• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פעם ראשונה שלי פה- מבולבל ומבקש עיצה

אני אכן חושב ללכת לאיזה שיחת ייעוץ עם איש מומחה. הקטע שאם אלך ליועץ משכנתאות, ברור שהוא משוחד לגבי כל מה שקשור לנדל״ן….
ולכן נראה לי שהוא לא כזה אובייקטיבי,
והוא יציג לי רק אפשרויות ותרחישים,
של משכנתא אל מול שכירות….

ומנגד, אם אלך ליועץ השקעות בשוק ההון, ברור שהוא חסיד של ״הבורסה״ , כך שהוא יציג בפניי כל מיני כדאיות השקעה של מניות אל מול מדדים, אגח״ים אל מול פקדונות וכו וכו….

ואם אלך ליועץ כלכלי כזה של עינייני משפחה,
הוא בטוח ידחף לכיוון של פנסיה, ביטוחי בריאות וכל השיט הזה…. חחח. שזה אין לי סבלנות.

אז למי הולכים בעצם?
למי אתה היית הולך?

תודה
בעל מקצוע בלתי תלוי + המלצות חברים מכרים.
אני פניתי ליועץ נדל״ן בנוגע לדירה להשקעה אבל לא עמדתי הקריטריונים (=משאבים דלים ודלילים) ולכן הוא סרב להמשיך איתי את התהליך. הפואנטה היא שהוא הרוויח את אמוני והוכיח את הגינותו. אין סיבה שלא תתקל גם אתה באחד כזה. וכן, יש נחשים בשדה אבל זה לא אומר שלא צריך לנסות.

הפסדתי 650 אשח לפני עשור במסחר יומי. כעת מספר חודשים אני יושב על קרנות מחקות סנופי ונאסדק תוך רצון לאפס את מגן המס המדווח במס הכנסה
חכם, פספסתי את זה.
לפות"ש יש פטור משמעותי מתשלום מס על מניות.

נו?? ואיך ממקסמים ״איכות חיים״!?
לא על ידי זה, שגרים במקום שבא לך לחזור בערב אליו הביתה?
מקום שיהיה לך כיף לבשל בו?
לישון בחדר שינה, שהתריסים הם לא משנות ה 70, והמרצפות הם לא ״מרצפות שומשום״ של שנות ה 70?
איך ממקסמים ״איכות חיים״!?
״מתכלבים בכדי שבגיל 70 יהיו לך 3 מיליון בבנק,
ובעצם לא ממש חיית״!?

אני שואל לא בקטע של לקטרג,
אלא באמת רוצה להבין

תודה
אני מתחיל לחשוד שאתה לא קורא את ההודעות אלא קצת מטריל.
יש מצב שפחות קריטי לך לפתור את הבעיה ויותר חשוב לך להתווכח ?

אני אצטט שוב את מה שכתבתי, ואני אשמח לתגובה עניינית :
אני לא מבין את הדיון
קח משכנתא של 1.5 מליון ל 20 שנים, זה החזר של 8000~ בחישוב גס.
אמרת שאתה מכניס 25 נטו .. ישאר לך 17 .. אתה רווק בלי ילדים.. פרט לדיור אתה יכול לחיות ברווחה על 5000 הוצאות.
והנה נשאר לך 12 אלף לשים בצד. כל חודש.
אתה יכול לקחת גם רק מליון משכנתא ולגור בשכונות פחות טובות כפי שציינו מעליי, ואז בכלל ישאר לך אינסוף כסף פנוי בצד.

לא ברור לי איך חברי הפורום זורמים איתך על ה"טרגדיה" שאתה חושב שאתה נמצא בה, אתה במאיון העליון ביחס של הכנסות/להוצאות .
אין לך שום בעיה. החיים (הפיננסים) שלך דבש.

אני מתחיל לחשוד שאתה לא קורא את ההודעות אלא קצת מטריל.
יש מצב שפחות קריטי לך לפתור את הבעיה ויותר חשוב לך להתווכח ?

אני אצטט שוב את מה שכתבתי, ואני אשמח לתגובה עניינית :
אוקיי, .
ברור שאני מנסה לפתור ולהקשיב לכל מיני דיעות פה….
סבבה.. קראתי את מה שכתבת.
אז אתה דוגל בקניית הנדל״ן, מאשר בקניית המדדים. (ככל שזה קשור לסטטוס שלי).

סבבה.
תודה רבה שנתת לי כיוון

מאחר ואתה רווק והצהרת שזה לא הולך להשתנות למה שלא תקנה דירה 2 חדרים מודרנית? ראיתי פרסומים בפרויקטים חדשים בבת ים דירה 2 חדרים ב-1.7 - 1.8.

גם בפרויקט הזה ביפו יש 2 חדרים 50 מ"ר + 9 מ"ר מרפסת. תשאל את הקבלן כמה הוא רוצה. אני מניח שתוכל לקבל הנחת פריסייל.

מאחר ואתה רווק והצהרת שזה לא הולך להשתנות למה שלא תקנה דירה 2 חדרים מודרנית? ראיתי פרסומים בפרויקטים חדשים בבת ים דירה 2 חדרים ב-1.7 - 1.8.

גם בפרויקט הזה ביפו יש 2 חדרים 50 מ"ר + 9 מ"ר מרפסת. תשאל את הקבלן כמה הוא רוצה. אני מניח שתוכל לקבל הנחת פריסייל.

מי הקבלן ? אפשר פרטים ?

איפה אתה חי
ענית לי תשובה מאוד ארוכה.
אך פספסת לענות לעצמך על היעדים הכלכליים שלך לעתיד.
התגובות שלך מאוד מרוכזות בהווה, ולכן גם אתה מגיע לשאלות הלא נכונות (לדוג' להשקיע במניות או בנדלן).

שוב ממליץ על פעמונים.

מודה שגם אני רואה בעומס המלל הלא מפוקס / ההתבכיינות החוזרת על איכות החיים קצת הטרלה. אם אתה רוצה לעזור לאנשים לעזור לך, מציע שתנטרל את הרגשות ותתמקד בעובדות. ותתמצת את העובדות. אני חושב שאולי גם תגלה שעל ידי הסתכלות על התמונה המפושטת שיש לך לא מעט תשובות גם בלי הכוונה של אחרים.

ייתכן גם שאתה חדש לפורומים ומשוחח כאן כמו שאתה משוחח עם חברים. שזה בסדר, אבל פחות אפטיבי. בהיבט הזה ממליץ לעצור קצת ופשוט לקרוא - גם שרשורים אחרים בפורום (ועל הדרך תגלה שצרותייך אינן ייחודיות) וגם בבלוג של הסולידית (קראת?)

ואוו, עברתי עכשיו על כל השרשור וכל מה שהרגשתי זה המון לחץ ומרמור של הפות"ש על כלום ושום דבר (ונסיונות להרגיע מצד רוב במגיבים).
אז קודם כל מציינת שאתה @Eranlavi נמצא במצב מצוין בחיים. משתכר היטב, ללא צורך לחלוק את הכסף עם אנשים נוספים.
משפט אחד לגבי העבר שלך - הוא כבר עבר, עשית שטויות אבל נדמה לי שהבנת לבד ואתה במקום אחר.
לגבי העתיד יש לי מספר נקודות להאיר שאולי יעזרו לך להתכנס בהווה לפעולות מקדמות:
1. אין לך קרן פנסיה - תדאג שתהיה לך. גם כי זה החוק וגם כי היא כוללת בתוכה קצבת נכות. אולי קופת גמל להשקעה בגילך זאת אלטרנטיבה טובה.
2. מחר בבוקר אתה יכול להיפגע ע"י רכב או מחלה ולא להיות מסוגל לעבוד כמה חודשים - שמור על תקציב חירום נכבד בעו"ש.
3. אתה תמיד צריך לקחת בחשבון שאולי יקרה לך משהו ולא תוכל לעסוק יותר בעבודה הזאת (שהכנסתה תלויה כולה במצבך האישי - נפשי ופיזי).
4. עליך להיערך למצבים שבהן הפרנסה תרד או תסתיים. זה יכול לקרות גם ממחר בבוקר.
5. החשבון שלי הראה שנכון להיום אתה מוציא מעבר לשכ"ד סכום חודשי של כ-17K בחודש. כרווק יש לך הרבה שומנים לחתוך ולהעביר לאני העתידי שלך.
6. חסכון של 2.3 מליון ש"ח בגיל 57 אומר שאם נניח פרשת בריא באותו יום, ובהנחה שתחיה עד גיל 82, תוכל למשוך כ-8K בחודש למחייתך, בהשוואה ל-17K של היום.

לגבי דירת ההתכלבות בגבעתיים, אני די בטוחה שאתה יכול להרשות לעצמך דירה טובה בהרבה אבל נכון להיום אתה מתעדף להוציא כסף רב על דברים אחרים.
ברגע שתשנה את התיעדוף שלך (ובתקווה גם את רמת ההוצאות החודשיות בכלל) אז תוכל להרשות לעצמך דירה ראויה במחיר של 5K-7K בחולון או בת ים בשכונות הטובות ביותר.

לגבי ההתלבטות אם להשקיע בנדל"ן או במניות - נראה לי שגם לך ברורה ההעדפה שלך (לא רוצה להתעסק עם שוכרים). אם תגור בשכירות בדירה ראויה, אני לא רואה סיבה כלכלית למה לקנות דירת מגורים. במיוחד שלטענתך אתה מתכוון להשקיע בבורסה במדדי מניות מפוזרים היטב ולא לגעת בכסף עשור לפחות.

דעתי היא שדירה יחידה שאתה גר בה, עם 60% מימון ופטור ממס שבח, תיתן בסבירות גבוהה תשואה גבוהה יותר מהסנופי (אחרי מס).
את שאר החסכונות שיהיו לך בעתיד אתה יכול להזרים למדד עולמי בשיטת DCA.
אתה תהיה בסדר.
לא המלצה.

אוקיי, .
ברור שאני מנסה לפתור ולהקשיב לכל מיני דיעות פה….
סבבה.. קראתי את מה שכתבת.
אז אתה דוגל בקניית הנדל״ן, מאשר בקניית המדדים. (ככל שזה קשור לסטטוס שלי).

סבבה.
תודה רבה שנתת לי כיוון
אני לא דוגל בקניית נדלן על פני קניית מדדים בהקשר הפיננסים
אין לך בעיה פיננסית

הבעיה שלך היא שאתה גר בדירה פח, והפתרון הוא לקנות דירה לא פח.
לקנות מדדים לא יוציא אותך מהדירה פח גם אם בסוף התיק שלך יהיה שווה 10 מליון, עדיין גרת כל החיים בדירת פח.

או לשכור דירה טובה, לא חייבים לקנות.
מאוד קשה למצוא דירה טובה.
הדירות המושכרות תמיד יכילו מטבח הכי פשוט, ואלמנטים הכי פשוטים והכי עמידים שימצא בעל הנכס.
דירה משופצת ברמה גבוהה תעלה המון..

שלא נדבר על דירה שתתאים לצרכיו בהנתן ויש לו איזשהם צרכים לא סטדנרטים

הדירות המושכרות תמיד יכילו מטבח הכי פשוט, ואלמנטים הכי פשוטים והכי עמידים שימצא בעל הנכס.
מעולה בשבילי... אולי גם בשבילו?
תגיד, אתה מתווך? למה אתה חותר לכך שהוא יקנה דירה? מה בדברים שהוא כתב מביא אותך לזה?

מאוד קשה למצוא דירה טובה.
דירה משופצת ברמה גבוהה תעלה המון..

שלא נדבר על דירה שתתאים לצרכיו בהנתן ויש לו איזשהם צרכים לא סטדנרטים
חלק גדול מהדירות להשכרה היו לפני כן דירות למגורים של הבעלים.
לא כל אחד חושב שכל כמה שנים צריך שיפוץ יסודי בדירה כולל החלפת מטבח. ודאי בפורום הסולידית.

לא לא! לא הבנת!!!
החישוב הזה של ה 80,000 שקל חיסכון….
זה כאשר אני הולך לגור בדירה (שכורה/ משכנתא) של 8500 שקל!!!!
נראה לך שאם אני גר בדירת פח שלי, ומוציא עליה
4000 שקל, אני חוסך רק 80,000 בשנה??? הגזמת אחי.

אם אני נשאר בדירות פח האלה, באיזורים
של ה 4000 שקל…..אז אני חוסך הרבה יותר!!!
יוצא לי כל שנה לחסוך 134,000 שקל! (עשיתי גם לזה חישוב מדוייק !!), אבל זה אומר, להמשיך ״להתכלב״.
כלומר, לא כולל שכר דירה אתה מוציא 10 אלף ש"ח בחודש, כרווק. זה הרבה, אפשר גם לחיות טוב בחצי מזה.

אם תצמצם בהוצאות האחרות יתפנה לך כסף כדי לשכור דירה טובה יותר, אפשר ב 6500 ש"ח לשכור דירת שני חדרים במצב מעולה במיקום מרכזי. אבל גם אם נוסיף לזה 1000 ש"ח, אתה יכול לשכור ב 7500 ש"ח, ששאר ההוצאות שלך יהיו 6500 ש"ח, לחיות ברמה טובה מאוד ולהמשיך לחסוך 134 אלף ש"ח בשנה.
אם תתמיד בכך עד גיל הפנסיה יהיו לך מספיק חסכונות כדי להפסיק לעבוד ועדיין לחיות באותה רמת חיים.

ואוו, עברתי עכשיו על כל השרשור וכל מה שהרגשתי זה המון לחץ ומרמור של הפות"ש על כלום ושום דבר (ונסיונות להרגיע מצד רוב במגיבים).
אז קודם כל מציינת שאתה @Eranlavi נמצא במצב מצוין בחיים. משתכר היטב, ללא צורך לחלוק את הכסף עם אנשים נוספים.
משפט אחד לגבי העבר שלך - הוא כבר עבר, עשית שטויות אבל נדמה לי שהבנת לבד ואתה במקום אחר.
לגבי העתיד יש לי מספר נקודות להאיר שאולי יעזרו לך להתכנס בהווה לפעולות מקדמות:
1. אין לך קרן פנסיה - תדאג שתהיה לך. גם כי זה החוק וגם כי היא כוללת בתוכה קצבת נכות. אולי קופת גמל להשקעה בגילך זאת אלטרנטיבה טובה.
2. מחר בבוקר אתה יכול להיפגע ע"י רכב או מחלה ולא להיות מסוגל לעבוד כמה חודשים - שמור על תקציב חירום נכבד בעו"ש.
3. אתה תמיד צריך לקחת בחשבון שאולי יקרה לך משהו ולא תוכל לעסוק יותר בעבודה הזאת (שהכנסתה תלויה כולה במצבך האישי - נפשי ופיזי).
4. עליך להיערך למצבים שבהן הפרנסה תרד או תסתיים. זה יכול לקרות גם ממחר בבוקר.
5. החשבון שלי הראה שנכון להיום אתה מוציא מעבר לשכ"ד סכום חודשי של כ-17K בחודש. כרווק יש לך הרבה שומנים לחתוך ולהעביר לאני העתידי שלך.
6. חסכון של 2.3 מליון ש"ח בגיל 57 אומר שאם נניח פרשת בריא באותו יום, ובהנחה שתחיה עד גיל 82, תוכל למשוך כ-8K בחודש למחייתך, בהשוואה ל-17K של היום.

לגבי דירת ההתכלבות בגבעתיים, אני די בטוחה שאתה יכול להרשות לעצמך דירה טובה בהרבה אבל נכון להיום אתה מתעדף להוציא כסף רב על דברים אחרים.
ברגע שתשנה את התיעדוף שלך (ובתקווה גם את רמת ההוצאות החודשיות בכלל) אז תוכל להרשות לעצמך דירה ראויה במחיר של 5K-7K בחולון או בת ים בשכונות הטובות ביותר.

לגבי ההתלבטות אם להשקיע בנדל"ן או במניות - נראה לי שגם לך ברורה ההעדפה שלך (לא רוצה להתעסק עם שוכרים). אם תגור בשכירות בדירה ראויה, אני לא רואה סיבה כלכלית למה לקנות דירת מגורים. במיוחד שלטענתך אתה מתכוון להשקיע בבורסה במדדי מניות מפוזרים היטב ולא לגעת בכסף עשור לפחות.
היי, המון תודה לך על התשובה.
אבל אין לי מושג כיצד הגעת לעובדה שאני
מבזבז 17,000 שקל בחודש (מעבר לשכירות!.
ממש אבל ממש לא.
טעית בחישוב.
ההוצאות שלי בחודש, הן בין 6500-6700,
שזה כולל בעצם הכל (ארנונה, חשמל, ביטוחים, כבלים, בגדים, אוכל בחוץ וכו וכו).
ממש לא 17,000.

תודה

כלומר, לא כולל שכר דירה אתה מוציא 10 אלף ש"ח בחודש, כרווק. זה הרבה, אפשר גם לחיות טוב בחצי מזה.

אם תצמצם בהוצאות האחרות יתפנה לך כסף כדי לשכור דירה טובה יותר, אפשר ב 6500 ש"ח לשכור דירת שני חדרים במצב מעולה במיקום מרכזי. אבל גם אם נוסיף לזה 1000 ש"ח, אתה יכול לשכור ב 7500 ש"ח, ששאר ההוצאות שלך יהיו 6500 ש"ח, לחיות ברמה טובה מאוד ולהמשיך לחסוך 134 אלף ש"ח בשנה.
אם תתמיד בכך עד גיל הפנסיה יהיו לך מספיק חסכונות כדי להפסיק לעבוד ועדיין לחיות באותה רמת חיים.
אני מבזבז עד 6500-6800 שקל בחודש!
לא מבין איך הגעתם ל 10,000.
חלה כאן טעות כנראה בחישוב שלכם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17