• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפסקת מימון לישיבות החרדיות

אבל אני מניח שפשוט יחוקקו חוקים שיתנו לכספים האלו שם אחר ויביאו לתוצאה דומה (וגם עליהם יוגש בג"צ שיתדלק את הטענות שבגצ לא נותן למשול).
או שלא.
כבר קיבלו 8 מילארד השנה ועוד כמה בשנה שעברה ועל רובם לא הוגשו עתירות, אז מה הבעיה למצא עוד ניסוח להעברת עוד חצי מילארד?

-- לא שהם צריכים עזרה אבל אני יכול לחשוב על כמה נוסחים. כשאין מוסר, מצפון או עניין מינימלי בטובת המדינה זה פותח הרבה אפשרויות לשחיתות ״חוקית״.

אבל אני מניח שפשוט יחוקקו חוקים שיתנו לכספים האלו שם אחר ויביאו לתוצאה דומה (וגם עליהם יוגש בג"צ שיתדלק את הטענות שבגצ לא נותן למשול).
אני חושב שאי הגיוס לצבא חשוב להם לפחות כמו הכסף.
הדרך בה קיבלו פטור מגיוס ב-25 שנה האחרונות היא חקיקת חוק -> עתירות לבג"צ -> דחיות ובזבוז זמן של כמה שנים -> פסילת החוק בבג"צ שנותן תקופת התארגנות -> הקמת ועדה -> אופציונלי: פיזור הועדה והקמת ועדה חדשה תוך הארכת תקופת ההתארגנות -> חקיקת חוק חדש שלא שונה בהרבה מהחוק שנפסל קודם וחוזר חלילה.

הציבור בחלקו מספיק מטומטם שאפשר למכור לו שעוד כמה מיליארדים לחרדים זה כסף קטן לעומת עלויות המלחמה, אבל לשכנע אותו במתן פטור גיוס לחרדים בעת הזו יכול להיות הרבה יותר קשה.

אני חושב שאי הגיוס לצבא חשוב להם לפחות כמו הכסף.
כשאתה עומד לקבל, בנוסף לכל ההנחות הקצבאות וההטבות שאתה מקבל כיום, עוד בין שניים עד שש-עשרה שח על כל שקל שאולי יפסיקו לתת לך אז אותו השקל שיפסיקו לתת הוא באמת חסר חשיבות.

ומהצד השני - אם יש משהו אחר שמתגייס להגן עליך במקומך, אז למה שיהיה חשוב לך להתגייס?

נערך לאחרונה ב:
הינה התחלנו,

בקו״ם מיוחד ? מכיוון שהם סוטים שלא מסוגלים לדבר עם בחורה ? גדוד מיוחד ? כל עוד המדינה חושבת על ״צריך להתחשב בהם״ שום דבר לא ישתנה.

מה פתאום הצבא מחליט או בכלל מתכנן לעשות צעדים כאלה ? ״מתחשב ברגשות״ ? אין מה להיות אופטימים.

חברים, כל מה שאתם כותבים נכון -
המצב בעבר והמצב הנוכחי אכן מדכא ברמות (וזו אחת הסיבות שאני לוקח לפעמים הפסקה מהחדשות ומתת-הפורום הזה).

אבל - אתם לא חושבים שעצם זה שהציבור שלנו מתעורר היא סיבה לאופטימיות?
אחרי הכל, אנחנו עדיין הרוב, ונהיה גם בעשורים הקרובים.

אני רואה יותר ויותר התעוררות -
גם עיתונאים שמציפים עובדות רלוונטיות (כמו הכתבות שחברים ציטטו כאן למעלה),
גם אנשי ציבור שמתחילים לדבר בצורה שונה (בינתיים יותר בפוליטיקה המקומית, אולי בהמשך נראה יותר גם בארצית),
וגם אנשים פרטיים שיוצא לי לדבר איתם על הנושא.

דרעי וחבריו נלחמים בנו באופן סמוי יותר או פחות כבר עשרות שנים,
ועד עכשיו רובנו לא היינו מודעים, ומי שכן - לפעמים קיבל את זה כאילו זו גזירת גורל.

האם העובדה שעכשיו יותר ויותר אנשים מתעוררים, לא יכולה לחולל שינוי?

האם העובדה שעכשיו יותר ויותר אנשים מתעוררים, לא יכולה לחולל שינוי?
לא.
כי הצבא מתקפל בפני חרדים עם כל מיני הנפצות...לא ראיתי שיש גדודים לחילונים.
חייל חילוני יקבל מכבוש אם יחלל שבת במטבח צבאי.
לא צריך לגייס אף אחד בכוח, גם לא חילונים.
מודל צבא העם נכשל.
יש לבטל את חוק גיוס החובה, אדם שלא יתגייס גם לא יזכה להטבות כלכליות כמו סבסוד תואר ועוד.
כל פלח באוכלוסיה שיבחר לא להתגייס יחוייב בתשלום מיסים גבוה יותר (גם אם זה אחוז אחד) וישלולו ממנו הטבות כלכליות שונות.
מה הבעיה להקים ועדה מקצועית שתחשב כמה יעלה לנו צבא מקצועי ואיך לאכוף את הקנסות על אלו שבוחרים לא להתגייס?

לא ראיתי שיש גדודים לחילונים
פעם ראשונה שאני שומע הצעה כזו.
אחלה רעיון!

מודל צבא העם נכשל.
יש לבטל את חוק גיוס החובה, אדם שלא יתגייס גם לא יזכה להטבות כלכליות כמו סבסוד תואר ועוד.
אין שום בעיה לבחון מודל של צבא מקצועי,
אבל כנראה שיש סיבה למה ישראל עובדת במודל של צבא חובה.

אני גם לא בטוח שאפשר לומר שמודל צבא העם נכשל -
הסיבה ש100% מהגברים החרדים לומדים בישיבות היא כי יש לזה מימון מלא.

אני מזכיר שבעבר, התנאים ללימוד תורה היו קצת שונים:
"כך היא דרכה של תורה:
פת במלח תאכל,
ומים במשורה תשתה,
ועל הארץ תישן,
וחיי צער תחיה,
ובתורה אתה עמל
".

כשלמדו תורה במסירות נפש כזו,
אז רק חלק קטן מהאוכלוסיה עסק בזה בלי לעבוד
(בזמן המשנה דובר על עשרה בטלנים בעיר גדולה).

אז אם המדינה תבטל את כל ההטבות המופלגות,
אני די בטוח שרוב מוחלט של החרדים ילכו להתגייס ולעבוד - בלי שום כפייה.
(כמו שבהרבה מקומות אחרים בעולם - חרדים לא מקבלים עדיפות מיוחדת, והם מתנהגים כמו שאר האזרחים.)

הבעיה היא שאף פעם לא ניסו באמת לבטל את ההטבות...

יש לבטל את חוק גיוס החובה
אני כבר לא יודע מה רע יותר - צבא התנדבותי או אפליה אינהרנטית - לטובת דתיות, דתיים וחרדים.

אבל אני כן שומע מילואימניקים שקיבלו עוד צו ואומרים לכו חפשו.

פעם ראשונה שאני שומע הצעה כזו.
החילוני הצבאי הראשי
- יש הרבה כעס על ההדתה בצבא בכלל ובפרט על ההשתלטות של המשיחיים על הרבנות הצבאית שכופה חוקי ואירועי דת על חילונים.

לא ראיתי שיש גדודים לחילונים.
למה רק גדודים לחילונים? אולי נפתח גם גדודים לקיבוצניקים ? גדודים ליורמים ? גדודים לאוהבי ספורט ? גדודים לאנשי עיירות פיתוח ?
גם להם לא פשוט להשתלב עם אנשים מתרבוית וערכים שונים.

מה הבעיה להקים ועדה מקצועית שתחשב כמה יעלה לנו צבא מקצועי ואיך לאכוף את הקנסות על אלו שבוחרים לא להתגייס?
הבעיה היא שזה יהיה אך ורק עוד שקרים.
הרי כבר עכשיו מזרימים כסף לחרדים ולמשיחים משיקולים פוליטיים ובלי שום קשר לתרומתם או ניזקם למדינה.

הפתרון היחיד זה להתנות את זכות ההצבעה בגיוס חובה.

נערך לאחרונה ב:
כל פלח באוכלוסיה שיבחר לא להתגייס יחוייב בתשלום מיסים גבוה יותר (גם אם זה אחוז אחד) וישלולו ממנו הטבות כלכליות שונות.
צודק לגמרי. ואני אומר את זה בתור מישהו שהמצב כזה יבחר לא להתגייס. העניין הוא שהצבא לא מתאים לכולם וצריך להיות פשוט "שוק חופשי" בעניין שכל אחד יעשה את השיקולים שלו. אני גם חושב שהצבא הוא גוף כל כך לא יעיל ככה שכל ההתעסקות הזאת בגיוס חרדים לדעתי מגוכחת (אך כן מוצדקת) לגמרי לעומת מה שניתן להשיג מהתנהלות נכונה. מכיר את הטענה "הצבא הוא גוף גדול והוא צריך לפעול לפי תקנונים שלפעמים לא יעילים" וברור שזה נכון במידה מסוימת אבל המצב שיש כרגע בצבא הוא לדעתי פשוט אסון. דברים כמו השביעי באוקטובר לא קוראים סתם. הם קוראים לזה כי יש התנהלות כללית שגויה. למשל, חשבו על כל התצפיתניות ששירתו באותו אזור על גבול עזה. לא רק שהבנו שלא לקחו בחשבון את מה שאלו, שבמקרה היו בתפקיד ב7 באוקטובר, אמרו (לא משנה מה הסיבה), המסקנה הברורה היא שלא לקחו אותם בחשבון גם בעבר, ויכול מאד להיות שתפקידים שלמים של חיילות הועברו במשך שנים בלי שום תועלת אמיתית למדינה ופשוט לא ידענו את זה כי לא היו מקרים כמו ה7 באוקטובר. אני בטוח שהיו גם מקרים שבהם היה ניכר שהם עשו משהו חשוב אבל הנקודה שלי היא שיש המון דברים כאלה בצבא ולדעתי זה לא מצב שולי אלא הפך לחלק מהאופי של צה''ל. זה עוד כשאני מתעלם מזה שכמות עצומה של חיילים בכלל נמצאים בתפקידים בהם הם לא עושים כלום במשך כל היום. אלה דברים שאני רוצה להאמין שיכולים להשתנות אבל בגלל שהתייחסות של רב הישראלים לצבא הפכה להיות כמעט כמו התייחסות לדת במובן המקובע, אני לא אופטימי.
ואם אחזור עכשיו להצעה שלך, הדעה שלי היא שאם התנהלות נכונה, אפילו אותם קנסות לא יידרשו שכן הצבא יוכל לפעול כצבא מקצועי (אולי אם משכורות גבוהות מאד ביחס לשאר המשק, אבל זוהי בדיוק הנקודה) וההצעה שלך היא לפחות צעד בכיוון הנכון

שאלה למישהו שיודע,
כנראה המדינה לא תשלח לחרדים צווי גיוס למרות ההחלטה של בג״ץ. עכשיו אני שואל,

אם אני מילואימניק שמקבל צו ומסרב להגיע, המשטרה מגיעה ואני מגיע לבית משפט, האם אני יכול לטעון על אכיפה בררנית ? כלומר, הצבא לא מקיים את החוק בגיוס לחלק מהאוכלוסיה, בכך עובר בעצם על החוק ומי שנתן פקודה לא לשלוח צווים לחרדים אמור לשבת בכלא, אז למה הם באים להכניס אותי לכלא ? זה יעבוד ? בית משפט יקבל את זה ?

צודק לגמרי. ואני אומר את זה בתור מישהו שהמצב כזה יבחר לא להתגייס. העניין הוא שהצבא לא מתאים לכולם וצריך להיות פשוט "שוק חופשי" בעניין שכל אחד יעשה את השיקולים שלו. אני גם חושב שהצבא הוא גוף כל כך לא יעיל ככה שכל ההתעסקות הזאת בגיוס חרדים לדעתי מגוכחת (אך כן מוצדקת) לגמרי לעומת מה שניתן להשיג מהתנהלות נכונה. מכיר את הטענה "הצבא הוא גוף גדול והוא צריך לפעול לפי תקנונים שלפעמים לא יעילים" וברור שזה נכון במידה מסוימת אבל המצב שיש כרגע בצבא הוא לדעתי פשוט אסון. דברים כמו השביעי באוקטובר לא קוראים סתם. הם קוראים לזה כי יש התנהלות כללית שגויה. למשל, חשבו על כל התצפיתניות ששירתו באותו אזור על גבול עזה. לא רק שהבנו שלא לקחו בחשבון את מה שאלו, שבמקרה היו בתפקיד ב7 באוקטובר, אמרו (לא משנה מה הסיבה), המסקנה הברורה היא שלא לקחו אותם בחשבון גם בעבר, ויכול מאד להיות שתפקידים שלמים של חיילות הועברו במשך שנים בלי שום תועלת אמיתית למדינה ופשוט לא ידענו את זה כי לא היו מקרים כמו ה7 באוקטובר. אני בטוח שהיו גם מקרים שבהם היה ניכר שהם עשו משהו חשוב אבל הנקודה שלי היא שיש המון דברים כאלה בצבא ולדעתי זה לא מצב שולי אלא הפך לחלק מהאופי של צה''ל. זה עוד כשאני מתעלם מזה שכמות עצומה של חיילים בכלל נמצאים בתפקידים בהם הם לא עושים כלום במשך כל היום. אלה דברים שאני רוצה להאמין שיכולים להשתנות אבל בגלל שהתייחסות של רב הישראלים לצבא הפכה להיות כמעט כמו התייחסות לדת במובן המקובע, אני לא אופטימי.
ואם אחזור עכשיו להצעה שלך, הדעה שלי היא שאם התנהלות נכונה, אפילו אותם קנסות לא יידרשו שכן הצבא יוכל לפעול כצבא מקצועי (אולי אם משכורות גבוהות מאד ביחס לשאר המשק, אבל זוהי בדיוק הנקודה) וההצעה שלך היא לפחות צעד בכיוון הנכון
לדעתי אף אחד עם הזדמנויות בחוץ, לא יתגייס לצבא אם הוא לא יהיה חובה.
אל תלך רחוק, תסתכל על המשטרה לדוגמא, הגוף הביטחוני הגדול ביותר אחרי הצבא, איזה אנשים מגיעים לשם?
לצבא אין סיכוי לגייס חייל איכותי לגדוד קרבי ללא גיוס חובה , על אחת כמה וכמה לתפקידי טכנולוגיה, לצבא אין סיכוי להתחרות בהייטק.
עם זאת אני גם חושב שיש מקום להתייעלות, אני 90 אחוז מהשירות שלי חיממתי כיסא לצערי.
עוד נקודה חשובה, הלך הרוח שאתה מתאר נכון לבכירים שרקובים בצבא כבר 30 שנה, חיילי הקצה הצעירים עושים עבודה מעולה מהגדודים הסדירים עד התצפיתניות.

צודק לגמרי. ואני אומר את זה בתור מישהו שהמצב כזה יבחר לא להתגייס. העניין הוא שהצבא לא מתאים לכולם וצריך להיות פשוט "שוק חופשי" בעניין שכל אחד יעשה את השיקולים שלו. אני גם חושב שהצבא הוא גוף כל כך לא יעיל ככה שכל ההתעסקות הזאת בגיוס חרדים לדעתי מגוכחת
זה נכון.

החרדים מעניינים כקליפת השום. הפואנטה היא שוויון.

לדעתי אף אחד עם הזדמנויות בחוץ, לא יתגייס לצבא אם הוא לא יהיה חובה.
אז איך הצבא האמריקאי קיים ? במקרה שלנו אני מניח שזה נכון.

לכן יש למצוא פתרון אחר.

לדוגמא, כולם מתגייסים, כולם עוברים טירונות של חודש-חודשיים לפחות (בלי שטויות כגון גדודים נפרדים לחרדים, נוצרים, אשכנזים, ספרדים......) , הצבא מחליט בסוף הטירונות את מי להשאיר או מי שמתנדב, כל האחרים הולכים ל אותו זמן לשירות לאומי, למשל טיפול בזקנים במקום העובדים הזרים (כמו עובד זר, גרים בבית הזקן ומטפלים בו). עבודה בבנין, עבודה בחקלאות במקום עובדים זרים. (בלי השטויות של הפרדה בין סוגי אנשים), אפילו ניקוי רחובות. ובא לציון גואל.

נערך לאחרונה ב:
אז איך הצבא האמריקאי קיים ?
1. הוא צריך פחות אנשים ביחס לגודל האוכלוסיה
2. בארה"ב קשה להשיג ביטוח בריאות או השכלה גבוהה, וזה מסלול יחסית נוח. אצלנו יש מדיניות רווחה לכולם אז לא צריך לעבוד קשה.

בית משפט יקבל את זה ?
אני לא חושב, בוא נאמר אתה נשפט עכשיו על עבירת תעבורה, אתה לא יכול לטעון שמתבצעת אכיפה בררנית כי לא אוכפים בפזורות הבדואיות.
חוק זה חוק, זה שרשות האכיפה שמה *** במקומות שקשה לה, זה לא אומר שזה צריך לעניין את הרשות השופטת, השופט שופט אותך לפי החוק היבש.

ובנימה אופטימית זאת, שום משטרה לא תבוא אליך אם לא תלך למילואים. תגיד למפקד שלך שאתה לא מגיע, ואם הוא לוחץ אפשר לעשות דברים שיקנו לך שקט זאת לא הבעיה.

1. הוא צריך פחות אנשים ביחס לגודל האוכלוסיה
2. בארה"ב קשה להשיג ביטוח בריאות או השכלה גבוהה, וזה מסלול יחסית נוח. אצלנו יש מדיניות רווחה לכולם אז לא צריך לעבוד קשה.
3. הסתכלת על התקציב של הצבא האמריקאי?

אני לא חושב, בוא נאמר אתה נשפט עכשיו על עבירת תעבורה, אתה לא יכול לטעון שמתבצעת אכיפה בררנית כי לא אוכפים בפזורות הבדואיות.
חוק זה חוק, זה שרשות האכיפה שמה *** במקומות שקשה לה, זה לא אומר שזה צריך לעניין את הרשות השופטת, השופט שופט אותך לפי החוק היבש.
זה אותו דבר ? אף אחד לא אומר שהם לא אוכפים בפזורה, לפעמים אתה רואה בעיתון שכן עושים את זה.

במקרה של החרדים במפורש כמדיניות לא שולחים צווים כמו שהחוק מורה. אם היו שולחים צווים ולא אוכפים אותם זה יותר דומה.

ובנימה אופטימית זאת, שום משטרה לא תבוא אליך אם לא תלך למילואים. תגיד למפקד שלך שאתה לא מגיע, ואם הוא לוחץ אפשר לעשות דברים שיקנו לך שקט זאת לא הבעיה.
משטרה צבאית תגיע מאוד מהר כאשר 90% מהיחידה לא תגיע.

נערך לאחרונה ב:
אז איך הצבא האמריקאי קיים ? במקרה שלנו אני מניח שזה נכון.

לכן יש למצוא פתרון אחר.

לדוגמא, כולם מתגייסים, כולם עוברים טירונות של חודש-חודשיים לפחות (בלי שטויות כגון גדודים נפרדים לחרדים, נוצרים, אשכנזים, ספרדים......) , הצבא מחליט בסוף הטירונות את מי להשאיר או מי שמתנדב, כל האחרים הולכים ל אותו זמן לשירות לאומי, למשל טיפול בזקנים במקום העובדים הזרים (כמו עובד זר, גרים בבית הזקן ומטפלים בו). עבודה בבנין, עבודה בחקלאות במקום עובדים זרים. (בלי השטויות של הפרדה בין סוגי אנשים), אפילו ניקוי רחובות. ובא לציון גואל.

באתר מידה יש כמה כתבות רציניות על ה היתכנות של צבא מקצועי. פשוט לא ריאלי למדינת ישראל.

בנוסף לפי יעקב עמידרור ,ראש המל"ל לשעבר ובכלל בחור רציני מאוד ומעניין בהרבה נושאי ביטחון, חלק מתפיסת הביטחון הישראלית היא צבא חובה + מילואים.

זה אותו דבר ? אף אחד לא אומר שהם לא אוכפים בפזורה, לפעמים אתה רואה בעיתון שכן עושים את זה.

במקרה של החרדים במפורש כמדיניות לא שולחים צווים כמו שהחוק מורה. אם היו שולחים צווים ולא אוכפים אותם זה יותר דומה.
לפי מה שהבנתי, בהסתכלות שנה אחורה בערך(כי לא נכנס להיסטוריה) היה פינג פונג בין בגצ לממשלה בנושא חוק הגיוס, הממשלה ניסתה למשוך את הזמן ובינתיים היה מותר לא לגייס בני ישיבות וגם להמשיך את התקצוב שלהם.
בגצ אמר שעתה, בגלל שאין חוק גיוס בתוקף יש להפסיק את המימון לישיבות(צו ביניים).
בקיצור אני לא חושב שהחוק הנוכחי מדבר על גיוס של חרדים, אלא על הטלת סנקציות עליהם.
אז אני לא חושב שיש קייס לומר ״למה אותם אתם לא אוכפים אותי כן״
בוא נראה מה יהיה אחרי שצו הביניים יפוג
עריכה: יש פה קצת פרטים
משטרה צבאית תגיע מאוד מהר כאשר 90% מהיחידה לא תגיע.
לא נראה לי.
וגם אם כן, מה אתה חושב שיכניסו אותך לכלא? הדרך ארוכה עד שם, אתה יכול להוציא פטור כבר עכשיו אם אתה ממש רוצה…
מילואים בפועל זה בהתנדבות, כל מי שאומר אחרת סתם מאיים.

לפי ג'מיני 11% מהתמ"ג, פחות מאצלנו. וזה עוד כאשר משלמים להם שכר יפה.
מעניין, השאלה אם התמ״ג זו הדרך הנכונה לבדוק את זה. כלומר אני לא חושב שיש משמעות לתמ״ג באחוזים כאשר משווים בין מעצמה כלכלית למדינה קטנה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D הפסקת הפרשות לקרן פנסיה עקב טעות של נציגת שירות לקוחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme דרישה לתשלום עבור אכ"ע פרטי לאחר הפסקת עבודה צרכנות פיננסית 3
S המשמעות של הפסקת תשלום לפנסיה אוף טופיק 30
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
bsod הפסקת הפקדות לקרן השתלמות שוק ההון 1
S הפסקת הפקדות לפנסיה - חופשת לידה אוף טופיק 20
אבא סולידי הפסקת מסחר במניה שוק ההון 38
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
א הפסקת פעילות קרן נאמנות - למכור או להמתין? שוק ההון 12
שניצלוינאי הפסקת מסחר בפורקס? שוק ההון 4
T מימון ומנהל עסקים אוף טופיק 5
S מימון משלים והון עצמי לדירה נדל"ן 2
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 1
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
ב מימון חופשה בחו״ל צרכנות פיננסית 18
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B רכישת דירה מהדיור הציבורי - מימון זכאי נדל"ן 20
Shnizelia מימון ובחירה דירה במחיר למשתכן בתל אביב נדל"ן 197
M דירה שניה להשקעה , אחוזי מימון ומשכנתא נדל"ן 18
H מימון נדל"ן - 80% לדירה שניה,שלישית ומעלה נדל"ן 11
L מימון כנגד נכס פוסטים מאיכות נמוכה 7
S דירה להשקעה - אחוזי מימון משכנתא נדל"ן 9
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
ישראלית מימון כנגד נדלן שנמכר נדל"ן 13
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
L מימון/מינוף נדל"ן 10
unrealx מימון נדל"ן עם בת זוג נדל"ן 16
F מימון פתיחת עסק / ערבות מדינה צרכנות פיננסית 14
F שאלה בנושא מימון / ערבות מדינה אוף טופיק 1
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
א מימון דירה להשקעה נדל"ן 7
M מימון לרכישת קרקע - משכנתא חדשה או מחזור? נדל"ן 5
TheMailMan משכנתא של 70% מימון לדירה שנייה נדל"ן 6
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
נ פרוייקט בניה להשקעה- מימון מכספי פרישה ושיקולים נוספים שוק ההון 6
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה