• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה לגבי בגרות במחשבים

אחרי 3 שנים בתיכןו עם פנימיה-ככה שהכיתה זה כמעט משפחה, עם חברים טובים, עם קשרים טובים עם אנשי הצוות, ועוד סיבות שלא אסביר כאן.
דווקא את הסיבה הזאת אני ממש מבין. אכן משהו שקשה לוותר עליו.
דווקא כן.סיימתי עם מעל 90, אבל 3 יח"ל
כמו שאמרתי.
האמת היא, שגם אנגלית (5 יח"ל) שעוד לא סיימתי, למדתי די לבד בזמני החופשי, וביחד עם מורה שהשקיע בי מחוץ לשעות הלימודים, ועל זה אני חייב לו תודה.
כל הכבוד! ישר כח!
אני אלמד עוד כמה שנים בישיבה (ולא מתוך השתמטות! כמו שכתבתי למעלה-אני רואה בצבא ערך, אני פשוט מאמין שאחרי כמה שנים בישיבה, אני אהיה חייל יותר טוב)
וודאי שזאת השתמטות. לשרת 17 חודשים במקום 30~36.....
בכל מקרה אני לא מכיר תפקידים טכנולוגיים עם תקופת שירות כל כך קצרות.
למיטב ידיעתי האופציה היחידה היא עתודה* (עם כל מה שזה כולל. במיוחד עיניין הקבלה), אבל באמת שאני לא מעודכן...

בכל מקרה, בהצלחה!

* זכור לי שהיה משהו עם מכון לב?

. בהתאם אני לא חושב שיעזור לך לעשות בגרות במדעי המחשב, בין אם 5 או 10 יחידות, אקסטרני או במסגרת בית הספר, לא כדי להתמקצע בתחום (כי לא מתמקצעים בשום דבר בתיכון) ולא כדי להתקבל למסלול תכנות בצבא (כי זה לא יעזור).
זה עזר לי להתקבל לקורס תכנות (ממרם). למיונים, ובמבחנים עצמם. עזר לי להגיע למיונים לאמ"ן. וכמעט עזר לי להתקבל לעתודה (ברכת הגומל :> וכו')

זה עזר לי להתקבל לקורס תכנות (ממרם). למיונים, ובמבחנים עצמם. עזר לי להגיע למיונים לאמ"ן. וכמעט עזר לי להתקבל לעתודה (ברכת הגומל :> וכו')
אבל אחרי שנים של למידה בישיבה? לדעתי זה לא יעבוד - אני כקצין מיון לא הייתי טורח לזמן למבחנים מישהו שעשה לפני חמש שנים בגרות במדעי המחשב, ומאז אין לו שום נגיעה לתחום. אם יש תואר במדעי המחשב זה כבר סיפור אחר לגמרי.

אבל אחרי שנים של למידה בישיבה? לדעתי זה לא יעבוד - אני כקצין מיון לא הייתי טורח לזמן למבחנים מישהו שעשה לפני חמש שנים בגרות במדעי המחשב, ומאז אין לו שום נגיעה לתחום. אם יש תואר במדעי המחשב זה כבר סיפור אחר לגמרי.
אין לי מושג מה הולך עכשיו. בתקופתי, וכשעוד הייתי מעודכן, כל היחידות האלה היו ממש רעבות לכח אדם איכותי. היה צריך מעט מאוד בשביל להגיע למיונים, והדרך האידיאלית הייתה פנייה ישירה. כמובן ש"מספר המקומות מוגבל", בוודאי בקורס, אבל גם במיונים, וצריך גם מזל בעיניין הזה.

וכאמור, גם לתואר צריך להתקבל. אפשר כמובן להתקבל לאוניברסיטה בלי בגרות, אבל זה מחייב הצטיינות יוצאת דופן בפסיכומטרי, או מסלול מעבר בפתוחה, או פשוט לימודים בפתוחה, ואלה אופציות לא טריוויאליות, בוודאי בגיל 17, או כבר במסלול הסדר.

מה שאני אומר, זה שפשוט לעשות בגרות במחשבים, זאת לא אופציה רעה. שמבחינת תועלת עדיף ללכת לתואר, אבל זה לא פשוט. וגם לא יודע כמה הבחור פה בקטע. וקורס~ שניים בפתוחה זה מעולה, השאלה מה זה יתן אחרי?

לשרת 17 חודשים במקום 30~36.....
תראה, אני לא רוצה להכנס כאן לויכוח.רק שתדע, שיש מסלולים שונים,וגם בחורי ישיבות שמשרתים 30 חודשים.
זה תלוי כמובן לאיזה יחידה הולכים...

וקורס~ שניים בפתוחה זה מעולה, השאלה מה זה יתן אחרי?
בדיוק, זה מה שלא הבנתי.איזה רווח יש לי מקורס בפתוחה?
הרי זה לא בגרות, אולי אקח לרענון אחרי הישיבה...אבל מעבר לזה, יש לזה תועלת ישירה?

בדקתי אתמול-לא בכל התפקידים נדרש קבע

בדיוק, זה מה שלא הבנתי.איזה רווח יש לי מקורס בפתוחה?
הרי זה לא בגרות, אולי אקח לרענון אחרי הישיבה...אבל מעבר לזה, יש לזה תועלת ישירה?
הרמה של הקורס הראשון במדעי המחשב (מבוא למדעי המחשב) גבוהה משמעותית מהבגרות. אם כי, בבגרות אפשר למצוא מגוון רחב יותר של נושאים. במיוחד אם עושים 10 יח"ל.

התועלת, זאת שאלה מורכבת...
1. קודם כל, אם תקבל ציון סביר, ובאיזשהו שלב תלמד תואר, כנראה שתקבל פטור על קורסים מקבילים .
2. יש אפשרות מהפתוחה לעשות מסלול מעבר, כלומר להתקבל ישירות לשנה שניה באוניברסיטה.
3. ללימודים אקדמיים, לרוב המיונים למסלולים שקשורים לתכנות בצבא, וגם ליחידות מסויימות, יש אפשרות להתקבל על בסיס שיקול דעת אישי של מי שאחראי על המיון. אם תבוא ליחידה רלוונטית כלשהיא, או מוסד אקדמי, ותגיד: "שלום, עשיתי בדידה, ליניארית1, אינפי1, מבוא, ומבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים, ובכולם קיבלתי מעל 90. אנא קבלו אותי לארגונכם המכובד"; אז אם למי שאחראי על המיון יש טיפה מוח, הוא יקפוץ על המציאה. ברור, שזה פרופורציונלי למספר הקורסים, ולציונים. והרשימה למעלה זה סימסטר וקצת של סטודנט שזה עיקר העיסוק שלו בחיים...

בדקתי אתמול-לא בכל התפקידים נדרש קבע
של תכנות? בכל מה שאני מכיר דורשים קבע.
יש "מתכנתים שחורים", ויש בוגרי תואר שסירבו לאקדמיזציה, ויש יחידות באמ"ן שעושות מה שבא להן (אם כי, גם שם, בכל המסלולים המסודרים יש קבע).

אילו מסלולים מצאת ללא קבע?

העלתי פוסט עם קישורים והוא מחכה לאישור ההנהלה

ומנהל התיכון אמר לי שהוא לא כ"כ יודע לעזור לי
כל פעם שאני נחשף למערכת החינוך עולה לי בחילה. לא שבזמני היה יותר טוב, כן? אבל פאק, זה פשוט כואב לקרוא. ועוד מנהל.

@Benjamin Willard שמע, אמנם אנחנו בפורום אנונימי באינטרנט, אבל מאיפה החוצפה להמליץ לבן-אדם לפרוש מהתיכון ולהשתמט מהצבא?

מאיפה החוצפה להמליץ לבן-אדם לפרוש מהתיכון
לא המלצתי לו לפרוש מהתיכון! כתבתי את זה לפחות 3 פעמים ברחבי השרשור.
העלתי בפניו את האפשרות. ברור שזאת בחירה שנושאת סיכון. והסברתי את היתרונות (להגיע לגיל 20~ עם תואר). ומה החסרונות של המשך הלימודים בתיכון - מבחינה אקדמית, למרות שאין ספק שיש יתרונות אחרים (חברתיים בעיקר). אני יכול להגיד לך בלב שלם, שלו היה מדובר בבן שלי, או להבדיל באחיין, או להבדיל בבן של חבר קרוב, (כי אלה סוגים שונים של אנשים להמליץ להם), ושהייתי מאמין שלימודים אקדמיים יהיו חלק מהותי במסלול החיים שלהם, הייתי אומר להם את אותם הדברים- כהמלצה. ומסביר על הסיכון (שהוא, אגב, לא דרמתי בעיני. תעודת בגרות זה משהו שעבר אינפלציה מוחלטת).
שירתתי עם אנשים שעשו את זה. והכרתי עוד כאלה בעבודה. והבחירה הזאת שירתה אותם היטב. וכמובן שנדרשת רמה מסויימת של יכולות וכישורים בשביל להצליח בזה.

וכמובן שהוא יכול ללכת ללמוד בפתוחה מבלי לפרוש מהתיכון.
ולהשתמט מהצבא?
שוב, לא המלצתי על דבר כזה. העלתי את האפשרות.
שרות בצבא זאת בחירה שצריך לקבל. במודע. לאחר בחינה, ובחינה של האלטרנטיבות. אני לא מוצא שום בעיה בהצגת האלטרנטיבה.

אגב אני מוצא דיסוננס מסויים בין חלקי ההודעה שלך:
כל פעם שאני נחשף למערכת החינוך עולה לי בחילה. לא שבזמני היה יותר טוב, כן? אבל פאק, זה פשוט כואב לקרוא. ועוד מנהל.

@Benjamin Willard שמע, אמנם אנחנו בפורום אנונימי באינטרנט, אבל מאיפה החוצפה להמליץ לבן-אדם לפרוש מהתיכון ולהשתמט מהצבא?

בסוף הוא עושה בשבילי בירור.הבנתי אותו לא נכון, הוא לא ידע לענות לי במקום, אבל בהחלט עוזר לי.

שרות בצבא זאת בחירה שצריך לקבל
הרשה לי לחלוק עליך.כיום, שירות בצבא הוא חובה חוקית.אם לא נוח לך, תנסה לשנות.
אומנם יש דרכים לעקוף את החוק-אבל צריך להבין, שזה לעקוף את החוק עם פרצות.כעיקרון, החוק מחייב אותי להתגייס בגיל 18, אלא אם כן אני תלמיד ישיבה או אוניברסיטה,שאז אני מקבל דחייה.
אבל שירות לא אמור להיות בחירי.הוא חובה חוקית במכלול הזכויות והחובות של אזרח במדינה.

הרשה לי לחלוק עליך.כיום, שירות בצבא הוא חובה חוקית.אם לא נוח לך, תנסה לשנות.
אומנם יש דרכים לעקוף את החוק-אבל צריך להבין, שזה לעקוף את החוק עם פרצות.כעיקרון, החוק מחייב אותי להתגייס בגיל 18, אלא אם כן אני תלמיד ישיבה או אוניברסיטה,שאז אני מקבל דחייה.
אבל שירות לא אמור להיות בחירי.הוא חובה חוקית במכלול הזכויות והחובות של אזרח במדינה.

53914e1e54fe5d7e8dedd1068342ac87.jpg

נערך לאחרונה ב:
אמנם עדיין חל בישראל חוק גיוס חובה, אך הממסד עדיין מקדם מונחים של תרומה, שירות, ערכיות ועוד כל מיני אי אילו תפיסות רחוקות מחובה חוקית גרידא.

מה שבנג'מין כנראה ניסה לקרוץ לך לגביו הוא חשיבה ביקורתית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B מבקש עזרה לגבי קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5
G עזרה לגבי חישוב תשומות בנייה נדל"ן 13
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
Y עזרה לגבי משהו לא מובן שוק ההון 11
ל עזרה לגבי חישוב מדד תשומות הבנייה ברכישת דירה נדל"ן 11
ל הלוואת משכנתא בסך של 230,000 ש''ח, עזרה לגבי בניית תמהיל נכון נדל"ן 42
גיא_87 עזרה דחופה לגבי ביטוח לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
S צריך עזרה לגבי פנסיה בדש מיטב צרכנות פיננסית 6
A עזרה לגבי הפרשות לקרן פנסיה -חובת מעסיק. צרכנות פיננסית 12
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13