1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י googlf2, ‏22/3/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. googlf2

googlf2 משתמש רשום

היי, אני רוצה להתחיל לסחור בשוק ההון, מפעם לפעם, בעיקר לטווח הארוך, ואני צריך הכוונה לגבי מה שאני צריך לדעת כשסוחרים דרך ברוקר אמריקאי.
    בגלל שאני לא רוצה לסחור FULL TIME, חיפשתי ברוקרים ללא דמי ניהול, ללא דמי חוסר-פעילות, עם עמלות נמוכות, וללא מינימום הפקדה (או לפחות שיהיה מינימום הפקדה נמוך).

לא הצלחתי למצוא ברוקר ישראלי שעומד על הקריטריונים האלה (כולל אינטראקטיב ישראל), ולכן התחלתי גם לחפש ברוקרים אמריקאים.
    מצאתי את TD AMERITRADE, שנראה שהוא עומד על כל הקריטריונים האלה, כאשר אין לו עמלות על מניות אמריקאיות (ראה מחירון TD AMERITRADE - https://www.tdameritrade.com/pricing.page) ובינתיים זה הברוקר שאני מעוניין להתחיל לסחור דרכו.
    עכשיו אני צריך לדעת מה אני צריך לדעת ולעשות כשאני נרשם ועובד עם ברוקר אמריקאי.

1. למי אני משלם מיסים?

2. מה אני צריך למלא או לדווח לרשויות או לברוקר עצמו כשאני סוחר דרכם?

3. אילו חסרונות באמת ישפיעו עלי בגלל שזה ברוקר אמריקאי?

4. מהם מיסי דיבידנד/ירושה ואיך אני צריך לפעול בהתאם להם?

5. בנוסף הם מבקשים בהרשמה PROOF OF RESIDENCE שזה חשבון חשמל/מים וכו', והם רוצים שזה יהיה באנגלית או שזה יהיה CERTIFIED TRANSLATED.
    אני חייל משוחרר וגר עם ההורים, זה אמור לספק אותם אם החשבונות האלו הן לא על שמי? ומאיפה אני מביא להם "תרגום מורשה"? תרגום שאני עושה בעצמי לא מספק אותם?

אני יודע שאני מבקש פה הרבה מידע והכוונה, אבל אני חייל משוחרר בלי שום ידע בתחום הזה, וגם חיפושים בגוגל ותשאול אנשים שסוחרים דרך הבנק לא עזר לי, ולכן פניתי לפה.

נ.ב. אני שואל גם בשביל חבר שרוצה לסחור דרכם כ-DAY TRADER.

תודה רבה לעוזרים!

2. googlf2

googlf2 משתמש רשום

הקפצה

3. Rahash

Rahash משתמש ותיק

אתה יכול לפתוח חשבון באינטראקטיב ישראל עם ההטבה של דיבידעת. יש אמנם מינימום הפקדה של 10,000 שח, אבל (א) זה באמת לא הרבה ו(ב) מנסיוני אפשר להפקיד 10,000 שח ובכך להפעיל את החשבון, ואחר כך למשוך אותם בחזרה ולהמשיך לקנות ולמכור באיזה סכומים שאתה רוצה.

לגבי מסים, כמובן שהכי טוב להתייעץ עם רואה חשבון, אבל ממה שאני יודע אתה משלם מס רק למדינה שבה אתה תושב מס (עם כוכבית בנוגע לדיני ירושה אמריקאיים), ואתה צריך לשלוח דוח שנתי למס הכנסה במדינה שבה אתה תושב.

לגבי הוכחת כתובת, אם יש לך חשבון בנק זה אמור להספיק, ולאינטראקטיב ישראל אני חושב שמספיק מסמך בעברית.

4. googlf2

googlf2 משתמש רשום

מעניין. זה נראה לך יותר אטרקטיבי מחשבון באמריטרייד?

עריכה:
    הבנתי שאינטרקטיב לוקחים לך מלא עמלות על הדאטה :/

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/20
  5. WhatIsMoney

WhatIsMoney משתמש ותיק

אתה לא יכול להפקיד שקלים לאמריטרייד. הברוקר הזר היחידי שאני מכיר עם חשבון בנק ישראלי זה IB

6. Rahash

Rahash משתמש ותיק

אני לא רואה אף יתרון משמעותי לאף ברוקר לעומת אינטראקטיב, למעט אולי ברוקרים מקומיים שמטפלים בענייני המס עבורך

7. googlf2

googlf2 משתמש רשום

אבל לא לוקחים בIB עמלות על גרפים וכל זה?

8. Rahash

Rahash משתמש ותיק

האמת שאין לי מושג. איזה גרפים אתה צריך? מה אי אפשר למצוא בגוגל?

9. adams

adams משתמש ותיק

אם אתה לא מתכנן להיות סוחר אקטיבי אז אתה לא צריך את הדאטה בזמן אמת.
    אני דרך דיבידעת בלי דאטה ולא משלם להם כלום חוץ מעמלות פעולה והמרה זולות.
    כשאני רוצה לקנות משהו אני בודק מה המחיר העדכני שלו באתר tradingview ומבצע את הרכישה במערכת TWS.

10. TUVYA

TUVYA משתמש רשום

שלום, מצטרף לדיון עם שאלה שלא לגמרי קשורה. אשמח אם תוכלו לענות לי(השאלה היא תאורטית בלבד ותשובה לא מהווה המלצה). תודה על זמנכם!

אני רוצה להתחיל להשקיע, אני מתכנן להתחיל עם תכנית השקעה פשוטה(נגיד 60% מניות ו40% אג''ח),
    ואחרי שאקפוץ למים, עם הזמן, אני אשנה ואנסה לפזר ולבזר את ההשקעה כך שהסיכון והתנודתיות יקטנו.

כוונתי היא להשקיע לטווח ארוך(בן 20) באמצעות קניית קרנות מחקות.

מעוניין לפתוח חשבון השקעות עצמאי(ברוח הבלוג). בהתחלה אפקיד 90K ומאמצע 2021 אפקיד גם מדי חודש(5K)
    יש לי 2 שאלות(סוף סוף השאלה...):
    1 -
    אני מבולבל מרוב הקרנות המחקות וסוגיהן.
    אני רוצה קרן עם דמי ניהול נמוכים(כמובן...) ושתצבור את הדיבידנד(ואז אין אירועי מס, אני צודק?)
    האם בחירה בקרנות מחקות של וואנגרד או בלאקרוק מתאימה למה שאני מחפש?
    נניח ובחרתי בבלאקרוק, איך אני יכול להשוות ולקבל מידע לגבי הקרנות הספציפיות(חשבתי על קרן שעוקבת אחרי S AND P וקרנות דומות מבחינת פיזור)
    בנוסף, מהם מדדי האג''ח המומלצים?
    2 - אפוא כדאי לפתוח חשבון?
    בארץ - ואז אני לא צריך לכתוב הצהרת מס.
    בIB או בIB ישראל (ואז אני כן צריך הצהרת מס?) . אצלם(אינטרקטיב ברוקרס) העמלות משמעותית נמוכות יותר, נכון?
    האם מדובר בחשבון שקלי(בארץ קנייה של מדדים זרים מצריכה המרה?)
    ראיתי שישנה אפשרות להירשם בIB ישראל דרך דיבידעת, זה משתלם(נראה שכן)?

תודה רבה!

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
בנק לאומי IRA - לא מצליח להתחיל לסחור פינת המשקיעים ‏2/1/19
רוצה להתחיל לסחור באופציות פינת המשקיעים ‏17/8/17
מעוניין להתחיל לסחור בשוק ההון (הון התחלתי נמוך) פינת המשקיעים ‏13/5/16
עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר פינת המשקיעים ‏21/5/20
מעוניין להתחיל להשקיע פינת המשקיעים ‏24/4/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.