• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)?

לא יודע איך עושים את זה.
יש מי שכן והם קובעים את מחיר השוק.
חברות המחלקות דיווידנדים הן לרוב "בוגרות" יותר וגם פוטנציאל צמיחה קטן יותר מחברות שלא.

דרך אגב יש תורה שלמה של השקעה רק בחברות מחלקות דיווידנד הצומח לאורך זמן, אולי זה ידבר אליך.
יש כאן שרשור באורך הגלות בנושא. תחפש דיבידעת

פור פאק סייק, 3 הודעות וכולן לא מפורסמות, מה לעזאזל קורה כאן?!
קופי פייסט#2:
משום מה ההודעה שלי ממתינה לאישור הנהלה, אולי בגלל הציטוטים, אז אנסה שוב עם קופיפייסט ללא הציטוטים:
משתמשים חדשים בפורום לא יכולים לשלוח קישורים ללא אישור של ההנהלה. כנראה ניסית לצטט את התגובה שלי שהיה בה קישור ולכן זה נתפס.
buybacks- אוקיי, סוג של אפשרות, אבל:
א. ברוב המקרים BUYBACK נעשה סתם לצרכים של השתתפות במשחק, דהיינו החברה לא צריכה את שברירי הבעלות האלה, אלא היא סתם משתתפת במשחק הבורסה כשחקן מהשורה שלוקח אליו תפו"א לוהט.
ברור שהחברה לא צריכה שברירי בעלות על עצמה, באותה מידה היא יכולה לשרוף את כל המניות שהיא קונה. מדובר בפעולה של חלוקת כספים, החברה מעבירה כסף מהכיס שלה לכיס של בעלי המניות, ההבדל הוא שבמקום לחלק אותו שווה בשווה בין כולם כמו דיבידנד, היא מחלקת אותו רק לחלק מהאנשים והשאר מוותרים על החלוקה בתמורה לזה שהחלק היחסי שלהם בחברה יגדל.
להעביר מניה לחברה המנפיקה שלה זו לא העברה של תפו"א לוהט ואני אנסה להסביר עם דוגמא. נניח רכשתי תלושים לסופר, עכשיו אם אני מעביר אותם לאנשים אחרים שמעבירים אותם לאנשים אחרים וכו' אנחנו בסך הכל 'מעבירים תפו"א' אבל ההעברה האחרונה של התלושים לסופר, המנפיק, תמורת מוצרים כלשהם, היא לא העברה של תפו"א אלא מימוש של התלוש. מה שאני מנסה להגיד זה שבאופן דומה אפשר לחשוב על buyback בתור מימוש של מניה. לחברה אין שום דבר לעשות עם המניה שהיא קיבלה, זה חסר משמעות עבורה, כמו לכתוב צ'ק לעצמך.
האמת, הרגע חשבתי על עוד אפיק- אם המנכל מקבל שכר כפועל יוצא ממחיר המניה, אז הערך כאן נעוץ באינטרס של מנכל אינטרסנט לבזוז את קופת החברה ולנפח את מחיר המניה. לא... לא בדיוק דבר כל כך בריא לחברה, גם כאן אורובורוס אוכל את זנבו. סוג של.
בהחלט יש גם חסרונות לשיטה הזו ואפשר לנהל על זה דיון אבל הנקודה שלי הייתה שזו תאורטית צורה לגיטימית לחלק כסף למשקיעים, ולא העברת תפו"א לוהט. גם אם buybacks לכאורה עלולים ליצור מצבים מעוותים או חלוקה לא הוגנת, זה לא משנה את זה שהמשקיעים כקבוצה קיבלו כסף חיצוני, והרי הבעיה שמעניינת אותנו בפירמידה זה שהמשקיעים סתם משחקים בינם לבין עצמם ולא מקבלים שום כסף מבחוץ.

אם זה מעניין אותך תוכל למצוא כאן כל מיני נתונים על דיבידנדים ו-buyback של המדד לאורך שנים, בפרט תוכל לראות שבימינו נעשה יותר שימוש ב-buyback מאשר בדיבידנדים כדי לחלק רווחים. (אם אתה רוצה לצטט אותי תוריד את הקישור כאן, אחרת זה שוב יעכב את התגובה לבדיקה)

כלומר אתה חושב שאנשים (משקיעים אמיתיים, לא ספקולנטים שרק רוצים להעביר את התפו"א להבא בתור) קונים את גוגל, למשל, מתוך תקווה שיום אחד היא, מטוב ליבה (או כפרסומת למניות הבאות שתנפיק) תחליט לזרוק כמה דולרים מקופתה למשקיעים הקטנים...
לא יודע לגבי גוגל אבל באופן כללי זה לא נראה לי מופרך לחשוב שכל מיני חברות צמיחה יתחילו לחלק דיבידנדים בעתיד אחרי שהצמיחה תתחיל לדשדש. השאלה כמה ארוכה תהיה התקופה הזו ואם הן לא יהפכו יום אחד ללא רלוונטיות וימחקו בבום.
חוץ מזה, בתאוריה חברה יכולה גם לא לחלק כלום במשך 30 שנה ואז יום אחד למכור את כל הנכסים ואת הכסף לחלק למשקיעים.

51% מהמניות נמצאות בידיהם של בעלי השליטה (אל תסקלו אותי, זו דוגמא בלבד, אין לי שמץ של מושג מה הולך ספציפית באמאזון), כך שזה לא שאתה מסוגל להכתיב לה מהלכים.
סתם שתדע, המניות שנשלטות ע"י המייסדים (למשל גוגל, וולמארט וכו') הן מיעוט. אם אני לא טועה, עבור רוב המניות, בעל השליטה הגדול ביותר זה VANGUARD.

לא הבנתי למה אתה מתייחס למניות ללא דיבידנד כפונזי, בפונזי אין רווח אמיתי ויש מצג שווא. חברה מרוויחה ממכירת מוצר/שירות אמיתיים וערך המניה נגזר בין היתר מהנתונים הפונדמנטלים האלה והמגמות שלהם. הבחירה אם לחלק או לצבור לא אינהרנטית לפעילות העסקית של החברה והשווי הנגזר ממנה.

בכל אופן, סביר להניח שיש קשר בין היחס של המשקיעים לאסטרטגיית החלוקה לבין הכדאיות של כל אחת מהאסטרטגיות. אם רוב המשקיעים יהיו סקפטים כמוך אז יותר חברות יחלקו דיבידנד כי פוטנציאל התשואה שלהן יהיה גדול יותר (המחיר ירד בגלל הסקפטיות באופן מנותק מהרווחים). במילים אחרות, אם מניה יורדת רק כי היא לא מחלקת למרות רווחיות מדהימה, זו סיבה טובה לקנות אותה.

אכן, ספציפית נדלן יכול להיות יותר נזיל אבל יש מגוון השקעות שנותנות לך נכס אמיתי כלשהו, בעל נזילויות שונות. כן, קרן שמשקיעה בזהב היא דוגמא (אם כי בהודעה הנל כיוונתי לזהב פיזי). עוד דוגמא היא אג"חים\ REITים\חוזים עתידיים\ביטקוין (נכון צריך לדעת לנהל את ההשקעות הללו אם אתה משקיע ספקולנט ומעוניין לשלוט במיסוי, אבל זה לא קשה מדי ותלוי בהשקעה. סבא רבא שלי עדיין מחזיק מטיל זהב ליום שחור שקנה... אין לי מושג מתי. מזמן. אחרי השואה).
כל נכס והתירון והחיסרון שלו

אתה מעלה את הסברה שמניות מקבלות את ערכן מכך שהן כלי לשלוט בתזמון של אירוע המס,
זה שניתן לשלוט (בגדול) זה פיצ'ר
ערכן נקבע על ידי הקונים והמוכרים

כלומר אם לא היה אירוע מס בחייך- לא היה טעם עבורך להשקיע בחלקיקי בעלות שכאלה. נכון?
לא הבנתי את הטיעון הזה
אם לא היה אירוע מס הכוונה אם לא אמכור לעולם אז אין טעם להשקיע?
בתיאוריה זה יכול ללכת לירושה
וספציפית אצלי אני כן מתכנן למכור באיזה שהו שלב (גם אם הייתי מחזיק רק קרנות צוברות)

אם כן, אז ניתן לבחון אנשים שאין להם אירוע מס (יש אבל הוא 0% כמדומני) ועדיין נוהרים לבורסה עם כספם.
לא הבנתי איזה אירוע מס הוא 0? באיזה תרחיש? למה שזה ימנע קניית מניות? בדיוק הפוך...

כמו כן, שוב, ערך שנובע משליטה בתזמון המס בגלל אנשים שנוהרים להפקיד את כספם ולשלם לך על מניותיך כדי לשלוט בתזמון המס כדי לקבל ערך מאנשים נוספים שינהרו לבורסה שירצו לתזמן מס של אנשים...
אם תזמון המס נובע מזה שאנשים נוספים יצטרפו לבורסה כדי לתזמן מס, זה קצת... לא יודע ,רציתי לרשום פירמידה ,אבל לא, יכול להיות שזו השתתפות בדקות ונסיבות אישיות, ועדיין, זה נשמע כמו משהו מאוד לא יעיל על בסיס של אוויר, עדיף לעשות את אותו הדבר אבל עם משהו שאשכרה יכול לשמש ככלי לייצור מוצר\שירות.
לא מדובר בפרמידה

מדובר על מניות של חברות שנותנות ערך ואם אף אחד לא ירצה לקנות אותן (קצה הפרמידה לטענתך) והן כן רווחיות ביותר אז הן תמיד יכולות לעשות BB או בכל זאת לתת דיבידנד יפה למחזיקים

אז זה רחוק מפרמידות כשאתה מדבר על ערך של אלפי חברות שמייצרות מוצר אמיתי ומרוויחות כסף אמיתי וגם אם היום ערכן עולה כמו מה שנראה לך פרמידה

אז גם במקרה הקיצון שהפרמידה הגיע לרוויה לכעורה מדיניות החברות גם יכולה להשתנות בתלות ברמת הרווחיות שלהן

לו הייתי מקים חנות ששייכת *לי*, אז בוודאי שזה לא היה נראה לי כעוקץ. אני כבעל מניות הרוב שולט בה לחלוטין, אני שולט בתזרים המזומנים שלה, אני יכול לרושש אותה ולצאת לטיול מסביב לעולם עם קוקאין זונות ובלק ג'ק.
אתה מתאר כאן הונאת פונזי.
קל להימנע מלהפוך לקורבן של אחת כזאת באמצעות פיזור נכסים.
קצת מגוחך יהיה לטעון שכל 500 החברות הגדולות ביותר בארה"ב הן כולן פונזי, לא?
אבל אם את כל התקציב שיש לעסק אני מוציא על העסק ואילו אני עצמי חי מהבטחת הכנסה, אז... אוקיי, אולי לא "עוקץ", אבל למה אני צריך את זה? אולי כדי להעלות את הסטטוס החברתי שלי? לעסוק במשהו מעניין? אם כן אז אפשר להבין... אבל עוד לא ראיתי את הבחורה שנמרחת על מישהו בגלל שהוא מחזיק במניות אמאזון (חוץ מבזוס, אבל הוא לא בעל מניות מיעוט:).
התשובה נמצאת בבלוג הסולידית.
שאלה זו תינתן לקורא כתרגיל בית.
גם לי זה די שבר את העולם ונכנסתי לסוג של טראומה (עד היום,8 שנים אחרי, יש לי מעט PTSD עם התקפי זעם על הזיכרון) כשלראשונה בחיי הייתה לי היתקלות עם שוטרים בריונים במדים בישראל. הייתי מביא לכאן את הסרטון המפורסם עם השימפנזות של סנדי מבוב ספוג- אבל אין לי מושג איך.

Underneath it all we're just savages
Hidden behind shirts, ties and marriages
How could we expect anything at all?
We're just animals still learning how to crawl
o_o
כן... אז...
נעבור למניות דיבידנד?

כמו לשאול למה אנשים קונים טון סוכר?
שווי מניה לא נקבע לפי דיבידנד עתידי או כמה שימוש יכול לעשות בה מחזיק ספציפי קטן, אלא כמה היא שווה לאחרים וזה נקבע לפי השימוש המיטבי שיכול לעשות בה משקיע כלשהו. כלומר, שליטה, השפעה על מיזוגים, חלוקת דיבידנד, שעבוד וכו'.
(הסבר פשטני. התעלמתי מפרמיית שליטה).
לגבי דיבידנד עדיין לא הבנתי את העניין עד הסוף, אבל לגבי שאר הדברים- כן כן, מאופרת הBUYBACKS (אגב, מה ז"א "שעבוד" בקונטקסט הנוכחי? גוגל לא נותן תוצאות רלוונטיות על 'מניה שעבוד'), הגיון כלכלי שנובע מצרכים של עשירי העולם לשחק את משחקי השליטה התאגידית שלהם. עד כמה זה אשכרה נפוץ אם אנשים מוכנים לשפוך את כל הונם לתוך החור השחור הזה מתוך תקווה שזה לא יהיה עוד עסק טוב שפשוט עובד בצורה חלקה ומרוויח, כמו הפלאפל של איציק- אלא שדה קרב?
אילו עוד שימושים יכולים להיות לאותם עשירי עולם(\קרנות השקעה) ממניות אם השליטה נמצאת אצל מחזיקי השליטה?

לא יודע איך עושים את זה.
יש מי שכן והם קובעים את מחיר השוק.
חברות המחלקות דיווידנדים הן לרוב "בוגרות" יותר וגם פוטנציאל צמיחה קטן יותר מחברות שלא.

דרך אגב יש תורה שלמה של השקעה רק בחברות מחלקות דיווידנד הצומח לאורך זמן, אולי זה ידבר אליך.
יש כאן שרשור באורך הגלות בנושא. תחפש דיבידעת
רפרפתי בשרשור ההוא אבל לא ראיתי התיחסות לשאלה האם יש סיכוי שהחברה תשנה סטטוס, אלא יותר דברים שקשורים לשערוך מניות דיבידנד...

לגבי "קובעי השוק"- אתה מתכוון לקרנות ודומיהן? הרי משקיע ערך ביתי אמור להוציא את הערך מהדו"ח בעצמו, הוא לא נוהר אחרי "עושי שוק"...
וכן, מן הסתם שמחלקי הדיבידנד יהיו חברות שסיימו לצמוח אבל זה לא אומר שחברות שסיימו לצמוח יחלקו דיבידנד.

אבל אוקיי, יש למישהו משהו להוסיף על זה? כי זה מעניין אם יש מדד כזה שנחשב כפרמיית סיכון- "מה הסיכוי שחברה תרצה לשלם דיבידנדים"?

משתמשים חדשים בפורום לא יכולים לשלוח קישורים ללא אישור של ההנהלה. כנראה ניסית לצטט את התגובה שלי שהיה בה קישור ולכן זה נתפס.
ידפרצוף. כן, זה בדיוק זה!
עברתי על ההודעה ואכן לא שמתי לב ללינק בציטוט.

ברור שהחברה לא צריכה שברירי בעלות על עצמה, באותה מידה היא יכולה לשרוף את כל המניות שהיא קונה. מדובר בפעולה של חלוקת כספים, החברה מעבירה כסף מהכיס שלה לכיס של בעלי המניות, ההבדל הוא שבמקום לחלק אותו שווה בשווה בין כולם כמו דיבידנד, היא מחלקת אותו רק לחלק מהאנשים והשאר מוותרים על החלוקה בתמורה לזה שהחלק היחסי שלהם בחברה יגדל.
להעביר מניה לחברה המנפיקה שלה זו לא העברה של תפו"א לוהט ואני אנסה להסביר עם דוגמא. נניח רכשתי תלושים לסופר, עכשיו אם אני מעביר אותם לאנשים אחרים שמעבירים אותם לאנשים אחרים וכו' אנחנו בסך הכל 'מעבירים תפו"א' אבל ההעברה האחרונה של התלושים לסופר, המנפיק, תמורת מוצרים כלשהם, היא לא העברה של תפו"א אלא מימוש של התלוש. מה שאני מנסה להגיד זה שבאופן דומה אפשר לחשוב על buyback בתור מימוש של מניה. לחברה אין שום דבר לעשות עם המניה שהיא קיבלה, זה חסר משמעות עבורה, כמו לכתוב צ'ק לעצמך.
הא. לא חשבתי על כך, הנחתי ש:
בנוגע לחלק היחסי שגודל- אם לחברה יש 100 מניות, היא לא מעוניינת להנפיק חדשות ולדלל את עצמה ומשקיעיה. 60 מניות יש לבעלים ו 40 לציבור. החברה קונה מקופתה 20 מניות. עכשיו יש לבעל השליטה, שליטה ב20 מניות שהוא יכול למכור אח"כ, בלי להשפיע על המחיר בבורסה ולקבל מוניטין רע (מקסימום, אם נספור את זה אחרת ונחלק את המניות בין כולם, זה עדיין יצא60 מתוך 80 שהם כ 70% ואילו הציבור הקטין את חלקו ל30%). לא?

כן, אני מניח שאם החברה בהכרח תשרוף את אותן מניות אז בעלי המניות הנותרות ירוויחו...

בנוגע לסופר- אבל הוא הרוויח הלוואה כספית לזמן מה (+הבטחה שיבחרו בבית העסק שלו לקניית מוצרים). חברה יכולה לקנות מניות בגלל משחקי כוח פנימיים, פרסומת, אם זיהתה שהם נמכרים בחסר ומתוך כוונה למכור אותם שוב אח"כ (כמו בסופר שמעוניין למכור הרבה תלושים ולכן מגדיל את פרמיית החיסכון על המוצרים).

בהחלט יש גם חסרונות לשיטה הזו ואפשר לנהל על זה דיון אבל הנקודה שלי הייתה שזו תאורטית צורה לגיטימית לחלק כסף למשקיעים, ולא העברת תפו"א לוהט. גם אם buybacks לכאורה עלולים ליצור מצבים מעוותים או חלוקה לא הוגנת, זה לא משנה את זה שהמשקיעים כקבוצה קיבלו כסף חיצוני, והרי הבעיה שמעניינת אותנו בפירמידה זה שהמשקיעים סתם משחקים בינם לבין עצמם ולא מקבלים שום כסף מבחוץ.

אם זה מעניין אותך תוכל למצוא כל מיני נתונים על דיבידנדים ו-buyback של המדד לאורך שנים, בפרט תוכל לראות שבימינו נעשה יותר שימוש ב-buyback מאשר בדיבידנדים כדי לחלק רווחים.
לא ידעתי. מעניין. יש איזו רשימה לחברות שעושות בייבאק? כי גוגל כן נותן לי רשימה של "חברות דיבידנד" אבל לא של "חברות בייבאק".

לא יודע לגבי גוגל אבל באופן כללי זה לא נראה לי מופרך לחשוב שכל מיני חברות צמיחה יתחילו לחלק דיבידנדים בעתיד אחרי שהצמיחה תתחיל לדשדש. השאלה כמה ארוכה תהיה התקופה הזו ואם הן לא יהפכו יום אחד ללא רלוונטיות וימחקו בבום.
חוץ מזה, בתאוריה חברה יכולה גם לא לחלק כלום במשך 30 שנה ואז יום אחד למכור את כל הנכסים ואת הכסף לחלק למשקיעים.
אתה חושב שזה מתומחר בסיכון?

סתם שתדע, המניות שנשלטות ע"י המייסדים (למשל גוגל, וולמארט וכו') הן מיעוט. אם אני לא טועה, עבור רוב המניות, בעל השליטה הגדול ביותר זה VANGUARD.
אבל ואנגרד הם פאסיביים, אז הדינמיקה לא תעמוד בעינה? :)
לא הבנתי למה אתה מתייחס למניות ללא דיבידנד כפונזי, בפונזי אין רווח אמיתי ויש מצג שווא. חברה מרוויחה ממכירת מוצר/שירות אמיתיים וערך המניה נגזר בין היתר מהנתונים הפונדמנטלים האלה והמגמות שלהם. הבחירה אם לחלק או לצבור לא אינהרנטית לפעילות העסקית של החברה והשווי הנגזר ממנה.

בכל אופן, סביר להניח שיש קשר בין היחס של המשקיעים לאסטרטגיית החלוקה לבין הכדאיות של כל אחת מהאסטרטגיות. אם רוב המשקיעים יהיו סקפטים כמוך אז יותר חברות יחלקו דיבידנד כי פוטנציאל התשואה שלהן יהיה גדול יותר (המחיר ירד בגלל הסקפטיות באופן מנותק מהרווחים). במילים אחרות, אם מניה יורדת רק כי היא לא מחלקת למרות רווחיות מדהימה, זו סיבה טובה לקנות אותה.
נו, כי אם אין חלוקה, אז למה צריך לעניין אותך השווי הפונדמנטלי של המניה? זה כמו לפתוח עיניים על השכן שהתמנה לפתע לנשיאות העולם (
:>
).
בפונזי, אגב, כן יש רווח אמיתי ושום מצג שווא (נו, לא חייב להיות). המשקיעים הראשונים בתכנית עושים רווחים נאים מאוד, פשוט הם נובעים מכך שמכרו למישהו אחר במחיר יותר גבוה (הו, נעוריי המאושרים, כששיחקתי (והרווחתי) עם כל מיני HYIPים)...
(אבל כן GUSTO, SHIRBI, ו גרהם ציינו על אפשרות החלוקה והסיכוי שיהיו מלחמות פנימיות ורצון לרכוש את המניות שלי. שם אכן יש רווח גם לי באופן אישי).

נערך לאחרונה ב:
למען השם, איך אתם משתמשים בפורום הזה אם כל הודעה שניה צריכה לעבור אישור מנהל?!
בדקתי שוב והפעם לא השתחל לי בטעות אף לינק, רק ציטוטים .

נערך לאחרונה ב:
לגבי דיבידנד עדיין לא הבנתי את העניין עד הסוף, אבל לגבי שאר הדברים- כן כן, מאופרת הBUYBACKS (אגב, מה ז"א "שעבוד" בקונטקסט הנוכחי? גוגל לא נותן תוצאות רלוונטיות על 'מניה שעבוד'), הגיון כלכלי שנובע מצרכים של עשירי העולם לשחק את משחקי השליטה התאגידית שלהם. עד כמה זה אשכרה נפוץ אם אנשים מוכנים לשפוך את כל הונם לתוך החור השחור הזה מתוך תקווה שזה לא יהיה עוד עסק טוב שפשוט עובד בצורה חלקה ומרוויח, כמו הפלאפל של איציק- אלא שדה קרב?
אילו עוד שימושים יכולים להיות לאותם עשירי עולם(\קרנות השקעה) ממניות אם השליטה נמצאת אצל מחזיקי השליטה?
אני לא רוצה להעליב, אבל מהשאלות שלך נראה שאתה לא מבין מה המשמעת של ערך של נכס ואיך פועל שוק ההון.
אני מציע לך לחפש חומר על הנושאים האלו. אני בטוח שיש המון מקורות מתאימים ברשת וודאי שיש ספרים בנושא.
בהצלחה.

אבל לגבי שאר הדברים- כן כן, מאופרת הBUYBACKS (אגב, מה ז"א "שעבוד" בקונטקסט הנוכחי? גוגל לא נותן תוצאות רלוונטיות על 'מניה שעבוד'), הגיון כלכלי שנובע מצרכים של עשירי העולם
נראה לי שאתה מבזבז אנרגיות לחינם.
במקום כל הביקורות אני מציע לך להתחיל לחשוב על השקעות עבורך ולמען עתידך.
השרשור מועמד להעברה לפוסטים מאיכות ירודה.

מהיכן נובע הערך של החזקת מניה?
1. פוטנציאל לדבידנדים
2. פוטנציאל לBuyback
3. בעלות חלקית על החברה (יכולת השפעה על החלטות החברה)
4. אפשרות למכור את המניה

עבור מטרת הדיון נתעלם מסעיפים 1 ו2. שכן יש הרבה מניות שמעולם לא חילקו דבידנדים ולא ביצעו Buyback.
בנוסף, נראה ששאלתך מתרכזת ב"משקיע הקטן", לכן סעיף 3 לא רלוונטי.
מכך נראה שהערך היחיד שיש להחזקת מניה עבור המשקיע הקטן הוא סעיף 4: קיימת אפשרות למכור את המניה (בתקווה לעשות מכך רווח).

למרות שהערך היחיד של החזקת מניה עבור "משקיע קטן" הוא היכולת למכור אותה, לא מדובר בבועה. מכיוון שבנוסף ל"משקיע קטן" קיים שחקן נוסף, "משקיע גדול".
עבור "משקיע גדול" סעיף 3 הוא משמעותי ונותן ערך אמיתי להחזקת מניה.

מה נותנת הבעלות על מניות אמאזון- לך, המשקיע הקטן?
מה בדיוק אתה שואל:

למה למניות יש ערך בעל תוחלת חיובית?
או
למה להשקיע במשהו שערכו עולה בממוצע?

קונים את גוגל, למשל, מתוך תקווה שיום אחד היא, מטוב ליבה (או כפרסומת למניות הבאות שתנפיק) תחליט לזרוק כמה דולרים מקופתה למשקיעים הקטנים...

על פי חוק, אתה כמשקיע קטן שותף מלא של המשקיעים הגדולים, ביחס ישר לכמות המניות שלך. כלומר, אם הבעלים הגדולים שמחזיקים בשליטה בחברה מעוניינים למשוך כסף מחוץ לחברה בשביל לקנות חללית, הם חייבים לתת גם לך בשביל שתוכל לקנות קרטון חלב.

למען השם, איך אתם משתמשים בפורום הזה אם כל הודעה שניה צריכה לעבור אישור מנהל?!
בדקתי שוב והפעם לא השתחל לי בטעות אף לינק, רק ציטוטים .
אנחנו לא משתמשים חדשים אז אין לנו את הבעיה הזו. זכרתי שכשהייתי משתמש חדש הייתה בדיקה של פרסום לינקים אבל לא של ציטוטים, כנראה שמשהו השתנה מאז.
הא. לא חשבתי על כך, הנחתי ש:
בנוגע לחלק היחסי שגודל- אם לחברה יש 100 מניות, היא לא מעוניינת להנפיק חדשות ולדלל את עצמה ומשקיעיה. 60 מניות יש לבעלים ו 40 לציבור. החברה קונה מקופתה 20 מניות. עכשיו יש לבעל השליטה, שליטה ב20 מניות שהוא יכול למכור אח"כ, בלי להשפיע על המחיר בבורסה ולקבל מוניטין רע (מקסימום, אם נספור את זה אחרת ונחלק את המניות בין כולם, זה עדיין יצא60 מתוך 80 שהם כ 70% ואילו הציבור הקטין את חלקו ל30%). לא?
לא הבנתי את מה שכתבת כאן. מה זאת אומרת החברה קונה מקופתה? BUYBACK זו פעולה שבה החברה קונה מניות ממחזיקי מניות קיימים, או דרך השוק הפתוח או דרך הצעה לבעלי המניות.
בנוגע לסופר- אבל הוא הרוויח הלוואה כספית לזמן מה (+הבטחה שיבחרו בבית העסק שלו לקניית מוצרים).
וכשחברה מנפיקה מניות היא לא מקבלת משהו בתמורה?
חברה יכולה לקנות מניות בגלל משחקי כוח פנימיים, פרסומת, אם זיהתה שהם נמכרים בחסר ומתוך כוונה למכור אותם שוב אח"כ (כמו בסופר שמעוניין למכור הרבה תלושים ולכן מגדיל את פרמיית החיסכון על המוצרים).
מה זה משנה למה? גם יכולות להיות לחברה הרבה סיבות לחלק דיבידנד.
בנוגע ללקנות ולמכור אח"כ, אם אני לא טועה זה די נדיר שחברה מציעה מניות חדשות למכירה. גם אין לה סיבה אחרי שהיא כבר מבוססת ויכולה לגייס כסף מבנקים בריבית אפסית.
לא ידעתי. מעניין. יש איזו רשימה לחברות שעושות בייבאק? כי גוגל כן נותן לי רשימה של "חברות דיבידנד" אבל לא של "חברות בייבאק".
אני מניח שרוב (לפי משקל שוק) החברות הגדולות עושות בייבאק כמו שרובן מחלקות דיבידנד. למשל אם תסתכל על החברות בדאו ג'ונס, נראה לי סביר שכמעט כולן מחלקות דיבידנדים ועושות buybacks. כשאתה מחפש "חברות דיבידנד" זה לא סתם חברות שמחלקות דיבידנד אלא בדר"כ חברות שמחלקות דיבידנד שמן/יציב/גדל וכו', כי יש אנשים שמחפשים את הדברים האלה. אנשים לא מסתכלים על BB באותה הצורה.
אתה חושב שזה מתומחר בסיכון?
לא יודע.
אבל ואנגרד הם פאסיביים, אז הדינמיקה לא תעמוד בעינה? :)
זה שהם פסיביים בבחירת מניות לא אומר שהם לא מצביעים עליהן או תמיד מצביעים יחד עם ההנהלה.
לפי הדוגמאות שלך עם "בעל השליטה" נראה לי שאתה לא מבין איך נראה בדר"כ המצב בשוק בחברות הגדולות. אתה יכול לנסות לבחור איזשהי חברה ולחפש למשל APPLE LARGEST SHAREHOLDERS ואז לראות שאין איזה גורם אחד שהוא באמת "בעל השליטה" המוחלט. גם אם 10 המחזיקים הכי גדולים יאחדו כוחות עדיין לא יהיה להם 30%.

מנצל שרשור כדי לשאול את השאלה ההפוכה:
למה חברה רוצה להנפיק מניות?
אם החברה רוצה לגייס הון- היא יכולה לפנות לבנקים או להנפיק אג"ח ולקבל את המימון בתנאים ידועים מראש.
כאשר מנפיקים מניות מוותרים על בעלות כלומר מוותרים על רווחים עתידיים.

חשבתי לתת דוגמא מספרית אבל היות ואני לא יודע את סדרי הגודל של הריביות זה נראה לי מיותר,
אז בגדול- אם בוחרים בבנק/אג"ח החברה משלמת ריבית וזאת העלות.
אם מנפיקים מניות, העלות היא מחיר הקנייה של אותן מניות בעתיד + רווחים שחולקו באותה תקופה אם היו.

יש גם את העניין שבמימון על ידי בנק/אג"ח החברה יוצרת התחייבות עתידית לתשלום הריבית, לעומת מניות שם אין התחייבות נוספת לתשלומים בעתיד, כך שאולי מכאן מגיע היתרון.

מה אני מפספס?

מנצל שרשור כדי לשאול את השאלה ההפוכה:
למה חברה רוצה להנפיק מניות?
אם החברה רוצה לגייס הון- היא יכולה לפנות לבנקים או להנפיק אג"ח ולקבל את המימון בתנאים ידועים מראש.
כאשר מנפיקים מניות מוותרים על בעלות כלומר מוותרים על רווחים עתידיים.

חשבתי לתת דוגמא מספרית אבל היות ואני לא יודע את סדרי הגודל של הריביות זה נראה לי מיותר,
אז בגדול- אם בוחרים בבנק/אג"ח החברה משלמת ריבית וזאת העלות.
אם מנפיקים מניות, העלות היא מחיר הקנייה של אותן מניות בעתיד + רווחים שחולקו באותה תקופה אם היו.

יש גם את העניין שבמימון על ידי בנק/אג"ח החברה יוצרת התחייבות עתידית לתשלום הריבית, לעומת מניות שם אין התחייבות נוספת לתשלומים בעתיד, כך שאולי מכאן מגיע היתרון.

מה אני מפספס?
יש כל מיני יתרונות מלבד העובדה הברורה שהם לא צריכים להחזיר את הכסף שהם לוו. כשחברה מנפיקה מניות יש אלמנט של נזילות כך שעובדים יכולים לממש בקלות את האחזקות שלהם. כמו כן הרבה יותר קל למשוך כוח אדם איכותי אם אפשר לתגמל אותם במניות סחירות בנוסף למשכורת. כמו כן יש יתרון מסחרי לזה, לחברה ציבורית יותר קל להוכיח ללקוחות פוטנציאלים שהיא חזקה פיננסית וכדומה. יש לזה חשיבות במיוחד עם לקוחות גדולים יותר. בנוסף לחברה ציבורית יש פרופיל יותר גבוה, היא יותר מוכרת יותר מוזכרת בתקשורת וכדומה ואם היא מצליחה הרבה יותר קל לה למשוך עובדים איכותיים

כשחברה מנפיקה מניות יש אלמנט של נזילות כך שעובדים יכולים לממש בקלות את האחזקות שלהם. כמו כן הרבה יותר קל למשוך כוח אדם איכותי אם אפשר לתגמל אותם במניות סחירות בנוסף למשכורת.
אתה מדבר פה על הטבות לעובדים. זה סיפור אחר לגמרי שלא ממש קשור לגיוס כספים אלא לגיוס עובדים.
מה אני מפספס?
בשביל הלוואה (במיוחד בסכומים גדולים) צריך בטחונות. אף אחד לא יתן ליזם צעיר הלוואה של 20 מליון דולר בלי בטחונות מתאימים.
לעומת זאת השקעה בסכומים כאלה אפשר לגייס.

עוד הבדל זה הסיכון ליזם - במקרה של הלוואה כזאת הרבה פעמים החוב נשאר על הייזם גם אחרי שהחברה מתפרקת. במקרה של גיוס ע"י מניות המשקיעים לוקחים על עצמם את הסיכון.

חברות גודלות כן לוקחות לפעמים הלוואות מבנקים, אבל זה בד"כ רק לחברות גדולות ומבוססות ובסכומים קטנים יחסית לעומת גיוס הון.

יש כל מיני יתרונות מלבד העובדה הברורה שהם לא צריכים להחזיר את הכסף שהם לוו
שבהנפקת מניות (הפיכה לחברה ציבורית) הבעלים הנוכחי מרוויח המון כסף, לעיתים בלי לוותר על השליטה בחברה.
+ מה ש @roneng כתב, מדובר בעצם בכלים שונים לגמרי- אמנם אפשר להשתמש במניות לגיוס הון, אבל בניגון להלוואה רגילה, זאת יכולה להיות פשוט דרך למימוש אחזקות.

כתבו כבר משהו דומה אבל אני אחדד.
לחברה יש ערך רב מזה שמחיר המניה יהיה כמה שיותר גבוה. משם נגזר הערך שיש למניה עבורך, בדיוק כמו שאתה יכול למכור משהו שאתה לא צריך לאדם אחר שצריך את זה עבור הסכום *שהוא* יהיה מוכן לשלם עליו.

הסיבות שלמניה יש ערך עבור החברה:
1. החברה מסוגלת להנפיק עוד מניות ולגייס כסף
2. החברה מסוגלת להשתמש במניות של עצמה כבטחונות עבור הלוואה שהיא מגייסת.
3.בעלי השליטה בחברה עלולים לאבד שליטה חלקית או מלאה אם מחיר המניה יירד מספיק כדי שגורם נוסף יקנה מספיק מהן ויהפוך לבעל שליטה.
4. החברה מסוגלת ״לשלם במניות״ ממש כמו בכסף לצורך קניית חברה אחרת, לעובדים וכו׳

יש עוד סיבות אבל אלה הן העיקריות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 129
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45

נושאים דומים

Back
למעלה