• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ?

אופסשםמשתמש

משתמש סולידי
דירוג
16
למה דיבידנדים מעניינים אנשים, why is it a thing
הריי מחלקים X% משווי המניה, והמניה יורדת בX%
אפשר פשוט באותה מידה למכור X% מהאחזקות שלך במניה

למה יש קרנות שמתעסקות בחברות שמחלקות דיבידנדים, מהיכרותי הם לא מכים בצורה קונסיסטנטית את הSPY

מה אני מפספס ?

מצב צבירה

משתמש ותיק
דירוג
530
ההכנסה של הדיבידנד לא תלויה בגחמות השוק. הדיבידנד מחולק מרווחי החברה במזומן, בין אם השוק יורד או עולה.
אפשר לומר שהדיבידנד הוא נגזרת ישירה של הצלחת החברה בפועל (תזרים מזומנים חופשי) מאשר הציפיות של השוק לגבי הצלחת החברה בעתיד (מחיר המניה).

אופסשםמשתמש

משתמש סולידי
דירוג
16
לא הבנתי את תשובתך
נניח יש חברה בשם שמוליק בע"מ שמחלקת דיבידנד .. 4 פעמים בשנה , כל פעם בגובה 1% משווי המניה.
אני יכול במקום זה לקנות מניית אפל , ולמכור 4 פעמים בשנה בתאריכים האלה 1% מהאחזקות שלי
והנה ייצרתי מניה שמחלקת דיבידנד (כן אני יודע שאפל גם ככה מחלקת .. אבל הבנת את הנקודה)

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,382
מה אני מפספס ?
ש:
הריי מחלקים X% משווי המניה, והמניה יורדת בX%
שלא כולם מסכימים עם זה למרות שזו עובדה.
לא כולם יודעים את זה.

בנוסף השקעה במניות דיבידנד זה סוג של השקעה בפקטור, בדרך כלל אלו מניות ערך שהיסטורית נתנו תשואה עודפת.

אבל הכי חשוב והכי משמעותי לדעתי:
לקבל תזרים בלא תלות בגחמות השוק, ללא צורך למכור משהו ברווח/הפסד, לא להתעסק בשיקולי מגן מס/מס רווח הון.
מנסיוני אנשים אוהבים תזרים, עדיף בתדירות גבוהה יחסית ויציב יחסית.
זה סוג של פרס תנחומים גם שהשוק מאד תנודתי: "לפחות קיבלתי דיבידנד" מה גם לא צריך להתעסק בכלל במחיר השוק, אתה מקבל X כסף לחשבון כל רבעון וזהו.

נערך לאחרונה ב:

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,382
מחלקים x מהרווחים ושווי החברה יורד ב x .
לא. לא מחלקים X מהרווחים, מחלקים X כסף ושווי המניות יורד בX, שווי המניה יורד בחלוקה פר מניה (הכל בברוטו).

yahud

משתמש ותיק
דירוג
510
חברה מרוויחה כסף מזומן מהעסקים שלה.
היא משקיעה אותו בלצמוח ולגדול, או שהיא משלמת חלק ממנו לבעלי המניות.

מחיר המניה של החברה קשור לביקוש שלה למשקיעים בשוק.

מקרי קיצון:
- חברה יכולה להיסחר בסכומים מאוד נמוכים, או לא להיסחר בכלל, אבל עדיין יש לה רווחים שהיא רוצה לשלם למשקיעים שלה.
- חברה נסחרת במחיר כלשהו, והוא עולה, אבל היא לא הרוויחה מספיק כדי לשלם דיבידנד עכשיו, לכן היא מפסיקה.

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
569
חברה יכולה להיסחר בסכומים מאוד נמוכים, או לא להיסחר בכלל, אבל עדיין יש לה רווחים שהיא רוצה לשלם למשקיעים שלה.
האם מדובר בסכום קבוע או אחוז קבוע ממחיר המניה?
אם זה מחיר קבוע, לא יכול להיות מצב בו הדיבידנד גבוה ממחיר המניה הנוכחי?
אם אחוז קבוע, אז איך הדיבידנד לא תלוי בשווי המניה הנוכחי?

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,133
לא. לא מחלקים X מהרווחים, מחלקים X כסף ושווי המניות יורד בX, שווי המניה יורד בחלוקה פר מניה (הכל בברוטו).
אז מאיפה מחלקים אם לא מהרווחים? זה הרי כסף מנכסי החברה.
מה שאני אומר זה, שיש הבדל בין הקופה של החברה, לבין ה market cap שמייצג צפי להיוון רווחים (/דיבידנדים) עתידיים.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,382
ענית לעצמך: מכסף של החברה, כסף יכול לבוא מהנפקת מניות או מגיוס חוב או סתם מתזרים מזומנים שהוא לא רווח.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
1,521
למשל מגייסים חוב ומחלקים אותו כדיבידנדים, או מעלים את הדיבידנד, עושים הנפקה משנית ומכרים את המניות ל-"משקיעי דיבידנדים", ואז משתמשים בחלק מהכסף שהם גייסו כדי לשלם דיבידנדים למשקיעים וברובו בשביל בונוסים להנהלה. אחרי כמה שנים אפשר לחזור על התרגיל, או אם זה לא מצליח, לקצץ את הדיבידנד לאפס.

petit nicolas

משתמש ותיק
דירוג
457
השאלה צריכה להיות הפוכה - למה אנשים משקיעים בחברות שלא מחלקות דיווידנדים?

יש לשאלה הזאת תשובות מצויינות כמובן (צפי שהחברה תגדל, תרוויח יותר ותהיה שווה יותר בעתיד) אבל זה לא סותר את העובדה שדיווידנדים (השתתפות ברווחים) זאת התשובה הטריוויאלית ביותר לשאלה למה להשקיע בכלל. הרי אם היינו מדברים על השקעה ״קרובה״ יותר כמו דירה להשקעה, היחס בין שכר הדירה לו אפשר לצפות למחיר הדירה היה אחד הדברים המשמעותיים ביותר (אבל לא היחיד כמובן) בהחלטה האם ההשקעה שווה.

גילוי נאות: מושקע בשוק ההון במדדים רחבים בלבד, לא מוטה דיווידנדים.

אופסשםמשתמש

משתמש סולידי
דירוג
16
השאלה צריכה להיות הפוכה - למה אנשים משקיעים בחברות שלא מחלקות דיווידנדים?

יש לשאלה הזאת תשובות מצויינות כמובן (צפי שהחברה תגדל, תרוויח יותר ותהיה שווה יותר בעתיד) אבל זה לא סותר את העובדה שדיווידנדים (השתתפות ברווחים) זאת התשובה הטריוויאלית ביותר לשאלה למה להשקיע בכלל. הרי אם היינו מדברים על השקעה ״קרובה״ יותר כמו דירה להשקעה, היחס בין שכר הדירה לו אפשר לצפות למחיר הדירה היה אחד הדברים המשמעותיים ביותר (אבל לא היחיד כמובן) בהחלטה האם ההשקעה שווה.

גילוי נאות: מושקע בשוק ההון במדדים רחבים בלבד, לא מוטה דיווידנדים.
לא בטוח שהשאלה צריכה להיות הפוכה
כשאתה קונה מניה, אם היא עולה , אתה יכול למכור ברווח

למה אני צריך את התרגיל המוזר הזה של "המניה תחלק דיבידנד ואז אני צריך להשקיע אותו חזרה במניה"
אם אני ארצה את הכסף אני אמכור לבד, מה הvalue של זה שבתאריכים כלשהם המניה "תנזיל" לי אחוז מהתיק

אני חושב שלפני 20 שנה (או 50) לפני עידן המחשבים, מניה יכלה לחלק דיבידנד ואף אחד לא הבין כלום, ואיכשהו השווי לא ירד בשווי הדיבידנד
אבל בעשורים האחרונים זה פשוט מיותר (למשקיע הפרטי, לבעלי עניין לדעתי יש שם איזה יתרון)

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,459
למה אני צריך את התרגיל המוזר הזה של "המניה תחלק דיבידנד ואז אני צריך להשקיע אותו חזרה במניה"
אם אני ארצה את הכסף אני אמכור לבד, מה הvalue של זה שבתאריכים כלשהם המניה "תנזיל" לי אחוז מהתיק
לא צריך ללכת לקיצון.
מניה זה לא חייזר, מאחורי המניה יש חברה שמטרתה היא ליצר רווח לבעלים.
הדרך הנורמאלית באופן מסורתי זה להרוויח כסף ו.....לחלק אותו לבעלים.
לדעתי המצב האופטימלי צריך להיות שההנהלה תחלק רווחים בהתאם לתנאים ולא תפעל לפי עיקרון כן\לא לחלק.
מבלי להיכנס לעומק יש הרבה חברות(לדעתי) שעדיף שיחלקו רווחים במקום להשקיע הכול בצמיחה או התרחבות לתחומים שהיא לא מתמחה בהם.

guesto

משתמש ותיק
דירוג
340
לא בטוח שהשאלה צריכה להיות הפוכה
כשאתה קונה מניה, אם היא עולה , אתה יכול למכור ברווח

אני חושב שלפני 20 שנה (או 50) לפני עידן המחשבים, מניה יכלה לחלק דיבידנד ואף אחד לא הבין כלום, ואיכשהו השווי לא ירד בשווי הדיבידנד
אבל בעשורים האחרונים זה פשוט מיותר (למשקיע הפרטי, לבעלי עניין לדעתי יש שם איזה יתרון)

מה זה בכלל מניה עולה? למה היא עולה? מה זה עוזר לי שחברה מרוויחה אם אני לא רואה מזה כלום?
בסופו של דבר מה שמעניין במניה זה כמה היא הולכת להפריש. בין אם זה דיבידנדים לאורך החיים שלה ובין אם זה מענק אחד בבום כשהיא מתפרקת או נרכשת.

yahud

משתמש ותיק
דירוג
510
מבלי להיכנס לעומק יש הרבה חברות(לדעתי) שעדיף שיחלקו רווחים במקום להשקיע הכול בצמיחה או התרחבות לתחומים שהיא לא מתמחה בהם.
זה.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,133
ענית לעצמך: מכסף של החברה, כסף יכול לבוא מהנפקת מניות או מגיוס חוב או סתם מתזרים מזומנים שהוא לא רווח.
או קיי. אני מבין איך כסף נכנס לחברה.... לא זאת הנקודה...

הנקודה הייתה לגבי ההשפעה של חלוקת דיבידנד על שווי החברה. דיבידנד מגיע, כמובן, מכספי החברה. ומחיר המניה מופחת בהתאם. אבל, מחיר המניה מייצג משהו אחר. כאמור, צפי ל... וגו'. זה הבדל, שחשוב לשים אליו לב.
לא אמרתי שום דבר על כסף יש מאין.

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,374
מי שקונה מניות דיבידנדים מבחינתו קונה נכס מניב, קצת כמו דירה להשקעה. וכי המחיר של נכסים בשוק הוא קצת כאוטי בעוד התנאים הפונדמנטלים של חברות מסויימות יחסית יציבים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T שאלה קצת מביכה על הקרנות של בלאקרוק שוק ההון 5
ת ביטוח מבנה - שאלה לגבי אמירה ששמעתי צרכנות פיננסית 1
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 7
Tsachi01 ניקוי מזגן - שאלה למבינים פוסטים מאיכות נמוכה 14
T שאלה קטנה על מס רווח ריאלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב שאלה על דמי הניהול שמופיעים פה בפורום שוק ההון 32
O דמי ניהול בקרן הפנסיה + שאלה על ניהול קרן פנסיה באופן עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 3
W שאלה לגבי הלוואה בריבית 0 שוק ההון 24
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 0
S שאלה לגביי שדה 040 בטופס 135 מיסים 11
O שאלה לגבי מס על ריבית בארה"ב. מיסים 21
ע שאלה על סנופי שוק ההון 16
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M שאלה לגבי מיסוי שוק ההון 6
M שאלה לגבי מינוף. נדל"ן 24
ט שאלה בדבר אחוז המימון המתאים לנסיבות הספציפיות נדל"ן 20
מ שאלה בנושא תשלום ריבית בלבד על משכנתא נדל"ן 5
M שאלה למי שמבין בספליט בבקשה שוק ההון 4
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
S שאלה היפותטית לגבי אבטלה אוף טופיק 7
E שאלה בנוגע לפתיחת תיק אצל ברוקר זר בנוסף לברוקר ישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
M שאלה על מיסוי על הכנסה פאסיבית - נכס דיגיטלי מיסים 1
A שאלה לגבי RSU ברכישת חברה שוק ההון 1
S שאלה בקשר לחיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 2
D שאלה/רעיון פוסטים מאיכות נמוכה 1
A שאלה בעניין הנחת הבסיס להשקעה לטווח ארוך שוק ההון 20
מיקי שאלה בקשר להלוואה ופתיחת עסק פוסטים מאיכות נמוכה 4
D שאלה בנוגע לאשראי שוק ההון 1
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 1
עייף ומותש סעמק שאלה על השקעה בסכום נמוך שוק ההון 2
עייף ומותש סעמק שאלה בנוגע לעקיבה אחרי מדד ה s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
עייף ומותש סעמק שאלה לגבי דמי ניהול ב s&p שוק ההון 29
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
Rahash שאלה על מיסוי דיבידנדים שוק ההון 3
S שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
aeh שאלה: חריגה מתקרת 10% השקעה למוצר אחד בחשבון IRA שוק ההון 0
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
S שאלה על מס דיבידנד המשלמת חברה בע"מ המחזיקה בחברה שחילקה דיבידנד שוק ההון 0
U שאלה על מיסוי ני"ע מיסים 0
S שאלה לגבי השקעה בהלוואות P2P השקעות אלטרנטיביות 6
T שאלה ההיפותטית במסחר בשלב טרום פתיחת המסחר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
O שאלה טכנית לגבי טופס 1301 מקוון: דיווח מס הכנסה ליחיד מיסים 1
ד שאלה קטנה על קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

למעלה