• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפסקת מימון לישיבות החרדיות

בקיצור אני לא חושב שהחוק הנוכחי מדבר על גיוס של חרדים,
החוק כרגע שחל על החרדים הוא אותו חוק שחל על כל האזרחים היהודים. אין חוק או יחס מיוחד לגברים חרדים מכיוון שהוא בוטל. כלומר כרגע הם חייבים בגיוס מגיל 18 ועל המדינה חלה חובה לגייס אותם.

נערך לאחרונה ב:
החוק כרגע שחל על החרדים הוא אותו חוק שחל על כל האזרחים היהודים. אין חוק או יחס מיוחד לגברים חרדים מכיוון שהוא בוטל. כלומר כרגע הם חייבים בגיוס מגיל 18 ועל המדינה חלה חובה לגייס אותם.
תסתכל במה ששלחתי, יש צו זמני או חרטא כזאת או אחרת.

תסתכל במה ששלחתי, יש צו זמני או חרטא כזאת או אחרת.
“מאחר שאין בסיס חוקי לאי-גיוס תלמידי ישיבות, הרשויות מחויבות להתחיל לגייסם. אולם, המדינה ביקשה להגיש תצהיר תשובה משלים שבו תפרט את אופן היערכות רשויות הגיוס לגיוסם של תלמידי ישיבות ובוגרי מוסדות החינוך החרדי. במסגרת צו הביניים, השופטים אישרו הגשת תצהיר משלים עד ל-30 באפריל.”

אכן. קיבלו ארכה עד סוף אפריל. לכאורה אם בג״ץ לא יאשר להם אזי בסוף אפריל הם צריכים לשלוח צווי גיוס.

באתר מידה יש כמה כתבות רציניות על ה היתכנות של צבא מקצועי. פשוט לא ריאלי למדינת ישראל.

בנוסף לפי יעקב עמידרור ,ראש המל"ל לשעבר ובכלל בחור רציני מאוד ומעניין בהרבה נושאי ביטחון, חלק מתפיסת הביטחון הישראלית היא צבא חובה + מילואים.
אני לא אומר שהוא טועה, אבל נדמה לי שאחרי 7.10 צריך לבחון את תפישת הביטחון מהיסוד. בפרט לאור העובדה שמי שאחראי על גיבושה (לא הצבא) טוען שהוא בכלל לא קשור לנושא.

מילואים בפועל זה בהתנדבות, כל מי שאומר אחרת סתם מאיים.
עוד פעם המשפטים האלה, היה פה גם את הבחור שטען שכל השירות בצה"ל הוא בכלל מבחירה ולא חובה.
אני מציע שנעשה ניסוי כדי לבחון את התיאוריה שלך, נכריז שהשירות במילואים הוא באמת בהתנדבות ואין חובה להגיע כשמקבלים צו ונראה איזה אחוז מה"מתנדבים" אכן יגיע.

ג נ
הלכתי למילואים גם כשזה היה הדבר האחרון שרציתי לעשות בחיים (לא סובל את המסגרות הצבאיות), לא חושב שאני איזו אנומליה סטטיסטית.

מסתבר שצו ראשון הם כן שולחים.

אני לא אומר שהוא טועה, אבל נדמה לי שאחרי 7.10 צריך לבחון את תפישת הביטחון מהיסוד. בפרט לאור העובדה שמי שאחראי על גיבושה (לא הצבא) טוען שהוא בכלל לא קשור לנושא.
שמעתי את ההרצאה שלו על תפיסת הביטחון של ישראל ולא קפץ לי משהו שהיה לא מתאים או חסר ל7/10(אבל כמובן אני לא מבין גדול בתחום), למיטב זכרוני.

למי שמעוניין ההרצאה של עמידרור על תפיסת הביטחון נמצאית ביוטיוב, קל למצוא.

מה שכן שמתי לב שהיתה בעייה בישום:

- חלק מתפיסת הביטחון היא שימוש בפעולות מקדימות כדי למנוע התחזקות אוייבים. זה לא קרה. דרך אגב זה גם לא קרה עם חיזבאללה, והיום אנחנו במצב הנוכחי.

- חלק שני הוא מודיעין חזק. אבל המודיעין נכשל, בבירור. מצד אחד זה כשל שהיה יכול להמנע, במבט לאחור אבל מצד שני , במחקר על המודיעין יש חוקרים שטוענים שכשל גדול אחת לתקופה הוא בלתי נמנע.

- ואם אני זוכר, היה חלק של תמיד להיות מוכנים לגרוע מכל. זה גם לא קרה, בצורה שהתייחסנו לעזה.

יש כמובן עוד חלקים בתפיסת הביטחון, אבל לא בטוח שהיו קשורים למקרה .

נערך לאחרונה ב:
שמעתי את ההרצאה שלו על תפיסת הביטחון של ישראל ולא קפץ לי משהו שהיה לא מתאים או חסר ל7/10(אבל כמובן אני לא מבין גדול בתחום), למיטב זכרוני.

למי שמעוניין ההרצאה של עמידרור על תפיסת הביטחון נמצאית ביוטיוב, קל למצוא.

מה שכן שמתי לב שהיתה בעייה בישום:

- חלק מתפיסת הביטחון היא שימוש בפעולות מקדימות כדי למנוע התחזקות אוייבים. זה לא קרה. דרך אגב זה גם לא קרה עם חיזבאללה, והיום אנחנו במצב הנוכחי.

- חלק שני הוא מודיעין חזק. אבל המודיעין נכשל, בבירור. מצד אחד זה כשל שהיה יכול להמנע, במבט לאחור אבל מצד שני , במחקר על המודיעין יש חוקרים שטוענים שכשל גדול אחת לתקופה הוא בלתי נמנע.

- ואם אני זוכר, היה חלק של תמיד להיות מוכנים לגרוע מכל. זה גם לא קרה, בצורה שהתייחסנו לעזה.

יש כמובן עוד חלקים בתפיסת הביטחון, אבל לא בטוח שהיו קשורים למקרה .
כרגע מסתמן שהכוח הצבאי של ישראל בעשורים הקרובים יהיה מורכב מ
חרדים - קרוב לאפס השתתפות.
דת"ל - לבנים בחירה בין חצי שירות למלא, בנות בחירה בין אפס למלא.
חילונים- שירות מלא לבנים ובנות.
ואצל קרביים- חודשיים בשנה מילואים בגיל 21 עד 45.
האם החברה בישראל של 2024 מוכנה לנטל הזה?

ברור.
כלומר רוב העם שלא נופל בקטגוריית ,

״ קרביים- חודשיים בשנה מילואים בגיל 21 עד 45.״

לא. ההטעיה הזאת חוזרת כל הזמן.

לכל הדת״ל, גם בנות וגם בנים, יש בחירה בין אפס שירות למלא, ואם שירות אז יש להם בחירה איפה, באיזה מסלול ובאיזה תמורה.

״בפני נער בוגר חמ"ד עומדות שתי חלופות נוספות, שאינן פתוחות כלל לנער החילוני: להצטרף ללימודים בישיבה במקום שירות צבאי — זהו מסלול של ישיבה גבוהה, שהוא מסלול חרדי לכל דבר, עם אפשרות ללימודים לכל החיים, אך בדרך כלל מרביתם משרתים בסופו של דבר שירות צבאי מקוצר כלשהו. כך עשה למשל סמוטריץ', שהתגייס בגיל 28 לשירות מקוצר, לא קרבי כמובן, של שנה וארבעה חודשים. 9% מבוגרי החמ"ד בוחרים בישיבה גבוהה

וגם אילו שכן משרתים לבסוף - בגיל מאוחר מקבלים משכורת יותר גבוהה, לא משרתים בקרבי, ובכל מקרה זה כבר פחות מילואים אם בכלל.
עוד מזכיר גם שסמורטריץ למד באוניברסיטה בזמן בו הצהיר שלומד בישיבה, אבל מה זה עוד שקר עבור דתי.

הגיעו לשם 100K שזה בערך אחוז אחד מהחברה

אבל המיעוט הזה הוא הרלוונטי.
האם האנשים שייהרסו להם קריירות, עסקים וחיי משפחה יסכימו לנטל הזה כשהם יודעים שהמקורבים פוליטית פטורים?
זו לא שאלה תיאורטית של תפישות עולם על מעמד לימוד התורה, אלא האם הסטודנט שנושר מהלימודים או העובד שנעלם מהמשרד שוב ושוב בסוף רבעון ולכן לא מקודם, יסכימו לכך לאורך זמן.

אבל המיעוט הזה הוא הרלוונטי.
האם האנשים שייהרסו להם קריירות, עסקים וחיי משפחה יסכימו לנטל הזה כשהם יודעים שהמקורבים פוליטית פטורים?
זו לא שאלה תיאורטית של תפישות עולם על מעמד לימוד התורה, אלא האם הסטודנט שנושר מהלימודים או העובד שנעלם מהמשרד שוב ושוב בסוף רבעון ולכן לא מקודם, יסכימו לכך לאורך זמן.
הסכימו 75 שנה. למה שלא יסכימו עכשיו.

חודשיים מילואים בשנה זה לא משהוא שלא היה קיים קודם. אני זוכר כשהייתי סטודנט בעבר הרחוק מאוד מאוד, חודש תעסוקה בנוסף לאיזה אימון בשנה. כמעט כל שנה מגיל 21 עד 40. וזה בלי המלחמות כמובן באמצע.

לא. ההטעיה הזאת חוזרת כל הזמן.

לכל הדת״ל, גם בנות וגם בנים, יש בחירה בין אפס שירות למלא, ואם שירות אז יש להם בחירה איפה, באיזה מסלול ובאיזה תמורה.

״בפני נער בוגר חמ"ד עומדות שתי חלופות נוספות, שאינן פתוחות כלל לנער החילוני: להצטרף ללימודים בישיבה במקום שירות צבאי — זהו מסלול של ישיבה גבוהה, שהוא מסלול חרדי לכל דבר, עם אפשרות ללימודים לכל החיים, אך בדרך כלל מרביתם משרתים בסופו של דבר שירות צבאי מקוצר כלשהו. כך עשה למשל סמוטריץ', שהתגייס בגיל 28 לשירות מקוצר, לא קרבי כמובן, של שנה וארבעה חודשים. 9% מבוגרי החמ"ד בוחרים בישיבה גבוהה

וגם אילו שכן משרתים לבסוף - בגיל מאוחר מקבלים משכורת יותר גבוהה, לא משרתים בקרבי, ובכל מקרה זה כבר פחות מילואים אם בכלל.
עוד מזכיר גם שסמורטריץ למד באוניברסיטה בזמן בו הצהיר שלומד בישיבה, אבל מה זה עוד שקר עבור דתי.
הדבר הכי מדהים בויכוח העכשווי הוא שכולם מסכימים שסמוטריץ לא יחיד ואחוזים ניכרים שמביאים אישור מהישיבה אינם באמת תלמידי ישיבה.

אה , לגבי זה ברור שזאת בעייה עצומה.
פשוט זה לא נכלל בתפיסת הבטחון, אולי כי זה פוליטי.

אבל אפילו יעקב עמידרור, חובש כיפה, אמר בעצמו, עוד ב2014, שהמצב הזה לא יכול להמשך ויתפוצץ מתי שהוא.

אבל אפילו יעקב עמידרור, חובש כיפה, אמר בעצמו, עוד ב2014, שהמצב הזה לא יכול להמשך ויתפוצץ מתי שהוא.
אוף-טופיק, אבל למרות שהוא חובש כיפה אני נהנה להקשיב להרצאות שלו.
מפוקחות מאוד בניגוד לגורמים אחרים בממשלה ("אלוהים איתנו!").

כי המדינה השתנתה והיחסים בין השבטים השתנו ומילניאלס שונים מילידי הסיקסטיז.
הבעייה שבחירות בארץ נופלות על מי שמצליח ליצור תדמית בטחוניסטית יותר טובה, לא על השאלות האחרות.

אני מניח שזה רק יתחזק.

ובנוסף גם לשון המאזנים החרדית מתחזקת כל הזמן.

ואם אנחנו מדברים על שינוי קבוע ,איך בדיוק עושים משהו לא הפיך(בכנסת עתידית כלשהיא) במסגרת החוק ? זה לא יותר קשה ?

כי המדינה השתנתה והיחסים בין השבטים השתנו ומילניאלס שונים מילידי הסיקסטיז.
+1
הדמוגרפיה משתנה וקיימת נקודה כלשהי בזמן שבה החרדים יהוו אחוז מספיק גדול ממחזור הגיוס כדי שהחילונים יתחילו להשתמט בצורה משמעותית (כשזה יתחיל זה גם יהיה תהליך שיזין את עצמו ואחוזי הגיוס החילוניים יירדו מהר יחסית מנקודה זו ואילך).

ככל שהעומס על המשרתים יגדל כך הנקודה הזו תתקרב אלינו יותר מהר.

ראוי לציין שאיני נביא וזו בסהכ דעתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D הפסקת הפרשות לקרן פנסיה עקב טעות של נציגת שירות לקוחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme דרישה לתשלום עבור אכ"ע פרטי לאחר הפסקת עבודה צרכנות פיננסית 3
S המשמעות של הפסקת תשלום לפנסיה אוף טופיק 30
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
bsod הפסקת הפקדות לקרן השתלמות שוק ההון 1
S הפסקת הפקדות לפנסיה - חופשת לידה אוף טופיק 20
אבא סולידי הפסקת מסחר במניה שוק ההון 38
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
א הפסקת פעילות קרן נאמנות - למכור או להמתין? שוק ההון 12
שניצלוינאי הפסקת מסחר בפורקס? שוק ההון 4
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 1
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
ב מימון חופשה בחו״ל צרכנות פיננסית 18
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
Shnizelia מימון ובחירה דירה במחיר למשתכן בתל אביב נדל"ן 197
M דירה שניה להשקעה , אחוזי מימון ומשכנתא נדל"ן 18
H מימון נדל"ן - 80% לדירה שניה,שלישית ומעלה נדל"ן 11
L מימון כנגד נכס פוסטים מאיכות נמוכה 7
S דירה להשקעה - אחוזי מימון משכנתא נדל"ן 9
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
ישראלית מימון כנגד נדלן שנמכר נדל"ן 13
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
L מימון/מינוף נדל"ן 10
unrealx מימון נדל"ן עם בת זוג נדל"ן 16
F מימון פתיחת עסק / ערבות מדינה צרכנות פיננסית 14
F שאלה בנושא מימון / ערבות מדינה אוף טופיק 1
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
א מימון דירה להשקעה נדל"ן 7
M מימון לרכישת קרקע - משכנתא חדשה או מחזור? נדל"ן 5
TheMailMan משכנתא של 70% מימון לדירה שנייה נדל"ן 6
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
נ פרוייקט בניה להשקעה- מימון מכספי פרישה ושיקולים נוספים שוק ההון 6
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7
T קניית דירה שנייה ב 70% מימון נדל"ן 7
ש מימון שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה