לו הוצאות עודפות כמו רו"ח שם ופה ועלויות בנקים עודפות, שלא לדבר על חוסר אפשרות לקחת משכנתא, הבונוס הגדול ביותר בנדל"ן.

אתה לא צריך יתרון יחסי. התשואה שם פשוט יותר גבוהה.
גם אם כן הסיכוי שלו להסתבך שם גבוה
אבל זה לא יתכן כי הוא לא האמריקאי הממוצע הוא הישראלי הממוצע, אז מהישראלי כנראה יקחו קצת יותר כסף על תחזוקה וניהול, לנהל לבד זה בכלל לא אופציה בניגוד לאמריקאי ובנוסף יש לו הוצאות עודפות כמו רו"ח שם ופה ועלויות בנקים עודפות, שלא לדבר על חוסר אפשרות לקחת משכנתא, הבונוס הגדול ביותר בנדל"ן
לזה התכוונתי .
אין לו יתרון יחסי אלא חסרון יחסי.
רוב הסיכויים שימכרו לו נכס גרוע במחיר גבוה ויעשו לו תרגילים כל הדרך אל הבנק.

כן אבל לא זו הייתה כוונתי, התשואה שם יותר גבוהה נכון אבל גם הריבית חסרת הסיכון שם גבוהה יותר, כלומר גם בפק"מ בבנק אתה תקבל ריבית הרבה יותר גבוהה מאשר פה, אפילו על אג"ח בדירוג גבוה אתה תקבל שם מעל 4% ככה שצריך להשוות תפוחים לתפוחים, השוואה מול תשואה של נדל"ן פה היא אינה נכונה.
אוקיי. מבין מה אתה אומר, ואתה צודק, אבל אני חושב שאם בן אדם רוצה להשקיע בנדל"ן ומתלבט איפה אז להשוות תשואות מישראל למקום אחר זה גם יכול להיחשב השוואה של תפוחים לתפוחים.

אבל זה לא יתכן כי הוא לא האמריקאי הממוצע הוא הישראלי הממוצע, אז מהישראלי כנראה יקחו קצת יותר כסף על תחזוקה וניהול, לנהל לבד זה בכלל לא אופציה בניגוד לאמריקאי ובנוסף יש לו הוצאות עודפות כמו רו"ח שם ופה ועלויות בנקים עודפות, שלא לדבר על חוסר אפשרות לקחת משכנתא, הבונוס הגדול ביותר בנדל"ן.
אם אתה מדבר על אמריקאי שגר ליד הנכס שלו אתה כמובן צודק, אבל יש המון משקיעי נדל"ן אמריקאים שמשקיעים מרחוק. אם אתה עובד עם מתווך מקומי וחברת ניהול מקומית (ובודק בפורומים הנכונים שגם אמריקאים עובדים איתם) לא אמור להיות הבדל גדול בתשואות בינו לבין אמריקאי (אני מזניח עלויות רו"ח ועמלות בנקים אם כי אולי אני טועה ועושה הערכת חסר למשמעות שלהם).
חוסר אפשרות לקחת משכנתא הוא אכן חסרון ענק. עם זאת, המחירים בארה"ב מאפשרים ליותר ישראלים לקנות נכסים עם הון עצמי בלבד (או עם מינוף קל וזול על חשבון קרן ההשתלמות למשל). בכל מקרה אין ספק שזה חסרון עצום.

אוקיי. מבין מה אתה אומר, ואתה צודק, אבל אני חושב שאם בן אדם רוצה להשקיע בנדל"ן ומתלבט איפה אז להשוות תשואות מישראל למקום אחר זה גם יכול להיחשב השוואה של תפוחים לתפוחים.
קשר קלוש.
אם אתה מדבר על אמריקאי שגר ליד הנכס שלו אתה כמובן צודק, אבל יש המון משקיעי נדל"ן אמריקאים שמשקיעים מרחוק. אם אתה עובד עם מתווך מקומי וחברת ניהול מקומית (ובודק בפורומים הנכונים שגם אמריקאים עובדים איתם) לא אמור להיות הבדל גדול בתשואות בינו לבין אמריקאי
אתה טועה. את הישראלי אפשר למרוח מפה עד הודעה חדשה, הוא לא יודע כמה עולה להחליף גג, הוא לא מבין בהבדלים בין סוגי השינגלים והוא לא יודע שאולי עדיף גם לבדוק את הלוחות OSB שמתחת, את האמריקאי קשה למרוח כי הוא, החברים שלו והמשפחה שלו גרו בכאלה כל החיים שלו. אתה לא מכיר ROOFERS באיזור, האמריקאי ירים כמה טלפונים ואולי יקבל כמה הצעות מחיר לפני העבודה, הישראלי לא יעשה את זה. עכשיו תוסיף לזה גם גיזום עצים, אספלט חדש, רצפות חדשות, צביעה+שפכטל, תיקוני SIDINGS, תיקון וניקוי מרזבים, שיפוץ לחדרים הרטובים ועוד אינסוף דברים שצריך לעשות בבית פרטי שאינו דירה בבניין ותבין שמשקיע מרוחק זה חלום רטוב של כל מנהל נכסים.
(אני מזניח עלויות רו"ח ועמלות בנקים אם כי אולי אני טועה ועושה הערכת חסר למשמעות שלהם).
אתה טועה באמת. רו"ח ישראלי+אמריקאי זה כבר 2000 ש"ח בשנה, בנכסי פח שישראלים אוהבים לרכוש שם זה הרבה כסף יחסית.
תוסיף עוד לפחות 60$ לכל SWIFT נכנס לארץ, בהנחה שאתה רוצה כמה כאלה בשנה זה עוד הוצאה. המרת מט"ח? עוד כסף. את הסעיף הזה אפשר להוריד בעזרת IB אבל אפשר לספור על יד 1 את מספר האנשים שעושה זאת.
גם אם יש המון אמריקאים שמשקיעים מרחוק זה לא אומר שזה צעד חכם לעשות, יתרון יחסי של כל אדם הוא נדל"ן שקרוב לבית, גם מבחינת עלויות ניהול גם מבחינת היכרות עם השוק וגם היכרות עם אנשי מקצוע.
כשאתה משקיע קל"ב אתה אולי לא כריש אבל גם לא דג רקק, כשאתה משקיע מרחוק אתה דג רקק וגם תשאר כזה.

נשמע מפחיד. אז למה בכל זאת אתה משקיע בזה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
O לבטים לגבי קניית דירה להשקעה בפריפריה נדל"ן 8
O קניית דירה להשקעה במינוף מלא נדל"ן 2
J קניית דירה להשקעה לעומת ערוצי השקעה חלופיים נדל"ן 8
O קניית דירה למגורים או להשקעה נדל"ן 18
J התייעצות - קניית דירה בראשלצ להשקעה נדל"ן 16
S קניית דירה נוספת להשקעה נדל"ן 6
ש קניית דירה להשקעה בישראל נדל"ן 11
ש קניית דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
Y קניית דירה להשקעה לבד עם משכתנה או עם שותף ללא משכנתה נדל"ן 10
רעות שקד קניית דירה להשקעה בארצות הברית נדל"ן 56
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
J קניית דירה ראשונה נדל"ן 4
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
D קניית דירה בפולין נדל"ן 14
D קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 21
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
ד קניית דירה לטווח קצר נדל"ן 8