• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפסקת מימון לישיבות החרדיות

איך בדיוק עושים משהו לא הפיך(בכנסת עתידית כלשהיא) במסגרת החוק ? זה לא יותר קשה ?
יש דרכים.
למשל בחוק יסוד הכנסת : "כמו כן החוק קובע כי הכנסת אינה רשאית להאריך את כהונתה אלא ברוב של 80 חברי הכנסת"
הבעיה היא שאת אותו חוק יסוד ניתן לשנות ברוב רגיל.

ודרך נוספת היא לשלול זכות הצבעה ממי שאינו משתתף בחובות האזרחיות, אבל זה לא דמוקרטי.

וגם אם כן, מה אתה חושב שיכניסו אותך לכלא? הדרך ארוכה עד שם, אתה יכול להוציא פטור כבר עכשיו אם אתה ממש רוצה…
מילואים בפועל זה בהתנדבות, כל מי שאומר אחרת סתם מאיים
כן. יכניסו אותך לכלא. בשירותי הייתי המון בבתי כלא צבאיים (בעיקר לביקור חיילים). היו שם המון מילואימניקים. היו אזרחים שהשתמטו ועצרה אותם משטרת תנועה והכניסה אותם לכלא.

הייתי במילואים המון פעמים, אפילו לא פעם אחת רציתי ללכת. כמוני גם לפחות חצי מהיחידה. זה ממש אבל ממש לא התנדבות.

לזייף ולשקר (נעזוב את הרמה המוסרית) זה לא כזה קל. אני מכיר אישית אנשים שעשו את זה והם עברו דרך גיהינום עד לקבלת הפטורים

יש דרכים.
למשל בחוק יסוד הכנסת : "כמו כן החוק קובע כי הכנסת אינה רשאית להאריך את כהונתה אלא ברוב של 80 חברי הכנסת"
הבעיה היא שאת אותו חוק יסוד ניתן לשנות ברוב רגיל.

ודרך נוספת היא לשלול זכות הצבעה ממי שאינו משתתף בחובות האזרחיות, אבל זה לא דמוקרטי.
אז את הדרך הראשונה ניתן לעקוף, ואת הדרך השנייה בג"צ בטוח יפסול(בהנחה שיהיה לנו מזל ועדיין יתקיים.

אז את הדרך הראשונה ניתן לעקוף, ואת הדרך השנייה בג"צ בטוח יפסול(בהנחה שיהיה לנו מזל ועדיין יתקיים.
נכון.
לכן בראייתי המצב כבר אבוד, גם אם יימצאו פלסטרים לזמן הקרוב.

פרספקטיבה של חרדי ישראלי אנטי-ציוני, לא ברור מאיזה חסידות, לגבי הגיוס:

בקיצור: אין להם עניין בקיום מדינה יהודית, הציונים שהקימו את המדינה הם אלה שגרמו וגורמים לאנטי מהשכנים במזה"ת ובכלל בעולם.

כן. יכניסו אותך לכלא. בשירותי הייתי המון בבתי כלא צבאיים (בעיקר לביקור חיילים). היו שם המון מילואימניקים. היו אזרחים שהשתמטו ועצרה אותם משטרת תנועה והכניסה אותם לכלא.

הייתי במילואים המון פעמים, אפילו לא פעם אחת רציתי ללכת. כמוני גם לפחות חצי מהיחידה. זה ממש אבל ממש לא התנדבות.

לזייף ולשקר (נעזוב את הרמה המוסרית) זה לא כזה קל. אני מכיר אישית אנשים שעשו את זה והם עברו דרך גיהינום עד לקבלת הפטורים
קודם כל לזייף ולשקר זה הכי קל, במיוחד שיש לך כסף. כסף קונה לך פטור.
אני לא אמרתי ללכת ראש בקיר, בסה״כ אמרתי שאם אתה באמת לא רוצה לעשות מילואים אתה לא תעשה, כל בר דעת יכול לחשוב על דרך לצאת מזה.

קודם כל לזייף ולשקר זה הכי קל, במיוחד שיש לך כסף. כסף קונה לך פטור.
אני לא אמרתי ללכת ראש בקיר, בסה״כ אמרתי שאם אתה באמת לא רוצה לעשות מילואים אתה לא תעשה, כל בר דעת יכול לחשוב על דרך לצאת מזה.
לא הבנתי. כל בר דעת או כל אחד שיש לו כסף? או אולי גם וגם?
לשיטתך כל מי שנמצא בצבא הוא או טיפש ועני או פטריוט חסר תקנה?

מה שאתה כותב פשוט לא נכון. זה לא נכון ברמה שאני תוהה אם שירתת אפילו יום אחד בצבא.

למה בעצם לא ?

מי שלא מקבל על עצמו את חוקי החברה מוציא את עצמו מהחברה.

אכיפה היא איטית, איטית מדי בסידרי זמן - עשרים שנה. עד שמאוחר מדי.
אכיפה היא מוגבלת. יש גבול לאחוז הפושעים אותם החברה יכולה להכיל.
וסלחנית. אדם חף מפשע עד שלא הוכח שפשע, ופושע יכול להיות שר משטרה.

זה לא רק אצלינו. דמוקרטיה היא מראש לא יציבה, והיא עוצבה בתקופה בה לא נדרשה התמודדות עם הקצב שבו התקשורת המודרנית מאפשרת לפופוליזם להתפשט.

אני מדבר ברמה העקרונית. אין לי אשליות שאפשר להציל את המדינה.

כל בר דעת יכול לחשוב על דרך לצאת מזה.
להגדיר ״טיפש״ כל מי שלא מוכן לרמות את החברה בה הוא חי ולעבור על חוקיה -- שגוי. בלשון המעטה.
שומר חוק אינו זהה לטיפש, וקבלת פשע כנורמה, גם אם זה תוצאה של אפליה ואכיפה סלקטיבית - זה כבר בהחלט בעיה.

נערך לאחרונה ב:
לא הבנתי. כל בר דעת או כל אחד שיש לו כסף? או אולי גם וגם?

מה שאתה כותב פשוט לא נכון. זה לא נכון ברמה שאני תוהה אם שירתת אפילו יום אחד בצבא.
ממש לא אמרתי שמי שנמצא בצבא טיפש או עני, יש שיקולים חשובים לא פחות במשוואה(כמו ערכיות, נורמות חברתיות וכו)
בסה״כ טענתי שאם אדם כל כך רוצה פטור ממילואים ניתן לקבל בדרך לא דרך...
בין היתר בעזרת כסף (משאיר לך להבין איך) או בעזרת אמצעים אחרים.
שוב, אני לא נכנס בכלל לעניין הערכי כי זה נושא אחר, מדבר פרקטית נטו.

ג.נ עשיתי צבא, לא עושה מילואים, חלק מחברי הטובים עדיין עושים מילואים(קרביים), חלקם הוציאו פטור(בריאותי) ועוד אחד שילם כסף כדי לא לעשות צבא שהיה בן 18. מעריך מאוד את מי שעושה מילואים ד״א

וקבלת פשע כנורמה בגלל אפליה ואכיפה סלקטיבית זה כבר בהחלט בעיה.
מסכים, זאת בעיה שהממשלה הביאה עלינו, האפליה והאכיפה הסלקטיבית מעוגנת בחוק.
לי אישית יהיה מאוד קשה לשלוח את הבן שלי לצבא רק בגלל שהוא לא בן ישיבה.

למה בעצם לא ?
בעיקר עניין נורמטיבי, באף דמוקרטיה לא שוללים זכות הצבעה (בארה"ב שוללים לאסירים).
רוצה משהו אחר אז בכיף, אבל זו לא דמוקרטיה קלאסית.

אם כבר משנים את החוקים אז לדעתי צריך משקל גבוה יותר למי שתורם יותר (מיסים/שרות צבאי) במקום קול שווה לכל אחד, זו אולי פשרה הגיונית.

אם כבר משנים את החוקים אז לדעתי צריך משקל גבוה יותר למי שתורם יותר (מיסים/שרות צבאי) במקום קול שווה לכל אחד, זו אולי פשרה הגיונית
זה מדרון חלקלק. אתה רק תגדיל פערים חברתיים ומי שישלוט במדינה זה יהיה טייקונים ומיליארדרים

בסה״כ טענתי שאם אדם כל כך רוצה פטור ממילואים ניתן לקבל בדרך לא דרך...
אני לא חושב שלמישהו יש ויכוח עם האמירה הזו.
גם משירות החובה אפשר להתחמק אם מספיק רוצים.
אני חושב שהבעיה של רוב האנשים הייתה עם הטענה ש:
ניתן לשלם כסף ולשקר כדי להתחמק משירות חובה/מילואים -> מי שמשרת בחובה או במילואים עושה זאת בהתנדבות.

הנביעה הלוגית הזו לא מתקיימת במציאות.

בנימה אישית, מרגיז אותי שהמדינה כפתה עלי לתת לצבא שנים (מאוד יפות) מחיי ואנשים "מסבירים" לי שבעצם עשיתי זאת בהתנדבות.

נערך לאחרונה ב:
אבל זו לא דמוקרטיה קלאסית.
לא. זה אכן לא דמוקרטיה קלסית.
זה יותר בכיוון של דמוקרטיה מתגוננת.
דמוקרטיה קלסית נכשלת בהתמודדות עם פופוליזם, ודמוקרטיה מתגוננת עדיפה על דיקטטורה.
למה שפושעים יקבלו זכות הצבעה?
למה שפושעים יקבעו את סידרי העדיפויות של חלוקת הכספים?
למה אנשים שילדיהם לא מתגיסים שולחים למלחמה ילדים של אחרים ?
ואיך יתכן שפושעים מכהנים כשרים?

זה מדרון חלקלק. אתה רק תגדיל פערים חברתיים ומי שישלוט במדינה זה יהיה טייקונים ומיליארדרים
זה קורה בכל מקרה באלטרנטיבה שלנו שהיא שילטון פופוליסטי.
אם כבר משנים את החוקים אז לדעתי צריך משקל גבוה יותר למי שתורם יותר (מיסים/שרות צבאי) במקום קול שווה לכל אחד, זו אולי פשרה הגיונית.
יש כאן שתי נקודות:
1. משקל של ההצבעה - שיטת הרוב קובע היא בין שיטות ההצבעה הגרועות. כל שיטות ההצבעה בעיותיות ועדיין יש שיטות הצבעה טובות יותר.
2. משקל לאדם ולתרומתו לחברה - קשה מאד לשפוט תרומה. האם אחות מוסמכת בבית חולים תורמת פחות מאדם שמכר חברה לפירסומות באינטרנט ?
לטעמי המבחן הוא פשוט - או שאתה חלק מהחברה ומקבל עליך את כל החובות והזכויות, השיוויוניות, שכרוכות בכך, או שלא.
וכן, גם כאן אפשר לשקר ולתכמן. הרעיון הוא לבנות שיטה יותר עמידה, לא להציל חברה מקולקלת שבה שקרים ותיכמונים כבר מנורמלים על ידי חלק גדול מהאוכלוסיה.

נערך לאחרונה ב:
למה שפושעים יקבעו את סידרי העדיפויות של חלוקת הכספים?
למה אנשים שילדיהם לא מתגיסים שולחים למלחמה ילדים של אחרים ?
ואיך יתכן שפושעים מכהנים כשרים?
רצון הציבור (לצערי).

וזו בעיה יותר חמורה מהחרדים, שאותם קל לתקוף, אבל הם עדיין לא הרוב.

כמו שכולם מן הסתם ראו, יש חדשות מדהימות בנושא:
בג"ץ בצו ביניים דרמטי: עוצר מיד תקציבים לישיבות עבור מי שלא מתגייס

(אגב, ממש לא ציפיתי שהיועמ"ש והשופטים יגלו כזה אומץ!
שאפו ענק!)

למרות שהנושא של גיוס/תקצוב בחורי ישיבות מוזכר כבדרך אגב בשרשורים רבים,
אני חושב שהוא מצדיק שרשור נפרד.

מה דעתכם -
האם אנחנו סוף סוף עומדים בפני נקודת מפנה?
האם יש מקום לאופטימיות, בזכות ההבנה שחילונים ודתיים מתונים (*) בצמתי מפתח הפסיקו סוף סוף לאפשר בשתיקה את התדרדרות המדינה?
(*) אגב, אחד מהשופטים בהרכב הוא סולברג, דתי בעצמו, ומינוי של איילת שקד. זה בעיניי מעורר עוד יותר אופטימיות - גם הדתיים המתונים מבינים שאי אפשר להמשיך כך.

או שלדעתכם יימצאו דרכים למסמס את זה?
לי יש שאלה אחרת-
האם אתה סבור שלתועלת המדינה כדאי יהיה שאותם אלו יתגייסו?

ואין לי שום דבר אישי חלילה נגד חרדים

רצון הציבור (לצערי).
לא.
הבחירות לא משקפות את רצון העם בכל דבר ועניין, מה גם ש״רצון העם״ לא מוגדר.
הבחירות אינן משאל עם בכל נושא ועניין. העם הוא לא מי שמינה פושע לשר משטרה, לא היה משאל עם על הענקת סמכויות לא מוגבלות לממשלה, לא שאלו מי בעד תלושי מזון לחרדים ומי מעדיף לחלק אותם לרעבים, לא היה משאל עם על הארכת השירות לחילונים עם פטור לחרדים .

הבחירות משקפות תעמולה מאד ספציפית, ולכל אדם יש רק קול אחד שהוא יכול לתת לאחד ממספר מוגבל של מועמדים ראלים - אין סיבה להניח שמי שבחר כי ״רק הליכוד ישמור על ביטחון ישראל״ תומך גם בסגירת אתר ההנצחה בגיבעת התחמושת.
וזו בעיה רצינית שהפופוליזם מנצל.

-- בשוויץ אם אוספים חתימות של מעל לאחוז כלשהו של המצביעים למשאל עם בנושא מסויים אז חייבים לעשות משאל עם.

נערך לאחרונה ב:
האם אתה סבור שלתועלת המדינה כדאי יהיה שאותם אלו יתגייסו?
כן, עבור תועלת המדינה כדאי שאותם אלו יתרמו למדינה. זה יכול להיות בדמות גיוס לא צבא, למשטרה, לבתי חולים, או הרבה אלטרנטיבות אחרות.

-- בשוויץ אם אוספים חתימות של מעל לאחוז כלשהו של המצביעים למשאל עם בנושא מסויים אז חייבים לעשות משאל עם.
אי אפשר כבר לתקן - לא אחוז כלשהוא. צריך בסה״כ 100,000 חתימות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D הפסקת הפרשות לקרן פנסיה עקב טעות של נציגת שירות לקוחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme דרישה לתשלום עבור אכ"ע פרטי לאחר הפסקת עבודה צרכנות פיננסית 3
S המשמעות של הפסקת תשלום לפנסיה אוף טופיק 30
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
bsod הפסקת הפקדות לקרן השתלמות שוק ההון 1
S הפסקת הפקדות לפנסיה - חופשת לידה אוף טופיק 20
אבא סולידי הפסקת מסחר במניה שוק ההון 38
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
א הפסקת פעילות קרן נאמנות - למכור או להמתין? שוק ההון 12
שניצלוינאי הפסקת מסחר בפורקס? שוק ההון 4
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 1
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
ב מימון חופשה בחו״ל צרכנות פיננסית 18
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
Shnizelia מימון ובחירה דירה במחיר למשתכן בתל אביב נדל"ן 197
M דירה שניה להשקעה , אחוזי מימון ומשכנתא נדל"ן 18
H מימון נדל"ן - 80% לדירה שניה,שלישית ומעלה נדל"ן 11
L מימון כנגד נכס פוסטים מאיכות נמוכה 7
S דירה להשקעה - אחוזי מימון משכנתא נדל"ן 9
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
ישראלית מימון כנגד נדלן שנמכר נדל"ן 13
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
L מימון/מינוף נדל"ן 10
unrealx מימון נדל"ן עם בת זוג נדל"ן 16
F מימון פתיחת עסק / ערבות מדינה צרכנות פיננסית 14
F שאלה בנושא מימון / ערבות מדינה אוף טופיק 1
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
א מימון דירה להשקעה נדל"ן 7
M מימון לרכישת קרקע - משכנתא חדשה או מחזור? נדל"ן 5
TheMailMan משכנתא של 70% מימון לדירה שנייה נדל"ן 6
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
נ פרוייקט בניה להשקעה- מימון מכספי פרישה ושיקולים נוספים שוק ההון 6
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7
T קניית דירה שנייה ב 70% מימון נדל"ן 7
ש מימון שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה