• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפסקת הפקדות לפנסיה - חופשת לידה

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,606
שלום לכולם, אשמח לעצתכם.

אחותי יצאה לחופשת לידה - שנייה.
להבנתי "מגיע לה" 3 חודשים משכורת מהמעסיק ואם ממשיכה עוד 3 חודשים חופשת לידה, זה על חשבונה.

א. מה בגורל ההפקדות הפנסיונית בחודשים האלו ?
ב. במידה והמשיכה לחופשת לידה מעבר לנ"ל [כלומר סה"כ 10 חודשים ומעלה] ולא הפקידה לקרן פנסיה כלום האם היא לא מבוטחת יותר בא.כ.ע/שארים ?
ג. האם מסיבה כלשהי האכשרה שלה מתאפסת? [או שאני מבלבל ת'מח וזה לא קשור בכלל]
ד. מה הייתה אמורה לעשות ? האם ניתן להפקיד ישירות בעת חופשת לידה מהחשבון בנק הפרטי לקרן פנסיה/גמל ?

תודה רבה!

@נדב @בת העמק ;)

לא משכורת, המשך הפרשות
המשכורת זה מביטוח לאומי
קרא כאן:
https://www.kolzchut.org.il/he/הפרשות_לביטוח_פנסיוני_ולקרן_השתלמות_בחופשת_לידה
קיבלתי, תודה רבה.
במידה ולא הפקידה, מתי נפגם לה רצף הזכויות בדיוק ומה זה אומר ?
היא הפסיקה לעבוד לשנה. ואז חזרה לעבוד, האם תקופת האכשרה התאפסה ?

קיבלתי, תודה רבה.
במידה ולא הפקידה, מתי נפגם לה רצף הזכויות בדיוק ומה זה אומר ?
היא הפסיקה לעבוד לשנה. ואז חזרה לעבוד, האם תקופת האכשרה התאפסה ?
5 חודשים ללא הפקדה מאפסים את הזכויות
אני מניח שהיא תצטרך לעבור חיתום רפואי מחדש
אני לא בקיא ב"מה זה אומר", אז אני שולח אותך לכאן לקרוא עוד:
https://www.kolzchut.org.il/he/שמירת_זכויות_פנסיוניות_במהלך_הפסקת_עבודה

5 חודשים ללא הפקדה מאפסים את הזכויות
אני מניח שהיא תצטרך לעבור חיתום רפואי מחדש
אני לא בקיא ב"מה זה אומר", אז אני שולח אותך לכאן לקרוא עוד:
https://www.kolzchut.org.il/he/שמירת_זכויות_פנסיוניות_במהלך_הפסקת_עבודה
תודה חבר, אני ממש על זה.
"במקרה כזה מאבד העובד את זכויות הוותק שלו, מכיוון שבין מועד ההפקדה האחרונה במקום העבודה הקודם בחודש פברואר למועד ההפקדה הראשונה במקום העבודה החדש בחודש אוגוסט עברו יותר מ-5 חודשים (למרות שההפקדה בוצעה רטרואקטיבית, התקופה שבין שני מועדי ההפקדות היא שקובעת)."

מה ז"א וותק ? וותק של מה ?
הרי היא מבוטחת בא.כ.ע / קצבת שארים,
יש לה שכר מבוטח X , מה זה משנה אם יש לה את קרן הפנסיה 10 שנים או שנה, התנאים זהים [לא?]

מה ז"א וותק ? וותק של מה ?
כמו כן תקופת האכשרה (הוותק) שצבר העובד בקרן הפנסיה תיפסק (תקופת האכשרה היא תקופה בת 60 חודשים שבה העמית אינו מבוטח בגין מחלה שקדמה להצטרפותו לקרן הפנסיה). במקרה כזה אם בעתיד (למשל עם התחלת עבודה חדשה) יבקש העובד להצטרף מחדש לקרן הפנסיה, הוא יידרש למלא הצהרת בריאות חדשה, ומאותו רגע תתחיל תקופת אכשרה חדשה, כלומר יהיה עליו להמתין 5 שנים בטרם יכלול הביטוח הפנסיוני גם כיסוי ביטוחי למחלות קיימות.

בהנחה שאין לה שום מחלות קודמות, עדיין זה משנה משהו ?
תקופת האכשרה המחודשת יכולה לבטל עוד משהו מלבד זה ?

5 חודשים בלי תשלומים - לא קורה כלום
מעבר לזה אם רוצים לשמור על הזכויות אפשר:
א. לשלם תשלום ריסק, שזה תשלום יחסית קטן שרק מחזיק את הביטוחים השונים. ניתן לשלם ריסק עד שנתיים.
ב. להפקיד עצמאית.
אם לא בוחרים באף אחת מהאופציות אכן הזכויות בטלות וצריך לעשות חיתום מחדש.
באופן אישי, לאחר 5 חודשים הפקדתי ריסק למעלה משנה והכל עבר חלק, לא היו דרישות בעת חידוש ההפקדות, הכל נשאר עם אותם התנאים.

ב. להפקיד עצמאית.
תודה!
להפקיד עצמאית את מה ? את הסכום שהיה יורד כל חודש מהמעסיק ?
את כל הסכום , 7% שלי, 7% שלו + 7% פיצויים [אני מקווה שלא טעיתי במספרים, אבל הכוונה ברורה]
או רק את הסכום "שלי" מהנ"ל ?
אם לא בוחרים באף אחת מהאופציות אכן הזכויות בטלות וצריך לעשות חיתום מחדש.
חיתום מחדש אומר שאני מתחיל תקופת אכשרה של 60 חודשים? במילים אחרות, הביטוח א.כ.ע/קצבת שארים מבוטל בזמן הזה של האכשרה/חיתום מחדש ?

תודה!
להפקיד עצמאית את מה ? את הסכום שהיה יורד כל חודש מהמעסיק ?
את כל הסכום , 7% שלי, 7% שלו + 7% פיצויים [אני מקווה שלא טעיתי במספרים, אבל הכוונה ברורה]
או רק את הסכום "שלי" מהנ"ל ?

חיתום מחדש אומר שאני מתחיל תקופת אכשרה של 60 חודשים? במילים אחרות, הביטוח א.כ.ע/קצבת שארים מבוטל בזמן הזה של האכשרה/חיתום מחדש ?
אם אתה בוחר להפקיד, אין קשר לסכום שהופקד מהמשכורת שהיתה. אתה יכול לקבוע את הסכום שאתה רוצה להפקיד שהוא כביכול % ממשכורת וירטואלית.
ההבדל בין ריסק לזה הוא שריסק הוא רק לשמר את רכיב הביטוח בעוד שהפקדה זה הולך לצבירה שלך ובמטרה להגדיל את הקצבה כשתצא לפנסיה.
אתה יכול לעשות חישוב מופשט של בכמה תגדל הקצבה אם תפקיד X שקלים ולהגיע למסקנות האם כדאי.

אם אתה בוחר להפקיד, אין קשר לסכום שהופקד מהמשכורת שהיתה. אתה יכול לקבוע את הסכום שאתה רוצה להפקיד שהוא כביכול % ממשכורת וירטואלית.
ההבדל בין ריסק לזה הוא שריסק הוא רק לשמר את רכיב הביטוח בעוד שהפקדה זה הולך לצבירה שלך ובמטרה להגדיל את הקצבה כשתצא לפנסיה.
אתה יכול לעשות חישוב מופשט של בכמה תגדל הקצבה אם תפקיד X שקלים ולהגיע למסקנות האם כדאי.
הבנתי, תודה רבה.
א. איך חישבו אצלך את הריסק ?
ב. מה בעניין הביטוחים לאחר ה-5 חודשים ללא הפקדה, בוטלו לגמרי ועכשיו יש תקופת אכשרה של 60 חודשים ? או שאין לך מושג ?

היי
בהתאם לתקנון התקני היא זכאית ל 5 חודשי ריסק אוטומטי ובאפשרותה לעשות לפני סיום ריסק הסדר לרכישת ריסק (כיסוי ביטוחי) באופן ייזום וזאת בהתאם לרצף ההפקדות שהיו לפני (עד 19 חודשים).
התשלום מבוצע מיתרה צבורה או מהו"ק.
אפשרות אחרת היא להפקיד באופן עצמאי לקרן פנסיה הפקדות במעמד עצמאי.

יש יתרונות לכאן ולשם , לדוג'
שמירה על ריסק מצבירה/הו"ק בלבד ממשיכה את אחוז הכיסוי שהיה טרם יציאתה לחל"ד/ת
הפקדה תורמת גם לצבירה אבל יכולה להשפיע על השכר המבוטח (יש מנגנון של 12 חודשים וממוצע וכו , זה לא משהו שניתן להסביר בקצרה)
שווה להציץ בבלוג של נדב , יש שם מידע בנושא.

היי
בהתאם לתקנון התקני היא זכאית ל 5 חודשי ריסק אוטומטי ובאפשרותה לעשות לפני סיום ריסק הסדר לרכישת ריסק (כיסוי ביטוחי) באופן ייזום וזאת בהתאם לרצף ההפקדות שהיו לפני (עד 19 חודשים).
התשלום מבוצע מיתרה צבורה או מהו"ק.
אפשרות אחרת היא להפקיד באופן עצמאי לקרן פנסיה הפקדות במעמד עצמאי.

יש יתרונות לכאן ולשם , לדוג'
שמירה על ריסק מצבירה/הו"ק בלבד ממשיכה את אחוז הכיסוי שהיה טרם יציאתה לחל"ד/ת
הפקדה תורמת גם לצבירה אבל יכולה להשפיע על השכר המבוטח (יש מנגנון של 12 חודשים וממוצע וכו , זה לא משהו שניתן להסביר בקצרה)
שווה להציץ בבלוג של נדב , יש שם מידע בנושא.

תודה רבה!
זה ללידה הבאה.
כעת, כשהיא אחרי הזמן של ה-5 חודשים. אילו סנקציות חלות עליה ?

אם אתה בוחר להפקיד, אין קשר לסכום שהופקד מהמשכורת שהיתה. אתה יכול לקבוע את הסכום שאתה רוצה להפקיד
הבעיה היחידה במקרה שמפקידים על שכר קטן יותר מהשכר ה"אמיתי" זה שברגע שחוזרים לעבוד ולהפקיד עבור שכר גבוהה יותר, הביטוח על החלק ה"חדש" מתחיל תקופת אכשרה חדשה מ0 ויכול גם לגרור חיתום.

כלומר, נניח והייתה לה משכורת של 20k שהיא הייתה מבוטחת עליה.
יצאה לשנתיים הפסקה שבהם הפרישה עצמאית עבור משכורת של 5k, ואח"כ חזרה לעבוד בשכר המקורי של 20k.
במצב כזה, הביטוח תופס באופן מלא על ה5k הראשונים, ואילו עבור ה 15k הנוספים תקופת האכשרה מתאפסת.

עריכה: אני רואה ש @Everything_Nice הקדים אותי

כעת, כשהיא אחרי הזמן של ה-5 חודשים. אילו סנקציות חלות עליה ?

חידוש חברות בקרן ע"י מילוי הצהרת בריאות וחיתום מחדש. במידה ותתקבל לקרן תחול עליה תקופת אכשרה של 5 שנים. יש מעסיקים עם כל מיני הסכמים לצירוף עובדים ללא הצהרת בריאות. הנושא הפך ליותר מורכב ליצרנים והיא יכולה לבדוק אם יש הסכם כזה עם מעסיקה.

במידה ותתקבל לקרן תחול עליה תקופת אכשרה של 5 שנים
כלומר,
אם יש החמרה על מחלה קיימת אין לה ביטוח?
או ש
כל מחלה שתצוץ בתקופה הזאת לא תהייה בביטוח ?
או משהו אחר שאני לא מבין?

@Shlomi Z
תיקח בחשבון שלמרות שהתקנות מחייבות את המעסיק להעביר את התשלום לקרן הפנסיה באופן שוטף בשלושת החודשים הראשונים של חופשת הלידה. מעסיקים רבים ממתינים לחזרה של האישה לעבודה ורק אז מפקידים.
ציינת שכבר חלפו 5 חודשים, הייתי מציע לבדוק האם בוצעו עבורה הפקדות בשלושת החודשים. במידה וכן אזי הזכויות שלה עדיין נשמרו והיא יכולה לבצע "הסדר ריסק" ולהמשיך את הוותק. אם לא, כמו שכתבתו מעל יתכן והזכויות שלה כבר נפגעו. בכל מקרה, מציע לה להרים טלפון לקרן ולראות מה הסטטוס שלה כיום.

כמובן, גם על הנושא הזה כתבתי בעבר באתר https://pensuni.com/?p=4467 כולל הבחנה בין הסדר ריסק לבין הפקדה באופן עצמאי במהלך חופשת הלידה.

כמו שכתבתו מעל יתכן והזכויות שלה כבר נפגעו.
מסקרנות, אני כמובן אתקשר בעצמי ואברר מה הסטטוס.
ב"מקרה הגרוע ביותר" והיא צריכה חיתום מחדש+תקופת אכשרה,
האם זה רק בנוגע להחמרה במחלה קיימת או שייתכן ו"אם היא תאבד א.כ.ע/תמות חלילה" לא יהיה לה ביטוח כלשהו ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
bsod הפסקת הפקדות לקרן השתלמות שוק ההון 1
א הפסקת מימון לישיבות החרדיות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D הפסקת הפרשות לקרן פנסיה עקב טעות של נציגת שירות לקוחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme דרישה לתשלום עבור אכ"ע פרטי לאחר הפסקת עבודה צרכנות פיננסית 3
S המשמעות של הפסקת תשלום לפנסיה אוף טופיק 30
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
אבא סולידי הפסקת מסחר במניה שוק ההון 38
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
א הפסקת פעילות קרן נאמנות - למכור או להמתין? שוק ההון 12
שניצלוינאי הפסקת מסחר בפורקס? שוק ההון 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
yanosh34 סדר משיכה מקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
ה עיכוב שיוך הפקדות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פדיון חלקי לקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
P משיכת שליש מקרן השתלמות לא חוסמת הפקדות? מיסים 4
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P בדוח שנתי - חובה לדווח על הפקדות פנסיוניות? מיסים 12
ז אסטרטגיית הפקדות שוק ההון 18
S הפקדות רטרואקטיביות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ק חישוב תשואת תיק עם הפקדות חודשיות במשך 15 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ז גודל הפקדות שוק ההון 2
Y הפקדות פנסיונר לקרן השתלמות בניהול אישי - האם יש מגבלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E שיוך הפקדות כ"אינן מוטבות" בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B הפקדות של שכיר שהוא גם עוסק פטור לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
י החזר מס בגין הפקדות לפנסיה מיסים 6
D טעויות שנעשו בשיוך הפקדות בשנת 2020 בקרן פנסיה שניידתי, יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ג הפקדות רטרואקטיביות לפנסיה - מי מממן את הפרשי התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13

נושאים דומים

Back
למעלה