• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה לגבי בגרות במחשבים

אני לא מצליח להבין את הדיונים האלה...
אני לא אדאג לאינטרסים שלי על חשבון המדינה שלי.
מישהו הציע לי להוריד פרופיל כדי ללכת לסייבר.אבל לא.למה?
אני רוצה לתרום למדינה בתחום שאני אוהב ויש לי כישרון אליו.
אבל, אם לפי המדדים שלהם (למשל; פרופיל) ישלחו אותי לגולני, אני אהיה שם.
אני בצבא כדי לשרת את העם והמדינה, באמת.לא כדי למלא חוב חוקי או להשקיט את המצפון.
ולכן ללכת להייטק ולתת למדינה כסף, זה בריחה.
אתה נשמע מאוד צעיר ותמים וזה בסדר, אם אתה שואל אותי מה שלא בסדר זה לא להטיל ספק בכלום ולהיות פנאטי לגבי זה, שזה לא רחוק ממה שאתה רושם.

אני הצעתי לך להוריד פרופיל כי, מניסיוני האישי, לא קיימים בנים עם פרופיל גבוה בתפקידים שאתה רוצה (אלא אם הם מגיעים כבר עם ידע ויכולות מראש). מה גורם לך לחשוב שהדרך שבה צה"ל ממיין מלש"בים ליחידות היא הדרך הטובה ביותר (או הנכונה ביותר)? רק על סמך פרופיל שרירותי וכמה מבחנים קצרים וזהו? הדרך להסתדר בתוך המערכת היא להבין איך היא עובדת, להבין שהמערכת היא לא אלוהים ויש בה פאקים ואז לנסות לעשות את המיטב עם מה שיש. לא כל אחד שמוריד פרופיל הוא "עוקץ" (ועובדה, אתה טוען שבאת לתרום ולא לדפוק את המערכת, אז למה שתראה בזה משהו רע אם אתה בא לתרום לא משנה באיזה פרופיל? אם המטרה שלך לתרום בתחום המחשבים אז מה זה משנה באיזה פרופיל אתה עושה את זה?)

אם המטרה שלך היא לתרום במידת האפשר, למה אתה חושב ש3 שנים של הכנסות מהייטק לא יעזרו למדינה? כי לא התלכלכת באבק בזמן שעשית את זה? יש רק דרך אחת לתרום? האם מוכר בשק"ם בבסיס על הגבול תורם יותר מתוכניתן בבסיס ברמת גן רק כי הוא לא הוריד פרופיל? האם טבח יחיד בפלוגת לוחמים חשוב פחות מהלוחמים עצמם? האם מלש"ב עם ידע מטורף במחשבים יתרום לצבא יותר כלוחם רק בגלל שהפרופיל שלו גבוה?
אל תשכח גם שפרופיל זה כלום, פרופיל גבוה אפילו לא אומר שאתה בכושר, סתם סט שרירותי של מספרים והגדרות

אני באמת לא מבין מי מפמפם שטויות כאלו לנוער פה, או שמא זה מה ששיננת לפי המפגש עם המראיינת בצו הראשון בכדי להעלות את ציון הקב"א.
אתה לא תדאג לאינטרסים שלך על חשבון המדינה? אתה נורמלי? אז מי ידאג?
חכה שתתגייס ויתייחסו אליך יותר גרוע מחיה, וכשתחטוף פוסט טראומה תצטרך לרדוף אחרי משרד הבטחון בשביל כמה שקלים והכרה.
אתה לא מעניין את המדינה, אתה כלום בשבילה.
זה בכלל לא שטויות, ואתם בכללי מגזימים עם תיאורים מופרכים וחצי אמיתות (ממש מזכיר לי נאומים של פוליטיקאים לאחרונה)

יש חוק גיוס חובה, כמו שאף אחד בפורם הזה לא אומר להעלים מס אז בבקשה אל תגישו להשתמת מהצבא

ובכלל זה גם אמירות כמו "חכה שתתגייס ויתייחסו אליך יותר גרוע מחיה" זה הפחדות שלא ראויות להיכתב
(וכן אני בטוח שיש מקרים בצבא ההרגשה הסובייקטיבית של חייל היא ככה, כמו שזה קורה או יכול להתקיים בבית הספר, בחברת הייטק, בכנסת או בכל מקום אחר - אבל שוב זה מקרי קצה קיצונים שלרוב מתקיים משהו לא חוקי בהם שהמעורבים נעשים ונכנסים לכלא)

אם שוכחים שאתם מדברים עם ילד בן 16-17 סה"כ!!

@מישהו12 אני מוריד בפניך את הכובע על הבגרות האישית שלך והיכולת ביטוי שלך
כמו שכתבת כמה פעמים בדיון הארוך הזה
תתמקד בלימודים שלך ובמסגרת המוכרת שלך
אם תמליח לעשות בגרות במחשבים הרווחת ובטוח זה יעזור לך בהמשך
וגם אם לא יסתדרו הדברים אני בטוח שאתה תצליח ותמצא את המקום הנכון לך
גם אם הצבא יהיה זה שיבחר לך אותו ונכון ברוב המקרים צרכי הצבא גוברים על צרכי הפרט
לדעתי זה לא דבר רע, אולי אתה לא "תמקסם" את הרווח האישי שלך מהשירות הצבאי אבל זה גם לא מטרתו

נקודה נוספת שאכתוב לך רוב מי שנמצא פה בפורם הם אנשים הרבה יותר מבוגרים ממך ולרוב במסלול שונה ממה שאתה עובר
אני לא חושב שזה המקום הנכון בשביל לשאוב ידע או עצות ספציפיות
נשמע שכן יש לך בבית הספר מעטפת טובה ואפטית של אנשים שרוצים לעזור לך ולתת לך עצה
תשמש בזה
וכן זה מאוד חשוב להתייעץ לחשוב להתווכח ולעשות דיונים מהרבה סיבות
אבל בהרבה פורמים אתה תמצא שאנשים בעיקר רוצים לכתוב את דעותהם האישיות - צריך לדעת לקחת הכל בערבון מוגבל (אולי גם אותי כי אולי אני קיצון לצד השני (-;)

אם המטרה שלך היא לתרום במידת האפשר, למה אתה חושב ש3 שנים של הכנסות מהייטק לא יעזרו למדינה? כי לא התלכלכת באבק בזמן שעשית את זה? יש רק דרך אחת לתרום? האם מוכר בשק"ם בבסיס על הגבול תורם יותר מתוכניתן בבסיס ברמת גן רק כי הוא לא הוריד פרופיל? האם טבח יחיד בפלוגת לוחמים חשוב פחות מהלוחמים עצמם? האם מלש"ב עם ידע מטורף במחשבים יתרום לצבא יותר כלוחם רק בגלל שהפרופיל שלו גבוה?
אל תשכח גם שפרופיל זה כלום, פרופיל גבוה אפילו לא אומר שאתה בכושר, סתם סט שרירותי של מספרים והגדרות
אתם מייצרים דיון פילוסופי שלא רלוונטי לבחירות שיש לבחור היום לפניו כרגע

לפי 75 שנה, לסבא שלי היה חובת גיוס באחת ממדינות מזרח אירופה שם אז נתנו את האופציה הזאת להתגייס או לתרום במקום לצבא חמור (הוא בחר לברוח לארץ ולהתגייס להגנה במקום)
לפני איזה 20 שנה היה לדעתי מקרה בארץ (זוכר במעורפל) שאיזה בן של מליונר נראה לי חרידי תרם לצה"ל (אולי לצבא זר בכלל) מטוס F16 במקום להתגייס

בכל מקרה אני חושב שזה לא אופציות שעומדות היום על השולחן
לדעתי האישית יש יתרון גדול ב"צבא העם"
שבפלוגה אחת באוהל אחד אתה תמצא ישנים ביחד בחור ישיבה, מליונר מאלפיון העליון, מישהו ממשפחת מצוקה בפריפריה, בן מיעוטיםף עולה חדש, מתנדב מחו"ל, חייל בודד ועוד ועוד
זה תורם המון לדעתי לחברה הישראלית הן במישור החינוכי והן בצמצום הפערים במדינה

אולי זה לא הכי יעיל כלכלית , אבל מי אמר שאם הצבא היה יותר כלכלי ויעיל והיה חותך את תקציב שלו בחצי שה40 מליארד שקל האלה היו באמת עוזרים לחברה שלנו, ברור שיכולים לעזור אבל בפועל תראו את הכנסת והממשלה שלנו הם לא בדיוק יודעים לבחור את הדרך הכי טובה ויעילה למדינה
יש סיכוי לא נמוך שהכסף הזה היה ממן עוד שרים לא נחוצים או נותן להם העלאה או שם הולך ונעלם בתוך משרדים חשוכים ומנפח כיסים שלא ראויים לניפוח

וודאי שזאת השתמטות. לשרת 17 חודשים במקום 30~36.....
ממש לא!!!

המהות של השירות הצבאי היא פחות השירות הסדיר אלה שירות המילואים!!
ברמה האישית החיילים הכי טובים שלי במילואים אלה חיילי ישיבות שעשו שירות מקוצר

לא צריך לשפוט, וכן זה היה נחמד אם המצב היה שכולם היו עושים אותו שירות חובה (בנים בנות, בני ישיבות, שירות לאומי וכו)
אולי בעתיד
אבל זה הכי רחוק מהשתמתות שיש!

המהות של השירות הצבאי היא פחות השירות הסדיר אלה שירות המילואים!!

אוקי, אז אם שירות המילואים הוא המהות, למה להכריח חילונים לשרת 3 שנים ולפנק דתיים עם שירות מקוצר של חצי מזה?

זה מקרי קצה קיצונים שלרוב מתקיים משהו לא חוקי בהם שהמעורבים נעשים ונכנסים לכלא
כנל אליך, זה שאתה עברת שירות מסוים ולא נתקלת ביותר מדי מקרי קיצון, לא אומר שהם לא קיימים, ובכמות גדולה בהרבה משאתה חושב.
אני קרוב מאוד לנושא, היום קצת פחות, היו פונים אליי על בסיס שבועי חיילים עם מקרים מזוויעים, עדיף שלא תגיב בנושאים שאתה לא בקיא בהם.
מה גם שמדי חודש מתפרסם בתקשורת עוד מקרה רשלנות בצבא, וזה עוד כשהרוב המוחלט לא מפורסם.

אבל אפסיק להגיב כאן כי זה לא מאוד רלוונטי לדיון פה.

אוקי, אז אם שירות המילואים הוא המהות, למה להכריח חילונים לשרת 3 שנים ולפנק דתיים עם שירות מקוצר של חצי מזה?
אני לא תומך בזה, להפך חושב שכל אזרח ואזרח צריך לשרת תקופה של 24 חודשים ללא קשר למגדר/ רקע שהוא מגיע
תפקידים שמצריכים הכשרה או אורך שירות יותר ארוך שיעשו זאת בתנאי שירות קבע.
פשוט אומר שמי שבוחר במסלול קיים של הצבא לאפשר שירות מקוצר הוא בכלל לא משתמת
כמו שמי שעושה יומיות ולא סוגר 17-3 לא משתמת

אבל כן שותף להמלצה לסיים את הדיון צד הזה ולחזור לנושא של פותח השרשור

אם שוכחים שאתם מדברים עם ילד בן 16-17 סה"כ!!
גיל 17 זה אכן גיל מאוד בעייתי. מצד אחד, אתה ילד. אתה עדיין תחת חסות ההורים שלך, וההשפעה של הסביבה החברתית, שגדלת בה היא עדיין החלק המשמעותי והמכריע באופי ובהתנהגות שלך. ואם לא המכריע, אז לפחות יש לה משקל עצום. תפיסות העולם של נערים ונערות בגיל הזה, לרוב מבוססות על דקלום ושינון, של מה שהם שמעו מההורים, ודמויות סמכותיות אחרות בחייהם.

מצד שני, תוך שנה, אתה אדון לעצמך (מבחינה חוקית לפחות). וספציפית במדינת ישראל, מלבישים אותך במדים, ומצפים שתעמוד על המשמר, ותגן על העם והמדינה, תיקח חיים, ואם צריך.

הבעיה הכי גדולה בכל זה, לדעתי, היא שבגיל הזה אין לרוב המוחלט של הנערים והנערות כלים מחשבתיים בשביל להבין משהו מהחיים שלהם. כמובן שזה לא מקרי. יש סיבה טובה מאוד, מדוע חפרו להם בראש על "שמאלנות בשקל", תחת הכותרת "אזרחות", ומדוע הכריחו אותם לשנן עשרות סעיפים חסרי משמעות מכל מיני נושאים בהיסטוריה, שיעלמו מזכרונם בשניה, שהם יצאו ממבחן הבגרות בהיסטוריה. כמו גם, הנושאים שבוחרים לעסוק בהם בשיעורי תנ"ך, לא נבחרו סתם. ויש סיבה טובה מדוע היצירות בשיעורי ספרות, ברובן המוחלט, שטחיות, לא מעניינות, ובוודאי שלא ניתן ללמוד מהן דבר, או לפחות, לא משהו מעניין.

האינדוקטרינציה הזאת כל כך עמוקה, שכאשר מעלים את האפשרות שנער או נערה בני 17, אשכרה יחשבו, עולות תגובות כמו של @נעם בלה בלה , ושלך, ואחרות.

חלילה שהנוער ידע לשאול "למה?", או לבחון "מה מוסרי?", או "מה אמת?". ולא משנה מה התשובה, עצם השאלה מסוכנת.

@מישהו12
ולא, אין נושאים, או רעיונות, שראוי, שיהיו חסינים מפני בחינה אינטלקטואלית, הטלת ספק, וערעור על מונחות יסוד. כולל דקארט.

שתדע, לחיים, כשמישהו מספר לך משהו אחר מהנ"ל, כשמישהו מדבר איתך על "ערכים", ובשנייה שמישהו עובר לדבר איתך באתוס, ופאתוס - עושים עליך סיבוב. וכנראה שבצורה מתוחכמת. וזה תופס לכל חלקי החברה, אם נחלק פוליטית, אז זאת השפה של כל המפלגות בכנסת, ממר"צ ועד המתחנגלים בנעם.

כנל אליך, זה שאתה עברת שירות מסוים ולא נתקלת ביותר מדי מקרי קיצון, לא אומר שהם לא קיימים, ובכמות גדולה בהרבה משאתה חושב.
אני קרוב מאוד לנושא, היום קצת פחות, היו פונים אליי על בסיס שבועי חיילים עם מקרים מזוויעים, עדיף שלא תגיב בנושאים שאתה לא בקיא בהם.
מה גם שמדי חודש מתפרסם בתקשורת עוד מקרה רשלנות בצבא, וזה עוד כשהרוב המוחלט לא מפורסם.

אבל אפסיק להגיב כאן כי זה לא מאוד רלוונטי לדיון פה.
דווקא אני מניח שאני יותר בקיא מרוב החיילים
בכל זאת עשיתי מעל 6 שנים בצבא ועברתי 5 חיילות שונים
לא אומר שזה לא קיים פשוט זה מקרי קיצון
אם תשב בבית דין צבאי אתה תשמע כל יום מקרי זוועה
בדיוק כמו שאם תשב בבית דין אזרחי אתה תשמע כל יום מקרי זוועה
או בבית דין לנוער...

כן מסכים שהצבא לוקה בחסר בכל נושא הפרסום והמודעות וחלק מהמקרים שלא בצדק מושתקים וחבל על זה

מצתרף להסכמה לחזור לנושא של פותח השרשור

האינדוקטרינציה הזאת כל כך עמוקה, שכאשר מעלים את האפשרות שנער או נערה בני 17, אשכרה יחשבו, עולות תגובות כמו של @נעם בלה בלה , ושלך, ואחרות.

חלילה שהנוער ידע לשאול "למה?", או לבחון "מה מוסרי?", או "מה אמת?". ולא משנה מה התשובה, עצם השאלה מסוכנת.

אני לא נגד דיונים, להפך
אבל צריך להתאים את הדיון

אני לא חושב שאתה או אני בעמדות או ביחסי כוחות דומים לפותח השרשור
ולכן לדעתי ראוי הן להסתייג מהדברים והן לנסות להציג את הדברים מבלי להתלהם

ל"עודד" ילד בן 17 לעשות פעולה לא חוקית (וכן להתשמת מהצבא היום זה פעולה לא חוקית) זה לא נכון, לא מוסרי ולדעתי פוגע בטעם הטוב של הפורם הזה

זה בסדר שלכל אחד תיהיה דעה שונה וגם להציג אותה
אני רק חושב שנכון יהיה להתאים אותה לקהל יעד

ואל תבין אותי לא נכון, זה בסדר גמור להציג דעה שונה גם על השירות הצבאי ולהציא לבחון את זה במשקפים פחות ורודות
פשוט סהכ פותח השרשור התייעץ פה על דרך לעשות בגרות במחשבים בתיכון
ונכנסו איתו להמלצות לא לעשות שירות צבאי

אני אישית חושב שגם ההמלצות לעשות תואר ראשון בזמן התיכון הם לא נכונות לפותח השרשור אישית
ללמוד אינפי ולינארית בזמן שהוא עושה עכשיו בגרות במתמטיקה של 3 יחידות זה מתכון להרבה תסכול לדעתי
אני אישית למדתי אינפי בפתוחה בכיתה יא במקביל לבגרות 5 יחידות בתיכון וחוץ מהרבה תסכול זה לא תרם לי רבות
אחרי הצבא היתה לי חוויה מתקנת בטכניון והתאהבי בחדווא (אינפי)
אבל כל הדעות האלה היו לגטימיות ולא דחפו את התלמיד תיכון הזה לעשות דברים לא חוקיים

@מישהו12, אשמח להחזיר את הדיון לנושא המקורי.
עברתי על הדיון ואני לא חושב שראיתי שמישהו ציין את מסלולי שח"ר למינהם.
ציינת שאתה דתי והמסלולים האלה בנויים ספציפית לאוכלוסייה החרדית במידה ואתה מתאים לתיאור.
אני מכיר את מסלול שחר תוכנה ויצא לי להכיר חיילים מהמסלול שהיו מאד מרוצים, אתה מוזמן לחפש "חיילי שחר תוכנה" בגוגל ותמצא את כל המידע שצריך.
תנאי הקבלה למסלול מקלים יותר מתנאי הקבלה למסלול קורס תכנות או קורס בודק תוכנה של בסמ"ח והקורס עצמו זהה בתכנים לקורסים אלה.
בנוסף תנאי השירות מותאמים לאוכלוסייה החרדית מבחינת משך שירות, גיל גיוס ועוד.
בשנים האחרונות כשעוד הייתי בקבע הייתה מגמה להגדלת המכסה למסלולים האלה

@מישהו12, אשמח להחזיר את הדיון לנושא המקורי.
עברתי על הדיון ואני לא חושב שראיתי שמישהו ציין את מסלולי שח"ר למינהם.
ציינת שאתה דתי והמסלולים האלה בנויים ספציפית לאוכלוסייה החרדית במידה ואתה מתאים לתיאור.
אני מכיר את מסלול שחר תוכנה ויצא לי להכיר חיילים מהמסלול שהיו מאד מרוצים, אתה מוזמן לחפש "חיילי שחר תוכנה" בגוגל ותמצא את כל המידע שצריך.
תנאי הקבלה למסלול מקלים יותר מתנאי הקבלה למסלול קורס תכנות או קורס בודק תוכנה של בסמ"ח והקורס עצמו זהה בתכנים לקורסים אלה.
בנוסף תנאי השירות מותאמים לאוכלוסייה החרדית מבחינת משך שירות, גיל גיוס ועוד.
בשנים האחרונות כשעוד הייתי בקבע הייתה מגמה להגדלת המכסה למסלולים האלה
בתקופה שלי הקורסים דווקא היו יותר מורחבים, לימדו בהם גם מתמטיקה בסיסית ואנגלית כי הם מוכוונים בעיקר לחרדים שלא למדו ליב"ה. לדעתי הוא לא עומד בתנאים של המסלול (נשואים/פטור תורתו אומנתו), אבל כמובן ששווה לבדוק.

אתם מייצרים דיון פילוסופי שלא רלוונטי לבחירות שיש לבחור היום לפניו כרגע

לפי 75 שנה, לסבא שלי היה חובת גיוס באחת ממדינות מזרח אירופה שם אז נתנו את האופציה הזאת להתגייס או לתרום במקום לצבא חמור (הוא בחר לברוח לארץ ולהתגייס להגנה במקום)
לפני איזה 20 שנה היה לדעתי מקרה בארץ (זוכר במעורפל) שאיזה בן של מליונר נראה לי חרידי תרם לצה"ל (אולי לצבא זר בכלל) מטוס F16 במקום להתגייס

בכל מקרה אני חושב שזה לא אופציות שעומדות היום על השולחן
לדעתי האישית יש יתרון גדול ב"צבא העם"
שבפלוגה אחת באוהל אחד אתה תמצא ישנים ביחד בחור ישיבה, מליונר מאלפיון העליון, מישהו ממשפחת מצוקה בפריפריה, בן מיעוטיםף עולה חדש, מתנדב מחו"ל, חייל בודד ועוד ועוד
זה תורם המון לדעתי לחברה הישראלית הן במישור החינוכי והן בצמצום הפערים במדינה

אולי זה לא הכי יעיל כלכלית , אבל מי אמר שאם הצבא היה יותר כלכלי ויעיל והיה חותך את תקציב שלו בחצי שה40 מליארד שקל האלה היו באמת עוזרים לחברה שלנו, ברור שיכולים לעזור אבל בפועל תראו את הכנסת והממשלה שלנו הם לא בדיוק יודעים לבחור את הדרך הכי טובה ויעילה למדינה
יש סיכוי לא נמוך שהכסף הזה היה ממן עוד שרים לא נחוצים או נותן להם העלאה או שם הולך ונעלם בתוך משרדים חשוכים ומנפח כיסים שלא ראויים לניפוח
מצד אחד אתה אומר "אתם מייצרים דיון פילוסופי" מצד שני אתה ממשיך אותו וגם לא נראה שהבנת את הפואנטה כי אתה מתמקד יותר מדי בכסף שהוא בטוח לא הפואנטה... אין פה בכלל פילוסופיה בעיניי, בסך הכל דרך אחרת לראות את הדברים, מה הטעם לפתוח אשכול אם כל המגיבים רק יסכימו איתך ולא יתנו לך אף נקודה למחשבה או משהו לצמוח ממנו

ולא, אין נושאים, או רעיונות, שראוי, שיהיו חסינים מפני בחינה אינטלקטואלית, הטלת ספק, וערעור על מונחות יסוד. כולל דקארט.
אוקיי:
אז אני רוצה להטיל ספק במשהו אחד, רק אחד. מותר לי?
אני מטיל ספק בצורך להטיל ספק בכל דבר, ואני מאמין שיש דברים שהם נקודות מוצא שבהם לא מטילים ספק...
סבבה?

אוקיי:
אז אני רוצה להטיל ספק במשהו אחד, רק אחד. מותר לי?
אני מטיל ספק בצורך להטיל ספק בכל דבר, ואני מאמין שיש דברים שהם נקודות מוצא שבהם לא מטילים ספק...
סבבה?
מה הופך משהו לדבר שהוא נקודת מוצא? מה מפריד אותו מדברים אחרים שעליהם כן צריך להטיל ספק?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B מבקש עזרה לגבי קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5
G עזרה לגבי חישוב תשומות בנייה נדל"ן 13
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
Y עזרה לגבי משהו לא מובן שוק ההון 11
ל עזרה לגבי חישוב מדד תשומות הבנייה ברכישת דירה נדל"ן 11
ל הלוואת משכנתא בסך של 230,000 ש''ח, עזרה לגבי בניית תמהיל נכון נדל"ן 42
גיא_87 עזרה דחופה לגבי ביטוח לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
S צריך עזרה לגבי פנסיה בדש מיטב צרכנות פיננסית 6
A עזרה לגבי הפרשות לקרן פנסיה -חובת מעסיק. צרכנות פיננסית 12
D עזרה בניהול תקבולים מלקוחות עבור עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 0
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13