• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)?

shejela

משתמש רשום
דירוג
3
שאלה קצת בסיסית ופעורה שאין לי מושג אם זה המדור המתאים לשאול אותה, אבל אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי את הבסיס התחתון ביותר בכל הקונסטרוקציה הזו של שוק ההון...

למה, לכל הרוחות, אתם קונים מניות? בסוף בסוף- מה זה נותן לכם?
למשל במניית דיבידנד אתה מקבל ממנה כסף (סוג של)... בבעלות על קריפטו או זהב (אם כי גם שם לא הכל בדיוק... מתאים להערכה הכלכלית שלו) אתה מקבל אופציה לשליחת ממון ללא תלות במדינה או ביצירת כל מיני מוצרים מעניינים (אלקטרוניקה, תכשיטים וכו')... בבעלות על חוזים עתידיים ואופציות...נו, הבנתם...

מה נותנת הבעלות על מניות אמאזון- לך, המשקיע הקטן? כיצד אתה מסוגל להשתמש בנכס שלך? 51% מהמניות נמצאות בידיהם של בעלי השליטה (אל תסקלו אותי, זו דוגמא בלבד, אין לי שמץ של מושג מה הולך ספציפית באמאזון), כך שזה לא שאתה מסוגל להכתיב לה מהלכים. השימוש היחיד שאני רואה זה מכירת המניה הזו למשקיע אחר כאשר הנתונים על הנייר משתפרים ( אווווו, אמאזון פתחה מרכז לוגיסטי נוסף, איזה טוף לי) שבתורו קונה אותה כדי למכור למישהו שבתורו קונה אותה כדי למכור למישהו שבתורו (הכנס רקורסיה)...
מרגיש לי כמו פירמידה או סוג של עוקץ.

למה, לכל הרוחות, אתם קונים מניות? בסוף בסוף- מה זה נותן לכם?
כסף. שוק ההון נותן רווחים למשקיעים כבר יותר ממאה שנה.

השימוש היחיד שאני רואה זה מכירת המניה הזו למשקיע אחר [...] שבתורו קונה אותה כדי למכור למישהו שבתורו קונה אותה כדי למכור למישהו שבתורו (הכנס רקורסיה)...
איך בדיוק זה שונה מהקונספט שנקרא כסף?
גם כסף זה "על הנייר" (או כמה ביטים בשרת של הבנק).
וגם בכסף השימוש היחיד הוא לתת אותו למישהו אחר...

כסף. שוק ההון נותן רווחים למשקיעים כבר יותר ממאה שנה.

איך בדיוק זה שונה מהקונספט שנקרא כסף?
גם כסף זה "על הנייר" (או כמה ביטים בשרת של הבנק).
וגם בכסף השימוש היחיד הוא לתת אותו למישהו אחר...
הקבלה נחמדה (לא סרקזם), אבל זה ממש לא אותו דבר.
בעבר אנשים גדולים עם רובים ומקלות השתמשו בשיטת הגזר וחילקו זהב למי שמסר להם חתיכות נייר, היום הם משתמשים במקל ו*מחייבים* כל אחד ואחד לקבל את הביטים הוירטואלים האלו לסילוק חובות- ומי שלא יעשה כן יקבל כדור בראש. כמו כן, עדיין נשארו שאריות מהגזר ואותם אנשים גם מחלקים שירותים בעבור אותם ביטים חסרי ערך (ולחילופין, שוב, מכריחים אותך להשתמש בקקי הזה כדי לענות על הדרישות שלהם (מיסים\קנסות וכו' וכו'...).

במניות, בנתיים, עובד השוק החופשי ואנשים נכנסים וקונים שברירי בעלות על חברה מרצונם.

טכנית ניתן להביא את הטיעון שכסף גם מגיע מאיזה חוזה חברתי מדומיין, שגם הוא סוג של צפי שוק... אבל עדיין... זה מוגבל ובסוף הכל נובע מאותם שודדים עם אלות וסכינים.

יש גם buybacks, לא רק דיבידנדים.

יש כבר שרשור דומה כאן.

אוקיי, קראתי את התרד.
1) כן, הם מעלים את אותה ההקבלה עם הדולר ומבצעים את אותה הטעות.

2) גאד(!), אתה רושם דברים כל כך ברורים ובסיסיים והם פוערים עיני עגל ולא מבינים על מה אתה מדבר. לא, ערך הוא לא "זה שאחרים מוכנים לקנות את תפו"א הלוהט הזה"- זו ההגדרה לבועה\עוקץ. בסוף, על קרקע אפשר לבנות או לגדל דברים והערך של קרקע לא מופשרת נעוץ בתקווה של אנשים, יום אחד, לשנות את הסטטוס הזה ושמישהו עם know how ירצה להשתמש בכלי הזה שהם מחזיקים. אחרת זה באמת חסר ערך.
על אומנות אפשר להסתכל\להקים מוזיאון\לקבל נקודות יוקרה במועדון החברים הפלצנים שלך, ביטקוין מייצג אפשרות לצאת מהמעגל החונק של הבנקים והממשלות, זהב זה לייצור מוצרים, דיירות מוגנת זה, ליטרלי, דיירות מוגנת!

buybacks- אוקיי, סוג של אפשרות, אבל:
א. ברוב המקרים BUYBACK נעשה סתם לצרכים של השתתפות במשחק, דהיינו החברה לא צריכה את שברירי הבעלות האלה, אלא היא סתם משתתפת במשחק הבורסה כשחקן מהשורה שלוקח אליו תפו"א לוהט.
האמת, הרגע חשבתי על עוד אפיק- אם המנכל מקבל שכר כפועל יוצא ממחיר המניה, אז הערך כאן נעוץ באינטרס של מנכל אינטרסנט לבזוז את קופת החברה ולנפח את מחיר המניה. לא... לא בדיוק דבר כל כך בריא לחברה, גם כאן אורובורוס אוכל את זנבו. סוג של.

ב. אוקיי, אז מאותו תרד אני מסיק שערך הבסיס ממנו נובע ההגיון הכלכלי להחזיק במניה נובע מהאפשרות הקלושה שעשירי העולם, סביבם הוא חג, ירצו מסיבה כלשהי לאסוף קצת אחוזי שליטה (השתלטות, מנכ"ל גרידי).
זה... זה נשמע די קלוש.
אשכרה פונזי.
תעשה כי כולם עושים את זה. אני מבין שזה עובד, אבל... מה?

אשמח לשמוע אם יש למישהו רעיונות אחרים.

פור פאק סייק, 3 הודעות וכולן לא מפורסמות, מה לעזאזל קורה כאן?!
קופי פייסט#2:
משום מה ההודעה שלי ממתינה לאישור הנהלה, אולי בגלל הציטוטים, אז אנסה שוב עם קופיפייסט ללא הציטוטים:

איניגו מונטויה-
הקבלה נחמדה (לא סרקזם), אבל זה ממש לא אותו דבר.
בעבר אנשים גדולים עם רובים ומקלות השתמשו בשיטת הגזר וחילקו זהב למי שמסר להם חתיכות נייר, היום הם משתמשים במקל ו*מחייבים* כל אחד ואחד לקבל את הביטים הוירטואלים האלו לסילוק חובות- ומי שלא יעשה כן יקבל כדור בראש. כמו כן, עדיין נשארו שאריות מהגזר ואותם אנשים גם מחלקים שירותים בעבור אותם ביטים חסרי ערך (ולחילופין, שוב, מכריחים אותך להשתמש בקקי הזה כדי לענות על הדרישות שלהם (מיסים\קנסות וכו' וכו'...).

במניות, בנתיים, עובד השוק החופשי ואנשים נכנסים וקונים שברירי בעלות על חברה מרצונם.

טכנית ניתן להביא את הטיעון שכסף גם מגיע מאיזה חוזה חברתי מדומיין, שגם הוא סוג של צפי שוק... אבל עדיין... זה מוגבל ובסוף הכל נובע מאותם שודדים עם אלות וסכינים.

GUESTO-
אוקיי, קראתי את התרד.
1) כן, הם מעלים את אותה ההקבלה עם הדולר ומבצעים את אותה הטעות.

2) גאד(!), אתה רושם דברים כל כך ברורים ובסיסיים והם פוערים עיני עגל ולא מבינים על מה אתה מדבר. לא, ערך הוא לא "זה שאחרים מוכנים לקנות את תפו"א הלוהט הזה"- זו ההגדרה לבועה\עוקץ. בסוף, על קרקע אפשר לבנות או לגדל דברים והערך של קרקע לא מופשרת נעוץ בתקווה של אנשים, יום אחד, לשנות את הסטטוס הזה ושמישהו עם know how ירצה להשתמש בכלי הזה שהם מחזיקים. אחרת זה באמת חסר ערך.
על אומנות אפשר להסתכל\להקים מוזיאון\לקבל נקודות יוקרה במועדון החברים הפלצנים שלך, ביטקוין מייצג אפשרות לצאת מהמעגל החונק של הבנקים והממשלות, זהב זה לייצור מוצרים, דיירות מוגנת זה, ליטרלי, דיירות מוגנת!

buybacks- אוקיי, סוג של אפשרות, אבל:
א. ברוב המקרים BUYBACK נעשה סתם לצרכים של השתתפות במשחק, דהיינו החברה לא צריכה את שברירי הבעלות האלה, אלא היא סתם משתתפת במשחק הבורסה כשחקן מהשורה שלוקח אליו תפו"א לוהט.
האמת, הרגע חשבתי על עוד אפיק- אם המנכל מקבל שכר כפועל יוצא ממחיר המניה, אז הערך כאן נעוץ באינטרס של מנכל אינטרסנט לבזוז את קופת החברה ולנפח את מחיר המניה. לא... לא בדיוק דבר כל כך בריא לחברה, גם כאן אורובורוס אוכל את זנבו. סוג של.

ב. אוקיי, אז מאותו תרד אני מסיק שערך הבסיס ממנו נובע ההגיון הכלכלי להחזיק במניה נובע מהאפשרות הקלושה שעשירי העולם, סביבם הוא חג, ירצו מסיבה כלשהי לאסוף קצת אחוזי שליטה (השתלטות, מנכ"ל גרידי).
זה... זה נשמע די קלוש.
אשכרה פונזי.
תעשה כי כולם עושים את זה. אני מבין שזה עובד, אבל... מה?

אשמח לשמוע אם יש למישהו רעיונות אחרים.

זה כמו לשאול - במה עוזר לך דיבידנד אם אתה משקיע אותו חזרה בחברה? התשובה - דיבידנד עתידי.
חברה שמשקיעה בעצמה במקום לחלק דיבידנד, עושה זאת בשביל לצמוח ולהגדיל את פוטנציאל החלוקה העתידי.

השימוש היחיד שאני רואה זה מכירת המניה הזו למשקיע אחר כאשר הנתונים על הנייר משתפרים ( אווווו, אמאזון פתחה מרכז לוגיסטי נוסף, איזה טוף לי) שבתורו קונה אותה כדי למכור למישהו שבתורו קונה אותה כדי למכור למישהו שבתורו (הכנס רקורסיה)...
זו אכן סיבה טובה (ולא הסיבה היחידה) לקנות מניות - אתה קונה נכס שאתה מעריך שבעתיד מישהו יהיה מוכן לשלם עליו יותר ממה שאתה שילמת.

פור פאק סייק, 3 הודעות וכולן לא מפורסמות, מה לעזאזל קורה כאן?!
היות ואתה משתמש חדש בפורום, אם שמת קישור לאתר אחר בהודעה אז היא מחכה לאישור ידני של מנהל.

מה נותנת הבעלות על מניות אמאזון- לך, המשקיע הקטן?
אילו היית מקים חנות מקוונת משל עצמך זה לא היה נראה לך כמו עוקץ, נכון?
אנשים היו קונים מוצרים ושירותים שאתה מספק ומשלמים לך עליהם.
אז אותו דבר, רק שבמקום להרים את החנות בשתי ידיך, פשוט קנית חתיכה מאחת שכבר קיימת.

*מחייבים* כל אחד ואחד לקבל את הביטים הוירטואלים האלו לסילוק חובות- ומי שלא יעשה כן יקבל כדור בראש.
גם הוא סוג של צפי שוק... אבל עדיין... זה מוגבל ובסוף הכל נובע מאותם שודדים עם אלות וסכינים.
הטאליבן עשו הנפקה או משהו שפספסתי?

עליית הערך של ההון שלך בלי צורך לשלם מס אלא רק בזמן שאתה רוצה

כנראה שיש פה הנחה שמתישהו חברה כזו בעתיד כן תשלם דיבידנדים. וזה שמדובר בעתיד רחוק ובזמן לא ידוע לא מאוד משנה. מתוך זה נובע שמתישהו בעתיד לחברה יהיה ערך ברור ומשם גוזרים לאחור את ערכה כיום.

זה כמו לשאול - במה עוזר לך דיבידנד אם אתה משקיע אותו חזרה בחברה? התשובה - דיבידנד עתידי.
חברה שמשקיעה בעצמה במקום לחלק דיבידנד, עושה זאת בשביל לצמוח ולהגדיל את פוטנציאל החלוקה העתידי.
שניה, זה לא ברור לי.
דיבידנד עוזר לי בכך שאוכל ללכת איתו למכולת ולקנות ארגז תרופות.
אני *יכול* לבחור להשתמש בו כדי לתת למישהו ש(סוג של) מבטיח לי לתת דיבידנד גדול יותר, אבל זו סתם פעולה צדדית, זו לא תועלת הבסיס.

זו אכן סיבה טובה (ולא הסיבה היחידה) לקנות מניות - אתה קונה נכס שאתה מעריך שבעתיד מישהו יהיה מוכן לשלם עליו יותר ממה שאתה שילמת.
אילו סיבות אחרות?
ואני מבין את הקונספט של קניה כדי למכור, אבל זו ההגדרה לבועה. קניה ומכירה אמורות להיות קונסטרוקציות מסדר גבוהה עבור משהו בסיסי שמעניק לך תועלת בפני עצמו אחרת זה... אחרת זה... טירוף, פשוט טירוף.

מציע שתשקיע\י את האנרגיה (והאמוציות) שמבוזבזת בפוסט שלך בקריאה של הפורום.
כל המידע קיים פה.
נו, אני סוג של עברתי ועובר מדי פעם על המדורים השונים, ותמיד זה שאלות שכבר קיבלו על עצמן את האקסיומה של מניה כמשהו בעל ערך ורק שואלות כל מיני נקודות בדבר הערכת השווי המדויקת\התנהלות יעילה עמה. אכן, כפי שGUSTO לינקק מסתבר שיש פוסטים עם תהיה דומה, אבל מציאתם דורשת נבירה ב*כל* הנושאים השונים (וגם בלינק שלו לא ענו לו).

היות ואתה משתמש חדש בפורום, אם שמת קישור לאתר אחר בהודעה אז היא מחכה לאישור ידני של מנהל.
לא, שום קישור. אני רואה שעכשיו זה כבר התפרסם אז יוצא שיש 2 הודעות כמעט זהות בתרד.

אילו היית מקים חנות מקוונת משל עצמך זה לא היה נראה לך כמו עוקץ, נכון?
אנשים היו קונים מוצרים ושירותים שאתה מספק ומשלמים לך עליהם.
אז אותו דבר, רק שבמקום להרים את החנות בשתי ידיך, פשוט קנית חתיכה מאחת שכבר קיימת.
לו הייתי מקים חנות ששייכת *לי*, אז בוודאי שזה לא היה נראה לי כעוקץ. אני כבעל מניות הרוב שולט בה לחלוטין, אני שולט בתזרים המזומנים שלה, אני יכול לרושש אותה ולצאת לטיול מסביב לעולם עם קוקאין זונות ובלק ג'ק. לו הייתי בעל מניות המיעוט אבל זה היה מעניק לי גישה אישית לבעלים ויכולת להשפיע על מהלכי החברה, גם אז זה היה הערך של המניות שברשותי.
אבל אם את כל התקציב שיש לעסק אני מוציא על העסק ואילו אני עצמי חי מהבטחת הכנסה, אז... אוקיי, אולי לא "עוקץ", אבל למה אני צריך את זה? אולי כדי להעלות את הסטטוס החברתי שלי? לעסוק במשהו מעניין? אם כן אז אפשר להבין... אבל עוד לא ראיתי את הבחורה שנמרחת על מישהו בגלל שהוא מחזיק במניות אמאזון (חוץ מבזוס, אבל הוא לא בעל מניות מיעוט:>).

הסטארטאפיסטים שמגייסים אנג'לים והופכים עצמם לבעלי מניות מיעוט, משפרים את עמדתם כי הם (בתקווה) קנו לעצמם מקום עבודה. כמו כן, אם החברה מייצרת משהו אז קיים סיכוי שגוף אחר ירצה בכלי שהם בנו וישלם לכולם עבור המניות שלהם (אגב, איך באמת עובד אקזיט? חייבים לקנות 100% מהמניות או שמספיק לקרן לקנות רק את מניות הרוב?).

הטאליבן עשו הנפקה או משהו שפספסתי?
אכן, עשו. הטאליבן הם בסך הכל ניחוח שאינך רגיל אליו של אותה היישות שקיימת בכל מדינה. גם לי זה די שבר את העולם ונכנסתי לסוג של טראומה (עד היום,8 שנים אחרי, יש לי מעט PTSD עם התקפי זעם על הזיכרון) כשלראשונה בחיי הייתה לי היתקלות עם שוטרים בריונים במדים בישראל. הייתי מביא לכאן את הסרטון המפורסם עם השימפנזות של סנדי מבוב ספוג- אבל אין לי מושג איך.

Underneath it all we're just savages
Hidden behind shirts, ties and marriages
How could we expect anything at all?
We're just animals still learning how to crawl

למרבה הצער (או אולי למזלם), אנשים היום חיים באיזה עולם מדומיין, אבל זו הכל תפאורה רעועה שנשענת על השלד האיתן של חוסר צדק עם ברוטליות חסרת עקבות, ויכולה להתמוטט ברגע...

עליית הערך של ההון שלך בלי צורך לשלם מס אלא רק בזמן שאתה רוצה
אההההה... נקודה מעניינת... אבל :
א. אתה לא יכול לומר את אותו הדבר על כל סוג השקעה אחר? למשל נדלן או זהב...
ב. כלומר אתה חושב ששוק ההון מבטא את הרצון של אנשים לשלוט בתזמון הציווי שנתנו להם אותם אנשים קטנים עם רובים גדולים? אבל לפי ההגיון הזה במדינה עם 0% מיסי הכנסה לא צריך להיות שוק הון\קניית מניות כלל. למשל בערב הסעודית או מונקו.

נערך לאחרונה ב:
כנראה שיש פה הנחה שמתישהו חברה כזו בעתיד כן תשלם דיבידנדים. וזה שמדובר בעתיד רחוק ובזמן לא ידוע לא מאוד משנה. מתוך זה נובע שמתישהו בעתיד לחברה יהיה ערך ברור ומשם גוזרים לאחור את ערכה כיום.
אווווו, נקודה מעולה!
אבל עשיתי עכשיו חיפוש על חברות ציבוריות שפשטו רגל ומעולם לא שילמו דיבידנדים ויש לא מעט כאלו.
כלומר אתה חושב שאנשים (משקיעים אמיתיים, לא ספקולנטים שרק רוצים להעביר את התפו"א להבא בתור) קונים את גוגל, למשל, מתוך תקווה שיום אחד היא, מטוב ליבה (או כפרסומת למניות הבאות שתנפיק) תחליט לזרוק כמה דולרים מקופתה למשקיעים הקטנים...
דאמ, זה כמו שוק של אספני קופונים למינהם... אף אחד לא יודע אם זה יקרה אך הערך נעוץ בתקווה שמניית 'לא דיבידנד' יום אחד תשנה את הסטטוס... אבל זה לא בסיס כלכלי רעוע למדי?
אוקיי, אהבתי את החשיבה שלך.

אהרהר בכך.
אם למישהו יש רעיונות נוספים או דעה על המחשבה של SHIRBI אשמח לשמוע.

נערך לאחרונה ב:
שניה, זה לא ברור לי.
דיבידנד עוזר לי בכך שאוכל ללכת איתו למכולת ולקנות ארגז תרופות.
אני *יכול* לבחור להשתמש בו כדי לתת למישהו ש(סוג של) מבטיח לי לתת דיבידנד גדול יותר, אבל זו סתם פעולה צדדית, זו לא תועלת הבסיס.

אילו סיבות אחרות?
ואני מבין את הקונספט של קניה כדי למכור, אבל זו ההגדרה לבועה. קניה ומכירה אמורות להיות קונסטרוקציות מסדר גבוהה עבור משהו בסיסי שמעניק לך תועלת בפני עצמו אחרת זה... אחרת זה... טירוף, פשוט טירוף.

נו, אני סוג של עברתי ועובר מדי פעם על המדורים השונים, ותמיד זה שאלות שכבר קיבלו על עצמן את האקסיומה של מניה כמשהו בעל ערך ורק שואלות כל מיני נקודות בדבר הערכת השווי המדויקת\התנהלות יעילה עמה. אכן, כפי שGUSTO לינקק מסתבר שיש פוסטים עם תהיה דומה, אבל מציאתם דורשת נבירה ב*כל* הנושאים השונים (וגם בלינק שלו לא ענו לו).

לא, שום קישור. אני רואה שעכשיו זה כבר התפרסם אז יוצא שיש 2 הודעות כמעט זהות בתרד.

לו הייתי מקים חנות ששייכת *לי*, אז בוודאי שזה לא היה נראה לי כעוקץ. אני כבעל מניות הרוב שולט בה לחלוטין, אני שולט בתזרים המזומנים שלה, אני יכול לרושש אותה ולצאת לטיול מסביב לעולם עם קוקאין זונות ובלק ג'ק. לו הייתי בעל מניות המיעוט אבל זה היה מעניק לי גישה אישית לבעלים ויכולת להשפיע על מהלכי החברה, גם אז זה היה הערך של המניות שברשותי.
אבל אם את כל התקציב שיש לעסק אני מוציא על העסק ואילו אני עצמי חי מהבטחת הכנסה, אז... אוקיי, אולי לא "עוקץ", אבל למה אני צריך את זה? אולי כדי להעלות את הסטטוס החברתי שלי? לעסוק במשהו מעניין? אם כן אז אפשר להבין... אבל עוד לא ראיתי את הבחורה שנמרחת על מישהו בגלל שהוא מחזיק במניות אמאזון (חוץ מבזוס, אבל הוא לא בעל מניות מיעוט:>).

הסטארטאפיסטים שמגייסים אנג'לים והופכים עצמם לבעלי מניות מיעוט, משפרים את עמדתם כי הם (בתקווה) קנו לעצמם מקום עבודה. כמו כן, אם החברה מייצרת משהו אז קיים סיכוי שגוף אחר ירצה בכלי שהם בנו וישלם לכולם עבור המניות שלהם (אגב, איך באמת עובד אקזיט? חייבים לקנות 100% מהמניות או שמספיק לקרן לקנות רק את מניות הרוב?).

אכן, עשו. גם לי זה די שבר את העולם ונכנסתי לסוג של טראומה (עד היום,8 שנים אחרי, יש לי מעט PTSD עם התקפי זעם על הזיכרון) כשלראשונה בחיי הייתה לי היתקלות עם שוטרים בריונים במדים בישראל. הייתי מביא לכאן את הסרטון המפורסם עם השימפנזות של סנדי מבוב ספוג- אבל אין לי מושג איך.

Underneath it all we're just savages
Hidden behind shirts, ties and marriages
How could we expect anything at all?
We're just animals still learning how to crawl

למרבה הצער (או אולי למזלם), אנשים היום חיים באיזה עולם מדומיין, אבל זו הכל תפאורה רעועה שנשענת על השלד האיתן של חוסר צדק עם ברוטליות חסרת עקבות, ויכולה להתמוטט ברגע...

אההההה... נקודה מעניינת... אבל :
א. אתה לא יכול לומר את אותו הדבר על כל סוג השקעה אחר? למשל נדלן או זהב...
ב. כלומר אתה חושב ששוק ההון מבטא את הרצון של אנשים לשלוט בתזמון הציווי שנתנו להם אותם אנשים קטנים עם רובים גדולים? אבל לפי ההגיון הזה במדינה עם 0% מיסי הכנסה לא צריך להיות שוק הון\קניית מניות כלל. למשל בערב הסעודית או מונקו.
נדלן פחות נזיל

קרן שמשקיעה בזהב זה בהחלט דומה בהקשר הזה

לא הבנתי את ב'

נדלן פחות נזיל

קרן שמשקיעה בזהב זה בהחלט דומה בהקשר הזה
אכן, ספציפית נדלן יכול להיות יותר נזיל אבל יש מגוון השקעות שנותנות לך נכס אמיתי כלשהו, בעל נזילויות שונות. כן, קרן שמשקיעה בזהב היא דוגמא (אם כי בהודעה הנל כיוונתי לזהב פיזי). עוד דוגמא היא אג"חים\ REITים\חוזים עתידיים\ביטקוין (נכון צריך לדעת לנהל את ההשקעות הללו אם אתה משקיע ספקולנט ומעוניין לשלוט במיסוי, אבל זה לא קשה מדי ותלוי בהשקעה. סבא רבא שלי עדיין מחזיק מטיל זהב ליום שחור שקנה... אין לי מושג מתי. מזמן. אחרי השואה).

לא הבנתי את ב'
אתה מעלה את הסברה שמניות מקבלות את ערכן מכך שהן כלי לשלוט בתזמון של אירוע המס, כלומר אם לא היה אירוע מס בחייך- לא היה טעם עבורך להשקיע בחלקיקי בעלות שכאלה. נכון?
אם כן, אז ניתן לבחון אנשים שאין להם אירוע מס (יש אבל הוא 0% כמדומני) ועדיין נוהרים לבורסה עם כספם.

כמו כן, שוב, ערך שנובע משליטה בתזמון המס בגלל אנשים שנוהרים להפקיד את כספם ולשלם לך על מניותיך כדי לשלוט בתזמון המס כדי לקבל ערך מאנשים נוספים שינהרו לבורסה שירצו לתזמן מס של אנשים...
אם תזמון המס נובע מזה שאנשים נוספים יצטרפו לבורסה כדי לתזמן מס, זה קצת... לא יודע ,רציתי לרשום פירמידה ,אבל לא, יכול להיות שזו השתתפות בדקות ונסיבות אישיות, ועדיין, זה נשמע כמו משהו מאוד לא יעיל על בסיס של אוויר, עדיף לעשות את אותו הדבר אבל עם משהו שאשכרה יכול לשמש ככלי לייצור מוצר\שירות.

נערך לאחרונה ב:
אתה צודק שיש סיכון במניות
ולכן כמו כל השקעה מסוכנת יש פרמיית סיכון - מי שמוכן לקחת עליו את הסיכון קונה בהנחה.
אם הסיכון לא מתממש הרווחת.
במיגוד לקזינו התוחלת חיובית (היסטורית)

אתה צודק שיש סיכון במניות
ולכן כמו כל השקעה מסוכנת יש פרמיית סיכון - מי שמוכן לקחת עליו את הסיכון קונה בהנחה.
אם הסיכון לא מתממש הרווחת.
במיגוד לקזינו התוחלת חיובית (היסטורית)
אני עדיין מחכה שהתגובות שכתבתי בצהריים יאושרו ע"י ההנהלה, אבל ממה שפורסם לפני כן, לא טענתי שמניות מסוכנות. ניסיתי להבין מהיכן נובע הערך של החזקת שבריר בעלות על מניה.
SHIRBI העלה טענה שאני עדיין מנסה להפריך ולא מצליח על כך שהערך לך כמשקיע זעיר נעוץ בתקווה שיום אחד החברה תחליט מטוב ליבה לחלק כסף מהקופה שלה. נשמע קצת קלוש\מוזר\לא רציונלי\רעוע, אבל... [מפסק ידיי]... כן?

אתה כבר מתייחס לרמה הבאה באבסטרקציה, אחרי שהסכמנו שלמניות יש ערך אפשר כבר להיכנס למשחק של שוק ההון ולדבר על סיכונים. הרי העובדה שמניה לעולם לא תחלק דיבידנד אינו נכלל בחישוב הסיכון של אפילו משקיעי ערך, אצלם הם קונים מניה בשווי שמייצג דוח המאזנים. למה? ככה. כמו אחרון הספקולנטים ושחקני הקזינו
סוחר יום טכני
.
:>

SHIRBI העלה טענה שאני עדיין מנסה להפריך ולא מצליח על כך שהערך לך כמשקיע זעיר נעוץ בתקווה שיום אחד החברה תחליט מטוב ליבה לחלק כסף מהקופה שלה. נשמע קצת קלוש\מוזר\לא רציונלי\רעוע, אבל... [מפסק ידיי]... כן?
זה הסיכון אליו התייחסתי.

זה הסיכון אליו התייחסתי.
הא.
אם כן אז- "פרמיית סיכון"?
מה הכוונה?
מגיגול אני מבין שמניות דיווידנד בהווה אינן יקרות יותר ממניות דומות ללא. ובכלל, גם מניית דיבידנד עלולה להפוך עורה, הרי אין לה *חובה* לחלק דיבידנדים.
אתה אומר לי שמישהו לוקח את הנתון הזה בחשבון כשהוא מחשב ערך של מניה? איך בכלל ניתן לעשות כן?

כמו לשאול - למה אנשים קונים טון סוכר?
שווי מניה לא נקבע לפי דיבידנד עתידי או כמה שימוש יכול לעשות בה מחזיק ספציפי קטן, אלא כמה היא שווה לאחרים וזה נקבע לפי השימוש המיטבי שיכול לעשות בה משקיע כלשהו. כלומר, שליטה, השפעה על מיזוגים, חלוקת דיבידנד, שעבוד וכו'. לכן אין שום רלוונטיות לטענה שאם אתה לא יכול לכפות חלוקה או שימוי מדיניות בחברה זה פוגע בערך המניה שלך.
(הסבר פשטני. התעלמתי מפרמיית שליטה).

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 25
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 113
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 208
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17

נושאים דומים

Back
למעלה