• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית דירה לטווח קצר

דניאל פליקס

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן. שאלה להתייעצות. יש לי סכום כסף של כמעט שני מיליון שקלים שכרגע כולו בשוק ההון ובמסלולים כלליים.
בהנחה שאני יודע שארצה לקנות דירה בעוד 3-4 שנים לצורך מגורים האם כדאי לי כבר עכשיו לקנות דירה בחלק מהסכום+משכנתא כדי להיצמד למחירי הנדלן ולפצל את אפיקי ההשקעה? או שכרגע עדיף לי להשאיר אותו בשוק ההון עד שאני אקנה את הדירה בה אגור. (לקנות דירת מגורים עכשיו זה לא על הפרק מכיוון שאני גר בעיר רחוקה מזו שאני עתיד לגור בה, והמחירים בה הם מעבר לכסף שיש לי)

מחירי הנדל"ן לא קורלטיביים לשוק ההון כך שייתכן מצב בו ככל שתמתין, כך הדירה שאתה מעוניין לרכוש תתרחק ממך.

מה השיקולים שבגללם אתה רוצה לקנות את דירת המגורים? האם שקלת לקנות דירה להשקעה ומנגד לשכור את הדירה שבה אתה מעוניין לגור מבלי לרכוש אותה?

קח בחשבון שבקניית דירה יש הוצאות עסקה גבוהות (מס רכישה, תיווך, עורך דין ועוד כמה קטנות) לעומת ההוצאות בשוק ההון.

• אהבתי
Reactions: HHH
מחירי הנדל"ן לא קורלטיביים לשוק ההון כך שייתכן מצב בו ככל שתמתין, כך הדירה שאתה מעוניין לרכוש תתרחק ממך.

מה השיקולים שבגללם אתה רוצה לקנות את דירת המגורים? האם שקלת לקנות דירה להשקעה ומנגד לשכור את הדירה שבה אתה מעוניין לגור מבלי לרכוש אותה?
ומהצד השני, אולי אם תמתין עכשיו שוק ההון יעשה תשואה עודפת על מחירי הנדלן. באמת שאי אפשר לדעת..

ומהצד השני, אולי אם תמתין עכשיו שוק ההון יעשה תשואה עודפת על מחירי הנדלן. באמת שאי אפשר לדעת..
זה נכון. למי שאינו אוהב סיכון עדיף לגדר, לפחות חלקית, את ההוצאה העתידית ולכן עדיף לקנות דירה.

זה ברור, אבל המטרה שלו היא לרכוש דירה בטווח זמן בינוני, אז יש היגיון בלהיות צמוד למחירי הדיור (גם קניית דירה לא לגמרי מבטיחה זאת כי השינוי אינו קבוע בין נכסים שונים) על פני להיות צמוד למדד מנייתי כלשהו.

בהנחה שאני יודע שארצה לקנות דירה בעוד 3-4 שנים לצורך מגורים האם כדאי לי כבר עכשיו לקנות דירה בחלק מהסכום+משכנתא

היי
אף אחד לא יכול לנחש מה יהיה בעוד 3 או 4 שנים, במידה ויש התחייבות או כוונה,
לדעתי מומלץ לגדר במקום לנחש.

לקנות דירת מגורים עכשיו זה לא על הפרק מכיוון שאני גר בעיר רחוקה מזו שאני עתיד לגור בה, והמחירים בה הם מעבר לכסף שיש לי
המשפט דו משמעי.
אתה יודע באיזו עיר תרצה לגור עוד 4 שנים? המשפט "המחירים בה הם מעבר לכסף שיש לי" מתייחס לעיר הנוכחית או לעיר העתידית?

אם זה מתייחס לעיר הנוכחית - מה מפריע לך לקנות עכשיו דירה בעיר העתידית ולהשכיר בינתיים?
אם מתייחס לעיר העתידית - למה שעוד 3-4 שנים יהיה לך מספיק כסף?

בכל מקרה, חושב שכדאי לקנות כדי לגדר גם עם העלויות הנלוות לעיסקה. עם עדיפות לדירה שאופציונלית לעבור אליה בעתיד ולחסוך חלק מהעלויות הנלוות.

המשפט דו משמעי.
אתה יודע באיזו עיר תרצה לגור עוד 4 שנים? המשפט "המחירים בה הם מעבר לכסף שיש לי" מתייחס לעיר הנוכחית או לעיר העתידית?

אם זה מתייחס לעיר הנוכחית - מה מפריע לך לקנות עכשיו דירה בעיר העתידית ולהשכיר בינתיים?
אם מתייחס לעיר העתידית - למה שעוד 3-4 שנים יהיה לך מספיק כסף?

בכל מקרה, חושב שכדאי לקנות כדי לגדר גם עם העלויות הנלוות לעיסקה. עם עדיפות לדירה שאופציונלית לעבור אליה בעתיד ולחסוך חלק מהעלויות הנלוות.
אין לי כסף לרכוש דירה בעיר הנוכחית ירושלים. ויעברו עוד לפחות 3 שנים עד שאעבור לעיר הבאה חיפה. אז השאלה היא האם עכשיו לקחת חלק מהכסף לקנות דירה עם משכנתא, למרות שאני לא יודע אם הדירה שאקנה היא הדירה שארצה לגור בה בעתיד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
J קניית דירה ראשונה נדל"ן 4
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 85
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
D קניית דירה בפולין נדל"ן 14
D קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
B קניית דירה למגורים כדירה שנייה נדל"ן 8
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 13
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3