• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי

googlf2

משתמש רשום
דירוג
1
היי, אני רוצה להתחיל לסחור בשוק ההון, מפעם לפעם, בעיקר לטווח הארוך, ואני צריך הכוונה לגבי מה שאני צריך לדעת כשסוחרים דרך ברוקר אמריקאי.
בגלל שאני לא רוצה לסחור FULL TIME, חיפשתי ברוקרים ללא דמי ניהול, ללא דמי חוסר-פעילות, עם עמלות נמוכות, וללא מינימום הפקדה (או לפחות שיהיה מינימום הפקדה נמוך).

לא הצלחתי למצוא ברוקר ישראלי שעומד על הקריטריונים האלה (כולל אינטראקטיב ישראל), ולכן התחלתי גם לחפש ברוקרים אמריקאים.
מצאתי את TD AMERITRADE, שנראה שהוא עומד על כל הקריטריונים האלה, כאשר אין לו עמלות על מניות אמריקאיות (ראה מחירון TD AMERITRADE - https://www.tdameritrade.com/pricing.page) ובינתיים זה הברוקר שאני מעוניין להתחיל לסחור דרכו.
עכשיו אני צריך לדעת מה אני צריך לדעת ולעשות כשאני נרשם ועובד עם ברוקר אמריקאי.

1. למי אני משלם מיסים?

2. מה אני צריך למלא או לדווח לרשויות או לברוקר עצמו כשאני סוחר דרכם?

3. אילו חסרונות באמת ישפיעו עלי בגלל שזה ברוקר אמריקאי?

4. מהם מיסי דיבידנד/ירושה ואיך אני צריך לפעול בהתאם להם?

5. בנוסף הם מבקשים בהרשמה PROOF OF RESIDENCE שזה חשבון חשמל/מים וכו', והם רוצים שזה יהיה באנגלית או שזה יהיה CERTIFIED TRANSLATED.
אני חייל משוחרר וגר עם ההורים, זה אמור לספק אותם אם החשבונות האלו הן לא על שמי? ומאיפה אני מביא להם "תרגום מורשה"? תרגום שאני עושה בעצמי לא מספק אותם?

אני יודע שאני מבקש פה הרבה מידע והכוונה, אבל אני חייל משוחרר בלי שום ידע בתחום הזה, וגם חיפושים בגוגל ותשאול אנשים שסוחרים דרך הבנק לא עזר לי, ולכן פניתי לפה.

נ.ב. אני שואל גם בשביל חבר שרוצה לסחור דרכם כ-DAY TRADER.

תודה רבה לעוזרים!

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
815
אתה יכול לפתוח חשבון באינטראקטיב ישראל עם ההטבה של דיבידעת. יש אמנם מינימום הפקדה של 10,000 שח, אבל (א) זה באמת לא הרבה ו(ב) מנסיוני אפשר להפקיד 10,000 שח ובכך להפעיל את החשבון, ואחר כך למשוך אותם בחזרה ולהמשיך לקנות ולמכור באיזה סכומים שאתה רוצה.

לגבי מסים, כמובן שהכי טוב להתייעץ עם רואה חשבון, אבל ממה שאני יודע אתה משלם מס רק למדינה שבה אתה תושב מס (עם כוכבית בנוגע לדיני ירושה אמריקאיים), ואתה צריך לשלוח דוח שנתי למס הכנסה במדינה שבה אתה תושב.

לגבי הוכחת כתובת, אם יש לך חשבון בנק זה אמור להספיק, ולאינטראקטיב ישראל אני חושב שמספיק מסמך בעברית.

googlf2

משתמש רשום
דירוג
1
אתה יכול לפתוח חשבון באינטראקטיב ישראל עם ההטבה של דיבידעת. יש אמנם מינימום הפקדה של 10,000 שח, אבל (א) זה באמת לא הרבה ו(ב) מנסיוני אפשר להפקיד 10,000 שח ובכך להפעיל את החשבון, ואחר כך למשוך אותם בחזרה ולהמשיך לקנות ולמכור באיזה סכומים שאתה רוצה.

לגבי מסים, כמובן שהכי טוב להתייעץ עם רואה חשבון, אבל ממה שאני יודע אתה משלם מס רק למדינה שבה אתה תושב מס (עם כוכבית בנוגע לדיני ירושה אמריקאיים), ואתה צריך לשלוח דוח שנתי למס הכנסה במדינה שבה אתה תושב.

לגבי הוכחת כתובת, אם יש לך חשבון בנק זה אמור להספיק, ולאינטראקטיב ישראל אני חושב שמספיק מסמך בעברית.

מעניין. זה נראה לך יותר אטרקטיבי מחשבון באמריטרייד?

עריכה:
הבנתי שאינטרקטיב לוקחים לך מלא עמלות על הדאטה :/

נערך לאחרונה ב:

WhatIsMoney

משתמש ותיק
דירוג
593
אתה לא יכול להפקיד שקלים לאמריטרייד. הברוקר הזר היחידי שאני מכיר עם חשבון בנק ישראלי זה IB

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
815
מעניין. זה נראה לך יותר אטרקטיבי מחשבון באמריטרייד?

אני לא רואה אף יתרון משמעותי לאף ברוקר לעומת אינטראקטיב, למעט אולי ברוקרים מקומיים שמטפלים בענייני המס עבורך

googlf2

משתמש רשום
דירוג
1
אני לא רואה אף יתרון משמעותי לאף ברוקר לעומת אינטראקטיב, למעט אולי ברוקרים מקומיים שמטפלים בענייני המס עבורך
אבל לא לוקחים בIB עמלות על גרפים וכל זה?

adams

משתמש ותיק
דירוג
461
הבנתי שאינטרקטיב לוקחים לך מלא עמלות על הדאטה :/
אם אתה לא מתכנן להיות סוחר אקטיבי אז אתה לא צריך את הדאטה בזמן אמת.
אני דרך דיבידעת בלי דאטה ולא משלם להם כלום חוץ מעמלות פעולה והמרה זולות.
כשאני רוצה לקנות משהו אני בודק מה המחיר העדכני שלו באתר tradingview ומבצע את הרכישה במערכת TWS.

TUVYA

משתמש רשום
דירוג
3
שלום, מצטרף לדיון עם שאלה שלא לגמרי קשורה. אשמח אם תוכלו לענות לי(השאלה היא תאורטית בלבד ותשובה לא מהווה המלצה). תודה על זמנכם!

אני רוצה להתחיל להשקיע, אני מתכנן להתחיל עם תכנית השקעה פשוטה(נגיד 60% מניות ו40% אג''ח),
ואחרי שאקפוץ למים, עם הזמן, אני אשנה ואנסה לפזר ולבזר את ההשקעה כך שהסיכון והתנודתיות יקטנו.

כוונתי היא להשקיע לטווח ארוך(בן 20) באמצעות קניית קרנות מחקות.

מעוניין לפתוח חשבון השקעות עצמאי(ברוח הבלוג). בהתחלה אפקיד 90K ומאמצע 2021 אפקיד גם מדי חודש(5K)
יש לי 2 שאלות(סוף סוף השאלה...):
1 -
אני מבולבל מרוב הקרנות המחקות וסוגיהן.
אני רוצה קרן עם דמי ניהול נמוכים(כמובן...) ושתצבור את הדיבידנד(ואז אין אירועי מס, אני צודק?)
האם בחירה בקרנות מחקות של וואנגרד או בלאקרוק מתאימה למה שאני מחפש?
נניח ובחרתי בבלאקרוק, איך אני יכול להשוות ולקבל מידע לגבי הקרנות הספציפיות(חשבתי על קרן שעוקבת אחרי S AND P וקרנות דומות מבחינת פיזור)
בנוסף, מהם מדדי האג''ח המומלצים?
2 - אפוא כדאי לפתוח חשבון?
בארץ - ואז אני לא צריך לכתוב הצהרת מס.
בIB או בIB ישראל (ואז אני כן צריך הצהרת מס?) . אצלם(אינטרקטיב ברוקרס) העמלות משמעותית נמוכות יותר, נכון?
האם מדובר בחשבון שקלי(בארץ קנייה של מדדים זרים מצריכה המרה?)
ראיתי שישנה אפשרות להירשם בIB ישראל דרך דיבידעת, זה משתלם(נראה שכן)?

תודה רבה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N רוצה להתחיל לסחור באופציות שוק ההון 4
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
ש צעיר,רוצה להתחיל לסלול את העתיד שלי התפתחות אישית 5
דניאל פינקלברג ממש רוצה להתחיל להשקיע באמצעות IB, אעריך עזרה מבעלי חשבון שם שוק ההון 20
ק רוצה להתחיל להשקיע אך חושש שהשוק לקראת נפילה שוק ההון 26
B רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 17
G רוצה להתחיל - צריך עצות יומני מסע אישיים 38
R אני רוצה ללמוד על אג"ח בצורה מעמיקה, מאיפה להתחיל? שוק ההון 17
C רוצה להתחיל לחסוך וקצת מבולבל שוק ההון 3
1 רוצה להתחיל את הדרך יומני מסע אישיים 19
ע בן 20 רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 18
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
U רוצה לפתוח חשבון אצל ברוקר אמריקאי, קצת חושש מהמעבר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
תפוזינה רוצה לראות ב־IB כמה תשואה יש לי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 9
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
S מה ליברמן רוצה? אוף טופיק 148
ת מעסיק לא רוצה שאעביר את הפנסיה לקופת גמל? צרכנות פיננסית 47
ITS רוצה להעביר קרנה"ש IRA ע"ס 150K ממיטב - לאן אפשר וכדאי? שוק ההון 12
ע דעתכם בנוגע לאסטרטגיה שאני רוצה לבנות שוק ההון 63
צריכה עצה רוצה לעזוב את הבית של ההורים. משכנתא או שכירות? נדל"ן 122
א רוצה לדעת רוסית התפתחות אישית 6
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
A הפקדה בקה"ש מעבר לתקרה - רוצה לוודא שהבנתי שוק ההון 4
י ש לי אוסף של ביטוח מנהלים וקופות אחרות. אני רוצה להגיע למצב אופטימלי של ניהול אישי / IRA במדדים, אב צרכנות פיננסית 6
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0

נושאים דומים

למעלה